Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

Enjama

New member
kojer napisał:
Menu/Ustawianie/Inne Ustawienia/Powierzchnia obrazu - ustaw na Wyłączony

Mam tam tylko dwie opcje
Intelligent Frame Creation - wyłaczyłem
Tryb oszczedzania-wyłaczone

Domyslam się że powierzchnia ekranu to bedzie ten Intelligent Frame Creation ale pomimo wyłaczenia tego dalej mam rozsciagniety pulpit na tv i trzeba dopasowywać suwakiem rozdzielczosc
 

pinok

New member
Enjama napisał:
Mam tam tylko dwie opcje
Intelligent Frame Creation - wyłaczyłem
Tryb oszczedzania-wyłaczone

Domyslam się że powierzchnia ekranu to bedzie ten Intelligent Frame Creation ale pomimo wyłaczenia tego dalej mam rozsciagniety pulpit na tv i trzeba dopasowywać suwakiem rozdzielczosc
Zlituj się :hmm::szukaj:

PS. Intelligent - inteligentne, Frame - klatka (obrazu w tym wypadku), Creation - tworzenie
Czyyyliii inteligentne tworzenie dodatkowych klatek obrazu.

Kolega wcześniej podał dokładną ścieżkę jak dojść do "powierzchnia ekranu", prościej nie można.
 
Ostatnia edycja:

Enjama

New member
pinok napisał:
Zlituj się :hmm::szukaj:

PS. Intelligent - inteligentne, Frame - klatka (obrazu w tym wypadku), Creation - tworzenie
Czyyyliii inteligentne tworzenie dodatkowych klatek obrazu.

Kolega wcześniej podał dokładną ścieżkę jak dojść do "powierzchnia ekranu", prościej nie można.

Ok sorki nie wiem musiałem źle wchodzić że nie widziałem tej opcji ;)
Juz wszystko ok
Pozdro
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
Tomaszz napisał:
Ten wątek schodzi na psy :(
Widać, że nikt nic nie czyta, tylko wali od razu banalne pytanie, na które były już dziesiątki odpowiedzi! Gorzej, że odpowiadający też czasami piszą bzdury :fool:

Plazma idealnie współpracuje z komputerem, ale TYLKO po HDMI. Jest mnóstwo rozdzielczości, ale nas interesują tylko dwie: 1920x1080 i 1280x720 z zaznaczeniem na tą pierwszą. Jeśli pulpit jest obcięty to należy wyłączyć overscana w tv (powierzchnia obrazu w ustawieniach->inne). Żadnego bawienia się w opcjach komputera, nie zmniejszamy rozdzielczości, nie dopasowywujemu pulpitu, tylko wyłączamy powierzchnię obrazu.

Po złączu VGA (D-SUB) maksymalna rozdzielczość to 13xx x 7xx, co oznacza, że to złączą jest praktycznie bez użyteczne. Chociaż z braku laku, może da się puścić po nim obraz HD-Ready czyli 1280x720.
Podłączanie tej plazmy kablem s-video z komputerem to jest jakieś nie porozumienie.

O tych powidokach też już mi się nie chce słuchać. Śmieszne, że są one najbardziej uciążliwe dla osób, które jeszcze nie mają tego TV. Prawda jest taka, że o ile tv ten nie będzie używana jako stricte monitor przez cały dzień (internet, praca) to problem powidoków NIE ISTNIEJE.
Podsumowując: ten tv nadaję się do wszystkiego (tv i granie) z wyjątkiem pracy po x godzin dziennie na komputerze.

Z reguły jak cytuję, wycinam tylko te słowa, do których chcę się odnieść, bo nie lubię śmiecić. Ale post Tomaszz-a jest bardzo dobry, bo mam niemalże identyczne odczucia. Dlatego zacytowałem go w całości.

Otrzymuję ostatnio całą masę privów, z najbanalniejszymi wręcz pytaniami czy narzekaniami, typu co to są powidoki, dlaczego wybrałem plazmę a nie LCD, co to jest IFC, co to jest tough-panel, jaką plazmę wybrać (najczęściej w zestawieniu jest X10, S10 i G10- czyli bardziej budżetowe modele), jak sprawdzić czas grania TV, jak włączyć tryb hotelowy. A wszystkie te tematy były poruszane setki razy, a jest nawet oddzielny wątek o porówanianiach wad i zalet technologii produkcji telewizorów. Ale jak widać zaglądnięcie tam jest zbyt trudne.

Był nawet użytkownik, który nie ma jeszcze plazmy, który chciał mi jakby na siłę wmówić, że plazma nie nadaje się do gier, bo tworzą się powidoki i lepszy jest LCD. I nie był w stanie uwierzyć moim argumentom (jako ponad półrocznego użytkownika S10, który wiele grał na konsoli),że nic mi się nigdy nie wypaliło.

Czasami jestem wręcz załamany totalną indolencją userów, którzy nie zadadzą sobie nawet krzty trudu, aby poszukać odpowiedzi na nurtujące ich pytania, czy też chociażby poznać specyfikację interesującego ich modelu. Od razu stawiają setki pytań i żądają odpowiedzi. Zaczyna mnie już irytować odpowiadanie na kilkanaście postów dziennie, z których prawie wszystkie dotyczą powidoków, docierania, czy też wejścia do menu serwisowego, bądź hotelowego.

Mam więc prośbę do modów- może zrobić małe kompendium dla wątku plazm z odpowiedziami na najczęstsze pytania- chociażby jak te powyżej, bo ciągłe odpowiadanie na nie zaczyna mnie doprowadzać do szewskiej pasji.

I jeszcze jedna rzecz do Tomaszz-a. Nie zgadzam się z Twoim twierdzeniem, że połączenie po d-sub jest praktycznie bezużyteczne. Odniosłem wrażenie, że nigdy nie podłączałeś plazmy tym kablem, więc niepotrzebnie rzeźbisz. Jako, że w służbowym lapku nie zostałem obdarzony wyjściem HDMI, obraz z niego puszczam po po d-subie i uważam, że jest naprawdę bardzo dobry. Ustawiłem rozdziałkę na 1366x768 i jestem bardzo zadowolony- obraz prawidłowo wypełnia powierzchnię ekranu, nie mam żadnego overscanu. Oglądanie dobrych avików jest naprawdę przyjemnością. Praca z tekstem również jest przyjemna, chociaż na dłuższą metę oczy zaczynają boleć i nie polecam intensywnego surfowania.

Przepraszam za obszerny post i jeszcze raz proszę o częstsze korzystanie z opcji "szukaj". Pozdr.
 

qualin

Member
gorylla i Tomaszz zgadzam sie w 100% z tym co napisaliscie. Rowniez duzo gram i nie ma zadnych powidokow na TV, jezeli si epojawiaja to zanikaja same po 2-3 minutach po wylaczeniu TV, to nie sa nawet powidoki tylko resztki swiecacego gazu w matrycy wiec normalna sprawa.

Co do orbitera to ludzie moglibyscie sie pofatygowac do oryginalnego tekstu (byl podany link), a nie sugerowac sie tlumaczeniem z translatora google. Pisze tam jak byk, ze orbitery sa, tylko nie ma w opcjach funkcji OFF bo jest wlaczone pernamentnie na stale.
 

sbronko

New member
qualin napisał:
gorylla i Tomaszz zgadzam sie w 100% z tym co napisaliscie. Rowniez duzo gram i nie ma zadnych powidokow na TV, jezeli si epojawiaja to zanikaja same po 2-3 minutach po wylaczeniu TV, to nie sa nawet powidoki tylko resztki swiecacego gazu w matrycy wiec normalna sprawa.

Co do orbitera to ludzie moglibyscie sie pofatygowac do oryginalnego tekstu (byl podany link), a nie sugerowac sie tlumaczeniem z translatora google. Pisze tam jak byk, ze orbitery sa, tylko nie ma w opcjach funkcji OFF bo jest wlaczone pernamentnie na stale.

to tam jest jakaś opcja dot. orbitera? nie widziałem...
za to jest fajna opcja "czas gry", ktora co 30 min. pokazuje ile czasu gram :)

ja jak na razie zaobserwowałem jeden powidok po menu konsoli - przy instalowaniu jakiego updateu na czarnym tle wyswietlala sie biala pionowa kreska, ktora mi na chwilę została

co ciekawe, ta kreska była na ekranie parę tylko minut i to wystarczyło
oczywiście po chwili śladu po niej nie było
 

beyco

New member
Witam, czy ma sens i będzie działać takie połączenie analogu z cyfra - video po component a audio cyfrowo [toslink] mój tuner to golden interstar gi 870 ?
oczywiście wszystko podłączone do panasa 42s
 
Ostatnia edycja:

keisfot

New member
Dla tych którzy dalej twierdzą,że powidoki na tej plaźmie nie występują postanowiłem zrobić mały test.Na początek wyczyszcze wszystkie powidoki po grze w którą aktualnie gram,potem znowu zaczne grać tyle tylko ,że tym razem zmierze mniej więcej ile potrzeba czasu żeby pojawił sie "stały powidok". W tym momencie przestane w tą gre grać i zmienie ją na inną np w Mirrors Edge(gra w której nie ma HUDA) zobaczymy ile czasu potrzeba żeby same znikneły...

Dzisiaj w nocy zarzuce programik do usuwania powidoków i jutro zaczne test tak wiec za jakieś 2 dni napisze o rezultatach,pozdro.
 

langolier

New member
Wiecie jaki jest najpoważniejszy problem z 46S10 ?

Kupić go na początku grudnia 2009 roku w cenie < 3700zł :(

Sklepy internetowe i na allegro mimo ogłoszeń nie mają tego modelu i nie wiedzą kiedy będą mieć....:oops:
Może mają w Giżycku ale ja chciałem odebrać osobiście i założyłem sobie max. 150km od miejsca zamieszkania...żeby nie pocalować klamki w stylu "przed chwilą sprzedaliśmy ostatni.... ale mamy tu 46G10E, od ręki...!" :shock:
 

langolier

New member
bartolinio napisał:
dziwi Cię to? jest teraz zakupowa gorączka przedświąteczna więc chodliwe towary znikają "z półek"...
A gdzie bieda, kryzys, bezrobocie, wyzysk, strach o przyszłość i beznadziejnie optymistyczna PO ? :confused:
poza tym podobno najpopularniejszym formatem telewizorów jest u nas 42".... :shock:
 

gorylla

New member
Bez reklam
keisfot napisał:
Dla tych którzy dalej twierdzą,że powidoki na tej plaźmie nie występują postanowiłem zrobić mały test.Na początek wyczyszcze wszystkie powidoki po grze w którą aktualnie gram,potem znowu zaczne grać tyle tylko ,że tym razem zmierze mniej więcej ile potrzeba czasu żeby pojawił sie "stały powidok". W tym momencie przestane w tą gre grać i zmienie ją na inną np w Mirrors Edge(gra w której nie ma HUDA) zobaczymy ile czasu potrzeba żeby same znikneły...

Dzisiaj w nocy zarzuce programik do usuwania powidoków i jutro zaczne test tak wiec za jakieś 2 dni napisze o rezultatach,pozdro.

Keistof, nie obraź się, ale mam wrażenie, że mylisz chwilowe utrwalenia gazu w matrycy (nieszkodliwe, bo szybko zanikające) z powidokami (szkodliwe, fizyczne uszkodzenie matrycy). Takie chwilowe utrwalenia występują zarówno w LCD, a nawet w CRT-ekach, chociaż na mniejszą skalę. O chwilowych utrwaleniach pisane w tym i innych wątkach było już wiele razy, tak więc nikogo tu raczej nie zaskoczysz, że coś takiego można zaobserwować.

Jak naprawdę chcesz zrobić cenny eksperyment, spróbuj wypalić u siebie trwałe powidoki i opisz innym, jak to zrobić. Wtedy Twoje doświadczenia miałyby sens. Może to taki mały sarkazm, ale po prostu nie podzielam Twoich poglądów, gdyż nie wnoszą żadnej realnej wartości, a niepotrzebny zamęt w głowach niezdecydowanych userów.

Dlatego proszę Cię o zaprzestanie niepotrzebnego straszenia ludzi "powidokami", bo chyba po Twoich postach skrzynka odbiorcza zapchała mi sięostatnio pytaniami o wypaleniach plazm i ich unikaniu. Pozdr.
 

piotr818

New member
Bez reklam
gorylla napisał:
Keistof, nie obraź się, ale mam wrażenie, że mylisz chwilowe utrwalenia gazu w matrycy (nieszkodliwe, bo szybko zanikające) z powidokami (szkodliwe, fizyczne uszkodzenie matrycy). Takie chwilowe utrwalenia występują zarówno w LCD, a nawet w CRT-ekach, chociaż na mniejszą skalę. O chwilowych utrwaleniach pisane w tym i innych wątkach było już wiele razy, tak więc nikogo tu raczej nie zaskoczysz, że coś takiego można zaobserwować.

Jak naprawdę chcesz zrobić cenny eksperyment, spróbuj wypalić u siebie trwałe powidoki i opisz innym, jak to zrobić. Wtedy Twoje doświadczenia miałyby sens. Może to taki mały sarkazm, ale po prostu nie podzielam Twoich poglądów, gdyż nie wnoszą żadnej realnej wartości, a niepotrzebny zamęt w głowach niezdecydowanych userów.

Dlatego proszę Cię o zaprzestanie niepotrzebnego straszenia ludzi "powidokami", bo chyba po Twoich postach skrzynka odbiorcza zapchała mi sięostatnio pytaniami o wypaleniach plazm i ich unikaniu. Pozdr.


Popieram w całej rozciągłości.
Ale zawsze można zrobić eksperyment z trwałością mechaniczną przedniej szyby panelu za pomocą młotka gumowego.
A teraz poważnie.
Będąc niedawno w sklepie (RTV :) ) zauważyłem opcję ustawień
filtra przeciwszumowego (PNR) czy ktoś może wie jak dojść do niego?
 

sbronko

New member
piotr818 napisał:
Popieram w całej rozciągłości.
Ale zawsze można zrobić eksperyment z trwałością mechaniczną przedniej szyby panelu za pomocą młotka gumowego.
A teraz poważnie.
Będąc niedawno w sklepie (RTV :) ) zauważyłem opcję ustawień
filtra przeciwszumowego (PNR) czy ktoś może wie jak dojść do niego?

no normalnie...
z pilota menu -> obraz
w trybie TV masz to na samym dole pierwszej strony
a na hdmi jest na drugiej stronie tego menu
 

slimak

New member
Bez reklam
gorylla napisał:
Keistof, nie obraź się, ale mam wrażenie, że mylisz chwilowe utrwalenia gazu w matrycy (nieszkodliwe, bo szybko zanikające) z powidokami (szkodliwe, fizyczne uszkodzenie matrycy)

Może trochę się czepiam, ale powidoki wyglądają tak

Wielki powidok
024_P1060518.JPG


I po paru sekundach minutach znikają. Natomiast jak nie znikną i są na stałe, to już nie są powidokami tylko wypaleniami . :)

-------------------------------------------------------------

Przez trzy lata nic mi się nie wypaliło na plazmie, jedyne „zabezpieczenie” jakie stosowałem to format obrazu AUTO. A żeby zobaczyć powidok wystarczy przez 10s wyświetlić menu na czarnym ekranie.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ale przeżywacie te powidoki, w każdej plazmie są u mnie też występują ale jak przełączysz na inny kanał to znikają, przecież tv służy do oglądania, ja już zapomniałem co to powidok i oglądam ze znaczkami czy innymi pierdołami w końcu to tv. A jak ktoś się tym przejmuje to niech kupi lepiej LCD i da sobie spokuj, no chyba że woli codziennie jeździć nosem po ekranie i szukać powidoków czy wypalen.
 

keisfot

New member
gorylla napisał:
Keistof, nie obraź się, ale mam wrażenie, że mylisz chwilowe utrwalenia gazu w matrycy (nieszkodliwe, bo szybko zanikające) z powidokami (szkodliwe, fizyczne uszkodzenie matrycy). Takie chwilowe utrwalenia występują zarówno w LCD, a nawet w CRT-ekach, chociaż na mniejszą skalę. O chwilowych utrwaleniach pisane w tym i innych wątkach było już wiele razy, tak więc nikogo tu raczej nie zaskoczysz, że coś takiego można zaobserwować.

Jak naprawdę chcesz zrobić cenny eksperyment, spróbuj wypalić u siebie trwałe powidoki i opisz innym, jak to zrobić. Wtedy Twoje doświadczenia miałyby sens. Może to taki mały sarkazm, ale po prostu nie podzielam Twoich poglądów, gdyż nie wnoszą żadnej realnej wartości, a niepotrzebny zamęt w głowach niezdecydowanych userów.

Dlatego proszę Cię o zaprzestanie niepotrzebnego straszenia ludzi "powidokami", bo chyba po Twoich postach skrzynka odbiorcza zapchała mi sięostatnio pytaniami o wypaleniach plazm i ich unikaniu. Pozdr.


Nie mam zamiaru sie obrazać bo nie ma za co,po to chyba jest to forum żeby miedzy innymi wyrażać swoje opinie prawda?

Czy chwilowym utrwaleniem gazu nazywasz powidoki,które sie utrzymują już prawie dwa tygodnie?Jak dla mnie to nie jest chwilowy powidok a zapewniam Cie,że utrzymują się one nawet pomimo że nie grałem przez ten czas w gre od której sie utworzyły...

Zresztą pisze o tych powidokach po to,żeby ustrzec ludzi,którzy dużo graja bo poprostu lepszym rozwiązaniem bedzie dla nich lcd.

Co do eksperymentu to skoro go nie chcecie to nie bede go robił.Pozdro.
 
Do góry