Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

danch

New member
Watek czytam od poczatku i pewnie do konca stycznia kupie 42s10, co by sie zalapac na 5-letnia, promocyjna gwarancje.
Mam pytanie odnosnie zawieszenia go na scianie, tak wiem ze pytanie o rozstaw srub bylo juz wiele razy, ale moje jest troche inne. Przegladalem rozne wieszaki na allegro i w sumie nie wiem co mam wybrac.
Do TV z tylu mam zamiar podpiac xboxa,pc (hdmi) i antene z kablowki, a czytalem o jakis problemach z podpieciem kabelkow kiedy tv wisi na scianie (malo miejsca). Moze mi ktos polecic jakis wieszak przy ktorym nie musialbym lamac kabli (link do allegro mile widziany).
 

sebas101

New member
Namnożyło się ostatnio na forum wszystkowiedzących megalomanów jak nigdy. Kilka dni temu ktoś tu ogłosił "KONIEC TEMATU, WSZYSTKIE PANASONIKI BUCZĄ, KROPKA!", dziś dla odmiany widzę "PANASONIKI NIE MAJĄ CZERNI, MÓWISZ INACZEJ ZNACZY G... WIESZ, TO JA WIEM I MNIE SŁUCHAJ I NIE ZAŚMIECAJ!"
Kim wy leszcze myślicie że jesteście żeby mówić innym co widzą albo słyszą a czego nie? I nie odpowiadaj proszę na to gorylla, dyskusja z tobą będzie wyłącznie zaśmiecaniem forum. W końcu ty wiesz lepiej jaką czerń ma mój telewizor.
Jeżeli Gościu odzywasz się do nas per "wy" to wypadałoby napisać to z dużej litery.
Odnośnie czerni Twojego TV co to niby odcieniem ramkę przypomina, to chyba zapomniałeś wspomnieć, że masz wersję silver?
 

langolier

New member
Czy naprawdę inna ocena czarności ekranu warta jest wojny na forum ?
Jak chcecie to powiem że słyszę to bzyczenie a ekran ma kolor czarnej dziury....

Lepiej niech ktoś odpowie czy udało mu się w uniwersalnym pilocie zaprogramować działające włączanie S10E ?
 

gorylla

New member
Bez reklam
To chyba nie jest problem, bo nawet zwykły pilot od mojego dekodera CP Samsung 370G bez problemu odpala i wyłącza s-kę i jeszcze obsługuje parę innych funkcji, np. głośność, mute i inne. To tym bardziej z pilotami uniwersalnymi nie powinno być problemu.
 

langolier

New member
To chyba nie jest problem, bo nawet zwykły pilot od mojego dekodera CP Samsung 370G bez problemu odpala i wyłącza s-kę i jeszcze obsługuje parę innych funkcji, np. głośność, mute i inne. To tym bardziej z pilotami uniwersalnymi nie powinno być problemu.

W ogóle zauważyłem pewną prawidłowość (a raczej NIEprawidłowość): przy regulacji głośności, mimo przytrzymywania wciśniętego przycisku Vol+ czy Vol-, stopień głośności zmienia się tylko o kilka jednostek (tak na oko to 3) i aby kontynuować ściszanie trzeba przycisk naciskać powtórnie, puszczać itd. aż do uzyskania żądanej głośności....:-(
O dziwo przy regulacji głośności poprzez STB nie ma tego efektu :confused:
Może coś z tym programowaniem knocę ?
 

Smirnoff07

New member
Lepiej niech ktoś odpowie czy udało mu się w uniwersalnym pilocie zaprogramować działające włączanie S10E ?

Dla mnie działa na pilocie od amplitunera yamaha. Zaprogramowałem go kodem 0006 i nie mam problemu z włączaniem, wyłączaniem itp. tylko czasami potrafi zgubić kod i trzeba programować go na nowo.
 
Ostatnia edycja:

tzbik

New member
Z tego co pamiętam norma na Bad piksele w Panasonicach wynosi 0 na centralnej części ekranu 4:3 i po 5 po bokach z każdej strony. Włącz format obrazu 4:3 jak piksel jest na aktywnej części obrazu reklamuj.

Dziś dzwoniłem do Panasonica i nie chcą podać normy jaka obowiązuje u nich w przypadku bad pixeli. Za to jak się spytałem czy w moim przypadku jak wystąpił centralnie usytuowany jeden uszkodzony czerwony pixel nie nadaje się to do naprawy gwarancyjnej.
Więc zgłosiłem w sklepie wymianę na kolejny egzemplarz z powodu buczenia. Zapewne przyjedzie kolejny egzemplarz z lutowej partii :( A trzeci raz w sklepie mi nie wymienią.
 

tzbik

New member
RTV EURO AGD w Olsztynie. Kupiłem przez internet ale formalności załatwiałem w sklepie. Przez internet nie dało się nic wskórać, ale poszedłem do sklepu i się udało. Tylko podejżewam, że to same egzemplarze 02.2009 :(
 

slimak

New member
Bez reklam
Dziś dzwoniłem do Panasonica i nie chcą podać normy jaka obowiązuje u nich w przypadku bad pixeli. Za to jak się spytałem czy w moim przypadku jak wystąpił centralnie usytuowany jeden uszkodzony czerwony pixel nie nadaje się to do naprawy gwarancyjnej.

Normę na zagranicznym forum podawał ktoś cytując Panasonica COS TAM, ale nie pamiętam całkowicie z jakiego kraju.
Wydaje mi się, że norma ta tyczy się Bad pikseli, a nie subpikseli np. czerwonego.
 

danch

New member
Przegladam sklepy internetowe aby kupic 42s przed koncem stycznia, ale nigdzie nie ma wersji srebrnej. Zna ktos sklep gdzie maja jeszcze srebrne w sensownej cennie 2500-2600 ?
 

langolier

New member
Przegladam sklepy internetowe aby kupic 42s przed koncem stycznia, ale nigdzie nie ma wersji srebrnej. Zna ktos sklep gdzie maja jeszcze srebrne w sensownej cennie 2500-2600 ?

Zobacz TUTAJ
2499 + przesyłka 89 = 2588zł

Tylko dowiedz się, czy mają z oficjalnego kanału dystrybucyjnego Panasonic Polska.
Ja kupiłem w sklepie, gdzie sprzedawca twierdził, że tak a numeru TV nie dało się zarejestrować. :evil:
 
Ostatnia edycja:

msstefan

New member
Koledzy,
jak dobrać się do nr seryjnego bez ściągania go ze ściany (p50s10).
Sprawdziłem menu zwykłe, serwisowe, karton, fakturke.
Czy zostało coś jeszcze czy tylko ściagać kloca ze ściany?

Chce go zarejestrować w programie 5letniej gwarancji. Dziwna sprawa, żeby nie było S/N na kartonie....
 

czesio_666

New member
Koledzy,
jak dobrać się do nr seryjnego bez ściągania go ze ściany (p50s10).
Sprawdziłem menu zwykłe, serwisowe, karton, fakturke.
Czy zostało coś jeszcze czy tylko ściagać kloca ze ściany?

Chce go zarejestrować w programie 5letniej gwarancji. Dziwna sprawa, żeby nie było S/N na kartonie....


Numer seryjny znajdziesz na kartonie na białej naklejce z nazwą telewizora są 2 kody kreskowe.
Pod pierwszym z nich jest jeszcze raz podany model telewizora, pod drugim znajduje się numer seryjny "*%FF-...."
 

langolier

New member
Numer seryjny znajdziesz na kartonie na białej naklejce z nazwą telewizora są 2 kody kreskowe.
Pod pierwszym z nich jest jeszcze raz podany model telewizora, pod drugim znajduje się numer seryjny "*%FF-...."
...dokładnie rzecz biorąc to jest on na obu najmniejszych ściankach pudełka :cool:
Zastanawiam się, czy do nr seryjnego zalicza się "%" czy nie ?
 

loky

New member
Hurtownie z Giżycka na razie odradzam. Mam od nich S10 i od tygodnia nie mogę zarejestrować chociaż w nagłówku aukcji było "5 lat gwarancji" a w treści "Wszystkie sprzedawane przez Nas przedmioty są zakupione w Polsce,
objęte pełną gwarancją producenta. Serwis POLSKA !!!". Napisałem do panasonika, poprosili o skan faktury i odpisali że sprawa w toku, czekam na ostateczną odpowiedź. Jak panas mi tego nie przyjmie, będzie wojna z panami z Giżycka.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Czołem ludziska. Tym razem ja mam pewien problem i liczę na pomoc.

Dostałem ostatnio kilka pw z pytaniami o pracę trybu AUTO. chodzi o to, że użytkownicy narzekają, że tryb auto nie dopasowuje im właściwie obrazu do proporcji ekranu, np. po przełączeniu kanału nadawanego z aspektem 4:3 nie przeskaluje automatycznie na 16:9, czy jak np. kanał jest z pasami to nie rozciągnie na pełną powierzchnię panela. Dostałem też info, że przed aktualizacją ten tryb tak właśnie działał, a teraz nie działa.

Dodam od siebie, że ja niemalże od samego początku używam wyłącznie trybu auto i nigdy nie spotkałem się z taką sytuacją, aby tryb auto mieszał coś "w locie" w trakcie oglądania danego kanału. Na początku trochę latałem aspektem, ale tylko w celu uniknięcia powidoków, obecnie już nie latam.

Mam trzy główne koncepcje-
1. tryb auto w ogóle nie przełącza w locie nic (np. skalując "w miarę możliwości" do pełnego obrazu czy z jakimś minimalnym przycięciem- coś na kształt trybów typu smart-zoom),
2. nie skaluje tak u mnie, bo oglądam od samego początku użytkowania plazmy wyłącznie sygnał wysyłany przez dekoder, który ma ustawione swoje skalowanie (panscan, letter, pełny itp.)
3. skalowanie w locie odbywa się tylko na sygnale z anten, a nie po HDMI, czy innych łączach.

Trochę zgłupiałem jak się dowiedziałem, że przed aktualizacją softu S10-tka skalowała w trybie auto "w locie", a teraz rzekomo ten tryb tak nie działa.

I jeszcze jedna sprawa. Jeden kolega pytał, czy jest możliwe, aby np. włączenie dekodera automatycznie uruchamiało eskę na danym wejściu, ustawionym w trybie hotelowym, czyli włączam dekoder i nie dotykając pilota TV telewizor sam się włącza. Ja o takiej opcji nie słyszałem i cały czas muszę oddzielnie włączać TV. Miałoby być to coś takiego, jak np. włączanie PS3 slimki z poziomu przełącznika vieralink. Pozdr.

EDIT: po tekście lokyego- hurtownia z Giżycka mi od samego początku coś "cuchnie". Mam wrażenie, że och źródło esek nie jest polską dystrybucją, a czymś kombinowanym z zagramanicy. Obym się mylił, ale już sama nazwa "hurtownia" jak dla mnie jest niepokojąca. Jest przecież tyle renomowanych internetowych sklepów RTV, więc nie widzę powodu kupowania w jakiejś dziwnej hurtowni.
 
Ostatnia edycja:

langolier

New member
Hurtownie z Giżycka na razie odradzam. Mam od nich S10 i od tygodnia nie mogę zarejestrować chociaż w nagłówku aukcji było "5 lat gwarancji" a w treści "Wszystkie sprzedawane przez Nas przedmioty są zakupione w Polsce,
objęte pełną gwarancją producenta. Serwis POLSKA !!!". Napisałem do panasonika, poprosili o skan faktury i odpisali że sprawa w toku, czekam na ostateczną odpowiedź. Jak panas mi tego nie przyjmie, będzie wojna z panami z Giżycka.

Mam to samo ze sklepem z Łodzi: system nie przyjmuje numeru fabrycznego (brak w bazie).
Też wysłałem papiery do Panasonica i też czekam....
 
Do góry