Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

Tomaszz

New member
Witam ponownie. Mój problem opisywany wcześniej tzn w trakcie oglądania telewizji obraz na telewizorze znika - pojawia się czarny ekran i tak jakby ponownie szukał sygnału - widać na ekranie informację HDMI szeroki itd. Zdarza się to nieczęsto - z tym, że najczęściej na początku po włączeniu telewizora. Później jakby te objawy występowały rzadziej. Czasami też dźwięk ,, strzela " przycina, zanika na chwilę i powraca. Telewizor jest podłączony do telewizora (p42s10e) za pomocą kabla HDMI (jakiś tam za 50 zł) do dekodera tel N z nagrywarką. Podczas uruchamiania dekodera na ekranie widać info o błędzie HDCP czy coś takiego. Czy winą może być kabel. Jaki kabel polecacie. Telewizor ma miesiąc czasu i nie podejrzewam żeby był zepsuty. Po sprawdzeniu tylko moje włączenie i żadnych godzinek na liczniku. Czy kabel antenowy może też być tego powodem? Już sam nie wiem. Podepnę go przez SCART i poobserwuję. Proszę o rady.

Jaki soft w TV?
firmware
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witam ponownie. Mój problem opisywany wcześniej tzn w trakcie oglądania telewizji obraz na telewizorze znika - pojawia się czarny ekran i tak jakby ponownie szukał sygnału - widać na ekranie informację HDMI szeroki itd. Zdarza się to nieczęsto - z tym, że najczęściej na początku po włączeniu telewizora. Później jakby te objawy występowały rzadziej. Czasami też dźwięk ,, strzela " przycina, zanika na chwilę i powraca. Telewizor jest podłączony do telewizora (p42s10e) za pomocą kabla HDMI (jakiś tam za 50 zł) do dekodera tel N z nagrywarką. Podczas uruchamiania dekodera na ekranie widać info o błędzie HDCP czy coś takiego. Czy winą może być kabel.
Tak, albo kabel, albo brak kontaktu kabla HDMI w którymś z gniazdek.

Jaki kabel polecacie.
Do nboxa - iHDMI.
 

tobas

New member
Witam,
Dawno mnie tu nie było, ale jak oceniacie płynność obrazu serii S10?
Od kilku miesięcy zauważyłem że płynność ta pozostawia wiele do życzenia, szczególnie jak np. kamera obraca się wokół własnej osi.
Na obrazie z analogowej kablówki szczególnie na kanałach Discavery itd. widać że przy przesuwaniu się obrazu jest on bardzo szarpany.
Przy oglądaniu z kompa przez VGA, jest to mnie zauważalne (lepsza rozdzielczość filmów), ale też występuje.
Gdzie ta sławna szybkość plazmy?
Ostatnio w sklepie obserwowałem telewizory i to zjawisko występuje niemal na wszystkich telewizorach, jedynie na PHILIPS 32PFL9604H/12 FULL 100Hz AMB obraz przesuwał się naprawdę płynnie.
Nie wiem co to za model ale zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie, wszystkie pozostałe tv w sklepie rozczarowywały płynnością?

Czy to kwestia tv czy jakiegoś podłączenia?
Zaznaczam że nie mam oddtwarzacza z wyjściem HDMI tylko kompa z wyjściem VGA :)
 

langolier

New member
Porównywanie obrazu w sklepie to miraż.
Większość firm, a celuje w tym Samsung, ma specjalne filmy BD tak spreparowane aby uwypuklać zalety i cechy swoich telewizorów.
Nie zauważyłem takich manewrów w Panasonicach (chyba trochę szkoda).
Mnóstwo zalezy też od indywidualnych ustawień konkretnego tv (kontrast, nasycenie itd.)
Często też ten sam sygnał podawany do różnych tv, nawet stojących obok siebie, znacznie różni się jakością (gdybym wybierał tv na podstawie wizyty w MM nigdy bym nie wybrał plazmy Panasonica).
Tak więc prawdziwe porównanie tv to dla mnie tylko identyczny, bardzo dobrej jakości sygnał, najlepiej BD. Chyba jednak wówczas różnice sa za mało widoczne.... ? Najlepiej więc porównywac obraz ze źródła, które najczęściej oglądasz - u mnie to jest cyfrowa tv. Tylko jak to zrobić ?
 

tobas

New member
Ja mam ten telewizor juz od ok. 8 m-cy.
Nie mówię o porównywaniu obrazu (kontrakst, kolory, itd.) bo to w sklepie inaczej wygląda niż w domu, ale o płynności przesuwającego się obrazu. Tutaj raczej warunki sklepowe nie powinny mieć znaczenia. Szczególnie że w domu na obrazie z analog.kablówki też widzę że obraz ten nie ma za grosz płynności.
Dlatego pytam czy użytkownicy DVD i BD podłączonych przez HDMI również dostrzegają to zjawisko? Czy widać że obraz jest "szarpany" i nie przesuwa się płynnie jak kadr kamery jest przesuwany szybko np. w bok. Idealnie widać to np. jak na obrazie są budynki, okna itd. to jest dużo punktów odniesienia gdzie widać że obraz jest "szarpany".

Pytam ponieważ zastanawiam się czy jest sens kupować odtwarzacz, bo jeżeli ma to tak samo wyglądać jak obecnie to lepiej zmienić TV :)
 

g41

New member
W kwesti porownania 42 i 32 cale to inna bajka - na ekranie mniejszym nie widac wielu niedoskonalosci zawartych w sygnale.
 

langolier

New member
Na obrazie w sklepie nie widac żadnych szarpań - tak to widziałem przy oglądaniu np. pokazówek Samsunga czy Sony.
U siebie w domu nie widziałem szarpań aczolwiek nie jest tak, że obraz w każdej chwili jest wyrazisty - może to kwestia 1080i (czyli z przeplotem) ? Nie wiem.
może przed kupnem BD po prostu pożycz od kogoś i sprawdź jak działa u Ciebie.
Także dobry sklep powinien Ci umożliwić podłączenie się z własnym źródłem i obejrzenie efektów...
 

Tomaszz

New member
Na obrazie w sklepie nie widac żadnych szarpań - tak to widziałem przy oglądaniu np. pokazówek Samsunga czy Sony.
U siebie w domu nie widziałem szarpań aczolwiek nie jest tak, że obraz w każdej chwili jest wyrazisty - może to kwestia 1080i (czyli z przeplotem) ? Nie wiem.
może przed kupnem BD po prostu pożycz od kogoś i sprawdź jak działa u Ciebie.
Także dobry sklep powinien Ci umożliwić podłączenie się z własnym źródłem i obejrzenie efektów...

Pokazówki są najczęściej w 60 klatkach na sekundę z przeplotem. Dzięki temu obraz jest b. płynny. Filmy na bluray są w 24 fps, a to b. mało. Obraz nigdy nie będzie płynny przy takim klatkarzu :(
Widziałeś philipsa na którym wszystko było płynne, to zasługa systemu upłynniającego ruch, który wygląda fajnie jak kamera przesuwa się w bok itd., ale w filmie robi się tragedia (widziałem transformers 2 sceny walki w lesie - nie dało się tego oglądać IMO tak system jest totalnie nie akceptowalny).

Pocieszenie: producenci filmów doskonale sobie zdają sprawę z juddera (bo o tym jest właśnie mowa) i tak kręcą filmy, że nie jest on dokuczliwy.

Z moich obserwacji wynika, że discovery puszcza czasami materiały z ameryki nagrane w ntsc 60 fps z przeplotem i wpasowuje go w nasze pal 50i - wygląda to tragicznie.

Wersja software 1215-10000

i nadal strzela dźwiękiem

Czyli najnowszy. Pozostaje, więc sprawa kabla. Podmień na inny itd.
 
Ostatnia edycja:

jejek78

New member
Płynność

Panowie co wy chcecie za tą KASE Pioneera Panasonic ma dobre panele ale elektronika nie zabardzo dopracowana a na pewno nie w TV za 2500 tysia zawsze bedzie coś nie tak,mi się podoba szczegułowość w ciemnych scenach dużo tam widać co sobie plazmy samsunga i LG nie radzą , czerń jest niezła ja mam jeden poważny minus problem z czerwonym kolorem tak jak dzisiaj na POLSACIE wyścig F1 były takie flagi przy bandach czerwono-pomarańczowo one mi się lekko przesuwają tak jak by były troszke obok drugi problem nie ma kalibracji kolorami a i czasami na ustawieniu kinowym nawet na filmach 720P na twarzach aktorów pojawiają się dziwne plamy wygląda to jak by im ktoś twarz lekko przytarł albo obił i tyle po prostu trzeba się przyzwyczaić bo raczej nic z tym się nie da zrobić a do nowego softu to się chyba nie doczekamy.
 

langolier

New member
Panowie co wy chcecie za tą KASE Pioneera Panasonic ma dobre panele ale elektronika nie zabardzo dopracowana a na pewno nie w TV za 2500 tysia zawsze bedzie coś nie tak,mi się podoba szczegułowość w ciemnych scenach dużo tam widać co sobie plazmy samsunga i LG nie radzą , czerń jest niezła ja mam jeden poważny minus problem z czerwonym kolorem tak jak dzisiaj na POLSACIE wyścig F1 były takie flagi przy bandach czerwono-pomarańczowo one mi się lekko przesuwają tak jak by były troszke obok drugi problem nie ma kalibracji kolorami a i czasami na ustawieniu kinowym nawet na filmach 720P na twarzach aktorów pojawiają się dziwne plamy wygląda to jak by im ktoś twarz lekko przytarł albo obił i tyle po prostu trzeba się przyzwyczaić bo raczej nic z tym się nie da zrobić a do nowego softu to się chyba nie doczekamy.
Akurat takich problemów to w ogóle nie mam.
Za to w filmach HD z Cyfry mam wrażenie zaoliwkowienia (podbarwienia) ale to chyba problem Cyfry, bo np. w tvn hd nie widze tego efektu
 

darekguma

New member
Bez reklam
Dd 5.1

Witam.Mam pytanie związane z dzwiękiem DD 5.1 na wyjściu optycznym z tv.Pytałem już na forun v10 lecz tam nie uzyskałem odp.,widze że tutaj jest więcej przeglądających.Jedyną odpowiedz jaką uzyskałem to abym podłągczył komp pod ampli kablem coaxial,ale to wiem,a komp stoi w innym pokoju i musiał bym dociągnąc jeszcze jeden kabel a to jest dośc problematyczne.A więc tak, mam podłaczony komp po hdmi,dzwiek w tv jest lecz nie mam dd.5.1 na ampli który jest podłączony z tv optykiem.Jak sie nie mylę gdzies kiedyś czytałem (ale może z czymś pomyliłem) że tak jest, tv downmixuje do 2.0.Z karty SD i na media sreverze z dzwiękiem nie ma problemu.Prosze o odp.TV 46G15E.Dzięki.Pozdro.
 

Tomaszz

New member
Witam.Mam pytanie związane z dzwiękiem DD 5.1 na wyjściu optycznym z tv.Pytałem już na forun v10 lecz tam nie uzyskałem odp.,widze że tutaj jest więcej przeglądających.Jedyną odpowiedz jaką uzyskałem to abym podłągczył komp pod ampli kablem coaxial,ale to wiem,a komp stoi w innym pokoju i musiał bym dociągnąc jeszcze jeden kabel a to jest dośc problematyczne.A więc tak, mam podłaczony komp po hdmi,dzwiek w tv jest lecz nie mam dd.5.1 na ampli który jest podłączony z tv optykiem.Jak sie nie mylę gdzies kiedyś czytałem (ale może z czymś pomyliłem) że tak jest, tv downmixuje do 2.0.Z karty SD i na media sreverze z dzwiękiem nie ma problemu.Prosze o odp.TV 46G15E.Dzięki.Pozdro.

Tylko i wyłącznie kabel :(
5.1 tylko z tunerów wbudowanych w TV, karty SD i media. Reszta m.in. dzwięk po HDMI jest downmixowany do 2.0 (sprawa licencji itp. itd.)
 

wampir1979

New member
Witam jestem nowy i to moj pierwszy post.Posiadam Panasa TXP42U10E zalapalem sie na gwarancje 5 letnia i na konkurs jak ugryzc 100% rabatu.Zajestrowalem sie i przyszedl miesiac temu mail ze wygralem zwrot 10% wartosci telewizora trzeba bylo wyslac kopie dowodu zakupu i kopie 5 letniej gwarancji .Wyslalem na adres jaki podano dostalem potwierdzenie ze wszystko ok . czekam na kase i nic .Mam zatem pytanko czy ktos dostal kase lub tez wygral ????????
 

MeloNick

New member
Witam jestem nowy i to moj pierwszy post.Posiadam Panasa TXP42U10E zalapalem sie na gwarancje 5 letnia i na konkurs jak ugryzc 100% rabatu.Zajestrowalem sie i przyszedl miesiac temu mail ze wygralem zwrot 10% wartosci telewizora trzeba bylo wyslac kopie dowodu zakupu i kopie 5 letniej gwarancji .Wyslalem na adres jaki podano dostalem potwierdzenie ze wszystko ok . czekam na kase i nic .Mam zatem pytanko czy ktos dostal kase lub tez wygral ????????

musisz się uzbroić w cierpliwość. Agencja obsługująca Panasa źle podała adres do wysyłki i cała masa poczty była zwracana do nadawców. Przedłużyli termin nadsyłania dokumentów do 21 marca, o ile się nie mylę, i mają to teraz realizować.
pozdrawiam
PS
też się załapałem na najmniejszy zwrot i nadal czekam
 

MeloNick

New member
Witam jestem nowy i to moj pierwszy post.Posiadam Panasa TXP42U10E zalapalem sie na gwarancje 5 letnia i na konkurs jak ugryzc 100% rabatu.Zajestrowalem sie i przyszedl miesiac temu mail ze wygralem zwrot 10% wartosci telewizora trzeba bylo wyslac kopie dowodu zakupu i kopie 5 letniej gwarancji .Wyslalem na adres jaki podano dostalem potwierdzenie ze wszystko ok . czekam na kase i nic .Mam zatem pytanko czy ktos dostal kase lub tez wygral ????????

witam. dostałem emaila, że kasa została wysłana przez Organizatorów 30marca i faktycznie otrzymałem 10% zwrotu. pzdr
 

Kokosanka

New member
siemanko :)
z przyjemnoscia informuje ze dzis koniec docierania mojej plazmy ;p trwalo to chyba ponad 2 miesiace ale na budziku juz 318 godzin :) koniec z zoomem :p
 

darqman

Member
kokosanka podziwiam Twój [(daremny) pozwól że tak to ujmę] upór, ja tam swoją es-kę od początku ustawiłem tak jak mi się podoba, ta plazma daję piękny naturalny obraz więc po co się katować. Sadomasochizm:confused:
 

tobas

New member
Nie wpadajcie aż tak w zachwyt, tv jest ok ale idaałem to on na pewno nie jest.
Jak będziemy tylko chwalić panasa to popadną w samozachwyt i nie będą się starać, więc nieco prawdy nie zaszkodzi.

Właśnie wgrałem nowy soft 1215 (wiem że stary, ale dopiero teraz o nim wyczytałem :))
Nie zauważyłem jednak żadnych plusów. Tryb Aspect Auto nadal rozciąga za bardzo programy, nie potrafi ich dopasować do czarnych pasów programów nadawanych w trybie panoramicznym (Discavery), po złączu VGA nadal nie da się wyciągnąć więcej niż 1024x768 pomimo że instrukcja wspomina o 1366x768.
Zastanawia mnie jeszcze bardzo płynność tego tv, bo na kanałach SD widać wyraźne szarpanie np. przy obracaniu kamery wokół własnej osi, na CRT tego nie widać (coś takiego jak tutaj - http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...nasonicach-seria-na-2009-a-18.html#post493671), a niby plazma ma odświeżanie 0,001 sek :evil: ten parametr to mega żart działu marketingu... ciekaw jestem jak będzie na blue-ray z płynnością bo mam zamiar teraz kupić, jak tam samo to kiepsko z tym tv... jednak wstrzymam się z opinią aż podłączę i sprawdzę na własne oczy :)

I nie piszcie mi że jestem czepliwy i na siłę szukam wad... nie czepiam się bzdetów typu obudowa łapiąca kurz, tylko istotnych parametrów każdego tv (płynność przede wszystkim).

Pozdrowionka i Wesołych oraz mokrych Świąt ;)
 
Do góry