Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

Bucek

Banned
yaneq napisał:
trzy dni to zbyt mało aby powiedzieć cokolwiek o graniu:) no ale chyba też na 5 cm się skusze.

menu serwisowe:
przytrzymujesz na tv F oraz "V/-" i jednocześnie na pilocie wciskasz 3 razy 0 (zero). następnie wciskasz 2 i na następnej planszy wciskasz "OK".
Zobaczysz tabelę na niebieskim tle. Kursorem idziesz na ostatni wpis PTCT w tabeli, a dalej na komórkę obok tego właśnie wpisu, powinna ona być pusta. przez ok 2-3 sekundy trzymasz przycisk "MUTE".
powinien pojawić się czas oraz ilość włączeń i wyłączeń.
aby wyjść z menu trzymasz EXIT.

bałem się wejścia do tego menu, ale to jednak nie boli :) to forum dużo jednak daje. mądrości, odwagi... :)

tobas: maximedia to dobra firma. brałem tam ampli, jestem zadowolony. generalnie proponuję zadzwonić a nie słać emaile. tak jest najprościej i najszybciej.

mam wrazenie, ze masz problemy z czytaniem albo rozumieniem tego co czytasz :)
 

yaneq

New member
Bez reklam
Bucek napisał:
mam wrazenie, ze masz problemy z czytaniem albo rozumieniem tego co czytasz :)
nie bardzo rozumiem? jedynym moim problemem jest brak czasu. w poście odpowiedziałem wszystkim na pytania, dodałem coś od siebie i tyle. twoja zgryźliwość jest OT!
 
Ostatnia edycja:

devildriver85

New member
green ghosting

Wskoczyłem do Mediamarkt ze swoim ps3 i podlaczylem pod p42s10 no i zagralem w demo killzone sobie i coz green ghosting rzeczywiscie jest... od samego poczatku dema widzialem..poza tym w resistance takze, wiec smiem twierdzic ze w szczelankach fpp w szczegolnosci widac, no i w killzone2 by on wielkosci tego jaki widzialem w na YT przy grze gears of war;/ to takie przykre ze jak tv ma swietna cene ogolnie wszstko wypas to takie rzeczy zawsze musza sie trafic;/
Kurcze zaluje, ze nie mozna tego wyeliminowac bo to jednak ostudzilo moj zapal do zakupu tego tv
 

devildriver85

New member
na maximedia.pl p42s10e juz niedostepny.... ehh szlag czlowieka moze trafic...jest tyle tv a wszyscy akurat ten musza kupowac w tedy kiedy sam chce kupic;/
 

SeVeN77

New member
devildriver85 napisał:
na maximedia.pl p42s10e juz niedostepny.... ehh szlag czlowieka moze trafic...jest tyle tv a wszyscy akurat ten musza kupowac w tedy kiedy sam chce kupic;/

nie musialo byc aż tylu chetnych poprostu dali cene dobra w porównywarkach zeby ludzie wbijali do ich sklepu (może kupią także coś innego)więc pewnie i tak tego tv nie mieli na myśli sprzedawac za taka cene(może 1-2szt) ...gdy zrobil sie ruch odznaczyli na Niedostepny.
coś za tanio chcieli za black

devil używaj funkcji EDYTUJ!! to nie gg..
 
Ostatnia edycja:

Bucek

Banned
yaneq napisał:
nie bardzo rozumiem? jedynym moim problemem jest brak czasu. w poście odpowiedziałem wszystkim na pytania, dodałem coś od siebie i tyle. twoja zgryźliwość jest OT!

wlasnie o tym pisze, masz problemy z rozumienie mtego c oczytasz :p

kolega wyraznie napisal ze do nich dzwonil a ty mu maniakalnie dalej kazesz dzwonic :p
 

lexo

New member
devildriver85 napisał:
Wskoczyłem do Mediamarkt ze swoim ps3 i podlaczylem pod p42s10 no i zagralem w demo killzone sobie i coz green ghosting rzeczywiscie jest... od samego poczatku dema widzialem..poza tym w resistance takze, wiec smiem twierdzic ze w szczelankach fpp w szczegolnosci widac, no i w killzone2 by on wielkosci tego jaki widzialem w na YT przy grze gears of war;/ to takie przykre ze jak tv ma swietna cene ogolnie wszstko wypas to takie rzeczy zawsze musza sie trafic;/
Kurcze zaluje, ze nie mozna tego wyeliminowac bo to jednak ostudzilo moj zapal do zakupu tego tv
W COD4 nie zauważyłem nic co by mogło martwić. Czy GG to taki zielony świat powstający za poruszającym się przedmiotem?
 

SeVeN77

New member
lexo napisał:
W COD4 nie zauważyłem nic co by mogło martwić. Czy GG to taki zielony świat powstający za poruszającym się przedmiotem?

dopóki nie wiesz co to jest to nie bedzie ci to przeszkadzalo...
ja 7gierek prawie ukonczonych na x360 i nie widze GG (moze nie chce zobaczyć ;) ale ważne ze narazie sie udaje) bo niektorzy to pewnie 30cm od matrycy i zamiast cieszyc sie grą szukają duszków :hmm: .......
 

mirkor

New member
Niestety w maximedia bardzo często telewizory to wirtualne pozycje.
Tego panasa napewno nie ma na stanie. To co mi zaproponowali w zamian to "śmiech na sali"
 

cristoo

New member
Moja konfiguracja : 42S10E, Cyfra+ PVR HD, WD Media Player, PS3 (pozyczony) + ampli Yamaha, kolumny Rubicon.

Porownanie z : CRT Philips 4/3 100 Hz, JVC 16/9 100 Hz, monitor LCD Samsung 22` (ogladalem duzo Divx, mkv itd) + LCD ktore widzialem u znajomych okazjonalnie

Moje wnioski :

Obraz z Cyfry + - kanaly SD, dobrej jakosci (TVN, TVP 1 itd) obraz bardzo dobry, tak samo C+ SD, nie moge duzo zarzuc, dobre skalowanie Aspect Ratio, kanaly HD (C+, C+sport) bardzo fajne - mecze w HD opad kopary. Obraz gorszej jakosci (MTV, Zone Reality i inne wynalazki) jak w LCD ktore widzialem u znajomych czyli gorzej ale da sie ogladac, oczy nie bola.
Wiadomo obraz SD na CRT jest lepszy (czy duzo? pewnie tak) szczegolnie na moim JVC CRT 29 ale juz setki razy bylo pisane ze sygnalem SD lepiej sobie radza CRT wiec jakiegos zonka nie bylo.
Filmy BR z PS3 ogladalem cale 2 na razie - nie moge nic zarzucic, bajka
Gry PS3 - Killzone2, GTA IV bardzo fajnie, nie zauwzylem zadnych GG, gralo mi sie przyjemnie
Syczenie - zdalem sobie sprawe ze istnieje dopiero po przeczytaniu forum, musze podejsc pod TV i przylozyc ucho do tylu TV- slychac ale na codzien W OGOLE TEGO NIE SLYCHAC, dekoder C+ a szczegolnie PS3 sa duzo glosniejsze
Powidoki itd - staram sie docierac TV ale bez jakiego obledu z ZOOM3 itd - nie ma zadnych sladow, powidowkow i innych problemow, nic, zero, null.

Draznil mnie brak automatycznego przelaczanie na podlaczone urzadzenia (mam obraz wylacznie z dekodera, antena dechowa w centrum KRK nie lapie praktycznie nic - SIC!) ale tryb hotelowy i gra.

Nie jestem jakis super fachcem, nie mam duzego porownania, nie spedzam godzin w MM ani u znajomych ale jestem zadowolony i juz. Ogladam programy w TV a nie siedze metr o TV i sledze problemy z obrazem.

pozdrawiam

PS. celowo bez pol fontow
 

devildriver85

New member
na resistance byl green ghosting bardzo delikatny i w darkness tez (trzeba bylo sie dobrze przypatrzyc), szczegolnie sie pojawia przy jasnych oswietlonych miejscach znajdujacych sie obok ciemnych, co do killzone coz nie wiem czy kojazycie ten filmik z YT...jak sie wpisze green ghosting to pojawi sie filmik dotyczacy gears of war, i tam bylo bardzo widoczne, ja mam tylko demo killzone2 i na samym poczatku laduje sie gdzies z kumplami i jak po scianach patrze i szybko przesuwam kamerke to widze to co w gears of war...coz pisze tylko co zauwazylem...ale specjalnie ubralem okulaty i sprawdzalem tylko to i wypatrywalem gg, mnie osobiscie on troche kole w oczy, gra sie miernie wiedzac ze cos takiego jest i widzac to, co do jakosci i kolorow i plynnosci nie mam zastrzezen...bo byly cudne:) jednak coz moge powiedziec, zdecyduje sie na s10 srebrnego (bo tanszy) tak czy siak, bo jezeli rozpatruje sie tv w przedzialem cenowym 2500-3000 (wiecej wydawac mi szkoda) to nic leprzego niestety nie ma...
 

lexo

New member
cristoo napisał:
Syczenie - zdalem sobie sprawe ze istnieje dopiero po przeczytaniu forum, musze podejsc pod TV i przylozyc ucho do tylu TV- slychac ale na codzien W OGOLE TEGO NIE SLYCHAC
Puść sobie materiał gdzie masz na zmianę czarne i białe plansze (ewentualnie sceny ciemne z bardzo jasnymi jak np. widok zachmurzonego białego nieba). Porównaj jaki dźwięk wydaje TV przy obydwu screenach.

Niestety dysonans podecyzyjny u mnie nie zadziałał i coraz bliżej jestem dołączenia do obozu "syczenie mi przeszkadza".
 
Ostatnia edycja:

devildriver85

New member
wilewicz na 1 stronie napisał : S10 ma mniejszą niż G10 rozdzielczość ruchomego obrazu - 900 linii kontra 1080 linii, mimo że obydwie matryce do full hd.[/quote] Dlatego poszukałem ciutkę w necie i dokopałem się do takiej opini, że przez to że s10 ma 900 linii a nie 1080 to nie ma prawdziwego FULL HD które rozumie się przecież jako 1080p (czyli całe 180 lini więcej)
 

lexo

New member
devildriver85 napisał:
Dlatego poszukałem ciutkę w necie i dokopałem się do takiej opini, że przez to że s10 ma 900 linii a nie 1080 to nie ma prawdziwego FULL HD które rozumie się przecież jako 1080p (czyli całe 180 lini więcej)
Z kolei według testów Kikiego S10 jest trochę płynniejsza od G10 za co ponoć może odpowiadać te 900 linii.
 

timbot

New member
Bez reklam
poza tym, dzieki temu panasonic jakoś różnicuje swoje produkty. Mogę się założyć, że wiele, wiele innych tv z matrycami full-hd wcale nie ma tych wszystkich linii obrazu ruchomego, a producent siedzi cichutko :)
 

lexo

New member
Coś w tym jest. Nie kieruj się "obiektywnymi" opisami tylko sam w miarę możliwości sprawdź sprzęt w sklepie posiłkując się z dużą dozą ostrożności opiniami tych co już mają. Koniec końców i tak nie unikniesz kupna "kota w worku".
 
Do góry