Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

loky

New member
Z czernią nic już nie zmienisz. Smolistej z pewnością nie uzyskasz.
Nie wiem dlaczego tak piszesz, starczy zjechać z kontrastem i jasnością i może być tak ciemno jak się chce. Czy da się tak w dzień oglądać telewizję to już inna sprawa ale nie pisz że się nie da ustawić. Ja mam tak ustawione pod HDMI że jak oglądam w nocy filmy z komputera, to czerń się nie odróżnia od obudowy. W dzień biorę jaśniej bo obraz z "nocnymi ustawieniami" jest za ciemny.
 

TVTV

New member
Witam.

W temacie plansz testowych - rozumiem, że można sobie takową zrobić samemu? Przyjąć odpowiednią wielkość (rozdzielczość ekranu), zdefiniować skrajne kolory RGB (biały-czarny, czerwony-czarny, zielony-czarny oraz niebieski-czarny), zrobić od tych skrajnych przejście tonalne (gradient), machnąć plik JPG, zgrać na płytkę i można testować?
Tak to można najzwyczajniej zrobić?
Jeśli tak, to jeżeli ktoś jest zainteresowany - z chęcią mogę strzelić takowe przejście tonalne i wysłać mailem.

pzdr

______________________

jeszcze pytanko a propos kabla HDMI... ja wiem, że to nieten dział, ale już z rozpędu zapytam.
To, że kabel za 30 zł mniej więcej równa się takiemu za 130 zł wywnioskowałem. natomiast interesuje mnie, czy za wszelką cenę brać kabel z filtrami, czy można ze spokojem czysty, bez "beczek" na przewodzie?
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
Nie wiem dlaczego tak piszesz, starczy zjechać z kontrastem i jasnością i może być tak ciemno jak się chce. Czy da się tak w dzień oglądać telewizję to już inna sprawa ale nie pisz że się nie da ustawić. Ja mam tak ustawione pod HDMI że jak oglądam w nocy filmy z komputera, to czerń się nie odróżnia od obudowy. W dzień biorę jaśniej bo obraz z "nocnymi ustawieniami" jest za ciemny.


To chyba jesteś pierwszy na tym forum, co uzyskał taką czerń, jak chce, bo u wszystkich jest tylko ciemnoszara. Jeśli byłbyś łaskawy, to podaj sposób, jak w domowym zaciszu uzyskać czerń jak ta z ramki. Wielu osobom się to przyda.

Rozumiem, że po Twojemu trzeba z kontrastem i jasnością zjechać do zera i będzie ciemno. :p

Przyjacielu- jasność/ciemność panela, a czarność czerni to dwie odmienne rzeczy. W Pionku możesz niemalże dowolnie podbić kontrast czy jasność, a i tak czerń będzie czarna. Poczytaj więcej i nie zaśmiecaj wątku swoimi mądrościami.
 
Ostatnia edycja:

loky

New member
Namnożyło się ostatnio na forum wszystkowiedzących megalomanów jak nigdy. Kilka dni temu ktoś tu ogłosił "KONIEC TEMATU, WSZYSTKIE PANASONIKI BUCZĄ, KROPKA!", dziś dla odmiany widzę "PANASONIKI NIE MAJĄ CZERNI, MÓWISZ INACZEJ ZNACZY G... WIESZ, TO JA WIEM I MNIE SŁUCHAJ I NIE ZAŚMIECAJ!"
Kim wy leszcze myślicie że jesteście żeby mówić innym co widzą albo słyszą a czego nie? I nie odpowiadaj proszę na to gorylla, dyskusja z tobą będzie wyłącznie zaśmiecaniem forum. W końcu ty wiesz lepiej jaką czerń ma mój telewizor.
 

langolier

New member
Dla rozluźnienia atmosfery:
1) ja nie słyszę żeby moja 46S10 bzyczała. Może jak dosunę/powieszę na ścianie ? Ścianę mam "gołą"... :bober:
2) wydawać by się mogło, że lepszej czerni niż wyłączony TV to nie ma. Tymczasem każdy widzi, że czerń wyłaczonej plazmy jest szara i to dość jasna.... :cool:
 

gorylla

New member
Bez reklam
Oj loky, loky.

Zacytuję ci jeszcze raz, bo może niedoczytałeś kolegi.

Witam.
Może ktoś mi odpowie na temat osławionej czernii? Przy zgaszonym świetle w nocy widać ekran jak świeci. I nie jest czarny, ale szary. Regulacja jasnością od 0 do - 15 nic nie zmienia. Czy tak ma być czy da się coś ustawić by zrobić ekran czarnym?

Kolega tzbik ma rację i widać że jest w posiadaniu tego telewizora. A co do Ciebie pewności nie mam, bo wypisujesz tak monstrualne brednie, że mam duże wątpliwości, czy go kiedykolwiek na oczy widziałeś.

Nawet jak ściemnisz panel Panasa na maksa to i tak nie uzyskasz czerni jak w Pionku, czy choćby przypominającej ramkę obudowy piano-black. W każdych warunkach czerń plazm Panasa wyraźnie świeci i jest po prostu ciemno-szara. Może Tobie przypomina to głęboką czerń, ale mi niestety nie. Do głębokiej, smolistej czerni trochę brakuje i nie zniwelujesz tego żadnymi nastawami. Taki jest urok tej matrycy i zastosowanych w niej rozwiązań technologicznych (zapewne sposobu wzbudzania fosforu).

Nie zamierzam z Tobą toczyć polemik z dwóch powodów- 1. bo nie ma o czym polemizować (prawdę o czerni Panasa za wyjątkiem Ciebie znają wszyscy), 2. poziom adwersarza mi nie odpowiada (szczególnie piszącego a'la capslock).

Jedyne z czym się zgodzę, to z zacytowaną przez Ciebie tautologią (chociaż podaną w sposób świadczący o jej lekceważeniu), że "wszystkie plazmy Panasa bzyczą". Jedne modele troszkę mniej, inne troszkę więcej, ale bzyczą. Plus dla Ciebie, chociaż za cudze słowa.

Widać już tak masz zrobione, że jak chcesz napisać rzekomą głupotę piszesz mądrze, a jak chcesz się mądrzyć piszesz głupoty.

Kolega langolier napisał mądre słowa, które winny dać Ci wiele do myślenia.

2) wydawać by się mogło, że lepszej czerni niż wyłączony TV to nie ma. Tymczasem każdy widzi, że czerń wyłaczonej plazmy jest szara i to dość jasna.... :cool:
 
Ostatnia edycja:

ryba229

New member
Koledzy wypisujacy minusy Panasa w postaci braku odtwarzania mp3, "nieczarnej" czerni ;) itp. chyba nie rozumieja ze za te pieniadze nie da sie kupic telewizora idealnego. Albo akceptujesz wady Panasa ktore i tak nie zmieniaja jego stosunku jakosci do ceny 9/10 albo wykladasz 10 000 zl za LCD Philipsa ale daje glowe ze wtedy tez pewnie cos by sie znalazlo do narzekania.
 

loky

New member
Nie chce mi się tego komentować, nie wiem po co się w ogóle w to wdałem. Kupcie sobie LCD, jak są wyłączone to mają czarną matrycę, na bank mają więc genialną czerń. Prawie wszystkie CTR miały szare kineskopy jak wyłączone, to pewnie znaczy że też nie miały czerni.
Podoba mi się czerń w moim S10, uważam że jest świetna. Co z tego że w pionku jest lepsza, zawsze jest "gdzieś coś lepszego", nie można mieć wszystkiego. Podoba mi się że mój S10 brzęczy na tyle cicho, że bez wpychania za niego głowy nie słyszę niczego niepokojącego (wisi na ścianie). Przykro mi bardzo że niektórzy trafili bardziej brzęczące egzemplarze. Na szczęście nie wszyscy z głośniejszymi egzemplarzami uznali że trzeba ogłosić na forum że "WSZYSTKIE PANASY BUCZĄ NIE DO ZNIESIENIA" ale przyjęli do wiadomości że trafił im się głośniejszy. Ktoś tu nawet sugerował że ci co nie słyszą buczenia są brudni i powinni iść na czyszczenie uszu do laryngologa...
 
Ostatnia edycja:

langolier

New member
Zbyt dokładne czytanie tego forum powoduje, że zamiast oglądać HDTV, BD, DVD i inne cuda, część ludzi wpatruje się czy nie widać powidoków, martwi czarnością czerni i jest gotowa zrobić szczegółowe badania bzyczenia (że o pęknięciach ramy nie wspomnę). :rolleyes:
Ja sam się zaraziłem i przy oglądaniu kanałów nadających w formacie 4:3, ponieważ i ja wówczas zmieniam proporcje wyświetlania na 4:3, martwiłem się, czy oglądanie porucznika Borewicza nie wpłynie niekorzystnie na wypalenia ekranu i po emisji filmu wyłączyłem TV i zacząłem badać ekran (*).
Dopiero po chwili stwierdziłem, że mocno mnie powaliło (ochłonąłem, może tylko dlatego, że nic nie znalazłem ?) :p
Na razie jestm mocno zszokowany przekątną 46" i czekam z niecierpliwością aż zacznie ona dla mnie "chudnąć" :D (zapomniałem dodać, że przy oglądaniu te 46" jest zupełnienieprzeszkadzające. Za to po wyłaczeniu.... czarna dziura na ścianie (no, powiedzmy że w większości szara....:))
Skok z 21" na 46" to szok dla ogniska domowego :oops:

(*) w międzyczasie odkryłem w STB regulację położenia obrazu (przesuwanie w pionie i poziomie) i ponieważ dość często oglądam jedną ze stacji z mocnym logo to myślę o codziennym przesuwaniu obrazu o 2 działki (najpierw 2 w górę, potem 2 w prawo, potem 2 w dół, 2 w lewo itd.) Mocno mnie powaliło, jak myślicie ? :bober:
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
Czerń Panasa jest bardzo dobra, ale mogłaby być lepsza. Bzyczenie jest słyszalne, ale jak się czyta forum to okazuje się, że dla zdecydowanej większości userów (w tym dla mnie) nie stanowi problemu. Plastik obudowy mógłby być lepszy. To tyle wad w dużym skrócie. Wszystko to było już pisane z 1000 razy.

Mi te wady specjalnie nie przeszkadzają, bo i tak uważam, że S10-tka jest najlepszą budżetową plazmą jak i w ogóle najlepszym TV w swojej klasie cenowej, a przypuszczam, że nawet w porównaniu do klas wyższych.

To tak gwoli wyjaśnienia głównie dla loky-ego, bo mam wrażenie, że uważa, że mam problem ze swoją S10-tką i ją krytykuję. Ale tak nie jest, bo zawsze byłem i jestem gorącym orędownikiem tego modelu. I swoją S-ką jestem wręcz zachwycony.

Jak kupowałem ostatnio pralkę w mix-electronics (świetna cena na electroluxa) to pogawędziłem ze sprzedawcą o TV-kach. Jak mu powiedziałem, że mam plazmę S10 to powiedział, że jest to zdecydowanie najlepiej sprzedający się obecnie telewizor w ich sieci, bijący popularnością na głowę inne plazmy i LCD-eki. Wszystko w temacie.
 

mazee

New member
Problem z wyborem

Witam. Na początku chciałbym podziękować za wszystkie Wasze posty, które pomogły mi się zdecydować jaką technologię i jakiego producenta wybrać.
Niestety waham się co do modelu.
A więc tak: zdecydowałem się na plazmę panasonica a dylemat mam pomiędzy 4 modelami
1.TX-P42S10E - cena juz od 1509 (dlaczego taka tania?)2.TX-P42U10E - cena juz od 24493.TX-P42X10E - cana juz od 20154.TX-P42X10Y - cana juz od 1977

Wcześniej zastanawiałem się nad 37" plazmą, lecz stwierdziłem ze mój nie za wielki pokój da rade na powieszenie 42".

Jestem ograniczony ceną z do 2,5 tys.

Jeżeli macie jakieś konkretne wskazówki dotyczące w/w modeli proszę o sugestie i jakieś rady
 

digitalus

Banned
witam
42X10E , raczej odpada, brak tunera dvb-t mpeg4.
42X10Y , posiada tuner dvb-t mpeg4.
42U10E.temat o tym telewizorze tutaj
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=43664
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=43664&page=14
s10 ma wyzsza cene.kolega juz potwierdzil ze to pomylka
trudno powiedziec jak wygląda opcja antyrefleksu tzn w ktorym telewizorze jest mniejsza.telewizory musialby stac obok siebie.w kazdym telewizorze crt byly odblaski i nikt nie pisal ze to powazna wada:)
obecnie gdy na rynku sa telewizory lcd i plazmowe oczywiscie uznano ze to wada.nie szukam na sile odblaskow i nie widze odblaskow ale jak ktos napisze ze sa odblaski to bede szukal odblaskow na ekranie i znajde:)
albo bede przystawial glowe do telewizora i nasluchiwal czy buczy albo moze za chwile zacznie buczec:)37x10y nie buczy
to krotki test telewizora 42x10,bez dv-t mpeg4. x10y ma mpeg4
http://www.jakitelewizor.pl/ewolucja_pv80_recenzja_nowego_panasonica_42x10,1237451392,1
4 miejsce na liscie plasma top ten(brytyjski serwis hdtv)
http://www.hdtvorg.co.uk/reviews/plasma/Panasonic_TX-P42X10.htm
5 gwiazek przyznane przez miesiecznik plaskie ekrany
 
Ostatnia edycja:

mazee

New member
42X10Y , posiada tuner dvb-t mpeg4.
42U10E.temat o tym telewizorze tutaj

Dość szybko przedstawiliście mi tu wady i zalety tych plazm.
Czy ktoś z was korzysta z w/w TV i może mi powiedziec jak wygląda opcja antyrefleksu. 42U10E jest brak - ale jak to wygląda fizycznie "w praniu" i czy jest duża równica w szybie pomiędzy X a U?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tu masz obszerny test :
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=39744
017_P1170775.JPG
 

Kristobal

New member
Już mam około 200 godzin wyświeconych na P50S10 :)
Starałem się oczywiście zjechac trochę z parametrami obrazu, ale szczerze - to właśnie tego typu ustawienia, czyli: tryb kinowy, kolor 30, kontrast 30, jaskrawosc -3 - są chyba najlepsze do oglądania (ale to kwestia gustu).
Oglądałem kilka filmów na bluray, trochę na dvd, mkv z serialami, oraz telewizję "N" - głównie kanały HD. Nie uświadczyłem żadnych powidoków, a tym bardziej wypaleń. Ale - akurat oglądane przeze mnie kanały, mają w miare przezroczyste loga.
Refleksje - na 50" widać jakie znaczenie ma dobre źródło sygnału. Wyrzuciłem wszystkie divxy w standardowej rozdz. Dłuższe filmy dvd zgrane na dvdr 4,7 gb - też wyglądają kiepsko :(
Natomiast, dobrze zrealizowane dvd 9 GB - oryginał - może wyglądać naprawde pięknie. Byłem zaskoczony pozytywnie jakością obrazu, gdy włączyłem Prison Break na dvd (kolekcja z Vivy), jakość prawie HD :)
Oczywiście, prawdziwy obraz HD przy odpowiednim przysunięciu się do TV, daje prawie efekt trójwymiarowości.
I kolejny fakt - rzeczywiście, im więcej wypracowanych godzin - tym lepszy obraz :)
I na koniec - cieszmy się posiadanym sprzętem, oglądajmy fajne filmy, a nie szukajmy na siłę powidoków, pixeli i buczenia :)

Pozdrawiam!
 

langolier

New member
Starałem się oczywiście zjechac trochę z parametrami obrazu, ale szczerze - to właśnie tego typu ustawienia, czyli: tryb kinowy, kolor 30, kontrast 30, jaskrawosc -3 - są chyba najlepsze do oglądania (ale to kwestia gustu).
Tak się zastanawiam, czy ma sens podawanie "trybu", zwłaszcza po gruntownych zmianach ustawień ?
Przecież "tryb" to tylko nazwa określonego profilu i jak namieszasz w ustawieniach to podawanie go traci jakikolwiek sens.... :confused:
Producent ustawia pewne wartości standardowo dla określonego trybu ale przecież każdy sobie je może zmienić i wtedy jego "tryb kinowy" nie ma nic wspólnego z "trybem kinowym" w innym telewizorze (chyba że przypadkowa zbieżność ustawień) :p
I na koniec - cieszmy się posiadanym sprzętem, oglądajmy fajne filmy, a nie szukajmy na siłę powidoków, pixeli i buczenia :)
Pozdrawiam!
100% zgody !!!
 
Do góry