Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

D910

New member
Na tej stronie pokazany jest jakiś program, więc mam pytanie co to za program? Rozumiem, że żeby to zkalibrować mam podłączyć TV do komputera, tak ?

Edit: niezwykle wkurzające jest ten pasek co się po boku pokazuje co 15 min z tym Image Viewer i wszystkimi funkcjami TV, wiecie jak to wyłączyć na stałe ?
 
Ostatnia edycja:

achim69

Member
X50 czy S42

Zapytam jeszcze inaczej.czy te "bajery" które ma 42S w porównaniu do 50X typu większa gradacja kolorów,400 herców,full hd są zauważalne czy tylko papierowe.Kiki może ty wypowiesz się na mój post bo miałeś na pewno styczność z obydwoma telewizorami.
 

piotr818

New member
Bez reklam
Kalibracja

Na tej stronie pokazany jest jakiś program, więc mam pytanie co to za program? Rozumiem, że żeby to zkalibrować mam podłączyć TV do komputera, tak ?

Edit: niezwykle wkurzające jest ten pasek co się po boku pokazuje co 15 min z tym Image Viewer i wszystkimi funkcjami TV, wiecie jak to wyłączyć na stałe ?

Telewizor jest przestawiony na "prezentację" inaczej "sklep"
w instrukcji jest napisane jak ustawić na "w domu"

Mam wrażenie że, większość forumowiczów nie wie co to jest "prawdziwa kalibracja" obrazu i myli ją z ustawieniami użytkownika.
Kalibracja obrazu polega na zmianie parametrów poprzez wejście w ustawienia fabryczne i ustawienie ich za pomocą profesjonalnych urządzeń takich jak oscyloskop i mierniki.
W nowoczesnych telewizorach można to zrobić za pomocą odpowiedniego oprogramowania (płytka testowa na stronie o kalibracji) i podpiętego laptopa, lecz jest to tylko tzw. pseudo kalibracja dla amatorów. Nie wiem czy KIKI robi to sam czy dzwoni do kolegów z pewnej firmy zajmujących się profesjonalnym ustawianiem parametrów a to kosztuje ok 1/3 wartości telewizora.
 

CORTEZ

New member
Jaki uchwyt VESA do Panasonica 42S10?

Pytam, bo interesuje mnie montaz na scianie i nie wiem jakie wymiary ma VESA w tym modelu? Ktos moze mnie poratowac, jaki uchwyt ewentualnie nadaje sie? Z gory dzieki.
 

sebul

New member
Telewizor jest przestawiony na "prezentację" inaczej "sklep"
w instrukcji jest napisane jak ustawić na "w domu"

Mam wrażenie że, większość forumowiczów nie wie co to jest "prawdziwa kalibracja" obrazu i myli ją z ustawieniami użytkownika.
Kalibracja obrazu polega na zmianie parametrów poprzez wejście w ustawienia fabryczne i ustawienie ich za pomocą profesjonalnych urządzeń takich jak oscyloskop i mierniki.
W nowoczesnych telewizorach można to zrobić za pomocą odpowiedniego oprogramowania (płytka testowa na stronie o kalibracji) i podpiętego laptopa, lecz jest to tylko tzw. pseudo kalibracja dla amatorów. Nie wiem czy KIKI robi to sam czy dzwoni do kolegów z pewnej firmy zajmujących się profesjonalnym ustawianiem parametrów a to kosztuje ok 1/3 wartości telewizora.

to czemu takie cos sprzedaja ? powinni sprzedawac wykalibrowane... skoro to co ja mam to nie kalibracja, to ogolnie nie wykorzystuje potencjalu tv ? najlepiej zostac przy crt tak ?










A ja mam pytanie co do BluRay. Mam obrazy calych plytek BD, ale jak odpalam programik do odtwarzania plytek bluray i wlacze film, to kolory mi sie zmieniaja na standardowe windows vista. Czy mimo to, dziala opcja 24p ? Bo ustawiam odświeżanie na 24hZ

Ogolnie to myslalem, ze mam dobry wzrok, ale chyba sie mylilem, bo nie widze roznicy w plynnosci na filmie w 1080p gdy mam odswiezanie w lapku 60 Hz albo 23 Hz czy nawet 24 Hz. BA ! Sciagnalem reclocka i ustawilem odswiezanie jak film ma fps i nic, tak samo wygladalo to wszystko.
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
Zapytam jeszcze inaczej.czy te "bajery" które ma 42S w porównaniu do 50X typu większa gradacja kolorów,400 herców,full hd są zauważalne czy tylko papierowe.

Obydwa TV mają podobny obraz. Z dwoma różnicami. W X przy krzyżującym się ruchu(panorama np. w lewo z ruchem przedmiotu w prawo) są małe problemy z pikselizacją obrazu za przedmiotem.
Wielkość pikseli w X powoduje, że są widoczne na białym tle.

sebul napisał:
to czemu takie cos sprzedaja ? powinni sprzedawac wykalibrowane... skoro to co ja mam to nie kalibracja, to ogolnie nie wykorzystuje potencjalu tv ?

Kalibracje możemy podzielić na trzy rodzaje.

1) Kalibracja w fabryce. Między innymi przy pomocy analizatora kolorów np. Minolta CA-100 zostają ustalone tak parametry obrazu przy G-DRIVE->E0 by x=0,301 y=0,319 (x,y dla obrazu „Normalny”).
Taka regulacja zapewnia identyczne parametry kolorów „wymyślonych” przez inżynierów Panasonica w wyprodukowanych TV. „Wymyślonych” – ponieważ kolory te są kompromisem między naturalnością obrazu, a ładnym prezentowaniem się obrazu.

2) Kalibracja w domu przy pomocy obrazu np. tablicy kontrolnej. Kalibracja polega na ustawieniu przy pomocy dostępnych regulacji: kontrast, jasność, kolor, ostrość itp. Celem kalibracji jest uzyskanie ładnego/naturalnego obrazu z uwzględnieniem: źródła obrazu, warunków oświetleniowych, swoich wad wzroku.;-)

3) Kalibracja w domu przy pomocy profesjonalnego analizatora kolorów. Kalibracja polega na ustawieniu dostępnych regulacji: kontrast, jasność, kolor, ostrość menu serwisowe zgodnie z poleceniami programu współpracującego z analizatorem kolorów. Celem kalibracji jest uzyskanie maksymalnie naturalnego obrazu.

Jak widać kalibracja 1 i 3 jest identycznie przeprowadzana, a inne wyniki wynikają z innego „wzorca” poprawnego obrazu.
Kalibracja 2 jest najbardziej niedokładna (bo na oko), ale uwzględnia źródło obrazu i warunki oświetleniowe.
 

piotr818

New member
Bez reklam
Kalibracja

Bardzo dobra ŁOPATOLOGIA "Slimaka" a dla wszystkich którzy myślą o kalibracji a nie chcą płacić:
po 3 dniach zabawy w menu serwisowym z obrazem ustawiłem parametry na poziomie wejściowym (fabrycznym) ze względu na 50-watowe większe zużycie. Zawsze to tylko kompromis.
 

ryba229

New member
Kto poleci jakis sprawdzony uchwyt scienny dla S10?? Zalezy mi na minimalnej odleglosci od sciany oczywiscie z zachowaniem odpowiedniej wentylacji. Regulacja nie jest konieczna
 

gasiorek

New member
Polecam wieszak na alledrogo u sprzedawcy LukiNet(nr aukcji 863909094).Wisi na nim moja S46 od pięciu miesięcy i ma się całkiem dobrze. Niezłe ma też maskownice do kabelków.Pozdrawiam.
 

szperu

New member
Pewnie już o tym było, ale od jakiegoś czasu bzyczy mi obudowa. Jest to słyszalne przy ustawieniu basu nawet w okolicach zera i głośności ok. 20. Przy basie 10 jest już TRAGEDIA. Wygląda na to, że obudowa jest źle skręcona. Jednak pomimo dokręcenia zmian nie słyszę. Zaznaczam, że TV mam już z pół roku i dopiero teraz mam takie efekty. Ktoś ma na to jakąś radę? W chwili obecnej mam ustawiony bas -5, żeby dało się oglądać TV. Kuźwa, za sprzęt dałem 4300 a tu buble jak jakiegoś noname'a....
 

broda1725

New member
Bez reklam
Przecież masz gware czemu nie zareklamujesz. Po co kombinować. Jak na początku nie brzęczało a teraz zaczęło po pół roku to już jakaś wada się ujawniła więc zareklamuj.
 

boby7

Member
Kłaniam się!
Telewizor (P42s10E) widziałem, ładne kolory, świetna cena...
Trochę się jednak pogubiłem co do kilku spraw technicznych.

1. Z tego co czytałem w recenzjach (dotyczyło g10) filmy BD 24p są przez ten TV wyświetlane z odświeżaniem 48Hz i o ile daje to pożądany, kinowy efekt, bez upiększaczy, to takie wyświetlanie jest postrzegane jako migotanie. Co więcej były pono egzemplarze, które "bawiły się" w 24p na 60Hz. Z tego co przeczytałem na jakimś duńskim forum, to Panasonic przyznał, że z powodu błędu w firmware, na rynku pojawiły się takie modele i że po zmianie oprogramowania TV powinien użyć trybu 4:4 i dać 96Hz, a nie 2:3 60Hz! No brawo, ale... Czy S10E sprzedawane w Polsce na pewno mają 96Hz przy odtwarzaniu 24p z odtwarzacza BD, np PS3?

2. Przyznam, że największa dla mnie tajemnica związana z plazmami Panasonica, czyli S10/G10, a sprawa upscalingu SD do rozdzielczości wyświetlacza.
Wielu użytkowników twierdzi bezwstydnie, że S10
(tańszy, słabszy, nie Neosreo, i nawet nie FHD- tak, tak, tak... czytałem Skąpco-Ceneową batalię niejakiego Freda, heheheh)
lepiej sobie radzi z sygnałem SD niż teoretycznie lepszy technicznie G10. Wiecie co... Ja też to zauważyłem. W sklepie, sygnał przez kabel antenowy. Na S10 jest lepiej, obraz jest zdecydowanie zbyt rozmyty na G10.
Teraz pytanie: o co kurde chodzi? Jakoś mi się nie wydaje, by Panasonic ot tak zwyczajnie to przeoczył! Pytam o Waszą wiedzę, bo wolałbym kupić jaśniej świecącego G10, ale to skalowanie SD (a wciąż tego się więcej ogląda niż HD) przeważa na korzyść S10. Może to tylko kwestia innych wyjściowych ustawień ostrości? Bawił się ktoś tymi ustawieniami na obu TV, żeby to sprawdzić?
Którego bym nie kupił, i tak pewnie będę zadowolony, chyba że stary 29" Sony Trinitron okaże się jaśniejszy niż te plazmy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale podaj do jakich potrzeb będzie wykorzystywany i w jakich warunkach ?
podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?
 

Tomaszz

New member
Kłaniam się!
Telewizor (P42s10E) widziałem, ładne kolory, świetna cena...
Trochę się jednak pogubiłem co do kilku spraw technicznych.

1. Z tego co czytałem w recenzjach (dotyczyło g10) filmy BD 24p są przez ten TV wyświetlane z odświeżaniem 48Hz i o ile daje to pożądany, kinowy efekt, bez upiększaczy, to takie wyświetlanie jest postrzegane jako migotanie. Co więcej były pono egzemplarze, które "bawiły się" w 24p na 60Hz. Z tego co przeczytałem na jakimś duńskim forum, to Panasonic przyznał, że z powodu błędu w firmware, na rynku pojawiły się takie modele i że po zmianie oprogramowania TV powinien użyć trybu 4:4 i dać 96Hz, a nie 2:3 60Hz! No brawo, ale... Czy S10E sprzedawane w Polsce na pewno mają 96Hz przy odtwarzaniu 24p z odtwarzacza BD, np PS3?

2. Przyznam, że największa dla mnie tajemnica związana z plazmami Panasonica, czyli S10/G10, a sprawa upscalingu SD do rozdzielczości wyświetlacza.
Wielu użytkowników twierdzi bezwstydnie, że S10
(tańszy, słabszy, nie Neosreo, i nawet nie FHD- tak, tak, tak... czytałem Skąpco-Ceneową batalię niejakiego Freda, heheheh)
lepiej sobie radzi z sygnałem SD niż teoretycznie lepszy technicznie G10. Wiecie co... Ja też to zauważyłem. W sklepie, sygnał przez kabel antenowy. Na S10 jest lepiej, obraz jest zdecydowanie zbyt rozmyty na G10.
Teraz pytanie: o co kurde chodzi? Jakoś mi się nie wydaje, by Panasonic ot tak zwyczajnie to przeoczył! Pytam o Waszą wiedzę, bo wolałbym kupić jaśniej świecącego G10, ale to skalowanie SD (a wciąż tego się więcej ogląda niż HD) przeważa na korzyść S10. Może to tylko kwestia innych wyjściowych ustawień ostrości? Bawił się ktoś tymi ustawieniami na obu TV, żeby to sprawdzić?
Którego bym nie kupił, i tak pewnie będę zadowolony, chyba że stary 29" Sony Trinitron okaże się jaśniejszy niż te plazmy.

ad. 1) Na pewno są. Sprawdzałem to u siebie na G. Trochę pokręciłeś, bo 24p w 48hz to tylko w amerykańskiej wersji, w europejskiej tryb 24p (z powodu błędu) działał w 60hz (czyli defacto nie było trybu 24p). Błąd został naprawiony począwszy od firmawaru 1.213.

ad. 2) Wg. mojej opinii obrazy są identyczne. Byłu tu wiele dyskusji na forum i ostatecznie, chyba do takich wniosków doszliśmy. G świeci jaśniej, ale to ma znaczenie tylko przy słońcu itp. U siebie w G (w skali do 60) z kontrastem nigdy nie przekroczyłem 40, nawet oglądając w dzień.
 

stefanx9999

New member
Kłaniam się!
Telewizor (P42s10E) widziałem, ładne kolory, świetna cena...
Trochę się jednak pogubiłem co do kilku spraw technicznych.

1. Z tego co czytałem w recenzjach (dotyczyło g10) filmy BD 24p są przez ten TV wyświetlane z odświeżaniem 48Hz i o ile daje to pożądany, kinowy efekt, bez upiększaczy, to takie wyświetlanie jest postrzegane jako migotanie. Co więcej były pono egzemplarze, które "bawiły się" w 24p na 60Hz. Z tego co przeczytałem na jakimś duńskim forum, to Panasonic przyznał, że z powodu błędu w firmware, na rynku pojawiły się takie modele i że po zmianie oprogramowania TV powinien użyć trybu 4:4 i dać 96Hz, a nie 2:3 60Hz! No brawo, ale... Czy S10E sprzedawane w Polsce na pewno mają 96Hz przy odtwarzaniu 24p z odtwarzacza BD, np PS3?

2. Przyznam, że największa dla mnie tajemnica związana z plazmami Panasonica, czyli S10/G10, a sprawa upscalingu SD do rozdzielczości wyświetlacza.
Wielu użytkowników twierdzi bezwstydnie, że S10
(tańszy, słabszy, nie Neosreo, i nawet nie FHD- tak, tak, tak... czytałem Skąpco-Ceneową batalię niejakiego Freda, heheheh)
lepiej sobie radzi z sygnałem SD niż teoretycznie lepszy technicznie G10. Wiecie co... Ja też to zauważyłem. W sklepie, sygnał przez kabel antenowy. Na S10 jest lepiej, obraz jest zdecydowanie zbyt rozmyty na G10.
Teraz pytanie: o co kurde chodzi? Jakoś mi się nie wydaje, by Panasonic ot tak zwyczajnie to przeoczył! Pytam o Waszą wiedzę, bo wolałbym kupić jaśniej świecącego G10, ale to skalowanie SD (a wciąż tego się więcej ogląda niż HD) przeważa na korzyść S10. Może to tylko kwestia innych wyjściowych ustawień ostrości? Bawił się ktoś tymi ustawieniami na obu TV, żeby to sprawdzić?
Którego bym nie kupił, i tak pewnie będę zadowolony, chyba że stary 29" Sony Trinitron okaże się jaśniejszy niż te plazmy.


Co do upscalingu - jesli dysponujesz tunerem satelitarnym podlaczonym po HD - to wlasnie tuner bedzie sie zajmowal tym tematem i to jego jakosc ma tutaj najwieksze znaczenie. Co innego jesli masz TV z kabla - wtedy oczywiscie - Tuner w plazmie ma znaczenie.
 

slimak

New member
Bez reklam
i nawet nie FHD- tak, tak, tak... czytałem Skąpco-Ceneową batalię niejakiego Freda, heheheh).

http://www.skapiec.pl/site/cat/21/comp/522233_komentarze
:shock: O w mordę, ale pojechał po bandzie. Nie wytrzymałem i dodałem swoją opinię.

„FRED zostałeś moim idolem!!!!

Rozdzielczość obrazu ruchomego zmierzona na stronie http://www.hdtvtest.co.uk

Model.........włączone ulepszacze obrazu/wyłączone.

Philips 37PFL9632D........900/300 linii
Toshiba 37XV505D............300 linii
Sony KDL40W4000.............300 linii
Samsung LE40A656..........650/300 linii
Sharp LC42B20E............550/250 linii
Samsung LE40A786..........600/250 linii
Sony KDL40W4500...........650/300 linii
Samsung LE32B450............300 linii
Samsung UE40B7020..........550/300 linii


Sony KDL40Z4500...........1080/300 linii
Pioneer PDP-LX5090..........1080 linii
Panasonic TX-P42G10.........1080 linii
Sony KDL40Z5500...........1080/300 linii
Samsung UE40B8000.........1080/300 linii

Jeżeli testowa tablica poruszałaby się jeszcze szybciej, ostatnie 5 telewizorów również nie wyświetlałoby 1080 linii.

Jak Panasonic wprowadzi „szybszy” test, to się może okazać, że żadna firma w 2009 roku nie robiła prawdziwego full HD. ;-)


Uzupełnienie.

Test rozdzielczości w ruchu. U Panasonica (2009r) polega na badaniu rozdzielczości poziomej na planszach czarno-białych przemierzających szerokość ekranu w 5 sekund.
Test przeprowadzany na hdtvtest.co.uk jest chyba trochę wolniejszy, ponieważ testowane telewizory uzyskują trochę większą rozdzielczość niż w teście porównawczym Panasonica (http://www.av.com.pl/index.php?news=319).

Test Panasonica:
Panasonic TX-P42G10.........1080 linii
Panasonic TX-P42S10...........900 linii
Sony KDL40Z4500................800 linii (na hdtvtest.co.uk 1080 linii)”
 

gorylla

New member
Bez reklam
ad. 2) Wg. mojej opinii obrazy są identyczne. Byłu tu wiele dyskusji na forum i ostatecznie, chyba do takich wniosków doszliśmy. G świeci jaśniej, ale to ma znaczenie tylko przy słońcu itp.

A według mnie doszliśmy jedynie do konsensusu, że G świeci jaśniej- co wynika z pewnością z lepszego kontrastu panela. Ale jeśli chodzi o obraz w SD to przykro mi, Tomaszu, ale ja nie doszedłem do takich wniosków i niepotrzebnie uogólniasz. W SD eska jest po prostu lepsza, bo wyraźniejsza, ładniej, czytelniej obrysowana, sam to sprawdziłem i widziałem wiele takich opinii- a jakoś w drugą stronę (o przewadze w SD G nad S) nie bardzo.

Bez urazy, ale chciałem jedynie sprostować.

http://www.skapiec.pl/site/cat/21/comp/522233_komentarze
:shock: O w mordę, ale pojechał po bandzie. Nie wytrzymałem i dodałem swoją opinię.

„FRED zostałeś moim idolem!!!!


Ja również już wcześniej widziałem na skąpcu opinie FREDA (nie mylić z Freudem :p) i napisałem swój komentarz o wypocinach gościa. Niezłą batalię tam gościu urządził...

Zastanawiam się tylko po co i czy nie jest to jakaś konkurencja, bo nie wydaje mi się, aby zwykły user mógł się aż tak zagotować.
 
Do góry