Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

sebul

New member
Z tego co pamiętam norma na Bad piksele w Panasonicach wynosi 0 na centralnej części ekranu 4:3 i po 5 po bokach z każdej strony. Włącz format obrazu 4:3 jak piksel jest na aktywnej części obrazu reklamuj.

A gdzie mozna sie upewnic co do tego ? Bo ja mam w centralnej czesci ekranu i fajnie by bylo jakby mi wymienili/naprawili.
 

Gie

Member
Bez reklam
No to się zacznie :) Po wypalaniu, docieraniu, rysach na obudowie i buczeniu teraz wszyscy będą szukać bad pikseli :)
A właśnie? Dlaczego nikt już nie krzyczy o wypalaniu się plazm? Z tego co widzę sporo osób kupiło 42s10. Gdyby plazmy się wypalały byłoby o tym głośno.

Nie uważacie że pilot do 42S10 jest nieergonomiczny? Nie dość że jest symetryczny, góra ma taki sam kształt co dół, to jeszcze baterie są ułożone centralnie. Pomijam już fakt że to AA a nie AAA. Przycisk właczania/wyłaczania jest ulokowany symetrycznie do przycisku nagrywania. Oba są "schowane". Często leżę w łóżku w ciemnościach, biorąc do reki pilota w 8 na 10 przypadków wciskam REC. Nie jest to wielki problem ale mogli umieścić baterie, tak jak ma to miejsce w większości pilotów, w dolnej części.
 

sebul

New member
No to się zacznie :) Po wypalaniu, docieraniu, rysach na obudowie i buczeniu teraz wszyscy będą szukać bad pikseli :)
A właśnie? Dlaczego nikt już nie krzyczy o wypalaniu się plazm? Z tego co widzę sporo osób kupiło 42s10. Gdyby plazmy się wypalały byłoby o tym głośno.

Nie uważacie że pilot do 42S10 jest nieergonomiczny? Nie dość że jest symetryczny, góra ma taki sam kształt co dół, to jeszcze baterie są ułożone centralnie. Pomijam już fakt że to AA a nie AAA. Przycisk właczania/wyłaczania jest ulokowany symetrycznie do przycisku nagrywania. Oba są "schowane". Często leżę w łóżku w ciemnościach, biorąc do reki pilota w 8 na 10 przypadków wciskam REC. Nie jest to wielki problem ale mogli umieścić baterie, tak jak ma to miejsce w większości pilotów, w dolnej części.


Mnie wpienia to, ze jak biore go do reki, celem podglosnienia, zawsze biore za zla strone i musze go obracac w rece. Tak to w sumie nie mam zastrzezen, te baterie to nawet mi sie podobaja, ze tak sa ulozone :) Lepszy jest ten pilot niz od samsunga lcd moich rodzicow. Pilot fajny maja , ale ciezko przyciski chodza i trzeba je mocno naciskac.
 

pawelx39

New member
Potwierdzam.Pisałem jż o tym S miga, moja G15 też miga i reszta panasków też miga.Jak dla mnie jest to Największy minus Plazm Panaska.Lecz musimy być z czegoś zadowoleni:D. Pozdro.
Witam
Mi w g10 kompletnie nic nie miga na żadnym obszarze obrazu ustawienie dom nie sklep parametry średnie ustawienia ( nie dynamiczny tryb)
 

langolier

New member
Problem przy programowaniu pilota uniwersalnego

Witam
do telewizji kablowej mam pilota Motorola MRCU180, który ma możliwość programowania dwóch dodatkowych urządzeń.
Chciałem zaprogramować S10 ale mam problem - zaprogramowanie przycisku włączania/wyłączania tv.
Zarówno przy programowaniu "kodem producenta", jak i przy bezpośrednim "uczeniu" pilot potrafi jedynie WYŁĄCZYĆ telewizor.
Tak na oko (sądząc po miganiu diody w tv) to wydaje się, że mimo przytrzymywania na pilocie Motoroli przycisku włącznika, wysyłanie sygnału włączenia trwa za krótko (w oryginalnym pilocie od tv przycisk muszę przytrzymać doś długo - ze 2 sekundy - też tak macie ?)
Mieliście podobne problemy ?
Da radę coś z tym zrobić czy jestem skazany na dwa piloty ?
 

stefanx9999

New member
A ja z innej beczki.....

1. Czy ktos juz moze usuwal naklejki (po prawej na dole pod matryca) z obudowy Piano Black....? Latwo to schodzi, czy tez pozostana slady?

2. Macie moze jakies namiary na JPG'a zawierajacego stopnie szarosci - co by sobie poprawnie jasnosc/kontrast ustawic?
Szukalem troche na sieci - ale jak na razie bez rezultatow.
 

MAXIMUS_00

New member
A ja z innej beczki.....


2. Macie moze jakies namiary na JPG'a zawierajacego stopnie szarosci - co by sobie poprawnie jasnosc/kontrast ustawic?
Szukalem troche na sieci - ale jak na razie bez rezultatow.

Dołączam się do prośby, bo również szukałem w sieci coś takiego ale nie znalazłem. Jeżeli macie coś takiego to będę Waszym wielkim dłużnikiem. Pozdrawiam
 

darekn12

Member
co do naklejek to one bardziej chyba przylegaja niz sa przyklejone odchodza bez problemu i nic nie zostaje po nich
one po odklejenie nawet sie do niczego nie chca przykleic takze nie ma tam kleju raczej
 

yaneq

New member
Bez reklam
No to się zacznie :) Po wypalaniu, docieraniu, rysach na obudowie i buczeniu teraz wszyscy będą szukać bad pikseli :)
A właśnie? Dlaczego nikt już nie krzyczy o wypalaniu się plazm? Z tego co widzę sporo osób kupiło 42s10. Gdyby plazmy się wypalały byłoby o tym głośno.

a czy to coś złego? wydałem kasę na ten tv i wyskoczył mi pixel. skoro mogę reklamować to mogę. ale w sieci na temat norm iso dot. plazm panasonic nic nie znalazłem. czy ktoś coś wie konkretniej na ten temat?
 

slawek0219

New member
Czy ktoś z Was reklamował swojego S10E ze względu na buczenie? Jeśli tak to z jakim skutkiem?
Czytam opinie i widzę, że niektórzy nie słyszą buczenia. Może faktycznie to indywidualna sprawa każdego egzemplarza, a może usterki. Ja słyszę je wyraźnie i zaczyna mnie ono drażnić.
Zauważyłem również, że buczenie wzmaga się gdy włączę monitor komputera, czy to możliwe że powodują je inne urządzenia elektryczne na linii?

ja postanowiłem spróbować reklamować to "bzyczenie", ale w serwisie pierwsze powiedzieli że nic nie słyszą co mnie bardzo rozbawiło bo serwisant chyba był głuchy, a później zmienili zdanie i mówili że wszystkie odgłosy są na normalnym poziomie
a zatem moja rada: nie ma sensu reklamować bo i tak nic to nie da. albo się przyzwyczajcie albo jak wam bardzo to przeszkadz pozbądźcie się telewizora.
ja podjąłem decyzje o sprzedaży tego tv pomimo iż jestem z niego bardzo zadowolony. i gdyby nie to bzyczenie (w moim egzemplarzu niestety dosyć głośne) cieszyłbym się nim jeszcze pare lat. może kupie jeszcze raz ten sam tv ale wybiore mniej bzyczący ;)
 

langolier

New member
Jak zrobić z .avi plik odtwarzany z karty SD ?

pytanie jw.
przeczytałem w instrukcji, że z płyty są odtwarzane pliki standardu SD-VIDEO (MPEG-2 ver. 1.2 format PS).
Jak uzyskać plik o takim formacie z pliku .avi ?
Jakiś przyjazny szybki software ?
 

ozzy369

New member
Witam wszystkich serdecznie.
To mój pierwszy post, choć nie jestem tu nowy. Od ponad roku uważnie śledzę to forum czytając niemalże wszystkie tematy dotyczące jedynej właściwej technologii wyświetlania obrazu;). Cały ten czas poświęcony czytaniu zaowocował niedawno zakupem modelu 42S10E, z którego jestem bardzo zadowolony. Z resztą, jak to mówią - "...widziały gały, co brały..." więc ja dokonując zakupu brałem telewizor z "dobrodziejstwem inwentarza" znając doskonale i mając świadomość jego wad i zalet. Może dlatego jestem z niego zadowolony i nie szukam "dziury w całym".
Tyle tytułem wstępu.
Niedawno znalazłem w sieci kilka plansz do ustawiana TV, o które pytacie.
3w.pbase.com/jackcnd/1080p_tests (3w=www;))
Polecam wrzucenie na karte pamięci i odtworzenie z czytnika.
Pozdrawiam.
OzzY369
 
Ostatnia edycja:

tzbik

New member
Witam.
Może ktoś mi odpowie na temat osławionej czernii? Przy zgaszonym świetle w nocy widać ekran jak świeci. I nie jest czarny ale szary. Regulacja jasnością od 0 do - 15 nic nie zmienia. Czy tak ma być czy da się coś ustawić by zrobić ekran czarnym?
 
Do góry