Panasonic (Seria S20) TX-P42S20e

Piotrek1181

New member
Witam czy moglby ktos mi polecic dobre ustawienia obrazu dla panasonic p42s20e poniewaz na kinowym kolory sa naturalne ale czern jest kiepska zas na dynamicznym czern jest genialna ale kolory sa jak w lcd. Poprosze jakies ustawienia z trybem eco. Pozdrawiam
 

eraeste

New member
eco do dno, chwyt marketingowy, i tyle... nie wiem czy podoba sie zmiana oświetlenia podczas ogladania, myslisz ze cos tym zaoszCzedzisz to ustaw se na NORMAL

Pozdro

a co z moim pixelem migajacym ?
 

pro_fill

New member
Bez reklam
masz piękny stroboskop - nie zazdroszczę.
czy podlega wymianie? nie wiem, czy ktoś ci odpowie.
jeśli serwis wymieni ci wadliwą cześć, która usunie usterkę, to też ciesz się - wymiana jest wg mnie w ekstremalnych przypadkach.
 

mariusz90

New member
Usterka występuje co parę godzin, na kilka/naście minut, więc tragedii nie ma.

Chcę po prostu wiedzieć, czy ktoś tez miał taką samą usterkę, i co było uszkodzone.
 

peiper

New member
czy da się do tego tv (p42s20e) podłączyć laptopa przez vga(rgb)? jeśli tak to jak? mam z tym spory problem.
połączenie lapa przez svideo-->euro odpada ze względu ma straszną jakość obrazu.
 

Patrycjusz

New member
http://www12.zippyshare.com/v/80274953/file.htmlCzy taka awaria kwalifikuje się na wymianę tv na nowy? TV ma pół roku.

Czy na nowy, trudno powiedzieć, ale nie zwlekaj z wysłaniem zawiadomienia reklamacyjnego.

Ps. Czy ktoś już znalazł dla siebie optymalne ustawienia obrazu, na których głównie ogląda programy tv?

Moje to: (piszę z pamięci) dla: n
tryb Kino, kontrast 38, jasność -2, kolor 30, ostrość na maxa, eco wyłączony, overscan wyłączony

pozdrawiam
 

janko-janko

New member
Witam Czy ktoś z was sprawdzał pobór mocy w trybie czuwania w tym tv? Panasonic deklaruje że jest to 0,4W a mój miernik [taki wkładany do gniazdka] pokazał ok. 20W [18-21W]!!!!! Dodam jeszcze , że w konfiguracji mam VIERA Link-włączony,Samoczynne wyłączanie-włączony,Energooszcz. stan gotowośći-włączony.Czy jeszcze jakaś funkcja powinna być włączona żeby uzyskać te 0,4W? Ma ktoś jakiś pomysł?Z góry dzięki za info.
 

babus

Member
janko-janko, gdzieś już było na forum, a dotyczyło innego modelu panasa. Dokonaj pomiaru nie zaraz po wyłączeniu tv, tylko odczekaj do takiego cichego trzasku. U mnie trwa to ok minuty. Wtedy dopiero tv przechodzi do standby i pomiar wychodzi 0,4W.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Tu nie chodzi o moment pomiaru tylko o te mierniki do pomiaru poboru mocy, przy bardzo małym obciążeniu i niskich mocach a także obciążeniu indukcyjnym pokazuja bzdury takie własnie jak odczytałeś. Nie martw się wszystkie w miare nowe plazmy w trybie standby biorą poniżej 1-2W.
 

forapiotra

New member
Witam.

Przymierzam sie do zakupu tego tv.
Proszę zdradzcie mi czy będę mógł na nim odtworzyć pliki w formacie MKV nagrane na plyte DVD DL i odtorzoną w BR który obsługuje ten format?

Słyszałem opinię, że ten model nie czyta takich formatów a może ma to tylko znaczenie gdy jest puszczany przez USB?

Z góry dziękuję za odp.
 

pro_fill

New member
Bez reklam
prosi się odpowiedź: a co ma piernik do wiatraka?
przecież płyty nie wkładasz do TV, tylko do odtwarzacza, który jest podłączony pod TV - jak odtwarzacz będzie ci czytać w/w format, to po kablu puszczasz sygnał a nie plik.
 

moj.skarb

New member
małe pytanie. czy do cyfrowej tv naziemnej lepszy będzie x20 czy s20?dodam że będzie to jedyne źródło sygnału . gdzie uzyskam lepszy obraz?
 
Do góry