Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

yello

New member
dalej temat D-Sub - wnioski

Tomaszz napisał:
Po złączu VGA (D-SUB) maksymalna rozdzielczość to 13xx x 7xx, co oznacza, że to złączą jest praktycznie bez użyteczne. Chociaż z braku laku, może da się puścić po nim obraz HD-Ready czyli 1280x720.
Podłączanie tej plazmy kablem s-video z komputerem to jest jakieś nie porozumienie.
Już prawie wszystko wiem jak to jest z tymi kablami
Wczoraj testowałem D-SUB i jest bardziej tak jak pisał gorylla u mnie wyciągnąłem 1600x1024 (obraz bajka), znajomy opowiadał że nawet 1920×1080 osiągnął. Także kabelek dla bez HDMI'owców jak najbardziej godny polecenia.
Test robiony na starym szarym kablu, może na nowym czarnym będzie jeszcze lepiej (nie dokładnie wiem czy się różnią)

langolier napisał:
Wiecie jaki jest najpoważniejszy problem z 46S10 ?

Kupić go na początku grudnia 2009 roku w cenie < 3700zł :(

Sklepy internetowe i na allegro mimo ogłoszeń nie mają tego modelu i nie wiedzą kiedy będą mieć....:oops:
Tutaj zadzwoń :
  1. redcoon.pl/index.php/cmd/shop/a/ProductDetail/pid/B185205/cid/15002/refId/ceneo/
  2. rtvmax.pl/go.live.php/PL-H3/sklep/AMTQ0MA%3D%3D/txp46s10e.html?title=TX-P46S10E
Co do powidoków i tej całej nagonki na 42S10 i inne plazmy oraz zachwalania LCD SHARP'a i innych LCD, nie macie wrażenia że pewne osoby celowo przekonują osoby niezdecydowane na kupno właśnie LCD zamiast Plazm .. - do przedyskutowania :smile:
Ja kupiłem Plazmę i codziennie budzę się z bananem na twarzy. :D

Pozdrawiam.

P.S jakie macie odświeżanie na 1920x1080 i na jakim kablu (HDMI, DVI, VGA)?
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
spanker napisał:
ja chce kupic tego syfa 50s10

Z takim podejściem proponuję darować sobie zakup.
Poza tym świadome kupowanie syfu uważam za głupotę, więc możesz sobie tylko dopowiedzieć, jakie- po takim tekście- można mieć o Tobie zdanie.
NiePozdr.
 

piotr818

New member
Bez reklam
P-nr

sbronko napisał:
no normalnie...
z pilota menu -> obraz
w trybie TV masz to na samym dole pierwszej strony
a na hdmi jest na drugiej stronie tego menu


To jest wyłaczenie i włączenie filtra. Na włączonym w sklepie telewizorze był dodatkowy pasek poziomy ze stopniem (6 lub 7) intensywności działania filtra.
pozdrawiam
 

sbronko

New member
piotr818 napisał:
To jest wyłaczenie i włączenie filtra. Na włączonym w sklepie telewizorze był dodatkowy pasek poziomy ze stopniem (6 lub 7) intensywności działania filtra.
pozdrawiam

aha...
to w takim razie dołączam się do pytania :)

może w menu serwisowe trzeba wejść?
 

bartolinio

New member
a może po prostu takie coś jest dostępne tylko w trybie sklep (który zapewne był włączony w sklepie o którym wspomniał piotr818) i nie ma tej opcji w trybie dom :)
 

piotr818

New member
Bez reklam
bartolinio napisał:
a może po prostu takie coś jest dostępne tylko w trybie sklep (który zapewne był włączony w sklepie o którym wspomniał piotr818) i nie ma tej opcji w trybie dom :)

Czekamy więc może ktoś podpowie jak wejść w menu serwisowe. Ja tego jeszcze nie przerabiałem w Plaźmie Panasonica.
 

slimak

New member
Bez reklam
W zwykłym menu reset ustawień i po włączeniu TV wybór [Dom <– >Sklep].

---------------------------------

Menu serwisowe.

Kalibracja Bieli.

Uwaga przed zmianą parametrów zapisać na kartce dane początkowe.

Uwaga zmiany w menu serwisowym dokonujemy na własną odpowiedzialność.

1) Trzymamy V- na Tv i wciskamy 0 0 0 na pilocie.
2) Naciskając kilka razy 1 na pilocie wybieramy menu WB-ADJ .
3) Naciskając kilka razy 9 na pilocie wybieramy tryb, który chcemy wyregulować: Dynamiczny, Normalny, Kino, Dynamiczny, Normalny….
4) Naciskając kilka razy 4 na pilocie przełączamy się między r-drive, g-drive, b-drive, r-cut, g-cut, b-cut, ALL-CUT, ALL-DRV, r-drive, g-drive…..
5) +V/-V (głośność) na pilocie ustawiamy wartości dla r-drive, g-drive, b-drive (biel na jasnych powierzchniach).
6) +V/-V (głośność) na pilocie ustawiamy wartości dla r-cut, g-cut, b-cut (biel na ciemnych powierzchniach).
7) Każdą zmianę parametru r-cut,…/ r-drive, … zatwierdzamy [ok] na pilocie. Wartość zostaje zmieniona, przywrócenie poprzedniej wartości możliwe tylko z kartki!!!
8 ) Wyjście z menu serwisowego przytrzymać [exit].



Ustawienie poziomu czerni (gamma):

1) Trzymamy V- na Tv i wciskamy 0 0 0 na pilocie.
2) Naciskając kilka razy 1 na pilocie wybieramy menu ADJUST DINAMIC.
3) Naciskając kilka razy 9 na pilocie wybieramy tryb, na którym chcemy wyregulować tv: Dynamiczny, Normalny, Kino, Dynamiczny, Normalny….
4) Naciskając kilka razy 4 na pilocie przełączamy się między ……, ……., …….., [SUB-BRT = 81A] (81A=810)
5) +V/-V (głośność) na pilocie ustawiamy wartości np.800.
7) Każdą zmianę parametru zatwierdzamy [ok] na pilocie. Wartość zostaje zmieniona, przywrócenie poprzedniej wartości możliwe tylko z kartki!!!
8 ) Wyjście z menu serwisowego przytrzymać [exit].
 
Ostatnia edycja:

Tomaszz

New member
yello napisał:
Co do powidoków i tej całej nagonki na 42S10 i inne plazmy oraz zachwalania LCD SHARP'a i innych LCD, nie macie wrażenia że pewne osoby celowo przekonują osoby niezdecydowane na kupno właśnie LCD zamiast Plazm .. - do przedyskutowania :smile:
Ja kupiłem Plazmę i codziennie budzę się z bananem na twarzy. :D

Pozdrawiam.

P.S jakie macie odświeżanie na 1920x1080 i na jakim kablu (HDMI, DVI, VGA)?

Coś może w tym być, bo ostatnio tak jakoś te powidoki zaczęły atakować, wcześniej ich nie było :hihi:. No ale niech sobie będą.
Tęż kupiłem plazmę z małymi obawami, ale wiedziałem, że jest to słuszny wybór i się nie zawiodłem. Codziennie cieszy mnie tak samo.

PS: Odświeżania na 1920x1080 na kablu hdmi + przejściówka dvi -> hdmi ustawiam sobie 60, 50, 24 albo 23.979 hz w zależności jaki film. Z reguły lecę cały czas na 23.979 hz (wymuszony power stripem, 23.976 nieosiągalne, chociaż reclock pokazuje, że odświeżanie obrazu to właśnie 23.976 hz :D), bo najwięcej jest takich filmów.

PS2: Z tym d-sub to faktycznie nigdy go nie używałem :cool:, teraz już wiem, że do hd ready spokojnie się nadaje, ale w to, że ktoś puścił po nim 1920x1080 to raczej nie uwierzę :shock:
 

batik87

New member
Witam!
Kilka slow o Panasanicu P50S10E. Od wczoraj jestem jego posiadaczem, kupilem go w sieci euro rtv agd za 4599. DLaczego tam ? a dlatego ze bralem go na raty i zalezalo mi na tych ratach 0% np w Saturnie i MM kosztuja ok 5500zl. Dodam, ze jestem laikiem jesli chodzi o TV plazmy. Szukalem plazmy do ok 5000 zl. Bralem pod uwage jeszcze Samsunga PS50B850 byl za 5199. Dlaczego Panasonic? bo wiekszosc osob to forum również sie przyczynilo ,sprzedawcy, znajomi polecali Panasonica, ze jest lepszy ma wieksze doswiadczenie itd + dodatkowo 3 letnia gwarancja gratis od panasonica.
Wisi na scianie, odleglosc do niego to od 2,5 - 3,5 metra. Wrażenia wizualne pozytywne, wczesniej mialem LCD SAMSUNGA 37 cali wiec roznica wielkosci obrazu jest znaczna oczywiscie na pluus plazmy.
Troszke mnie zmarwila obudowa... rysuje sie bardzo trzeba uważać jak np ściera sie kurz itd. Troche to irytujace, ze Panasonic taka tandete robi no i slychac jak pracuje tzn" bzyczenie czy buczenie " ale nie jest to az tak uciazliwe mysle ze ten dzwiek pracy jest w normie mam nadzieje, ze gorzej nie bedzie - trzeba sie wsluchac.
Sygnal SD kablowka rewelacji nie ma ale wydaje mi sie, ze jest lepiej niż na LCD. Na PS3 super zreszta filmy na BR podobnie.
Wybralem full hd ze wzgledu na to, że zamierzam ten TV miec przynajmniej pare dobrych lat wiec taki zakup przyszlościowy, za jakis czas pewnie zakupie Cyfre lub Nke.
Ogolnie nic wiecej nie napisze bo ogladalem go moze raptem pare godzin...
Bede staral sie przez te pierwsze 100h uzytkowac rozsadnie tj docieranie... na kinowym itd
Czy to mozliwe ze jego praca wynosila O h ?
Serial No: FB-9321013 na tym nr odczyta sie jego date produkcji ?
Pozdrawiam
 

langolier

New member
yello napisał:
Tutaj zadzwoń :
  1. redcoon.pl/index.php/cmd/shop/a/ProductDetail/pid/B185205/cid/15002/refId/ceneo/
  2. rtvmax.pl/go.live.php/PL-H3/sklep/AMTQ0MA%3D%3D/txp46s10e.html?title=TX-P46S10E
redcoon to ostatnia nadzieja aczkolwiek Bydgoszcz jest "trochę" dalej niż oczekiwane przeze mnie 150km maks (ode mnie z domu dokładnie 220km).
do rtvmax (inaczej plazma center), który jest u mnie w Łodzi, już dzwoniłem - nie przewidują przed świętami - czyżbyś Ty dzwonił i Tobie co innego powiedzieli ? :confused:
 

SeVeN77

New member
minelo troche czasu od wakacji i najwyzszy czas zwolnic stolik i zawiesic tv na sciane .. (poza tematem ponad 1000h już i obraz super-hd i xbox)

zwracam sie do was z pytaniem czy uchwyt na sciane o takich wymiarach
Kod:
Wymiary:
- Długość całkowita: 48,5cm
- Szerokość całkowita: 36cm
- Maksymalny rozstaw ramion 34,5cm
- Maksymalna wysokość ramienia 33cm

Do uchwytu bez problemu przymocujemy ekran w standardzie VESA 200 x 200, 200 x 100, 100 x 100 i 75 x 75, 
a dzięki dodatkowym otworom pozwala na przymocowanie monitorów o rozstawie śrub od 6,5 cm do 33 cm  	 - Dzięki licznym otworom montażowym w płycie nośnej uchwytu możliwy jest montaż produktu na ścianach betonowych i drewnianych (musi być przykręcony do belek).
- Montaż na ścianie sprawia, ze telewizor LCD wisi płasko niczym obraz. Jednocześnie, takie rozwiązanie zwiększa ilość wolnego miejsca i poprawia komfort oglądania dla użytkownika.
- Uchwyt posiada system zabezpieczający ekran przed przypadkowym spadnięciem ze ściany i uszkodzeniem.
                   
Specyfikacja:
- Przekątna ekranu od 23” do 42”
- Regulacja w pionie zmienia się płynnie do 15 stopni
- Udźwig do 60 kg
- Minimalna odległość od ściany 84 mm
- Kolor czarny

bedzie dla 42s10e odpowiedni? niby pisze ze do 42" ale wolalem sie upewnic
 

batik87

New member
Mysle ze wieszak bedzie odpowiedni, ja zakupilem uniwersalny na allegro za ok 150 zl , od 37 do 63 cali i jak do tej pory wszystko jest wporzadku, ;-)
 

Rivam

New member
Jak myślicie, Panasonic będzie jeszcze robił takie akcje promocyjne typu 5 lat gwarancji po rejestracji na WWW? Czy to tylko taki jednorazowy "wyskok"?
Planuję kupić sobie 46S10, ale w zasadzie potrzebna by mi była dopiero od września, bo wtedy zmieniam lokum. No, ale te 5 lat gwarancji piechotą nie chodzi i bardzo by się przydało. 5 lat a 2 lata normalnie to jest różnica...
 
Ostatnia edycja:

yello

New member
Tomaszz napisał:
PS: Odświeżania na 1920x1080 na kablu hdmi + przejściówka dvi -> hdmi ustawiam sobie 60, 50, 24 albo 23.979 hz w zależności jaki film.
Nie skacze (drży) Ci obraz na 23Hz ?! kuuurde u mnie tak jak pisałem na 20Hz nie dało się wytrzymać. Powiedz czemu nie 60Hz non stop ?. Czy to nie daje lepszej dynamiki (płynniejsze szybkie ruchy) ?
Tomaszz napisał:
PS2: Z tym d-sub to faktycznie nigdy go nie używałem :cool:, teraz już wiem, że do hd ready spokojnie się nadaje, ale w to, że ktoś puścił po nim 1920x1080 to raczej nie uwierzę :shock:
Heheheh .. a widzisz :p. Co do HD Redy aż do 1600x1024 to podpisuje się obiema rękoma, a co do Full HD to potwierdzę jak i mi to się uda ;), ja to info mam od w miarę zrównoważonej osoby :) (komp PC nie laptop)
langolier napisał:
do rtvmax (inaczej plazma center), który jest u mnie w Łodzi, już dzwoniłem - nie przewidują przed świętami - czyżbyś Ty dzwonił i Tobie co innego powiedzieli ? :confused:
Niestety :( poleciłem, bo i ja u nich szukałem 2 tyg. temu i mieli mieć.. widocznie teraz już lipa
 

sebul

New member
jeśli Chcecie Mieć Gwarancję 5 Lat To Nie Kupujcie W Redcoon ! Pisałem Do Nich Z Pytaniem O Gwarancję I Nie Można Na Tv Kupiony U Nich Jej Otrzymać , Gdyż Nie Są To Tv Z Dystrybucji Na Polskie Rynek ! Odradzam Tam Kupować! Chyba, że Nie Zależy Wam Na Dodatkowych 3 Latach



btw ja miedzy 24 a 60 hz na filmach i serialach roznicy nie zauwazylem ...
 
Ostatnia edycja:

bartolinio

New member
SeVeN77 napisał:
minelo troche czasu od wakacji i najwyzszy czas zwolnic stolik i zawiesic tv na sciane .. (poza tematem ponad 1000h już i obraz super-hd i xbox)

zwracam sie do was z pytaniem czy uchwyt na sciane o takich wymiarach
Kod:
Wymiary:
- Długość całkowita: 48,5cm
- Szerokość całkowita: 36cm
- Maksymalny rozstaw ramion 34,5cm
- Maksymalna wysokość ramienia 33cm

Do uchwytu bez problemu przymocujemy ekran w standardzie VESA 200 x 200, 200 x 100, 100 x 100 i 75 x 75, 
a dzięki dodatkowym otworom pozwala na przymocowanie monitorów o rozstawie śrub od 6,5 cm do 33 cm  	 - Dzięki licznym otworom montażowym w płycie nośnej uchwytu możliwy jest montaż produktu na ścianach betonowych i drewnianych (musi być przykręcony do belek).
- Montaż na ścianie sprawia, ze telewizor LCD wisi płasko niczym obraz. Jednocześnie, takie rozwiązanie zwiększa ilość wolnego miejsca i poprawia komfort oglądania dla użytkownika.
- Uchwyt posiada system zabezpieczający ekran przed przypadkowym spadnięciem ze ściany i uszkodzeniem.
                   
Specyfikacja:
- Przekątna ekranu od 23” do 42”
- Regulacja w pionie zmienia się płynnie do 15 stopni
- Udźwig do 60 kg
- Minimalna odległość od ściany 84 mm
- Kolor czarny

bedzie dla 42s10e odpowiedni? niby pisze ze do 42" ale wolalem sie upewnic

uważaj z tym wieszakiem bo rozstaw śrub w panasach 46" to 40*30cm, możliwe że w 42" jest tak samo (zmierz sobie) jak masz też taki rozstaw to ten wieszak może być za mały
 
Do góry