Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

Snake73

New member
Witam. Właśnie kupiłem plazmę TX-P42S10 i mam pewien problem. Po 4 dniach użytkowania zaczeła mi trochę brzęczeć czy jest na to jakiś sposób? Tv kupiłem okazyjnie za 2600 w RTV-Euro-AGD bo byla wyprzedaż bez vatu. Pozdrawiam
 

ellah

New member
Brzeczenie? Jest kilkanascie postow w tym temacie.

Mi tez brzeczy, ale raczej obudowa gdy niskie tony sa podniesione. Podobno jest to zwiazane z jakas srubka, ale nie moge znalezc tego na forum...
 

yaneq

New member
Bez reklam
bzyczy czy brzęczy? bzyczy elektronika na jasnych scenach, a brzęczeć może obudowa. a pytanie wcześniejsze jak najbardziej na czasie... co daje opcja tryb oszczędny, zaznaczam, że nie chodzi o EKO!??!?
 

lexo

New member
Z syczeniem ten typ tak ma, nic nie zrobisz. Czym jaśniej tym głośniej co dotyczy także zmian z Normalnego poprzez Kinowego do Dynamicznego trybu.
 

slawek0219

New member
powtarzający się problem z bzyczeniem

ja niedawno kupiłem plazme model TX-P42S10. pierwsze dni po zakupie byłem bardzo zadowolony, stosunek ceny do jakości moim zdaniem super. oczywiście na początku oszczędzam go, chodzi na troche niższych parametrach. od kilku dni zauważam a raczej słyszę to nieszczęsne bzyczenie lub syczenie, jak kto woli. niestety to zjawisko ku mojemu zdziwiniu się nasila. na początku słyszałem tylko gdy przyłożyłem ucho do tyłu obudowy a teraz siedząc nawet 6m dalej mi bzyczy. dodam że takie ciche bzyczenie by mi wogle nie przeszkadzało ale niepokojące jest to że zjawisko nasiliło się w przeciągu powiedzmy tygodnia. słychać to nie tylko przy zciszonym dźwięku ale nawet przy takim normalnym słuchaniu (oglądaniu) wiadomości, filmów, meczu itd. rozumie że to całe bzyczenie jest powiedzmy "normalnym" zjawiskiem w takich telewizorach ale wydaje mi się że bez przesady. chodziłem po różnych salonach i marketach i te same modele działały cicho, nie było tak przesadnego bzyczenia.
wiec wydaje mi sie że mogłem trafić na jakiś "kulawy" telewizor i dziś będę próbował chyba reklamować, najpierw w sklepie gdzie kupiłem a jak to się nie uda to zostanie mi serwis panasonica. zobaczymy co z tego wyjdzie.
 

lexo

New member
Reklamacji ci nie uwzględnią bo to nie jest wada poszczególnego modelu. Wymienią ci co najwyżej na inny egzemplarz który też będzie syczał. Poczytaj forum. Każdemu syczy, jednemu bardziej drugiemu mniej ale spowodowane to jest za pewne różnicami w indywidualnej percepcji a nie obiektywną różnicą w poszczególnych egzemplarzach.

Napisałeś, że pierwsze dni oglądałeś na niższych ustawieniach wiec prawdopodobnie wraz z podbijaniem ustawień syczenie u ciebie stawało się głośniejsze (czym jaśniej tym głośniej).

W sklepie tego nie usłyszysz bo są inne warunki najwidoczniej, ja do dziś nie słyszę tego dźwięku stojąc nawet bezpośrednio nad S10 w sklepie.

Trzeba się przyzwyczaić albo oddać jak ktoś ma jeszcze rękojmie bo na uwzględnienie reklamacji mała szansa. Ale zgadzam się, jest to wada tyle że wrodzona.:(
 

xamen

New member
witam,

ja mam swojego S 42 od okolo 10 dni. za dużo go nie oglądałem, więc ciągle jest wypalany. na niskich ustawieniach przy glosnosci 5 praktycznie niczego nie slychac. na dynamicznym na normalnych ustawieniach głośności bzyczenie nie jest specjalnie zauważalne.
 

wysokamegi

New member
Wczoraj wieczorem po raz pierwszy odpaliłam swojego 42s10e (2750 z dostawą). Pierwsze wrażenie b. pozytywne. Na razie nic nie syczy i nie buczy. Dekoder i playstation działają głośniej od telewizora. No, ale to się może z czasem zmienić. Oglądaliśmy na trybie kinowym bo taki nam się najbardziej podoba. Programy z SD (mamy UPC cyfrową) na 4, HD w zależności od programu (od 4 do 5), blu ray 5+. W warunkach domowych mam porównanie jedynie z sony40z4500 i nie zamieniłabym go na panasonica. Jakość programów telewizyjnych w SD na plus dla panasonica, nie wiem jak z HD bo znajomi mają UPC analogową. Z kolei na Blu rayu widać dużą różnicę obydwu technologii. Obraz jest po prostu inny. Ja preferuję panasonica. Bardzo się bałam zakupu plazmy, poniewaz w sklepie obraz wyglądał mało efektownie, niewyraźny, brak szczegółów jakby za mgłą i gorszy w porównaniu np. z sony. W domu jak załączylismy transformers na blu ray to było OOO. Piękny kinowy obraz tylko, że lepszy bo bardziej barwy i szczegółowy, b.dynamiczny. Telewizor bez problemu nadążał za akcją filmu. Obraz w sony z blu ray był bardziej szczegółowy i kontrastowy, ale to sprawiało, że obraz był sztuczny podobny do ekranu monitora, mniej dynamiczny. Panasonic zrobił na mnie zaskakująco dobre wrażenie po porównaniu z Sony. Co do wielkości telewizora to wiem jedno 42 cale w 20 m pokoju w bloku to już dość. Nie wyobrażam sobie większego telewizora gdyż przytłoczyłby wszystko wokół. Próbowałam oglądać z odległości bliższej niż 2 m i nie mogłam. Wszyscy się podniecają tym, że z bliska widać tyle szczegółów, ale co z tego skoro nie widać wtedy filmu. Jak dla mnie to byłoby męczące a nie przyjemne. Z rzeczy denerwujacych to konieczność ciągłego skalowania obrazu i przycisk N na pilocie w takim miejscu, że łatwo rzesetować ustawienia osobiste i przywrócić fabryczne. Jak działa z grami napiszę później.

Mam do was 2 pytania.
Czy docieraliście na trybie kinowym czy też jeszcze zmniejszaliście ustawienia ?
Ile czasu oglądacie np. jeden program z logo lub gracie w grę bez przerywania jej ?
 

darekguma

New member
Bez reklam
wysokamegi napisał:
Wczoraj wieczorem po raz pierwszy odpaliłam swojego 42s10e (2750 z dostawą). Pierwsze wrażenie b. pozytywne. Na razie nic nie syczy i nie buczy. Dekoder i playstation działają głośniej od telewizora. No, ale to się może z czasem zmienić. Oglądaliśmy na trybie kinowym bo taki nam się najbardziej podoba. Programy z SD (mamy UPC cyfrową) na 4, HD w zależności od programu (od 4 do 5), blu ray 5+. W warunkach domowych mam porównanie jedynie z sony40z4500 i nie zamieniłabym go na panasonica. Jakość programów telewizyjnych w SD na plus dla panasonica, nie wiem jak z HD bo znajomi mają UPC analogową. Z kolei na Blu rayu widać dużą różnicę obydwu technologii. Obraz jest po prostu inny. Ja preferuję panasonica. Bardzo się bałam zakupu plazmy, poniewaz w sklepie obraz wyglądał mało efektownie, niewyraźny, brak szczegółów jakby za mgłą i gorszy w porównaniu np. z sony. W domu jak załączylismy transformers na blu ray to było OOO. Piękny kinowy obraz tylko, że lepszy bo bardziej barwy i szczegółowy, b.dynamiczny. Telewizor bez problemu nadążał za akcją filmu. Obraz w sony z blu ray był bardziej szczegółowy i kontrastowy, ale to sprawiało, że obraz był sztuczny podobny do ekranu monitora, mniej dynamiczny. Panasonic zrobił na mnie zaskakująco dobre wrażenie po porównaniu z Sony. Co do wielkości telewizora to wiem jedno 42 cale w 20 m pokoju w bloku to już dość. Nie wyobrażam sobie większego telewizora gdyż przytłoczyłby wszystko wokół. Próbowałam oglądać z odległości bliższej niż 2 m i nie mogłam. Wszyscy się podniecają tym, że z bliska widać tyle szczegółów, ale co z tego skoro nie widać wtedy filmu. Jak dla mnie to byłoby męczące a nie przyjemne. Z rzeczy denerwujacych to konieczność ciągłego skalowania obrazu i przycisk N na pilocie w takim miejscu, że łatwo rzesetować ustawienia osobiste i przywrócić fabryczne. Jak działa z grami napiszę później.

Witam.Mam pytanie.Własnie wacham się nad zakupem 42s10e a 40z4500 jest to już dosyć dobry model Sony i troche droższy.Jak wypadają kąty i czerń w tym lcd.Ja skłaniam się ku plaźmie ale troch mnie niepokoją odbicia a mam okno na przeciw tv dlatego myślę nad lcd.Prosze o kilka porównań tych tv.Bedę bardzo wdzięczny.Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

wysokamegi

New member
Jeśli spodziewasz się czarnej jak smoła czerni w panasonicu to taka nie jest. Niestety nie zwróciłam uwagi na ten element w sony. Sony jest na pewno bardziej wyrazisty w dzień. Ma b.szczegółowy i wyraźny obraz full hd. Panasonic jest extra wieczorem a w dzień na 4.
 

tobas

New member
darekguma napisał:
...Ja skłaniam się ku plaźmie ale troch mnie niepokoją odbicia a mam okno na przeciw tv dlatego myślę nad lcd...
Ja mam ten TV w pokoju z bardzo dużymi oknami na zachód, pokój bardzo nasłoneczniony od godz. 13-tej do samego wieczora. Promienie słoneczne padają bezpośrednio na ekran między 19-20-tą.
Naczytałem się sporo o problemach z odbiciami, ale przyznam szczerze że kompletnie ich nie odnotowałem u siebie. Myślę że nie masz się czego bać. Zawsze możesz włączyć try ECO który samoczynnie dobiera parametry obrazu do natężenia światła w pomieszczeniu i przyznam że fajnie się to sprawdza, a nawet przy wyłączonym ECO nie jest źle.

wysokamegi napisał:
Czy docieraliście na trybie kinowym czy też jeszcze zmniejszaliście ustawienia ?
Ile czasu oglądacie np. jeden program z logo lub gracie w grę bez przerywania jej ?

ellah napisał:
Ja dopalam na ustaiweniach -5-10 do wsyztskiego, w trybie kinowym, ECO wylaczony,
Max 5-10 w ustawieniach? To zjechałeś sporo poniżej ustawień fabrycznych? Przyznam że lubisz się katować... po co kupowałeś taki TV żeby oglądać tak mary obraz na takich ustawieniach?
Wydaje mi się że macie jakąś fobię z tymi "dopalaniami".
Ja mam swój TV od paru dni i oglądam go na ustawieniach fabrycznych, tryb NORMALNY z ECO włączonym to wyłączonym (zależy jak mi się podoba) i jakoś nie zauważyłem niczego nipokojącego... wręcz przeciwnie zobaczyłem ekstra obraz o którym "dopalacze" mogą pomażyć ;)

Ja oglądam na jednym programie tak długo jak długo leci dany film lub program, np. koncert czy festiwal. Oglądam w proporcjach 16:9 bez sztucznego rozciągania.

wysokamegi napisał:
...Panasonic jest extra wieczorem a w dzień na 4.
Wg mnie jest extra w dzień jak i wieczorem. Wszysto zależy od ustawień. Jak nie boisz się "dopalania" to włącz tryb ECO i ciesz się ekstra obrazem nawet w dzień, nawet w bardzo nasłonecznionym pokoju.

Co do syczenia o które niektórzy pytają to przyznaję że występuje, ale czy jest uciążliwe? Gdyby go nie było to byłoby lepiej, ale prawda jest taka że wszystko wydaje jakieś dzwięki.
Mi np. bardziej przeszkadza sycząco-giwżdżący gaz w kuchence (nowa kuchena), buczenie lodówki side-by-side (też nowa) niż "buczenie" TV.
Oczywiście jeżeli ktoś planuje powiesić ten TV w specjalnie przygotowanym pokoju kinowym, z zaciemnieniem, specjalnie wygłuszonymi ścianami, zestawem kina domowego Harman Kardon, itp. to za pewne syczenie będzie mu przeszkadzać, ale jeżeli ma wisieć w mieszkaniu to nie podajcie w paranoje.

Ja osobiście przy normalnym oglądaniu jak się wsłucham (po odwiedzinach tego forum) słyszę to tylko w dzień przy włączonym trybie ECO który rozjasnia obraz przy dużym naświetleniu, przy trybie ECO wyłączonym w dzień praktycznie niesłyszalne.
Wieczorami nie ma problemu bez względu na to czy ECO wł. czy wył.
 
Ostatnia edycja:

wysokamegi

New member
Tobas ma rację. To jest męczące i brak przyjemności oglądania z ustawieniami na pół gwizdka. A ja myślałam, że ustawienie trybu kinowego na standardowych ustawieniach telewizora (ok. 30) w zupełności wystarczy do dotarcia telewizora? Czy wszyscy docieracie telewizor na tak niskich ustawieniach (5-10) ?
 

ellah

New member
Zle mnie zrozumieliscie - MINUS 5 do ustawien fabrycznych..

Czyli kolor jasnosc kontrast 23-25, ostrosc 3 itd. Wole sie pokatowac przez 2 tyg i miec spokoj na dlugie lata.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Dzięki za cenne info.Jeszcze jedno pytanie związane z zakupem w sklepie internetowym,kupował ktoś z Was jakiś sprzęt rtv i go puźniej odsyłał z różnych względów, czy nie ma zadnych problemów z oddaniem sprzętu i zwrotem gotówki.
 

lexo

New member
Tobas@ tak jak z twoją opinią zgadzam się prawie w całości to niestety nie dociera do mnie argument typu "wszystko wydaje dźwięk". Przypomina mi się ten przysłowiowy palacz który tłumaczy, że przecież wszystko jest szkodliwe. Wszyscy przyzwyczailiśmy się do wydawania dźwięku przez lodówki, łazienkowe wentylatory, komputery itp. ale do tej pory dla chyba większości z nas wśród tych "dźwiękogennych" urządzeniach nie znajdował się TV. Ale dopóki nie przyjdzie czas na zmianę TV nic z tym nie zrobimy chodź na dobrą sprawę nie jest to aż tak męczące.

Co do plazmy za dnia, pewnie zależy od poszczególnych warunków w pokoju i własnych upodobań ale chyba nikt nie ma wątpliowści, że za dnia LCD mniej odbija światło.
 

tobas

New member
lexo, nie o to chodzi że ustaprawiedliwiam ten TV :) . Też bym wolał żeby wogóle nie było go słychać... mojego starego LCD nie słychać nic a nic.
Ten słychać ale nie jest to aż tak uciążliwe, a przykłady z lodówkami itd. podałem tylko dla porównania tym którzy jeszcze nie mają tego TV, żeby wiedzieli czego mogą się spodziewać.
Nie zaprzeczysz chyba że lodówka buczy dużo głośniej, a nawet gaz w kuchene potrafi bardziej dać popalić ;)

Oczywiście w dzień przy trybie ECO ON przy bardzo jasnych scenach przy vol na 6-9 da się zauważyć to buczenie, ale oglądając z 3-4m trzeba się naprawdę wsłuchiwać. Wieczorem tego problemu nie ma bo ustawienia nawet przy ECO ON są dużo "łagodniejsze" i buczenie praktycznie nie występuje.
To nie jest to co np. oglądanie filmu z laptopa na TV gdzie CD dużo dużo głośniej "świszcze" podczas otwarzania.

Jak dla mnie to "buczenie" to oczywiście minus tego TV, ale niewielki, na pewno nie dyskwalifikujący go w zakupie. Gdbym znowu stanął przed wyborem Plazma czy LCD to i tak kupilbym plazmę, pomimo tego niewielkiego "buczenia".

Co do odbicia światła to masz rację.. zależy to od pokoju itd.
Ja dzisiaj w dzień zauważyłem coś innego... na bardzo ciemnych scenach przy bardzo dużym nasłonecznieniu w pokoju widzę sam siebie w TV :D
Mam ten TV od kilku dni i wcześniej tego nie zauważyłem :roll: . Jak zasunę żaluzje, zwiększa się kontrast i problem znika.
 
Ostatnia edycja:

darqman

Member
Mam 42s10e od trzech tygodni, bzyczenie jest ale zupełnie nie przeszkadza w normalnym użytkowaniu, nawet wieczorem aby je usłyszeć muszę znacznie ściszyć TV ale przecież nie oto chodzi aby wsłuchiwać się w bzykanie tv a nie w dialogi:D.
Inna kwestia to słynne docieranie, wypalanie to moja plazma ma już prawie 200 godz od pierwszego dnia ustawiona pod mój gust i co? I zero powidoków:eek:k: "odpukać:grin:", bo po co się katować kiepskim obrazem skoro ten tv potrafi wyświetlać piękny obraz szczególnie w HD to jest to w czym ten TV pokazuje co potrafi w swojej klasie cenowej, w sd jest poprawnie.
Powłoka antyrefleksyjna zdaje egzamin słońce pada na ekran w godz od 11-13 ale nie odczuwam zbytniego dyskomfortu, przyznaje że tv bryluje dobiero wieczorem:) żonka, ja, piwko i film hd to zestaw idealny:krol: hehe.
Koledzy oglądajcie swoje plazmy nie słuchajcie bzykania nie bójcie się powidoków zapewnijcie sobie jak najlepszy sygnał i nie myślcie ciągle o tym że coś jest tak bo nie ma rzeczy idealnych, no może poza Pioneer'em:D
 

marecki78

New member
Jesli komuś będzie po drodze to 28 sierpnia w MM w Czeladzi S10 42" będzie za 2599. Info z aktualnej gazetki, można sprawdzić na stronie MM.
 
Do góry