Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

konradk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wyłączyć czy "przygasić". Zauważyłem, że jak nic się nie dzieje to po prostu obraz robi się ciemniejszy, przygaszony, natomiast nie zdarzyło się, aby tv się sam wyłączył.
 

langolier

New member
Zastanawia mnie jeszcze bardzo płynność tego tv, bo na kanałach SD widać wyraźne szarpanie np. przy obracaniu kamery wokół własnej osi, na CRT tego nie widać (coś takiego jak tutaj - http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...nasonicach-seria-na-2009-a-18.html#post493671), a niby plazma ma odświeżanie 0,001 sek :evil: ten parametr to mega żart działu marketingu... ciekaw jestem jak będzie na blue-ray z płynnością bo mam zamiar teraz kupić, jak tam samo to kiepsko z tym tv... jednak wstrzymam się z opinią aż podłączę i sprawdzę na własne oczy :)
rozważ czy tv otrzymuje odpowiednią ilość danych
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli wyłączysz obraz niebieski, nie będzie nadawany obraz - czyli przez 15 min będzie na ekranie " śnieg" wówczas telewizor sam się wyłączy.
Możesz zawsze też wychodząc ustawiać timer na wyłączenie np 120 min ot tak na wszelki wypadek . Jak wyjdziesz 100% się wyłączy po 120 min.
Innej opcji - jak np Sony czy Toshiba jeśli nie ma ruchu przed telewizorem sam się wyłącza - nie ma .
 

Krisu.

New member
ogladalem w neo 50S10E maja fajne ceny ok 3750 zl. jak sprawdzic czy nie chodzila milion godzin


Czas na TV

1. Nacisnij jednocześnie przycisk “Vol i F” na odbiorniku TV z boku
2. W trakcie trzymania wcisnietego "Vol-" nacisnij trzy razy “0” na pilocie.
(opcjonalnie punkt 1 i 2 jednoczesnie "F" oraz "V/-")
Po chwili powinno sie pojawic menu serwisowe .
3. Nacisnij przycisk “2” na pilocie. Pojawi sie meni serwisowe “SRV-TOOL”.
4. Nacisnij przycisk “OK” na pilocie. Pojawi sie blekitna tabelka.
5. Przesun kursor pilotem do ostatniego wiersza na pozycje “PTCT”
6. Strzalka przesun sie do 2 kolumny na puste pole po prawej stronie od napisu PTCT.
7. Wcisnij przez 3 sekundy MUTE (przekreślony głośnik na pilocie). Zostanie wyswietlony czas pracy w godzinach i minutach oraz liczba wlaczen.

Aby wyjsc z menu serwisowego nacisnij na pilocie "exit" przez 3 sekundy lub wylacz TV uzywajac wylacznik glowny na TV


pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mart_

New member
Witam , pierwszy moj post na forum wiec Witam Wszystkich.

Mam do Was Panowie pytanko.
Kupilem kilka dni temu panasa s10 i sprawdzilem sobie dzis jego przebieg.
Troche sie zdziwilem bo bylo 792h . TV nowe ze sklepu , zapakowany byl normalnie nic nie wskazywalo zeby byl kiedykolwiek uzywany.
Czy mogl wystapic blad ,czy telewizor jest poprostu wziety z polki ?

Czy jest to duzo godzin jesli faktycznie plazma byla wczesniej uzywana ? Czy moglo miec to wplyw na jakosc obrazu (nie wlasciwe wypalanie w poczatkowym okresie )
 
Ostatnia edycja:

bartolinio

New member
jak nic dostałeś "Pułkownika" (czy jak to się nazywa) czyli sztukę pokazową stojącą w sklepie, jak dla mnie nic gorszego już dostać nie można... ja bym to natychmiast oddał... powtarzam: NATYCHMIAST
 

zibite

New member
Reset licznika

jak nic dostałeś "Pułkownika" (czy jak to się nazywa) czyli sztukę pokazową stojącą w sklepie, jak dla mnie nic gorszego już dostać nie można... ja bym to natychmiast oddał... powtarzam: NATYCHMIAST


Witam!
Mam podobny dylemat jesli chodzi o przebieg TV. Licznik wskazywał po kupnie 0, jednak stan folii ochronnych wokół ekranu wzbudził moje zaniepokojenie. Czy możliwa jest zatem waszym zdaniem taka sytuacja, iż licznik został zresetowany przed sprzedażą TV. Nadmienie jedynie, iż sprzęt został zakupiony w MM i przy mnie wyjęty z magazynu. Pozostałe elementy jak podstawka, pilot. kabel, baterie i insytrukcja były oryginalnie zapakowane.
Dziekuje z góry za odpowiedź i pozdrawiam.
 

mart_

New member
jak nic dostałeś "Pułkownika" (czy jak to się nazywa) czyli sztukę pokazową stojącą w sklepie, jak dla mnie nic gorszego już dostać nie można... ja bym to natychmiast oddał... powtarzam: NATYCHMIAST


No niestey masz chyba racje , gdzies te godziny panas musial wypracowac . Pewnie byla to sklepowa polka, ale dziwi mnie troche ze TV byl zapakowany jak nowka sztuka , folia na obudowie nie ruszona , wszystko jak nalezy , zadnych ryske. Dlatego nie przyslo mi do glowy zeby to odrazu sprawdzic .
Telewizor dostalem na drugi dzien , specjalnie czekalem zeby nie brac z polki tylko z magazynu (ponoc na sklepie mieli tylko jeden na polce ) .
... a czy monza pozniej ponaklejac te wszytskie folie zabezpieczajace tak zeby nie bylo znac ,ze byly odklejane.
Dzis ide do sklepu , chyba bedzie trzeba zrobic afere.
 

bartolinio

New member
ja bym go zabrał do tego sklepu i zażądał wymiany na NOWY albo zwrotu pieniędzy...

jakby nie patrzeć te 792h które są już nabite to miesiąc ciągłej pracy !!! dla mnie to jest bubel i jak dla mnie to powinieneś za niego zapłacić nie więcej niż połowę jego sklepowej ceny
 

mart_

New member
Bylem w sklepie , mam zapakowac "szkielko" i maja go wymienic na nowy .
Z tym ,ze nie beda mieli tego samego modelu (TXP42S10),ale TXP42S20 .
Jaka roznica jest pomiedzy tymi modelami ? Czy bedzie to zmiana na lepsze ?
Dzieki za pomoc , pzdr..
 

bartolinio

New member
tak będzie to zmiana na lepsze :) model S10 to model zeszłoroczny a S20 to modele na rok 2010... więc moim zdaniem bardzo korzystna wymiana ;)

ps. choć osobiście zapytałbym ile mam dopłacić by wymienili mi na G20, który ma dużo lepsze wyposażenie od S20 ;)
 

mart_

New member
Ta zmiana powinna być lepsza ale z dystansem bym do tego podchodził

Nowego TV jeszcze nie mam , bedzie w przyszlym tyg ,ale cudow sie nie spodziewam , czytalem troche na forum to ludzie narzekaja na ta powloke antyrefleksyjna ,a raczej jej brak ;-) .
Z drugiej strony to sluchajac wszystkich opini i biorac je sobie do serca to prawdopodobnie zadnego TV bym nie kupil . Zawsze cos komus nie pasuje :niewiem:
 

DjJackG

New member
Posiadam plazme tx-p46s10e po całym tygodniu oglądania (3-4 h) wieczorem TVN24 zostały mi powidoki Polska w Żałobie no i logo TVN24 czy da się jakoś zlikwidować próbowałem włączyć tzw. mrówki na 1h ale nie pomogło. Plazma ma pół roku - oglądam 2-5 h dziennie.
 

bartolinio

New member
założę się, że ta ostania ponad tygodniowa żałoba "zabiła" niejedną plazmę...
na szczęście mi udało się tego uniknąć, choć przyznam się, że starałem się jej (czyt. plazmie) pomagać w tej nierównej walce ;)
 
Do góry