Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

kardas

New member
Witam.

Przyznam że przeczytałem cały ten wątek, jestem już prawie przekonany do zakupu
tej plazmy.
Będzie to mój pierwszy, taki duży TV. Obecnie jakiś CRT 21".
Kinomaniakiem nie jestem, ale lubię mieć dobry obraz. Jak każdy pewnie.
Obecnie sygnał idzie z anteny pokojowej, docelowo będzie cyfrowy polsat z anteny sat.
TV będzie stał w "altance" na działce. Pokój raczej ciemny, jedno okno z roletą.

Teraz moje dwa pytania.
Jaki dekoder do tego polsatu polcacie?

Oraz na temat bieli. W początkowych postach pojawił się zarzut że w tym TV biel jest trochę
żółtawa. Później w temacie nic o tym nie było.

Poszedłem do RTV Euro pooglądać ten TV.
Miałem ten fart że stał ten model 42", obok niego
Panasonic TX-P37X10, oraz LCD 37 cali (jakiś samsung, w cenie około 2000pln za 37").

Pierwsze spojrzenie na biel. Kurdę rzeczywiście jakaś żółtawa. No ale ok, w sklepie się takich rzeczy
nie ogląda. Spojrzenie obok na ten 37 cali, no panie, biel jak na tym lcd samsunga obok.
To ja już nie wiem jak to wyszło.

Niestety do zamknięcia sklepu było już tylko kilka minut i nie było możliwości grzebać w opcjach.

Wyprowadzicie mnie z błędu co do tej bieli, że to tylko utawienie tego TV w sklepie?

Czy biel sporo odbiega kolorem od tej z LCDków? (bo to jedyna rzecz jaka mi się w nich podoba).


Pozdrawiam.
 

darekn12

Member
kardas co do bieli to przypuszczam ze kazdy z nas inaczej ja postrzega-widzi,ale ja na codzien jak ogladam tv,gram od czasu do czasu nie mam wrazenia ze biel jest zolta.poprostu jest taka jaka powinna byc.polecam i pozdrawiam
darek
 

staceb

New member
Wczoraj miałem okazję obejrzeć I tercję finału hokeja na lodzie na LG 42 LH 5000.Transmisja na Eurosport HD.Kolory jakieś takie świecące,lodowisko tak białe,że aż nienaturalne,nie byłem pewien czy grają czarnym krążkiem,czy jakąś ciemną ognistą ,smużącą plamą.Po powrocie do domu,dalsza część meczu na świetnym ekranie mojej S-ki.Kolejny raz przekonałem się co do słuszności zakupu plazmy.
 

g41

New member
Ta duza roznica w kolorach na LG i Twoim Panasku moze wynikac z ustawien - ustaw sobie profil Dynamiczny na S-ce :) - bedzie moze podobnie? Sprawdz i napisz jak to wygladalo.
 

Krisu.

New member
Witam.

Przyznam że przeczytałem cały ten wątek, jestem już prawie przekonany do zakupu
tej plazmy.
Będzie to mój pierwszy, taki duży TV. Obecnie jakiś CRT 21".
Kinomaniakiem nie jestem, ale lubię mieć dobry obraz. Jak każdy pewnie.
Obecnie sygnał idzie z anteny pokojowej, docelowo będzie cyfrowy polsat z anteny sat.
TV będzie stał w "altance" na działce. Pokój raczej ciemny, jedno okno z roletą.

Teraz moje dwa pytania.
Jaki dekoder do tego polsatu polcacie?

Oraz na temat bieli. W początkowych postach pojawił się zarzut że w tym TV biel jest trochę
żółtawa. Później w temacie nic o tym nie było.

Poszedłem do RTV Euro pooglądać ten TV.
Miałem ten fart że stał ten model 42", obok niego
Panasonic TX-P37X10, oraz LCD 37 cali (jakiś samsung, w cenie około 2000pln za 37").

Pierwsze spojrzenie na biel. Kurdę rzeczywiście jakaś żółtawa. No ale ok, w sklepie się takich rzeczy
nie ogląda. Spojrzenie obok na ten 37 cali, no panie, biel jak na tym lcd samsunga obok.
To ja już nie wiem jak to wyszło.

Niestety do zamknięcia sklepu było już tylko kilka minut i nie było możliwości grzebać w opcjach.

Wyprowadzicie mnie z błędu co do tej bieli, że to tylko utawienie tego TV w sklepie?

Czy biel sporo odbiega kolorem od tej z LCDków? (bo to jedyna rzecz jaka mi się w nich podoba).


Pozdrawiam.

Powiem tak

biel - i owszem nie jest super biała :-D ale gdzie jest ?
czarny tys nie czarny :-D ale gdzie jest
w tej cenie ten tv jest OK
LCD pewnie tak ale za 5 lat:mrgreen: bo to co jest teraz do 5k to lipa
wypalanie powidoki - no troszkę upierdliwe ale da się wytrzymać

czyli brać i się cieszyć obrazem
 

staceb

New member
Ta duza roznica w kolorach na LG i Twoim Panasku moze wynikac z ustawien - ustaw sobie profil Dynamiczny na S-ce :) - bedzie moze podobnie? Sprawdz i napisz jak to wygladalo.
Było to u sąsiada,więc mogłem spojrzeć na ustawienia jego Lg.Wiem jak gra plazma na ustawieniu Dynamiczny.To coś podobnego do LCD.Tak więc plazmę można ustawić tak,aby świeciła jak LCD,ale LCD nie ustawi tak,aby grał jak plazma.
 

marsolcz

New member
Niestety bzykanie...

Witam. Od tygodnia jestem posiadaczem P50S10E. Przed zakupem dokładnie przeczytałem ten wątek i byłem świadomy wszystkich zalet i wad tego tv. Jeśli chodzi o obraz to nie ma się do czego przyczepić. Dostałem to czego oczekiwałem, czyli SD z Cyfry wg mnie bdb minus, a przy HD koparka samoistnie opada w dół:) To samo dotyczy filmów odtwarzanych przez AVCHD. Jest natomiast jedno ale... Nieszczęsne bzyczenie elektroniki czyli to o co obawiałem się najbardziej. TV oglądam z ok 4,5 m i przy poziomie głosu nastawionym nawet 10-12 wyraźnie słyszę buczenie. O słuchaniu poniżej tego poziomu w ogóle nie ma mowy ponieważ słyszę tylko elektronikę a nie np dialogi. Doszło już do tego, że po wyłączeniu odbiornika słyszę w uszach przez pewien czas ten skwierczący dźwięk. Dlatego też proszę kolegów, którzy mają podobny problem i oddawali sprzęt na gwarancję o wypowiedzenie się w tej kwestii. Czy udało się pozytywnie załatwić tą sprawę itp. A tak BTW olimpiady to już w ogóle nie można było oglądać ze względu na biały kolor a wiadomo co za tym idzie. Gdyby Panasonicowi udało się wyeliminować tą usterkę to nie widzę przeciwnika w tej klasie cenowej jeśli chodzi o plazmy a żeby uzyskać tą jakość obrazu na LCD pewnie trzeba byłoby wydać ok 7-10k PLN. Pozdrawiam i liczę na odzew z Waszej strony.
 

bartolinio

New member
...Gdyby Panasonicowi udało się wyeliminować tą usterkę...

moje zdanie jest takie: nie licz na to, że Panasonic wyeliminuje tą "usterkę", bo właśnie wchodzi na rynek nowa gama/modele Plazm tej firmy i raczej na tym się teraz skupiają :wink:

jeśli chodzi o próby wyeliminowania tego całego buczenia, to coś chyba słabo przeczytałeś ten wątek (czyżbyś kłamał?) :razz: bo jakbyś uważnie czytał to byś się dowiedział, że tego całkowicie wyeliminować się nie da :? można co najwyżej to zminimalizować... np.
* przez maty wygłuszające za TV
* bardziej męczące metody:
- próbując wymieniać TV na inne sztuki w nadziei, że trafi się sztuka mniej "bzycząca"
- wzywanie serwisu w nadziei, że Panowie będą tak mili i wymienią "conieco" co sprawi, że TV będzie bzyczał mniej :)

tak czy siak... powodzenia w Twojej walce :grin:
 
Ostatnia edycja:

marsolcz

New member
moje zdanie jest takie: nie licz na to, że Panasonic wyeliminuje tą "usterkę", bo właśnie wchodzi na rynek nowa gama/modele Plazm tej firmy i raczej na tym się teraz skupiają :wink:

jeśli chodzi o próby wyeliminowania tego całego buczenia, to coś chyba słabo przeczytałeś ten wątek (czyżbyś kłamał?) :razz: bo jakbyś uważnie czytał to byś się dowiedział, że tego całkowicie wyeliminować się nie da :? można co najwyżej to zminimalizować... np.
* przez maty wygłuszające za TV
* bardziej męczące metody:
- próbując wymieniać TV na inne sztuki w nadziei, że trafi się sztuka mniej "bzycząca"
- wzywanie serwisu w nadziei, że Panowie będą tak mili i wymienią "conieco" co sprawi, że TV będzie bzyczał mniej :)

tak czy siak... powodzenia w Twojej walce :grin:

Wiem o tym, że nie można całkowicie tego wyeliminować ale są tutaj głosy, że delikatne syczenie niektórzy słyszą dopiero po przyłożeniu ucha do obudowy. O matach i kocach też się naczytałem i faktycznie umieszczenie koca niweluje bzykanie:) w moim odczuciu o jakieś 50-60%. Przy zastosowaniu maty wygłuszającej pewnie byłoby jeszcze lepiej tylko myślałem, że kupując tv za te kilka tysi nie trzeba będzie do niego dokupować tak ekstremalnych dodatków jak mata wygłuszająca. Piszesz jeszczsze kolego o serwisie. Czy można liczyć na to, że to panowie z serwisu pojawią się u mnie w domu czy trzeba będzie jednak wysyłać?
 

batik87

New member
Czy można liczyć na to, że to panowie z serwisu pojawią się u mnie w domu czy trzeba będzie jednak wysyłać?
W moim przypadku gdy zamierzałem oddawać Panasonic TX-P50S10E do serwisu ze względu na "bzyczenie" serwis prosił wysłać TV do siebie kurierem ( pokrywając koszty transportu).
P.S. Serwis z Poznania.
 

Krisu.

New member
Wiem o tym, że nie można całkowicie tego wyeliminować ale są tutaj głosy, że delikatne syczenie niektórzy słyszą dopiero po przyłożeniu ucha do obudowy. O matach i kocach też się naczytałem i faktycznie umieszczenie koca niweluje bzykanie:) w moim odczuciu o jakieś 50-60%. Przy zastosowaniu maty wygłuszającej pewnie byłoby jeszcze lepiej tylko myślałem, że kupując tv za te kilka tysi nie trzeba będzie do niego dokupować tak ekstremalnych dodatków jak mata wygłuszająca. Piszesz jeszczsze kolego o serwisie. Czy można liczyć na to, że to panowie z serwisu pojawią się u mnie w domu czy trzeba będzie jednak wysyłać?

:D !!!UWAGA OGŁOSZENIE PARAFIALNE !!! :D

Drodzy Parafianie wszystkie plazmy BZYCZĄ i te LG i Panasy oraz Samy
uszy ( i portfele ) macie tylko inne

Trwajcie w wieże że jest dobrze i tak będzie

pozdrawiam
 

pionaj

New member
:D !!!UWAGA OGŁOSZENIE PARAFIALNE !!! :D

Drodzy Parafianie wszystkie plazmy BZYCZĄ i te LG i Panasy oraz Samy
uszy ( i portfele ) macie tylko inne

Trwajcie w wieże że jest dobrze i tak będzie

pozdrawiam


add bzyczenia to moja nie bzyczy
add wieży czy wiary ?
bo to istotna różnica w pisowni;-)
 

szymon155

New member
Witam
Pojawił się problem z powidokami. Raz ojciec zagapił sie na tvn24 i pasek się odbił. Sam nie chciał zniknąc, wyczytałem w internecie, że warto zastosowac kuracje białym tłem. Na pare godzin włączyłem jakiś film od pionnera wykonany w celu usunecia powidokow. Pomogło.
Jednak od pewnego czasu wystarczy obejrzec film na jednym kanale a wikeoszosc stalych elementow obrazu zostaje i bez kuracji nie da się ich usunac. Sa na to jakies rady?
Dodam, że tv ma pół roku.
 

Krisu.

New member
Witam
Pojawił się problem z powidokami. Raz ojciec zagapił sie na tvn24 i pasek się odbił. Sam nie chciał zniknąc, wyczytałem w internecie, że warto zastosowac kuracje białym tłem. Na pare godzin włączyłem jakiś film od pionnera wykonany w celu usunecia powidokow. Pomogło.
Jednak od pewnego czasu wystarczy obejrzec film na jednym kanale a wikeoszosc stalych elementow obrazu zostaje i bez kuracji nie da się ich usunac. Sa na to jakies rady?
Dodam, że tv ma pół roku.

Witam

Ile godzin przepracował TV i czy wygrzewałeś TV
Powidoki zawsze będą taka to specyfika plazmy
Kanał " 0 " w TV czyli śnieg leczy powidoki :)
 

kardas

New member
Dzięki chłopaki za odpowiedź co do bieli.

Macie rację, w tej cenie brać i cieszyć oko przyzwoitym TV.

Niedługo zakup, po dłuższym użytkowaniu i ja napiszę swoje odczucia.

Pozdrawiam i miłego dnia.
 

segoy

New member
Kupiłem p42s10e i nie do końca jestem zadowolony z jakości kolorów. To mój pierwszy telewizor plazmowy. Przesiadłem się z CRT Sony.
Teraz biel wydaje mi się szara albo buro-zielonkawa. Czerwień za to wali po oczach.
Po sprawdzeniu ilości przepracowanych godzin okazało się, że TV pracował 50h i miał 20 włączeń. Zastanawiam się czy ktoś przede mną czegoś nie namieszał w ustawieniach serwisowych.
Stąd pytanie: czy jest jakiś sposób, żeby zresetować ustawienia w menu serwisowym do wartości domyślnych?
Jeśli nie - czy ktoś może mi podać wartości domyślne w menu serwisowym dla tego TV, żebym mógł sprawdzić czy coś było przestawiane?

Z góry dzięki za pomoc
Segoy
 

Orzełek76

New member
Jest natomiast jedno ale... Nieszczęsne bzyczenie elektroniki czyli to o co obawiałem się najbardziej. TV oglądam z ok 4,5 m i przy poziomie głosu nastawionym nawet 10-12 wyraźnie słyszę buczenie. O słuchaniu poniżej tego poziomu w ogóle nie ma mowy ponieważ słyszę tylko elektronikę a nie np dialogi. Doszło już do tego, że po wyłączeniu odbiornika słyszę w uszach przez pewien czas ten skwierczący dźwięk. Dlatego też proszę kolegów, którzy mają podobny problem i oddawali sprzęt na gwarancję o wypowiedzenie się w tej kwestii. Czy udało się pozytywnie załatwić tą sprawę itp.
Witaj! Moj S10E tez buczy. Reklamowalem, serwis zabral TV do siebie i podobno wymienil listwe zasilajaca. Nic to jednak nie dalo, nie ma absolutnie zadnej poprawy. Zastanawiam sie czy reklamowac ponownie.
Doszlo do tego, ze TV prawie nie wlaczam, gdyz to buczenie doprowadza mnie do szalu. Jedynie podczas ogladania filmow jest mniej slyszalne, ale programy informacyjne, relacje z zimowych imprez sportowych... Koszmar!
Panowie i Panie z forum - polecajac ten model innym ostrzegajcie prosze, ze jesli uwazaja sie za pechowcow lub maja dobry sluch, to niech wybiora cos innego
 
Do góry