Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

darekguma

New member
Bez reklam
Witam wszystkich po raz pierwszy na tym forum :)

Bardzo długo się zastanawiałem nad zakupem telewizora plazmowego. Dużo na ten temat czytałem na tym forum i na innych i wszyscy są bardzo zachwyceni P42S10E.
Ja właśnie zakupiłem 2 dni temu ten telewizor. Przesiadłem się z LCD Samsunga 32" LE32A656
Chyba jako jedyny powiem że nie jestem zadowolony z zakupu. Obraz jest mdły, brak ostrości, jasności, kontrastu.
Na LCDku było super, obraz żyleta.
Nadmieniam że chciałem od razu zastosować się do "docierania plazmy" o czym wszyscy mówią, ale chciałem tylko raz zobaczyć na co ten telewizor stać a później zacząć go docierać przez te 300 h.
niektórzy z Was piszą o swoich ustawieniach kontrastu, ostrości, itp.., dokładnie tak samo ustawiałem i nadal obraz jest jakby brudny, ciemny i brak jest kontrastu. Pomimo że parametry ostrości, kontrastu są na maksimum a jaskrawość na 15 przez co czarny stał się juz bardzo szary, nie wspomnę że biały to jest bardzo brudny.
Powiedzcie mi czy ja coś źle robię?
Nadmieniam że obraz ma z kablówki SD cyfrowy, podłączony przez EURO (dekoder kablówki nie ma HDMI). To nie jest wina kabla EURO bo aż pojechałem i kupiłem 3 w różnych cenach od tańszego do 80 zł za szt.
Czy da się coś jeszcze zrobić?
Wiem że biadole ale troszkę nie ukrywam się załamałem :/
Pozdrawiam Wszystkich
Moim skromnym zdaniem musisz dać sobie troche czasu,a raczej swoim oczom.To normalny efekt przesiadki z lcd na plazme,każda z tych technologi ma swoich zwolenników i przeciwników,Każda ma plusy i minusy.Ja miałem okazje porównać w domu 42S10,Sony 46Z4500 oraz 46G15 i przy tym ostatnim zostałem,lecz przyznam że ostrość w sony była najlepsza,to reszta,kolory,kontrast,kąty,podświetlanie(zwłaszcza przy ciemnych scenach)jak dla mnie była nie do przyjecia.Jak lubisz taki obraz to niestety będziesz musiał powrócic do LCD.Pozdrawiam.
 

rzymek79

New member
dzięki wielkie :) powiem tylko że dzisiaj wrócilem z pracy, trochę się zdenerwowałem jak go odpaliłem ale pogmerałem w ustawieniach i jakby 3 dnia zaczął naprawdę świecić całkiem dobrze :) chyba rzeczywiście z dnia na dzień jest coraz lepiej i lepiej. Obraz juz jest lepszy niz na Samsungu. Czerń jest czarna, biały nie jest super ale nich tak będzie. Da się żyć

Miłego dnia i wieczora wszystkich
 

darekguma

New member
Bez reklam
dzięki wielkie :) powiem tylko że dzisiaj wrócilem z pracy, trochę się zdenerwowałem jak go odpaliłem ale pogmerałem w ustawieniach i jakby 3 dnia zaczął naprawdę świecić całkiem dobrze :) chyba rzeczywiście z dnia na dzień jest coraz lepiej i lepiej. Obraz juz jest lepszy niz na Samsungu. Czerń jest czarna, biały nie jest super ale nich tak będzie. Da się żyć

Miłego dnia i wieczora wszystkich
Z czasem plazmy dają lepszy obraz,lecz nie jest to duża różnica,raczej bedziesz przyzwyczajał sie do tego obrazu,a jak cenisz sobie jakośc obrazu to za kilka tygodni nie będziesz chciał ogladac swojego Sama, chyba że zmienisz na lcd z dużo wyższej półki.
 

wampirek

New member
Witam,

Śledzę ten wątek od dłuższego czasu i już przebieram nogami do 42S10ES (wykonanie srebrne). Bawiłem się wersją 42S10E w Saturnie, zmieniłem źródło sygnału na zwykły kabel - nawet trafił się obsługujący, który znał różnicę między wersją E i ES ;) - i bardzo mi się spodobało.
Obejrzałem też dziesiątki zdjęć w internecie, i wszędzie cała obudowa jest srebrna. Dziś w końcu zobaczyłem ten telewizor na żywo w sklepie i okazało się, że włącznik jest... czarny. Włącznik - mam na myśli przycisk Power z przodu obudowy.

Bardzo bym prosił posiadaczy wersji ES o potwierdzenie - jak to jest u Was? Włącznik jest czarny, czy srebrny? Ten czarny przycisk zaburzył mi całą koncepcję. Delikatnie mówiąc, nie prezentuje się zbyt korzystnie :( Jeśli tak jest w każdym wypadku (w takim razie skąd te zdjęcia w internecie pokazujące TV całe srebrne), to chyba jednak zdecyduję się na wersję czarną...
 

tzbik

New member
Ja mam pytanie, czy w tym telewizorze jest funkcja stałej głośności ? Chodzi mi o ryczące reklamy i by nie ganiać od razu po pilota by ściszyć?
 

Jarek1973

New member
Potwierdzam. Mam srebrnego Panasonica i włącznik jest czarny. mi to nie przeszkadza. Martwił mnie dotąd słabszy obraz. Robiłem różne ustawienia i wciąż nie jest tak jak bym sobie życzył. Pociesza mnie jednak fakt, jak włączyłem obraz z mkv i dvd. Od razu lepiej. Widziałem też jak ten Panasonic działa pod N-ką i w kanałach HD. Wiecie bajka i to mnie pociesza. Stały obok lcd-eki i na plazmie obraz bardziej naturalny. Natomiast na LeD-ie lepiej ale ostrość i kolorki zbyt cukierkowe (takie nienaturalne) chociaż wielu to lubi. Jednym słowem wróciła mi wiara w mojego Panasonica. Pozostaje tylko dołączyć mu N-kę i będzie super.
 

spanker

New member
migotanie

mysle ze moge cos napisac nt migotania, w panasonicach, otoz jest ono znacznie bardziej dostrzegalne niz w samsungu, mialem przez ponad miesiac sam. ps50b550 i tam na matriale 50hz nawet przy wyswietlaniu calej bialej planszy obraz byl stabilny jak skala! nic, doslownie nic nie drgalo nawet patrzac katem oka! natomiast na zrodle 60hz np ps3, xbox masakra migotanie bardzo wyrazne nawet przy nieduzej jasnosci. Z powodu powidokow zmienilem go na panas. tx-p50u10, ktory miaelm 10dni :) obraz miogocze zarowno na zrodle 50hz jak i 60hz gdy jest duzo bialego, lub nawet jasnego szarego, itp, alee migocze z takim amym natezeniem na 50 i60hz, jest to migotanie lagodniejsze od samsunga na 60hz,ale jest caly czas, teraz mam tx-p50s10 z softem 1215 i migocze tak samo jeak poprzedni 50u10, identycznie nawet, do tego do sypialni kupile tx-p42s10 i ten migocze rowniez tak samo wieksze 50tki, takze wykluczam tu mozliwosc usterki, bo jakie jest prawdopodobienstwo identycznej usterki w 3 roznych modelach kupionych w roznych zrodlach?
 

piotr818

New member
Bez reklam
Kabel HDMI

Jeżeli masz wyjście (RGB) Component z tunera to przez takie go podłącz do TV, bo przez złącze Euro obraz będziesz miał kiepski, zdaża się tak że dobry kabel RGB jest lepszy od hdmi. Przez RGB każdy kolor jest wysyłany osobno do tv, nie zapomnij o przewodach fonii (chincz, lub optyczny) bo będzie tv głuchy.

Proszę nie wprowadzać mylnych informacji.
Kabel HDMI nawet taki za 15 zł zawsze będzie lepszy od RGB bo to jest sygnał cyfrowy a RGB tylko analogowy.
A teraz o dekoderach i TOYA Łódź .
Miałem podobny dylemat i pisałem wcześniej o tym, UPC również oferuje dekodery do sygnału cyfrowego tylko z EURO wyjściem. Ja wolałem wziąć dekoder HD.
rzymek79 korzysta w tym wypadku tylko z dostępu do programów (pakietu) cyfrowego bez możliwości odbioru w jakości cyfrowej.
 

piotr818

New member
Bez reklam
Głosność na reklamach

Ja mam pytanie, czy w tym telewizorze jest funkcja stałej głośności ? Chodzi mi o ryczące reklamy i by nie ganiać od razu po pilota by ściszyć?


Niestety takiej funkcji nie ma. Ale jest pocieszająca wiadomość
od 1 stycznia wszystkie stacje TV mają obowiązek wprowadzenia stałego poziomu sygnału fonii zarówno na reklamach jak i programie właściwym. Niektóre już to stosują.
 

tzbik

New member
Niestety takiej funkcji nie ma. Ale jest pocieszająca wiadomość
od 1 stycznia wszystkie stacje TV mają obowiązek wprowadzenia stałego poziomu sygnału fonii zarówno na reklamach jak i programie właściwym. Niektóre już to stosują.

Tak, tylko mowa jest o stacjach, które nadają z naszego terenu, a jak emisja jest z poza Polski to już ich to nie obowiązuje. Mam na myśli BBC entretiment, nie ma np. trójkącików i kropeczek ale za to właśnie reklamy są znacznie głośniejsze.
 

Orzełek76

New member
Reklamacja

Czy ktoś z Was reklamował swojego S10E ze względu na buczenie? Jeśli tak to z jakim skutkiem?
Czytam opinie i widzę, że niektórzy nie słyszą buczenia. Może faktycznie to indywidualna sprawa każdego egzemplarza, a może usterki. Ja słyszę je wyraźnie i zaczyna mnie ono drażnić.
Zauważyłem również, że buczenie wzmaga się gdy włączę monitor komputera, czy to możliwe że powodują je inne urządzenia elektryczne na linii?
 

darekguma

New member
Bez reklam
mysle ze moge cos napisac nt migotania, w panasonicach, otoz jest ono znacznie bardziej dostrzegalne niz w samsungu, mialem przez ponad miesiac sam. ps50b550 i tam na matriale 50hz nawet przy wyswietlaniu calej bialej planszy obraz byl stabilny jak skala! nic, doslownie nic nie drgalo nawet patrzac katem oka! natomiast na zrodle 60hz np ps3, xbox masakra migotanie bardzo wyrazne nawet przy nieduzej jasnosci. Z powodu powidokow zmienilem go na panas. tx-p50u10, ktory miaelm 10dni :) obraz miogocze zarowno na zrodle 50hz jak i 60hz gdy jest duzo bialego, lub nawet jasnego szarego, itp, alee migocze z takim amym natezeniem na 50 i60hz, jest to migotanie lagodniejsze od samsunga na 60hz,ale jest caly czas, teraz mam tx-p50s10 z softem 1215 i migocze tak samo jeak poprzedni 50u10, identycznie nawet, do tego do sypialni kupile tx-p42s10 i ten migocze rowniez tak samo wieksze 50tki, takze wykluczam tu mozliwosc usterki, bo jakie jest prawdopodobienstwo identycznej usterki w 3 roznych modelach kupionych w roznych zrodlach?
Potwierdzam.Pisałem jż o tym S miga, moja G15 też miga i reszta panasków też miga.Jak dla mnie jest to Największy minus Plazm Panaska.Lecz musimy być z czegoś zadowoleni:D. Pozdro.
 

rzymek79

New member
wracając jeszcze do obrazu i TOYA cyfrowa. Ponieważ TOYA oferty właśnie dostęp do pakietu cyfrowego za pomocą swojego odbiornika C311CX bez wyjścia HDMI tylko po EURO, to czy jak wezmę np. odbiornik HD firmy Motorola który już posiada wyjście HDMI to czy biel może się wtedy poprawić i będzie bardziej naturalna czyli biała?

Jeżeli chodzi o buczenie, to u mnie jest prawie nie słyszalne, musze rzeczywiście przystawić ucho z tyłu telewizora aby cokolwiek usłyszeć.
 
Ostatnia edycja:

yaneq

New member
Bez reklam
skończcie już z tym buczeniem. tak ma i tyle.
ja dzisiaj znalazłem z bliska bad pixela. cały pixel świeci (trzy składowe, tak mi się wydaje, nie oglądałem przez lupę). myślałem, że plazmy nie mają takiej przypadłości a jednak...
z daleka czyli z 2m nie ma szans tego zobaczyć, ale z bliska jednak widzę i mnie to wkurza. ech nowy sprzęt to jeden wielki badziew, no ale taka jest cena techniki :(
 

damiantomek2

New member
Ale czy tak powinno BYĆ?

skończcie już z tym buczeniem. tak ma i tyle.
ja dzisiaj znalazłem z bliska bad pixela. cały pixel świeci (trzy składowe, tak mi się wydaje, nie oglądałem przez lupę). myślałem, że plazmy nie mają takiej przypadłości a jednak...
z daleka czyli z 2m nie ma szans tego zobaczyć, ale z bliska jednak widzę i mnie to wkurza. ech nowy sprzęt to jeden wielki badziew, no ale taka jest cena techniki :(

Witajcie
Już 6 m-c szukam tv i zadaje pytanie jak w tytule.
I z myślą o nowych na forum piszcie posiadacze S10
i innych plazm o wszystkim co wnerwia w plazmach.
Bo nawet zamawiając prezentacje u kikiego nie dowiemy
się tego wszystkiego co tu na forum z codziennych obserwacji użytkowników. To jest właśnie wartość forum
by wiedzieć czego się spodziewać przed zakupem. Bo z mej
lektury forum wynika iż nie ma super tv, marki i serwisu
i tylko cyt. z postu kikiego: "jeden lubi ogórki drugi ogrodnika córki". Tak jest właśnie z buczeniem itp..

Pozdrawiam
i dalej szukam wad tv
do akceptacji
 

slimak

New member
Bez reklam
czy biel może się wtedy poprawić i będzie bardziej naturalna czyli biała?

To co napisze jest już przegięciem w naturalnej bieli, ale naturalna biel to np. biała kartka. Oprzyj białą kartkę o TV i porównaj z bielą na ekranie. Wszystko, co jest jaśniejsze/bielsze od kartki nie jest już naturalną bielą.


ja dzisiaj znalazłem z bliska bad pixela.

Z tego co pamiętam norma na Bad piksele w Panasonicach wynosi 0 na centralnej części ekranu 4:3 i po 5 po bokach z każdej strony. Włącz format obrazu 4:3 jak piksel jest na aktywnej części obrazu reklamuj.
 

sbronko

New member
Ghosting na PS3 a kabel HDMI ?

Hej

Mam jeszcze jedno pytanie do posiadaczy s10 i ps3.
Zauważam u siebie straszny ghosting. Nie chodzi mi o phosphor lag, tylko o rozmazanie obrazu w ruchu.

W niektórych grach - nie we wszystkich, ale w większości FPS zauważam takie migoczące rozdwojenie obrazu podczas ruchu poziomego kamerą.

res2.jpg


To jest fotka, którą zrobiłem grając w Resistance 2
To samo mam w Metal Gear Solid 4, Killzone 2 czy nawet Flower.

Za to nie ma tego w ratchecie, COD5, wipeout hd - czyli jak cos dziala w 60 fps to ja tego nie widze. Wszelkie sidescrollery 2d typu gravity crash, pj shooter, soldner-x - dzialajace w 60fps i 1080p dzialaja i wygladaja przepieknie - zaden ghosting nie wystepuje.

Czy to może być wina kabla hdmi? Testowałem różne TV, swoj, g10, sony w5500, włącznie z moim CRT i to rozdwojenie wszędzie widziałem, więc nie winiłem TV. Widzialem je tez na standzie ps3 w MM, wiec zaczynam myslec, ze w ogole ps3 tak ma... Teraz myślę, że może zmiana kabla hdmi coś by pomogła, bo wszystkie tv ktore sprawdzalem sprawdzalem na tym samym moim kablu, ktory jest jakims tanim kabelkiem noname z MM.
Wlasciwie to sie juz pogodzilem z tym efektem, ale tak mnie ostatnio ktos oswiecil, ze to nie zadne smuzenie, tylko wlasie ghosting, i wyczytalem gdzies ze zastosowanie odpowiedniego kabla moze pomoc. Czy to prawda?

Slyszac to od razu sprawdzilem polaczenie przez component - bo mam oryginalny kabelek componentowy do PS3 by SONY - ale niestety też daje ten efekt, więc sam już nie wiem...

Jak znam zycie będziecie zdziwieni, że mam coś takiego i nikt tego u siebie nie ma :(
 

ryba229

New member
Hej

Mam jeszcze jedno pytanie do posiadaczy s10 i ps3.
Zauważam u siebie straszny ghosting. Nie chodzi mi o phosphor lag, tylko o rozmazanie obrazu w ruchu.

W niektórych grach - nie we wszystkich, ale w większości FPS zauważam takie migoczące rozdwojenie obrazu podczas ruchu poziomego kamerą.

res2.jpg


To jest fotka, którą zrobiłem grając w Resistance 2
To samo mam w Metal Gear Solid 4, Killzone 2 czy nawet Flower.

Za to nie ma tego w ratchecie, COD5, wipeout hd - czyli jak cos dziala w 60 fps to ja tego nie widze. Wszelkie sidescrollery 2d typu gravity crash, pj shooter, soldner-x - dzialajace w 60fps i 1080p dzialaja i wygladaja przepieknie - zaden ghosting nie wystepuje.

Czy to może być wina kabla hdmi? Testowałem różne TV, swoj, g10, sony w5500, włącznie z moim CRT i to rozdwojenie wszędzie widziałem, więc nie winiłem TV. Widzialem je tez na standzie ps3 w MM, wiec zaczynam myslec, ze w ogole ps3 tak ma... Teraz myślę, że może zmiana kabla hdmi coś by pomogła, bo wszystkie tv ktore sprawdzalem sprawdzalem na tym samym moim kablu, ktory jest jakims tanim kabelkiem noname z MM.
Wlasciwie to sie juz pogodzilem z tym efektem, ale tak mnie ostatnio ktos oswiecil, ze to nie zadne smuzenie, tylko wlasie ghosting, i wyczytalem gdzies ze zastosowanie odpowiedniego kabla moze pomoc. Czy to prawda?

Slyszac to od razu sprawdzilem polaczenie przez component - bo mam oryginalny kabelek componentowy do PS3 by SONY - ale niestety też daje ten efekt, więc sam już nie wiem...

Jak znam zycie będziecie zdziwieni, że mam coś takiego i nikt tego u siebie nie ma :(


Skoro widziales to na roznych tv a nie tylko na S10 to nie chyba nie wina plazmy. Niech sie wypowiedza koledzy majacy ps3
 

Tomaszz

New member
Hej

Mam jeszcze jedno pytanie do posiadaczy s10 i ps3.
Zauważam u siebie straszny ghosting. Nie chodzi mi o phosphor lag, tylko o rozmazanie obrazu w ruchu.

W niektórych grach - nie we wszystkich, ale w większości FPS zauważam takie migoczące rozdwojenie obrazu podczas ruchu poziomego kamerą.

res2.jpg


CIACH

Już Ci gdzieś pisałem na ten temat. Tym razem sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. PS3 miało być tyle potężniejsze od xboxa 360, a ma chyba jeszcze większy kłopot z frameratem.
To jest to samo co judder, za mało klatek na sekundę, żeby pokazać płynny ruch!
 
Do góry