Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

bandi

New member
Mam tą plazmę pół roku. Głównie gram na PS3 i oglądam filmy Blu-Ray lub z pen drive AVHCD. Wszystko git, jak dla mnie idealny obraz ale klatkuje na filmach (szczególnie tych z 24p kinowych) masakrycznie. TAK wszystko mam git ustawione. 400Hz to tu nie ma za nic na świecie. 100Hz nawet jest jakieś chyba zwałowane. Ale w sumie najbardziej jest to widać przy filmach z 24p obsługą, po prostu procesor TV nie radzi sobie z tym zwielokrotnianiem klatki. Przykład: Blu-Ray Baraka, scena jak Indianie siedzą w półkolu i odprawiają jakiś rytuał. Rwie tam że aż niemiło! Poza tym (nie zauważalnym dla niektórych szczegółem) TV bajeczny!

A czy widziałeś ten film BluRay na innym TV? Bo ja na kilku oglądałem i niemal wszystkie nie mają płynnego obrazu - widać brak klatek czy to na PS3 i TV czy na kompie i monitorze

400Hz w Panasonic nie dodaje klatek tylko wyostrza obraz
 
Ostatnia edycja:

yaneq

New member
Bez reklam
tak... moja plazma która siadła zostanie wymieniona na nową. nie mają S10E w magazynach. za 2 tygodnie nowa dostawa. jeżeli nie będzie S10E dostanę coś nowszego. w każdym bądź razie za 2 tygodnie w magazynie Panasonic powinny pojawić się nowe modele...
 

TVTV

New member
Od blisko półtora miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem 42 calowej viery serii S. Nadszedł czas, by skrobnąć kilka słów o niej.

Przez pierwsze 2-3 dni nie ustawiałem programów tv, pooglądałem więc kilka filmów dvd i divx.
Wrażenia – mimo początkowych „oszczędnych“ ustawień obrazu – bardzo dobre.
Kolorki zacne. Co mnie zaskoczyło pozytywnie (i jest to jak sądzę NAJWIĘKSZY PLUS TEJ PLAZMY) – jakość filmów divx. Jakie one bywają – wiemy, raz lepsze, raz gorsze. Jednak jeśli rip zrobiony jest poprawnie – muszę przyznać, że siedząc 2,5 – 3 metry od telewizora widzę ładniejszy obraz (tego samego pliku/filmu) niż na 19-calowym monitorze siedząc przed komuterem. To co ten telewizor robi ze wspomnianymi filmami zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie.

Poustawiałem programy tv i...... no cóż... lubi pobzyczeć. Wcześniej tego nie słyszałem -na filmach z odtwarzacza - zapewne dlatego, że chyba nieczęsto pojawiają się na filmach duże, jasne plansze, ponadto nawet niezbyt wysoka głośność płynąca z głośników od kina domowego skutecznie niweluje owo bzyczenie. Programy tv oglądam/słucham z użyciem głośników telewizora i powiem szczerze, że gdyby ten telewizor miał stać w sypialni, nie wyobrażam sobie oglądania go na głośności powiedzy 4, późnym wieczorem, gdy moja druga połówka śpi. Stoi na szczęście w pokoju dziennym, zazwyczaj głośność ustawiona jest na więcej niż wspomniane 4 i w zasadzie zazwyczaj można przejść do porządku dziennego ze wspomnianym bzyczeniem. Stwierdzić należy jednak, że jest to mimo wszystko duża wada tego odbiornika. Z ciekawości robiłem testy, które tu na forum były proponowane – mianowicie koc za tv na ścianę – rzeczywiście, tłumi to odgłos bzyczenia. Póki co jednak nie mam zamiaru na stałe wieszać sobie na ścianie koca.

Po jakimś czasie popodciągałem kolory, kontrast itd. Co prawda nawet mój sypialniany kineskopowiec (14 calowy, kilkuletni philips) ma mimo wszystko chyba fajniejsze nasycenia/kolory/ostrość, jednak nie narzekam.


Trochę więcej spodziewałem się po czerni. Mój tv chyba będzie miał około 1000 godzin już. Nie pamiętam jak czarny ekran wyglądał w nocy oglądany po ciemku – nie wiem więc, czy omawiana na forum utrata czerni z czasem ma tu miejsce czy nie. W każdym razie teraz – ciemny pokój, ciemna plansza..... no nie jest to to, czego po plaźmie się spodziewałem. Choć być może trochę się czepiam – mimo wszystko oglądając film – gdzie oprócz czerni mamy całą gamę kolorów – owa czerń nie świeci już oczywiście tak mocno i wydaje się (w połączeniu z resztą jaśniejszego obrazu) być niezła.


Co do programów tv – przez jakiś jak sądzę miesiąc mam jeszcze analogowy kabel. Raz jest niezbyt dobrze, raz całkiem całkiem... wiadomo, zależy od programu.

Reasumując – za podaną na początku kwotę tv całkiem spoko. Tylko straaasznie mi zmalał już zaraz po zakupie ;).


Przy okazji – kilka uwag/pytań, jeśli ktoś odpowie, będę wdzięczny.

1. Zassałem panaconicowe dema hd. Wszystko ok., tylko na niektórych obraz strasznie skokowo się – mam wrażenie- porusza. Brakuje mu płynności. Czy to normalne?
2. Drugie pytanie – być może powiązane z pierwszym – mam włączoną opcję Inteligent Frame creation. Ktoś tu radził, żeby różnicę między tą opcją włączoną a wyłączoną sprawdzać np na paskach z napisami przesuwającymi się w np. programach informacyjnych. Zrobiłem sobie taki test i absolutnie żadnej różnicy nie widziałem. Jestem ślepy, czy nie tylko ja na przytoczonym przykładzie nie widzę różnicy między włączoną bądź wyłączoną tą opcją? Na czym jeszcze warto to sprawdzić? (a propos punktu „1” – tu to niezbyt płynne poruszanie się obrazu też nie zmienia się moim odczuciu w zależności od wł/wył. IFC).
3. I chyba rzecz najbardziej banalna, ale jako że z dekoderami do czynienia jeszcze nie miałem... jak pisałem za jakiś czas mam zamiar podłączyć się do cyfrowej kablówki. Czy ja muszę dostać od nich dekoder, czy też ten w moim telewizorze wystarczy do odbioru tv cyfrowej?


Pozdrawiam.
 

slimak

New member
Bez reklam
1)Dema są z różnymi fps. Zazwyczaj najlepsze efekty uzyskuje się, jeżeli Hz karty graficznej PC są „zsynchronizowana” z fps.
24fps->24Hz
25 i 50 fps->50Hz
30 i 60 fps->60Hz

2)Efekt przełączenia IFC widać dopiero po całkowitym wyjściu z menu.


3)Jeżeli kablówka nie koduje sygnału wystarczy sam TV z włączoną lokalizacją Niemcy, Szwecja, Finlandia. Jeżeli sygnał jest kodowany, kablówka musi udostępnić moduł z kartą dostępu.
 

Tomaszz

New member
Po jakimś czasie popodciągałem kolory, kontrast itd. Co prawda nawet mój sypialniany kineskopowiec (14 calowy, kilkuletni philips) ma mimo wszystko chyba fajniejsze nasycenia/kolory/ostrość, jednak nie narzekam.
Pozdrawiam.

Obejrzyj kilka filmów, mogą być ripy z blurayi, w HD, gwarantuję, że zdziwisz się nasyceniem/kolorami i ostrością. Niektóre filmy mają niesamowicie nasycone kolory :eek:k:
 

Alienscum

New member
No dzis to się zdziwiłem, na wejsciu av i component (tuner sat) słyszę cichutko głos z TVP 1 ze zwykłej anteny....... nie wiecie co to się mogło stać? (jak wyjmę antenę to słyszę delikatne buczenie)
 

TVTV

New member
dzięki za informacje.


slimak -

1. ja te dema oglądałem z płyty, nie z PC-ta (przerobiłem mpeg2 na format dvd - zakładam, że to nie jest powód owych skoków;) )

2. uhmmm...sprawdzę sprawdzę

3. moduł - czyli dodatkowy dekoder jak rozumiem

tomaszzz - kilka filmików zdążyłem już oglądnąć - co prawda nie ripy z BR, ale choćby normalne dvd. Może trochę rzeczywiście na wyrost dałem tę opinię a propos kolorów etc. I bardziej skierowana ona była myślę w stronę programów tv niż filmów.
 

slimak

New member
Bez reklam
1
Na 90% to jest powód. DVD(pal) ma 25/50 fps i przy przerabianiu dema HD innego od 25/50fps robią się przycięcia.


3
Moduł czyli moduł [common interface]. Z tyłu w TV masz na niego kieszeń.
 
Ostatnia edycja:

TVTV

New member
1. rozumiem. jednak moje dvd nie odtwarza mpeg2, a nie mam jeszcze połączenia pc<-->tv.
Być może znacie inne sposoby przeformatowywania mpeg'ów na jakiś sensowny format "zjadliwy" przez odtwarzacz? Najlepiej przez pakiet nero.



2. owszem, jest tam coś takiego. Czyli reasumując - albo nic, albo ( w wypadku kodowanego sygnału) ów moduł do wetknięcia we wspomniane miejsce.

dzięki
 
Ostatnia edycja:

langolier

New member
3)Jeżeli kablówka nie koduje sygnału wystarczy sam TV z włączoną lokalizacją Niemcy, Szwecja, Finlandia. Jeżeli sygnał jest kodowany, kablówka musi udostępnić moduł z kartą dostępu.
No, niedokładnie tak.
Moja kablówka rozprowadza sygnał Ethernetem, więc muszę mieć dekoder, który zamieni mi to na sygnał akceptowalny przez TV.
Ja konkretnie mam Motorolę 1910HD
 

Forest27

New member
u mnie bzyczenia nie słychać, jednak na AV też przebija głos z "anteny" i to bardzo wyraźnie, do tego stopnia że nie da sie praktycznie nic oglądać przy niektórych programach które są akurat na antenie ustawione (te głośne). Radze sobię ustawiając TV na jakiś "cichy" kanał lub plansze, na szczęście praktycznie z anteny nie korzystam (ale coś ustawić muszę bo inaczej jest szum). Zastanawiam się czy te wasze problemy z szumiącym TV nie są właśnie tym spowodowane, może to właśnie szum z anteny słyszycie? próbował ktoś z was podpiąć jakiś sygnał na antenę i zobaczyć jaki jest efekt, czy ten szum nie ustanie?

Co do modułu CI nawet bym go sam kupił, ale u mnie Vectra paruje karte z dekoderem więc nie da rady, a sami modułów nie udostępniają więc jestem skazany na dekoder (czyli dodatkowa skrzynka, pilot, no i pogorszenie obrazu przez kabel i słabej jakości dekoder). Nie rozumie ich polityki przecież moduły by ich wyszły taniej niż dekodery które za darmo wypożyczają. Klienci z możliwościami takimi jak my mamy w tv też by byli zadowoleni
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
przebicia obrazu lub dzwieku po av moga byc spowodowane kiepskim kablem euro. tzn ekranowaniem. mialem podobna usterke, nie bylo slychac szumu ale czasami gdy korzystalem z wejscia euro( tuner satelitarny, dvd) bylo widac"duch" tvp1 z anteny zewnetrznej. rozebralem kabel euro aby przekonac sie jakie jest ekranowanie. zdziwilem sie bardzo bo zamiast ekranowania byl tylko jeden cienki drucik. czyli zero ekranowania. kupilem nowy kabelek euro tzn techlink za 49 zl i jest ok.
jesli w domu masz inny kabel euro to sprawdz czy bedzie poprawa.
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
u mnie bzyczenia nie słychać, jednak na AV też przebija głos z "anteny" i to bardzo wyraźnie, do tego stopnia że nie da sie praktycznie nic oglądać przy niektórych programach które są akurat na antenie ustawione (te głośne). Radze sobię ustawiając TV na jakiś "cichy" kanał

Spróbuj:

1) TV podłączyć do gniazdka z uziemieniem.
2) Kupić kabel eurozłącze z ekranowanymi oddzielnie wszystkimi żyłami.
3) Wyłączyć w menu TV wysyłanie sygnału A/V na dekoder.
4) Rozebrać wtyczkę eurozłącza i rozłączyć przewody z powrotnym sygnałem z TV do dekodera (Wtyczka w TV przewody 1, 3 i na wszelki wypadek 19 oraz wtyczka w dekoderze 6, 2 i 20).
 
Ostatnia edycja:

Krisu.

New member
Witam Wszystkich !!!
Czy jest możliwość ustawienia telewizora w ten sposób aby po wciśnięciu "N" na pilocie telewizor ustawiał się na wartości przez nas zadane?. Kilka razy zdarzyło się, że niechcący ktoś nacisnął N a ustawianie ciągle od nowa jest lekko wkurzające. Nacisnąć ten przycisk przez nieuwagę jest bardzo łatwo szczególnie po ciemku.
Pozdrawiam
Tedi

Strasznie poroniony pomysł z tym klawiszem N w tym miejscu :x:x
Ja zrobiłem tak

odkręcamy 4 śrubki

grzbiet cienkiego noża umieszczamy w bocznej szczelinie

przeciągamy delikatnie wzdłuż pilota (puszczą zatrzaski )

wycinamy kawałek tekturki - delikatnie większy od otworu

podkładany pod przycisk N

składamy i gotowe

działa 100 % nie pozostawia śladów :grin::grin::grin:
 

Krisu.

New member
przebicia obrazu lub dzwieku po av moga byc spowodowane kiepskim kablem euro. tzn ekranowaniem. mialem podobna usterke, nie bylo slychac szumu ale czasami gdy korzystalem z wejscia euro( tuner satelitarny, dvd) bylo widac"duch" tvp1 z anteny zewnetrznej. rozebralem kabel euro aby przekonac sie jakie jest ekranowanie. zdziwilem sie bardzo bo zamiast ekranowania byl tylko jeden cienki drucik. czyli zero ekranowania. kupilem nowy kabelek euro tzn techlink za 49 zl i jest ok.
jesli w domu masz inny kabel euro to sprawdz czy bedzie poprawa.


Potwierdzam miałem to samo wymiana EURO i jest OK :):)
 

slimak

New member
Bez reklam
Być może kabel coś zmieni, ale ja wyjąłem wszystkie kable oprócz antenowego i na av dalej ten glos przebijał.....


Kabel zasilający też? ;-)



3) Wyłączyć w menu TV wysyłanie sygnału A/V na dekoder.
menu -> ustawienia link -> Wyjście AV

Możesz też spróbować zmienić ustawienia
menu dźwięku -> HDMI analog/cyfrowy.
 

plaw

New member
Witam wszystkich na tym forum po raz pierwszy.Piszę jako zadowolony ,jak na razie ,nowy użytkownik panasa 46s10!
Dzięki między innymi Waszym opiniom kupiłem tą plazmę...
Wnioski tak na gorąco:
-obraz bajka...(cyfra +, zwłaszcza programy hd),
-a na blu rey 'u poezja...
-nie słyszałem jakiegokolwiek bzyczenia (moja żona również),powidoków też nie widziałem.
-co do obudowy wypowiem się później...

Dla niezdecydowanych powiem krótko - BRAĆ!!! i nie marudzić!

Pozdrawiam jeszcze raz wszystkich , życzę miłego oglądania ulubionych filmów , programów i gier !
 
Do góry