Panasonic seria S30 (TX-P42S30)

g_na

New member
Może się komuś przyda:
Tv kupiłem w MM (utargowałem 130 zł :D hehe da się :D ) sprzedawca zaproponował mi kabel HDMI za 30 zł ok. kupiłem. W domu pospinałem wszystko iii.... kurcze coś nie tak. Żadnej, ale to żadnej różnicy między np kanałami eurosport sd a hd. Nawet od czasu do czasu było nie wiem jak to określić, przycinanie, może mrożenie obrazu.
Wróciłem z problemem do sklepu, zebrało się towarzystwo "znawców" -"spróbuj ten przewód hdmi" dopłata 80 zeta :(
Podłączyłem w domu i REWELACJA, różnica między sd a hd zarąbista !
Czasami gdzieś czytałem, że sporo zależy od kabla, lecz nie wierzyłem. Przekonałem się na własnej skórze :)

Miechowita, jesli masz możliwość, pożycz kabelek hdmi od znajomego i sprawdź sobie. Może tu przyczyna...
Zobacz sobie też na sygnale analogowym ze zwykłej anteny.

P.S. Dziękuję wszystkim za porady
 
Ostatnia edycja:

g_na

New member
Jakość obrazu tego tv jest ponad przeciętna, u mnie nie ma żadnych pasków na jasnym, czy ciemnym tle(tylko powidoki). Może sprawdź sobie na Iplex, u mnie przy łączu 5 Mb/s (3 kompy podłączone) prawie jak HD.
 

g_na

New member
no bez przesady z tym nieoglądaniem :)
paski się wypaliły, ale skoro tak często u was leci to nieszczęsne tvn24 to nie pomyśleliście żeby np co parę dni zmieniać sobie "overscan" wył/wł w tv ? delikatnie przybliża i oddala obraz, paski zmieniają swoje położenie i problemu by nie było

Nie pomyśleliśmy :) To jest moja pierwsza plazma.
Na większości forum, piszą (zwolennicy plazm) problem "wypalania" nie występuje w nowych odbiornikach !
Jednak to nie prawda !!!, najwieksza wada PLAZM to wypalanie !

P.S. Jeśli bym miał możliwość ponownego zakupu, z moją obecną "wiedzą", mimo wszystko wybrałbym plazmę.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
wypalanie występuje tylko u osób u których przez większą część dnia leci ten sam kanał, regularnie
a tvn24 bardzo "lubi" plazmy, 95% przypadków w Polsce to właśnie ten kanał ;)
 

Byrd66

New member
Ja mam już przejechane ponad 1000 godzin i zero powidoków. Od początku oglądałem z ustawieniami
Normalny
Kontrast 42
Eco wył
Dostosowywanie obrazu na auto. Czasem jeden kanał leciał przez 2 godziny.
Tylko, że wogóle nie oglądam TVN24 ;)
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Może się komuś przyda:
Tv kupiłem w MM (utargowałem 130 zł :D hehe da się :D ) sprzedawca zaproponował mi kabel HDMI za 30 zł ok. kupiłem. W domu pospinałem wszystko iii.... kurcze coś nie tak. Żadnej, ale to żadnej różnicy między np kanałami eurosport sd a hd. Nawet od czasu do czasu było nie wiem jak to określić, przycinanie, może mrożenie obrazu.
Wróciłem z problemem do sklepu, zebrało się towarzystwo "znawców" -"spróbuj ten przewód hdmi" dopłata 80 zeta :(
Podłączyłem w domu i REWELACJA, różnica między sd a hd zarąbista !
Czasami gdzieś czytałem, że sporo zależy od kabla, lecz nie wierzyłem. Przekonałem się na własnej skórze :)

Miechowita, jesli masz możliwość, pożycz kabelek hdmi od znajomego i sprawdź sobie. Może tu przyczyna...
Zobacz sobie też na sygnale analogowym ze zwykłej anteny.

P.S. Dziękuję wszystkim za porady

oczywiście, że jest różnica zależnie od tego czym podłączysz np. dekoder do TV lub odtwarzacz BR. Oczywiście w ekstremalnych róznicach pomiędzy kabelkami, średni kabel starcza np. prolink excellent koszt około +60 zł w necie i mu podobne choć nawet tańszy Voice Kraft wytrzymuje... Odtwarzacze BD są wrażliwe na kiepskie kable bo tam leci FULL HD a nie tylko HD i kabel który daje jakiś obraz przy podłączeniu do BD często zrywa :) Ja porównywałem rożnice na obrazie pomiędzy jakimś wypasem kolegi (zakup za 300zł nie pamiętam firmy... jakaś skomplikowana była) a moim prolinkiem i voicekraftem z pierwszym na obrazie FULL HD różnic nie dostrzegłem przy drugim obraz na tym drugim był zauważalnie lepszy, na gratisowym HDMI z kablówki BD nie chciał chodzić...

Straty na jakości sygnału są także w kiepskich dekoderach kalówkowych dawanych za 1zł ja wolę kartę w złączu CI w TV bez dodatkowych strat na obrazie się odbywa... nie pisze tu o drogich dekoderach za ok. 1500zł!
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
Podłączyłem w domu i REWELACJA, różnica między sd a hd zarąbista !
Czasami gdzieś czytałem, że sporo zależy od kabla, lecz nie wierzyłem. Przekonałem się na własnej skórze :)
wierzysz w cuda ? to nie wierz :)
jestem pewny, że miałeś w opcjach ustawiony sygnał PAL (576i) a nie HD, wtedy faktycznie nie ma różnicy między eurosportem SD i HD
być może zmieniłeś przyciskiem na pilocie lub dekoder sam w jakiś sposób sobie to zmienił...
 

grzegorz1981

New member
wierzysz w cuda ? to nie wierz :)
jestem pewny, że miałeś w opcjach ustawiony sygnał PAL (576i) a nie HD, wtedy faktycznie nie ma różnicy między eurosportem SD i HD
być może zmieniłeś przyciskiem na pilocie lub dekoder sam w jakiś sposób sobie to zmienił...
Masz rację, coś musiało być nie tak bo przez HDMI idzie sygnał cyfrowy zero-jedynkowy czyli albo jest albo nie ma. To tak jak z ciążą: albo się jest w ciąży albo nie. Nie można być trochę w ciąży!
 

g_na

New member
wierzysz w cuda ? to nie wierz :)
jestem pewny, że miałeś w opcjach ustawiony sygnał PAL (576i) a nie HD, wtedy faktycznie nie ma różnicy między eurosportem SD i HD
być może zmieniłeś przyciskiem na pilocie lub dekoder sam w jakiś sposób sobie to zmienił...
Nie jestem aż tak bardzo zielony :) Trzepałem wszystkie ustawienia ! Poprzez złącze euro również.
Mój dekoder to Pace z twardym dyskiem, flagowy Cyfry+. Może bym nie wrócił do sklepu, bo obraz mnie satysfakcjonował, ale... było mrożenie obrazu ( nie potrafię określiść w setnych sekundach , ale było to dla mnie bardzo irytujące - ogładałem piłkę nożną)
Wymieniłem kabel za radą sprzedawców (im głównie nie pasowało to przycinanie obrazu, zresztą ja tak im zgłosiłem, jako problem) Rozrzutny nie jestem, dopłata do nowego przewodu 80 zeta bolała, no ale jeśli trzeba.. Wróciłem, podłączyłem iiii... rewelka. Zobaczyłem zieloną trawę na boisku, tzn. listki traw w trybie hd, na sd było tylko zielone boisko.

P.S. Starałem się zlikwidować powidoki "białym pasem", faktycznie szkoda czasu (prądu też). Po 40 minutach brak efektu. Lepiej oglądać coś innego lub zmienić proporcje obrazu.
Pozdrawiam i dzięki za porady.
 

Miechowita

New member
Mam następne pytania :)
1.Jak odtwarzać napisy do pliku mkv. Oczywiście przez usb. Na normalnych divixach mi odtwarza a dla mkv nie znajduje.
2. Po podpięciu przez hdmi do komputera jakość filmów jest zauważalnie słabsza;/ Czego może to być wina kabla(firmy hama) czy może karty radeona 4850 aha mam to podpięte przez przejściówkę dvi którą dostałem razem z kartą.

Proszę o pomoc.
 
Ostatnia edycja:

Marek-EL

New member
@zielen1
Napisów odtwarzanych z plików zewnętrznych nie da się powiększyć. Ale napisy wmuksowane w mkv mają dużo większą czcionkę.
Podejrzewam, że w menu serwisowym jest jakaś opcja pozwalająca powiększyć wielkość liter, ale musiałby się wypowiedzieć ktoś kto dobrze zna menu serwisowe.
 

don111

Banned
na allegro odtwarzacz hdd zewnętrzny za 110zł (goclever), nie ma co się męczyć i tracić czas na zabawę z konwertowaniem plików
 

g_na

New member
na allegro odtwarzacz hdd zewnętrzny za 110zł (goclever), nie ma co się męczyć i tracić czas na zabawę z konwertowaniem plików

Wmuksowanie napisów w film, trwa u mnie na netbooku Acer około 3 minut. Jeśli ktoś chce się pobawić, to wszystko opisane jest na naszym forum.
Jeśli coś nie bardzo działa, tu macie wyjaśnione
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/77222-mkv-pomocy.html

(post nr 7) program "mkvmerge" Tym wmuksujemy napisy w film lub sam film.

Z konwertowaniem na inne formaty faktycznie nie ma co się bawić, szkoda czasu. Ale jest tyle materiałów w sieci które nasz tv odtwarza, że głowa boli.
Oprogramowanie naszych tv jest bardzo podobne:

http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/78259-panasonic-tx-p50vt30e-test-obslugi-multimediow.html
 

nerubion

New member
Czy taki zewnętrzny odtwarzacz HDD da się obsługiwać tym samym pilotem co telewizor? Bo jest na nim teoretycznie przełącznik dvd/vcr
 
Do góry