Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

boby7

Member
ale podaj do jakich potrzeb będzie wykorzystywany i w jakich warunkach ?
podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ? 2-4m (4m na wprost, 2m z dużego kąta)
jak słońce świeci w pokoju ? okno na strone płd. telewizor ok 2m od okna, 90 stopni względem płaszczyzny okna.
Jak duży jest pokój ? 4,5x4,5m
jaki masz obecnie telewizor? Sony HighBlack Trinitron 29", niestety zaczął się rozjeżdżać, nie mam ochoty naprawiać biedaczka.
jakie programy najczęściej oglądasz? TVN24
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? Ja wieczorem, dziecko i żona cały dzień. TV robi często za "akwarium" ;)
preferowana wielkość telewizora? ok 40"
preferowana marka ? Marketing do mnie nie dociera :)
czego nie lubisz w telewizorach? Męczących wad: clouding, słabe kąty, buczenie.
jakie urządzenia będą podłączone ? w planach PS3 (BD) i kablówka HD (Inea Poznań), tuner Technisat.
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? Strzelam: 80% telewizja, reszta filmy z PS3.
jakimi złączami ? HDMI
jaki masz sygnał ? W tej chwili tuner kablowy.
ile programów HD ? Po wymianie dekodera... Chyba ze cztery.
ma stać czy wisieć ? Bez znaczenia.
jaka klasa cenowa ? Tu problem :( 42s10 jest IMHO ok za 2,500. Powiedzmy, że 3,500 mogę wysupłać. Pomyśleć, że zanim zobaczyłem s10, to myślałem o 4,500 za 46w5500 :)

Trochę pokręciłeś, bo 24p w 48hz to tylko w amerykańskiej wersji...
Zapewne, pokręciełem, ale dałbym głowę, że informację o 48Hz widziałem w jakiejś europejskiej recenzji któregoś G. Założyłem, że skoro G ma 48, to i S tak ma, a tu proszę: piszecie, że oba mają 96Hz. Super :)

Co do upscalingu - jesli dysponujesz tunerem satelitarnym podlaczonym po HD - to wlasnie tuner bedzie sie zajmowal tym tematem...
Masz rację, ale... Bawiłem się chwilę Technisatem HD (takim, jakiego będę miał) i tam w opcjach upsclaingu wyjścia HDMI jest nastawa: Auto. Rozumiem to tak, że sygnał jest na HDMI wysyłany bez zmian co do rozdzielczości i przeplotu. Telewizor to dalej obrabia i (tak myślę) w razie "problemów" z wyświetlaniem np. 16:9 osadzonego w sygnale 4:3 (nadawcy maja takie dziwne pomysły!) będę mógł użyć klawisza formatowania na pilocie telewizora, Jeżeli ustawię tuner kablowy na stałe na 1080i, to niestety nie ustrzegę się czarnych pasów w razie dziwacznego nadawania i będę musiał grzebać w menu tunera, który niestety AFAIK nie przypisuje tej nastawy do konkretnych kanałów. Mam nadzieję, że jasno to przedstawiam?
Jeżeli S10 przy sygnale po HDMI/576i daje możliwość np. obcięcia czarnych pasów z sygnału 16:9 osadzonego w 4:3, to IMHO wygrywa z serią G dzięki bardziej ostremu skalowaniu SD. Proszę mnie źle nie zrozumieć. Nie twierdzę, że G to jakaś kiszka, ale z 4 metrów porównywałem G i S na sygnale antenowym i obraz na G był dla mnie wyraźnie mniej ostry. Inaczej pisząc: S10 ok, G zbyt rozmyty. Dlatego pytałem, czy to tak zwyczajnie jest, czy może "sklepowe" ustawienia tych telewizorów powodują takie różnice, które zniwelować można klikając w jakieś menu(?) Szczerze: wolałbym G, ale nie z takim sygnałem SD.
Dlaczego wolałbym G? Po PODOBNO jaśniej świeci, a wiem, że u mnie w pokoju jest czasami bardzo słonecznie. Mój kineskopowy TV radzi sobie z tym kiepsko. Z drugiej strony, nie wiem, czy z jasnością S jest aż tak źle. W MM S10 był wystawiony (w pełnym świetle) z LCD Samsunga 530 (chyba) z matrycą SQxx. Oba TV wyświetlały jakieś demo HD, były odpalone na "Dynamic" i o dziwo S10 nie wyglądał wcale szaro. Więcej! Obraz był IMHO lepszy niż na Samsungu, bo widziałem wyraźnie, jak Samy zjadał niuanse koloru, gubiąc przy tym radośnie sporo detali. Po ustawieniu kontrastu, jasności, tak "na oko", S10 dalej lepiej wyglądał.

PS: Przepraszam, że się tak rozpisuję, ale powoli dostaję na głowę od tego "kupowania" TV. Ustawiłem sobie cezurę czasową na max 15.01.
PS: Jestem zaskoczony tak szybkim odzewem z Waszej strony! Czuć, że forum z klasą! Czekam na dalsze Wasze krytyczne uwagi na temat mojego nieziszczonego jeszcze wyboru.
 

slimak

New member
Bez reklam
Dlaczego wolałbym G? Po PODOBNO jaśniej świeci, a wiem, że u mnie w pokoju jest czasami bardzo słonecznie. Mój kineskopowy TV radzi sobie z tym kiepsko.

Wszystkie plazmy źle radzą sobie ze słońcem. Przy takich warunkach G też może mieć problemy. Przy kupnie TV umów się ze sprzedawcą na wymianę w razie czego na LCD.
 

Papke

New member
W sklepie plazmy jada na dynamic.
W domu z dynamic nie korzystam nigdy :) Lece na normal w dzien badz cinema w nocy. Balkon mam po lewej od TV odleglosci 1,5 m i wiecej jak 40 kontrastu i tak nie ustawiam bo mozna sobie oczka wypalic :)

Co do SD.
Tymczasowo ogladam SD z kablowki analogowej i widac jak wazny jest dobry sygnal dla tego tv (posiadam 46g10).

W dzien kiedy duzo ludzi oglada kablowke i sygnal delikatnie slabnie nie jest dobrze z obrazem. W nocy jak ludziska spia obraz jest duuuuuzo lepszy.
Moral jest taki ze na dobrym sygnale SD na G jest niezle.
Od 720p w gore jest za to bajka.
 

boby7

Member
Wszystkie plazmy źle radzą sobie ze słońcem.
Dziękuję za ostrzeżenie, ale problem słońca mam oblatany w związku z moim obecnym tv kineskopowym. Na wprost nie widać w nim okien, a światło słoneczne praktycznie nie pada na niego bezpośrednio, w ostateczności mam rolety na szybach.
Szczerze, to bardzo mnie uspokoiły fotki w teście G10. Mimo pokazanego tam ślizgu światła (aż strach), to IMHO ładnie widać jak się ma plazma (G10) do LCD (W5500) :) To ja wolę ten z większymi odbiciami, hehehe...
Szkoda tylko, że nasz gospodarz, Kiki nie zrobił testu S10.
Szczególnie zgubił mi się gdzieś rzetelny (w sensie: bezwzględny, a nie względny) pomiar input laga i poboru prądu. Wszyscy piszą: plazma nie ma laga, ale jakoś w to nie wierzę. Mam stary ampli bez opcji sync. Jedną ramkę (40ms) jakoś przeboleję, ale dalej może być już problem i... Kolejny zakup.
Ech, kupowanie nowinek, krude. Kiedyś nie było takich problemów :eek:
 

frufru

New member
Model.........włączone ulepszacze obrazu/wyłączone.

Philips 37PFL9632D........900/300 linii
Toshiba 37XV505D............300 linii
Sony KDL40W4000.............300 linii
Samsung LE40A656..........650/300 linii
Sharp LC42B20E............550/250 linii
Samsung LE40A786..........600/250 linii
Sony KDL40W4500...........650/300 linii
Samsung LE32B450............300 linii
Samsung UE40B7020..........550/300 linii


Sony KDL40Z4500...........1080/300 linii
Pioneer PDP-LX5090..........1080 linii
Panasonic TX-P42G10.........1080 linii
Sony KDL40Z5500...........1080/300 linii
Samsung UE40B8000.........1080/300 linii

Jeżeli testowa tablica poruszałaby się jeszcze szybciej, ostatnie 5 telewizorów również nie wyświetlałoby 1080 linii.

Jak Panasonic wprowadzi „szybszy” test, to się może okazać, że żadna firma w 2009 roku nie robiła prawdziwego full HD. ;-)


Uzupełnienie.

Test rozdzielczości w ruchu. U Panasonica (2009r) polega na badaniu rozdzielczości poziomej na planszach czarno-białych przemierzających szerokość ekranu w 5 sekund.
Test przeprowadzany na hdtvtest.co.uk jest chyba trochę wolniejszy, ponieważ testowane telewizory uzyskują trochę większą rozdzielczość niż w teście porównawczym Panasonica (http://www.av.com.pl/index.php?news=319).

Slimaku.... Dzięki temu postowi oświeciło mnie o co chodzi z tymi liniami ruchomymi.
Uwaga (mam nadzieję, że się nie ośmieszę):
Każdy telewizor FULL HD (1080) zawsze będzie miał 300 (lub 250 przy 50Hz) linii ruchomych w teście Panasonica.
Zakładając, że jakiś punkt (1 pixel) musi prejść przez ekran złożony z 1080 punktów w 5 sekund a wiemy, że ekran jest odświeżany co 60Hz lub 50Hz to dostajemy 5x60= 300 a dla 50Hz tylko 250 linii ruchomych. Po włączeniu ulepszacza obrazu (czytaj: po zwiększeniu tempa odświeżania obrazu), teoretycznie liczba linii ruchomych się zwiększy. Myślę, że aby tak sie stało, trzeba mieć, kamerę (rejestrującą ruchomą planszę); z sygnałem (migawką) zsynchronizowanym z ekranem.
Aby jeden pixel (w teorii) przeleciał przez ekran złożony z 1080 punktów w 5 sekund, ekran ten musi odświeżyć się (1080/5=216) co najmniej 216 razy... Teraz dodajmy do tego przeplot i już mamy 432 razy (ponad 400Hz)! Z tego również wynika, że dla obrazu 1080p wystarczy 216Hz.
Także, właściciele modeli S,G i V... Po wyłączeniu IFC, mamy dokładnie takie samo Full HD.
 

krzichu

New member
Witam w Nowy Roku!
Wczoraj jadąc z pracy, wstąpiłem do EURO AGD i na regale pomiędzy LCD-kami stał Mój 42S10, jakie było moje rozczarowanie wyświetlanym obrazem, była to żałość w stosunku do lcd (tak był ustawiony) i zacząłem się sam do siebie śmiać.
Zauważył to sprzedawca i zaczął nawijkę, że plazmy tak mają i nie warto na nie patrzeć bo to szmira, ale na pytanie o pilota do niego i że jest źle ustawiony bo właśnie takiego posiadam i reszta tych lcd w domowych normalnych warunkach nie dorasta tej wersji gość nagle się ulotnił i tyle go widziano. Czekałem jeszcze w pobliżu jakieś 10 minut i nie doczekałem się. :blagam:
Pozdrawiam i miłego oglądania.
 

loky

New member
Witam,
wczoraj odebrałem swojego S10, wszystko jest cacy i nawet nie brzęczy :) Mam jednak jedno pytanie, puszczam na niego z komputera sygnał 1080p i wszystko niby jest Ok, filmy bardzo ładnie, tapeta wypełnia ładnie pełny ekran (monitor też fulldd) , kolory ładne, ale jak przeciągnę na niego jakiś plik tekstowy albo ogólnie coś z drobnym tekstem to literki są różowe zamiast czarne. Ktoś się z czymś takim spotkał?
 

Tomaszz

New member
Wszystkie plazmy źle radzą sobie ze słońcem. Przy takich warunkach G też może mieć problemy. Przy kupnie TV umów się ze sprzedawcą na wymianę w razie czego na LCD.

Miałem identyczne obawy. Na kineskopowym TV było kiepsko w dzień, a do tego te odbicia...
Na plazmie jest DUŻO lepiej niż na kineskopie, dużo!!! Nie to że lepiej świeci, to jeszcze refleksy są dużo mniejsze, więc jeśli żyłeś z kineskopem to z plazmą będzie tylko lepiej i to dużo.

PS: Miałem słynnego PHILIPSA HD PREPARED 32PW9551

A według mnie doszliśmy jedynie do konsensusu, że G świeci jaśniej- co wynika z pewnością z lepszego kontrastu panela. Ale jeśli chodzi o obraz w SD to przykro mi, Tomaszu, ale ja nie doszedłem do takich wniosków i niepotrzebnie uogólniasz. W SD eska jest po prostu lepsza, bo wyraźniejsza, ładniej, czytelniej obrysowana, sam to sprawdziłem i widziałem wiele takich opinii- a jakoś w drugą stronę (o przewadze w SD G nad S) nie bardzo.

Bez urazy, ale chciałem jedynie sprostować.
Spoczko. Żadnej urazy. Może i tak jest, ale tylko na sygnale dobrej jakości (dekoder, dvd), bo z tego co porównywałem w sklepach jak stały obok siebie to syfiastym sygnale (typu kablówka analogowa) różnic nie widziałem żadnych.
Znalazłem za to inny OGROMNY minus S, w stosunku do G HAHAHAHA...
... S nie ma obrotowej podstawy, a to oznacza, że nie mógłbym oglądać tv przy stole :twisted:
 
Ostatnia edycja:

Bucek

Banned
hej,

1: gdzie sie podziala funkcja: :pokaz pierwszy nie czytany/pokaz ostatni czytany"?

2. co zrobic w takim pokoju:

pokoj jest z oknem od poludnia, chce plazme, 42 lub 46 S Panasa i mam problem ....

mimo, ze pokoj od pd to swiatla duzo jest tylko rano, do poludnia ... inne bloki sporo zaslanaja, po 13 swiatla bezposredniego raczej nie ma, tylko odbite ....

tv ma stac tylem do okna, na jego tle ...

teraz jest crt samsunga, odbicie sa ale tylko z ranca ...

co wiecej, rano, siedzac przodem do okna z laptopem, laptop jest plecami do okna, mam problem z czytaniem tego co na ekranie bo odbija swiatlo (lustrzana matryca), ale jak zwieksze jasnosc ekranu to problem mija ....


czy to moze byc spowodowane tym ze sciana niebieska, dosc ostry kolor, odbija tak bardzo swiatlo?


czy plazma w tych warunkach bedzie sensowna?
 

loky

New member
Sztuczne wyostrzanie obrazu w trybie Dynamiczny i Normalny. Włącz tryb Gra i zmniejsz ostrość.
Dzięki.
To dziwne, myślałem że Normalny to Normalny. Mi to właściwie nie przeszkadza, filmy na normalnym wyglądają bardzo ładnie a obrazu nie klonuję tylko rozszerzam więc mnie malutkie czcionki nie dotyczą, z komputera tylko filmy oglądam na TV.
 

TVTV

New member
witam

dziś mam zamiar jechać kupić 42 calową eSkę panasonica, ale za cholerę nie mogę znaleźć posta (a takowy pamiętam gdzieś tu był), w którym opisana jest kombinacja guzików na pilocie mająca na celu sprawdzenie czy/ile czasu dany telewizor był włączony. Chciałbym sprawdzić, czy przypadkiem jakiegoś powystawowego nie będą mi chcięli wcisnąć.

A więc - jak wejść i wyjść w menu przedstawiające czas grania tv?

dzięki za odpowiedź;)
 

Rivam

New member
Sprawdzanie czasu pracy i ilości włączeń:
1. Włączasz TV. Nacisnij jednocześnie przycisk “Vol i -” (głośność w dół) na odbiorniku TV z boku
2. W trakcie trzymania wcisnietego "Vol-" nacisnij trzy razy “0” na pilocie.
(opcjonalnie punkt 1 i 2 jednoczesnie "F" oraz "V/-")
Po chwili powinno sie pojawic menu serwisowe .
3. Nacisnij przycisk “2” na pilocie. Pojawi sie meni serwisowe “SRV-TOOL”.
4. Nacisnij przycisk “OK” na pilocie. Pojawi sie blekitna tabelka.
5. Przesun kursor pilotem do ostatniego wiersza na pozycje “PTCT”
6. Strzalka przesun sie do 2 kolumny na puste pole po prawej stronie od napisu PTCT.
7. Wcisnij przez 3 sekundy MUTE (przekreślony głośnik na pilocie). Zostanie wyswietlony czas pracy w godzinach i minutach oraz liczba wlaczen.
 

MAXIMUS_00

New member
Witajcie piszę tego posta, żeby przekonać wszystkich niedowiarków że nie zawsze wyższy model bije na głowę niższy mam model TX-P46S10E i miałem szczęście testować u siebie w mieszkaniu oba modele G i S w rozmiarze 46 cali podłączanych pod tą samą kablówkę i inne źródła sygnału (od sąsiada mieszkającego 3 piętra wyżej przytaszczyliśmy jego model 46G10E) analogowe programy z kablówki i tu wielka niespodzianka WIDAĆ RÓŻNICĘ NA KORZYŚĆ MOJEGO MODELU S co przyznał obiektywnie również sąsiad jeżeli chodzi o DVD lub BR obaj stwierdziliśmy że jest remis bez wskazania lepszego bo oba wyglądały tak samo. Potwierdza to bezcelowe wydatkowanie dodatkowych kilkuset złotych na wyższy model, te pieniądze lepiej przeznaczyć na jakieś inne urządzenie np BR. Naprawdę polecam wszystkim ten model telewizora - jest warty każdej złotówki wydanej na niego ( ja zapłaciłem 3700 z darmowym dowozem) i uważam że stosunek jakości do ceny jest po prostu kosmiczny, a to że szukałem go po wszystkich sklepach w Łodzi bo nigdzie go nie było uwzględniając wszystkie hurtownie - kiedy model "G" można było kupić prawie wszędzie mówi samo za siebie(podobno jest to najbardziej chodliwy model telewizora i usłyszałem jeszcze że ten model są w stanie sprzedać w każdej ilości) !!!!!!!!!!!!!!!! Pozdrawiam wszystkich posiadaczy plazm :D:D:D
 
Ostatnia edycja:

Jarek1973

New member
Witam w Nowy Roku!
Wczoraj jadąc z pracy, wstąpiłem do EURO AGD i na regale pomiędzy LCD-kami stał Mój 42S10, jakie było moje rozczarowanie wyświetlanym obrazem, była to żałość w stosunku do lcd (tak był ustawiony) i zacząłem się sam do siebie śmiać.
Zauważył to sprzedawca i zaczął nawijkę, że plazmy tak mają i nie warto na nie patrzeć bo to szmira, ale na pytanie o pilota do niego i że jest źle ustawiony bo właśnie takiego posiadam i reszta tych lcd w domowych normalnych warunkach nie dorasta tej wersji gość nagle się ulotnił i tyle go widziano. Czekałem jeszcze w pobliżu jakieś 10 minut i nie doczekałem się. :blagam:
Pozdrawiam i miłego oglądania.


Krzichu może podałbyś parametry jakie ustawiłeś w swoim Panasonicu. Mój też potrzebował by porządnych parametrów.
 

Tomaszz

New member
Sprawdziłem jeszcze raz, zawsze i we wszystkich trybach mam różowe drobne literki, chyba że całkiem zjadę z ostrością. Mógłby ktoś sprawdzić u siebie proszę...

Dziwne, u mnie poświata przy literkach zaczyna się dopiero przy ostrości powyżej 6. Może w windowsie masz jakieś sztuczne wyostrzanie nastawione.
 

loky

New member
No właśnie nie, prawie niczego nie zmieniłem w windowsie (win7, radeon, dvi-hdmi) od poprzedniego telewizora, starsza plazma panasa pv7p. Tam rozdzielczość była niska więc z ostrości czcionek nici ale były czarne. Czarne czcionki mam bez zmieniania żadnych ustawień tylko w trybie "kinowy".
2 sprawa którą wczoraj zauważyłem to niepełny obraz z komputera jak ustawię odświeżanie niższe niż 59-60Hz, ale na to pewnie gdzieś na forum znajdę odpowiedź, mam nadzieję...
 
Do góry