Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

danch

New member
Witam wszystkich.
Niedawno stałem się posiadaczem plazmy S10 i w sklepie zaproponowano mi wspaniałą gwarancję na 5 lat. Wszystko było dobrze dopóki nie zapytałem o cenę. Zapłaciłem około 350 zł za przedłużenie do 5 lat, ponieważ normalnie jest 2 lata.
Napiszcie o co chodzi z tą gwarancją Panasonica jak się gdzieś tam TV rejestruje, bo sprzedawca nic o tym nie wspomniał.

Naciaganie klientow, tzn. kiedys byla taka akcja ale od kiedy panas daje 5 lat w promocji, uczciwe sklepy o tym informuja.

https://5latgwarancji.panasonic.pl/strona/Start.aspx
 

coroner3

New member
Witam.
Mam pytanie do osób które mają podobne odczucia jak ja a mianowicie:


Zakupiłem S50” kilka miesięcy temu- po zakupie podpiąłem ją pod zwykły dekoder Polsatu Cyfrowego- kablem euro- byłem bardzo zaskoczony świetną jakością kanałów SD.-obraz ostry – czyściuti- kolory nasycone- i generalnie byłem bardzo zadowolony.
Chcąc wycisnąć z telewizora max możliwości- zainteresowałem się telewizją “N”- akurat była promocja za 48 zł. Wszystkie pakiety a w tym 12 kanałów HD- na których bardzo mi zależało. Podpisałem umowę z dekoderem HD z nagrywarką- do zestawu dokupiłem kabel HDMI CABLETECH GOLD FULL HD 2560x1600p .
No i tu zaczął się problem - owszem kanały HD wyglądają bardzo dobrze- natomiast programy SD to masakracja- obraz jest nieostry są jakieś rozmycia- ziarno- no i przejścia w czasie szybszego obrazu mnie po prostu załamują. Co może być przyczyną ??? Z góry dziękuję za pomoc.
 

killer78

New member
Naciaganie klientow, tzn. kiedys byla taka akcja ale od kiedy panas daje 5 lat w promocji, uczciwe sklepy o tym informuja.

... właśnie mnie o tym nie poinformowali, dostałem info od sprzedawcy, że jeśli chcę to dadzą mi 5 lat gwarancji od razu wręczył mi ulotkę. Zapłaciłem za to oczywiście ~350 zł. Czy mogę się z tej gwarancji wycofać? Tej płatnej oczywiście? Sprzęt na raty w Lukasie w Saturnie we Wrocku.
 

Krisu.

New member
Witam wszystkich.
Niedawno stałem się posiadaczem plazmy S10 i w sklepie zaproponowano mi wspaniałą gwarancję na 5 lat. Wszystko było dobrze dopóki nie zapytałem o cenę. Zapłaciłem około 350 zł za przedłużenie do 5 lat, ponieważ normalnie jest 2 lata.
Napiszcie o co chodzi z tą gwarancją Panasonica jak się gdzieś tam TV rejestruje, bo sprzedawca nic o tym nie wspomniał.

Napisz gdzie cię tak uszczęśliwili

https://5latgwarancji.panasonic.pl/strona/5-lat-gwarancji.aspx
 

karolbe

Member
W
No i tu zaczął się problem - owszem kanały HD wyglądają bardzo dobrze- natomiast programy SD to masakracja- obraz jest nieostry są jakieś rozmycia- ziarno- no i przejścia w czasie szybszego obrazu mnie po prostu załamują. Co może być przyczyną ??? Z góry dziękuję za pomoc.

Sam mam N'ke i nie zauwazylem takich problemow, o jakich kanalach piszesz? Wymien je i sie przyjrze jak bede w domu.
 

coroner3

New member
Sam mam N'ke i nie zauwazylem takich problemow, o jakich kanalach piszesz? Wymien je i sie przyjrze jak bede w domu.

Generalnie na wszystkich- TV1, TV2, TVN- jest bardzo kiepsko- brakuję ostrości którą na Polsacie cyfrowym miałem bardzo extra- nawet wczoraj podłączyłem stary dekoder echostara- z polsatem który jest jeszcze aktywny do końca lutego i jest ok. Mam 10 dni w ciągu których mogę zrezygnować z N-ki i coraz mocniej się do tego przymierzam. Trochę mi szkoda bo kanały Hd są naprawdę super- no i dekoder z nagrywarką to też fajny bajer...a może ten kabel HDMI jest do dupy ??? Ale wtedy kanały HD też byłyby do bani...
 

coroner3

New member
Sam mam N'ke i nie zauwazylem takich problemow, o jakich kanalach piszesz? Wymien je i sie przyjrze jak bede w domu.

Generalnie na wszystkich- TV1, TV2, TVN- jest bardzo kiepsko- brakuję ostrości którą na Polsacie cyfrowym miałem bardzo extra- nawet wczoraj podłączyłem stary dekoder echostara- z polsatem który jest jeszcze aktywny do końca lutego i jest ok. Mam 10 dni w ciągu których mogę zrezygnować z N-ki i coraz mocniej się do tego przymierzam. Trochę mi szkoda bo kanały Hd są naprawdę super- no i dekoder z nagrywarką to też fajny bajer...a może ten kabel HDMI jest do dupy ??? Ale wtedy kanały HD też byłyby do bani...
 

coroner3

New member
Sam mam N'ke i nie zauwazylem takich problemow, o jakich kanalach piszesz? Wymien je i sie przyjrze jak bede w domu.

Generalnie na wszystkich- TV1, TV2, TVN- jest bardzo kiepsko- brakuję ostrości którą na Polsacie cyfrowym miałem bardzo extra- nawet wczoraj podłączyłem stary dekoder echostara- z polsatem który jest jeszcze aktywny do końca lutego i jest ok. Mam 10 dni w ciągu których mogę zrezygnować z N-ki i coraz mocniej się do tego przymierzam. Trochę mi szkoda bo kanały Hd są naprawdę super- no i dekoder z nagrywarką to też fajny bajer...a może ten kabel HDMI jest do dupy ??? Ale wtedy kanały HD też byłyby do bani...
 

jarek20

New member
Panowie powiedzcie mi jedną rzecz. Wydawało mi się wcześniej że zoom ustawiało się oddzielnie dla wejścia tv, a oddzielnie dla scart, a z tego co teraz widzę to ustawienia są jedne dla obu wejść, czy mnie tylko coś straszy???
 

Alienscum

New member
A jeszcze takie pytanko czy p42s10e będzie "generalizując" (lepszy/porównywalny/gorszy) do starszego PY80 - pytam bo PY80 się dosyć długo bawiłem i mi bardzo odpowiada to co na nim widać
 

cza1zip

New member
No i zamowilem tv w sklepie internetowym zobaczymy co z tym buczeniem. W razie co to rozmawialem z serwisem panasonic i przyjada naprawic;) Mam jeszcze pytanie do Was odnosnie okablowania. Wiec jak najlepiej podlaczyc laptopa pod tv. Mam wyjscie na monitor (to chyba dvi) no i s-video. Sa te kable dvi-hdmi ale one przesylaja tylko dzwiek i jakiej marki kable polecacie?
 

langolier

New member
No i zamowilem tv w sklepie internetowym zobaczymy co z tym buczeniem. W razie co to rozmawialem z serwisem panasonic i przyjada naprawic;) Mam jeszcze pytanie do Was odnosnie okablowania. Wiec jak najlepiej podlaczyc laptopa pod tv. Mam wyjscie na monitor (to chyba dvi) no i s-video. Sa te kable dvi-hdmi ale one przesylaja tylko dzwiek i jakiej marki kable polecacie?
stawiam raczej na D-SUB (VGA)
 

brzymek

New member
Właśnie sie dowiedziałem że niedaleko gdzie pracuje w "mixie" byla wyprzedaż jakis tydzien temu i 42s10 srebrnego moznabylo kupic nowego za 2299zł a ja to przegapiłem ... nic tylko isc sie powiesić bo teraz cena wrocila na bagatela 2750zł ...
 

cza1zip

New member
Ale ja mam tylko takie wyjscia:

20100120012.jpg
 

karolbe

Member
Mam jeszcze pytanie do Was odnosnie okablowania. Wiec jak najlepiej podlaczyc laptopa pod tv. Mam wyjscie na monitor (to chyba dvi) no i s-video. Sa te kable dvi-hdmi ale one przesylaja tylko dzwiek i jakiej marki kable polecacie?

Jak masz DVI w laptopie, to musisz sobie zorganizowac przejsciowke DVI-HDMI. To Ci zalatwi problem obrazu, dzwiek podlaczasz najlepiej optycznie pod amplituner (wyjscie 'jack' w laptopach ma takze diode - sprawdz jednak), ew. jak Ci wystarcza stereo to zwyklym kablem typu jack.
 
Do góry