Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

sebul

New member
Ja ogladam 42 z jakis 2 m i jest w sam raz, wiec bierz 46 cali :)


btw. jak sprawdziles ile twoj tv chodzil ?
 
Ostatnia edycja:

3nadel

New member
s10

Witajcie.

Kiedyś juz pisałem o mojej "esce", troszke nażekałem, na syczenie, ale... ustąpiło - nie słyszę go.

Tak w chwili radości poczułem potrzebę podzielenia sie z Wami tym faktem.
 

pionaj

New member
3nadel napisał:
Witajcie.

Kiedyś juz pisałem o mojej "esce", troszke nażekałem, na syczenie, ale... ustąpiło - nie słyszę go.

Tak w chwili radości poczułem potrzebę podzielenia sie z Wami tym faktem.

to może teraz ja ...ponaRZekam na błędy userów :)
 

darqman

Member
Koledzy, po aktualizacji softu i podpięciu laptopa do tv ustawieniu rozdziałki na 1080p zastanawiam się ile Hz powinienem wybrać oto możliwości:
[FONT=&quot]24 Hz[/FONT]
[FONT=&quot]25 Hz, z przeplotem[/FONT]
[FONT=&quot]29 Hz, z przeplotem[/FONT]
[FONT=&quot]30 Hz, z przeplotem
50 Hz
60 Hz
[/FONT] osobiście miałem ustawione na 60 Hz jak kiedyś monitor ale obraz jakby klatkował przy przesuwającej się kamerze teraz mam 50 Hz i jest lepiej czy mam rozumieć im niżej tym obraz będzie płynniejszy?
 
Ostatnia edycja:

krzichu

New member
coroner3 napisał:
Witam wszystkich.
To mój pierwszy post,a dłuższego już czasu śledzę ten wątek o S10 i po rozpatrzeniu wszystkich za i przeciw w dniu 27.11.2009 stałem się jego...szczęśliwym właścicielem. Chciałbym podzielić się swoim spostrzeżeniami na temat tego tv.
W zakresie osiągalności cenowej brałem pod uwagę Samsunga 50B650, LG 50PS3000 i właśnie Panasonic TX-P50S10E.
Nad wyborem Panasa przeważyły właśnie rzetelne opinie na tym forum, a dopełnieniem stała się 5- letnia gwarancja.
Najgorętszy moment przeżyłem przy pierwszym podłączeniu do Polsatu Cyfrowego- poprzez scart na zwykłym dekoderze Echostar- (nie spodziewałem się na takim sygnale żadnych rewelacji) -pierwsze włącznie i strach? Czy nie będzie pikselozy, kaszy i mydlanego obrazu??? Czekałem tylko na komentarz żony – „ale kibel.... i na to wydaliśmy 4200zł. ???- to już lepszy był nasz 32”Philips pixel plus 2”.(a to jakiś czas temu była wyższa półka).
No i tu miłe rozczarowanie- obraz bardzo ładny kolory śliczne – pastelowe. Bardzo naturalny obraz- po zabawie pilotem- okazuje się, że domyślnie ustawiony był tryb eko- po jego wyłączeniu jest jeszcze lepiej- obraz nabrał większej ostrości. Tv oglądam z odległości 4,5- 5m. I jest naprawdę ok.;)
Nie mogę się już doczakać kiedy podłączę go pod dekoder „N” przez hdmi- to dopiero będzie jazda...polsat jest w okresie wypowiedzenia.
Co do DVD też jestem bardzo zadowolony- do tej pory zabaczyłem po raz kolejny Gladiatora i kilka koncertów Satriani, Vai, Malmsteen, Megadeth, Slayer super poczułem się jak bym tam był...

Przymierzam się do zakupu Blu Ray-a więc napiszę o tym później-w lokalnej wypożyczalni jest już ok. 100 tytułów więc można trochę pooglądać.

Co do buczenia o dziwo to nic takiego u mnie nie występuje- starałem się coś usłyszeć ale nie udało mi się nawet z bliskiej odległości przystawiając ucho do tv. Może mój egzeplarz tak ma.
Żeby nie było tak idealnie napiszę o jednej wadzie która mnie troszkę denerwuje a mianowicie autoformatowanie obrazu które raz działa po sekundzie a niekiedy trzeba czekać ponad minutę aby obraz sam się dopasował.

Jeżeli ktoś się jeszcze waha to jak najbardziej polecam ten telewizorek i jeszcze jedna uwaga – myślałem o zakupie 46” i teraz nie żałuję że kupiłem 50”- pluł bym w brodę gdybym wziął mniejszy. Na początku sprawia wrażenie kolosa, ale szybko się przyzwyczailiśmy i jak by był 5 cali większy to nie byłoby źle...

Ogólnie wszyscy w domu są zadowoleni z zakupu, a cena również nie zrujnowała budżetu domowego.

Witam.
Odniosę się tylko do sformułowania kalibrowania obrazu do 16:9 .
Jak dasz na auto i jak piszesz, że po jakimś czasie się ustawi to tylko zależy od przekazywanego sygnału przez dany kanał, na pewno zauważyłeś już, że czasami obraz się powiększa do całego ekranu, a czasami wychodzi poza obrys i brak jest nawet logo. To wszystko zależy właśnie od wysyłanego sygnału przez dany kanał. Czasami nawet obraz wogóle nie chce się powiększyć i trzeba to zrobić zoomem.
Pozdrawiam i życzę miłego oglądania, obraz jeszcze się poprawi po przepracowanych kilkadziesiąt godzin pracy.
 

slimak

New member
Bez reklam
darqman napisał:
Koledzy, po aktualizacji softu i podpięciu laptopa do tv ustawieniu rozdziałki na 1080p zastanawiam się ile Hz powinienem wybrać oto możliwości:
[FONT=&quot]24 Hz[/FONT]
[FONT=&quot]25 Hz, z przeplotem[/FONT]
[FONT=&quot]29 Hz, z przeplotem[/FONT]
[FONT=&quot]30 Hz, z przeplotem
50 Hz
60 Hz
[/FONT] osobiście miałem ustawione na 60 Hz jak kiedyś monitor ale obraz jakby klatkował przy przesuwającej się kamerze teraz mam 50 Hz i jest lepiej czy mam rozumieć im niżej tym obraz będzie płynniejszy?


24 Hz -> BD
50 Hz -> kamery pal, filmy 25p 50p (DVD pal)
60 Hz -> kamery NTSC, filmy 30p 60p (DVD NTSC)
 

keisfot

New member
Panowie ja mam takie pytanie i głównie kieruje je do osób,które uważają ,że podczas grania na konsoli lub kompie nie tworzą sie u nich powidoki a jeżeli się już tworzą to same po jakimś czasie znikają.
No wiec pytanie brzmi:Czy podczas grania używacie tylko trybu gra?Pytam bo gdzieś ostatnio wyczytałem,że tylko w tym trybie włącza sie tak zwany orbiter dzęki któremu powidoki nie pojawiaja sie lub znikają po jakimś czasie same.Czy to prawda?moze to ktoś potwierdzić?
Przez jakis czas grałem tylko w trybie normal bo właśnie w tym trybie najbardziej obraz przypadł mi do gustu ale własnie może dlatego tak cieżko znikają mi te powidoki....:confused:
 

gorylla

New member
Bez reklam
Być może się mylę, ale gdzieś czytałem, że Panasonic nie stosuje orbitera. Ja zauważyłem o siebie, że jak dłogo wyświetlany jest np. pusty kanał TV samoczynnie bardzo ogranicza jasność, kolor i kontrast panela.
 

darqman

Member
dzięki SLIMAK za wyjaśnienie, przetestowałem dzisiaj 24 Hz na filmie "Duplicity" jest tam taka scena ujęcia kamery z lotu ptaka i było płynnie jak nigdy wcześniej:D
 

keisfot

New member
gorylla napisał:
Być może się mylę, ale gdzieś czytałem, że Panasonic nie stosuje orbitera. Ja zauważyłem o siebie, że jak dłogo wyświetlany jest np. pusty kanał TV samoczynnie bardzo ogranicza jasność, kolor i kontrast panela.

No właśnie to dlaczego co poniektórzy piszą,że zamiast używania programu do usuwania powodoków wystarczy włączyc śnieg na pustym kanale?Jak kiedys próbowałem to zrobić to po paru minutach obraz bardzo sie zciemnił i nic mi to nie pomogło...
Jeżeli nie ma naprawde orbitera w trybie gra to panasonic dał ciała na całej lini bo jak tu normalnie grać skoro cały czas trzeba sie obawiać,że wypalą się stałe elementy:confused: Moim zdaniem to nie uczciwe że panasonic reklamuje tą plazme jako tv który nadaje sie do grania bo tak niestety nie jest...:(
 

slimak

New member
Bez reklam
http://209.85.135.132/search?q=cach...rbiter&cd=10&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=opera

"Tłumaczenie (angielski > polski)
Czy są jakieś wiadomości na temat sondy, białe pranie, itp w 2009 r. serię plazmowy Panasonic? W instrukcji w sieci Panasonic wydaje się, że nie ma Orbiter w ogóle po raz kolejny.


Zgłoś nadużycie


Zamieszczone w dniu 10 marca 2009, 7:26 AM
217799
Alsina

Rejestracja na 21 listopada 2008
Postów 261
Offline Re: plazmowy Panasonic 2009: ORBITER?

W 2008 r. Europejski telewizor plazmowy Panasonic wszystko się funkcja Orbiter "(Panasonic nazwać chwieje), tylko że modele europejskie nie miały możliwości wyłączenia go, dlatego nie jest obecne w ustawieniach menu. Mieli także możliwość zmiany koloru panele boczne, a także funkcję, która zmniejsza kontrast / jasność na ekranie, po kilku minutach, gdy statyczny obraz zostanie wykryty. Tylko "anti-burn" urządzenia nie mają w porównaniu do modeli z USA jest funkcją przewijania paska, ale to nie jest bardziej skuteczne niż przejście TV na zwykłym program a jeśli występują zatrzymania. Wydaje się, że wszystkie te funkcje są realizowane w modelach 2009."




---------------------------


33490593-2-300-DT6.jpg


Panasonic 2009 USA
 
Ostatnia edycja:

Enjama

New member
Chciałem się dowiedzieć jak mam ustawić w Nvidia Panel zebym miał głos tylko na Plazmie ? bo teraz głos mam i na lapku i na plazmie ;/
Łącze kablem hdmi
 

Kris1987

New member
Czyli tak podsumowując w ModeluTX p 42S10 pojawiajaś się powidoki, wypalają się statyczne elementy?? w grach?? jeśli tak jest to ten model dla mnie jest bez uzyteczny poniewasz sporo gram, więc lepszym rozwiąsaniem będzie kupno LCD 42'' Panasonic TX-L42S10E poprawcie mnie jeśli się mylę...

Ransumująć przeżyje troche gorszy obraz(ale nieznacznie który jest w LCD więc jeśli mam racie co napisałem wyżej to co polecacie LCD 42'' Panasonic TX-L42S10E czy jednak SAMSUNGA B651??

dziś chciałem zamówić Plazme od panasonika ale jak przeczytałem o tych powidokach i że panasonik nie ma orbitera to się wstrzymałem
 
Ostatnia edycja:

keisfot

New member
Czyli mam rozumieć przez to,że modele z usa taką funkcje posiadają? czy chodzi o to,że modele do 2009r posiadały tą funkcje?Jeżeli taką funkcje posiadały to dlaczego teraz jej nie ma!?
 

keisfot

New member
Kris1987 napisał:
Czyli tak podsumowując w ModeluTX p 42S10 pojawiajaś się powidoki, wypalają się statyczne elementy?? w grach?? jeśli tak jest to ten model dla mnie jest bez uzyteczny poniewasz sporo gram, więc lepszym rozwiąsaniem będzie kupno LCD 42'' Panasonic TX-L42S10E poprawcie mnie jeśli się mylę...

Nie wiem jak u innych ale u mnie non stop pojawiają sie powidoki...Tak wiec jeżeli dużo grasz to daj sobie spokój z tą plazmą dobrze Ci radze..
 

Kris1987

New member
keisfot napisał:
Nie wiem jak u innych ale u mnie non stop pojawiają sie powidoki...Tak wiec jeżeli dużo grasz to daj sobie spokój z tą plazmą dobrze Ci radze..

ransumując LCD nie posiadają powidoków?? więć chyba najlepszym roziwazaniem bedzie LCD panasonik ma matryce IPS więc obraz powinene byc dobry tylko teraz czy moze jednak samsung sam już nie wiem... jesli by ktos nie napisal o tych powidokach i o braku orbitera to bym dzis zamówił...
 
Ostatnia edycja:

keisfot

New member
Kris1987 napisał:
ransumując LCD nie posiadają powidoków?? więć chyba najlepszym roziwazaniem bedzie LCD panasonik ma na matryci ispa więc obraz powinene byc dobry tylko teraz czy moze jednak samsung sam już nie wiem... jesli by ktos nie napisal o tych powidokach i o braku orbitera to bym dzis zamówił...

Szczerze powiedziawszy to sam sie zastanawiałem przed zakupej tej plazmy nad lcd panasonica ale po przeczytaniu wielu wątków na forum z których wynikało ,że problem powidoków nie dotyczy nowych plazm panasa postanowiłem kupić s10-tke.No i co z tego wyszło?Okazało się,że powidoki są,pojawiają się bardzo szybko i nie znikają same(przynajmniej tak u mnie jest)tylko trzeba używac do tego specjalnych programów..
Z lcd to testowałem kiedyś panasa lzd 80 i jedyne co moge powiedzieć to to że miał bardzo ładne kolory,dobrą czerń jak na lcd i co najważniejsze nie "generował" szumów w grach na ps3 tak jak to robił sharp lx8e...Testowalem też troche samsunga b650 to troszke było widać szumy ale za to miał ekstra płynność w grach...
 

bartolinio

New member
jeśli chodzi o LCD to ja bym wybierał między Sharp'em a Sony, ewentualnie trochę "egzotyczne" u Nas Toshiba, ale na pewno nie LCD Panasonic'a...
 
Ostatnia edycja:

keisfot

New member
bartolinio napisał:
jeśli chodzi o LCD to ja bym wybierał między Sharp'em a Sony, ewentualnie trochę "egzotyczne" u Nas Toshiba, ale na pewno nie LCD Panasonic'a...

A ja sharpa nie polecam ze wzgledu na "szumy" w obrazie i słabą skale szarości..Co do sony to też mam mieszane uczucia bo robiłem test na w 4500 czy z 4500 już nie pamiętam i też wystepowały "szumy" w obrazie..O toshibie nic nie moge powiedzieć bo nigdy nie miałem styczności z tą marką.

ps a dlaczego nie polecasz lcd panasonica?

Ps2 Co do tych "szumów" to napisze jeszcze ,że na plaźmie panasonica s10 nie wystepują;-)
 
Do góry