Panasonic seria S10 wszystko na temat serii S (Tx-p42s10)

Smirnoff07

New member
To w takim razie nie rozumiem o jakie problemy z paleniem wejscia hdmi w tv chodzi. Mozesz dokladnie opisac na czym polega wada kabla, bo jak piszesz w poprzednim poscie to problem kabla ? W koncu na wyjsciu hdmi z komputera powinno byc 5V, w sumie moge sobie pomierzyc miernikiem co mi tam komputer wysyla zanim go wepne w TV.
W przyszylm tygodniu mam zamiar kupic 42s10 i moim glownym zrodlem filmow bedzie wlasnie komputer z dvi plus przejsciowka dvi-hdmi i dalej kabel hdmi-hdmi, wiec troche mnie przestraszyles z tym zaleceniem serwisu aby tak nie podpinac.

Od kilku miesięcy mam podłączony komputer z moim 42s10 kablem dvi-hdmi. Oglądam filmy, czasami gram i nie mam żadnych problemów z tv. Przy podpinaniu kabla miałem wyłączone obydwa urządzenia i nic mi nie spaliło.
 

Tomaszz

New member
Co mogę powiedzieć :roll:
Obejrzałem już z 50 filmów z komputera :grin:, w dodatku mam kombinację klawiszy (a raczej ruch myszki, który uruchamia tą konfigurację), która przełącza źródło obrazu czyli obraz z kompa jest tylko na monitorze albo tylko na TV, więc sygnał jest często przełączany. Do tej pory nic się nie dzieje i jakoś się tym nie martwię, w końcu do tego jest to wejście :eek:k:
Co więcej konsola również podłączona po HDMI :mrgreen:. Ogólnie mój tv jak już chodzi to obraz idzie praktycznie tylko z kompa albo konsoli
 
Ostatnia edycja:

krzichu

New member
No to panowie, chyba mamy jasność.

Tak jak napisał slimak- tryb auto nie działa po HDMI, komponencie i pewnie innych łączach z urządzeń zewnętrznych. Działa po analogu i z wbudowanych tunerów.

A z tym włączaniem po HDMI-CEC to nie pomyślałem, przecież to oczywiste. Tym bardziej, że sam podałem przykład slimki.

Witam serdecznie.
Odniosę się do tematu, chyba nie jest tak, że po hdmi skalowania nie ma. Mam tuner Ferguson HF8900HD i Cyfrę + i przy ustawieniu na auto i tylko podłączony jest po hdmi skalowanie działa, jest tylko problem z programem TVN-u bo na tym kanale muszę przełączać na zoom1 ( za kabel dałem 100zeta ).
Pozdrawiam.
 

Ernestoo

New member
To się troszeczkę zakręciłem po tej wypowiedzi. :):)

1 Czy twoja płyta główna ma zintegrowaną karte graficzną

2.Czy twoja karta graficzna ma 2 wyjścia :
a. jedno analogowe --- D-SUB
b. drugie cyfdowe --- DVI
c. dwa DVI
d. wa D-SUB

Mam zintegrowaną grafikę, ale dodatkowo (i tej używam) kartę grafiki GF8600GE z trzema gniazdami, mianowicie: DVI, VGA oraz S-Video. Jak wcześniej napisałem komputer posiada również dodatkowe gniazdo VGA.
Posiada zarówno kabel DVI->HDMI jak i VGA-VGA oraz S-Video-Jack. Pytam jak w związku z tym podłączać bo trochę te problemy o jakich przeczytałem i usłyszałem mnie przestraszyły i obawiam się wykorzystać DVI->HDMI
 
Ostatnia edycja:

Jarek1973

New member
A ja mam pytanko dotyczące tej funkcji Eco Scale. Czy mniejszy pobór prądu jest jak wskaźnik kulki jest bliżej 3 listków czy obok jednego listka.
I czy ktoś mierzył ile naprawdę Watów pobiera nasz Panasonic?
 

Rivam

New member
Zacząłem wczoraj testować swoją 42S10ES. Podpiąłem na próbę dekoder Samsung H370G z Polsatu (mam prepaid) i jest OK. Obraz całkiem niezły, nawet i w trybie normalnym. Na pewno bardziej mi się podoba niż podczas pierwszego razu, gdy tylko włączyłem TV.

Jedyne co mnie wkurza, to te bzyczenie. W sumie to da się oglądać i jak ustawię głośność na +15, to jest OK. Najgorzej jest przy jasnych scenach (a nie daj Boże reklama z białym tłem). Siedziałem ze 4m od TV i je słyszałem. Potem podłączyłem jeszcze Philipsa z dyskiem od C+ i on zagłuszał te bzyczenie. Zastanawiam się nad wezwaniem serwisu, może wymiana zasilacza trochę by pomogła...

A, i widziałem już powidoki. :) Gdy podłączyłem tego polsatowskiego Samsunga, wyskoczył monit o aktualizacji softu. Potem gdy po paru minutach zniknął, na ciemnej planszy było widać zarysy poprzedniego obrazu, ale już ich nie ma.
 
Ostatnia edycja:

coroner3

New member
Hurtownie z Giżycka na razie odradzam. Mam od nich S10 i od tygodnia nie mogę zarejestrować chociaż w nagłówku aukcji było "5 lat gwarancji" a w treści "Wszystkie sprzedawane przez Nas przedmioty są zakupione w Polsce,
objęte pełną gwarancją producenta. Serwis POLSKA !!!". Napisałem do panasonika, poprosili o skan faktury i odpisali że sprawa w toku, czekam na ostateczną odpowiedź. Jak panas mi tego nie przyjmie, będzie wojna z panami z Giżycka.

Zakupiłem s50 również w hurtowni z Giżycka- i normalnie bez problemów zarejestrowałem numer tv na stronie- wydrukowałem przedłużoną gwarancję bez żadnego problemu- więc chyba jest ok. Mam to rozumieć że jeżeli numer nie byłby w porządku system rejestracji by mi go odrzucił??? Dajcie znać bo mi się trochę ciśnienie podniosło :p
 

Rivam

New member
Skoro udało się zarejestrować TV, a przy tym nie wywalało żadnych błędów i na dodatek masz wydruk przedłużenia gwarancji, to nie masz się czym martwić. Twój telewizor znajduje się w bazie Panasonic Polska i gitara gra. :)
 

MAXIMUS_00

New member
Witam też miałem problem z przedłużeniem gwarancji do 5-ciu lat ale po wysłaniu paru maili do Panasonica i zdjęcia faktury zakupu numery seryjne mojego modelu 46s10 zostały przez nich wprowadzone do bazy- otrzymałem przeprosiny za kłopot z niepełną bazą danych i już się cieszę gwarancją do prawie końca roku 2014:smile::smile::smile:
 

langolier

New member
Sprawa z 5-letnią gwarancją przyspiesza. Dziś mnie też się udala próba rejestracji telewizora (mimo, że nie dostałem jeszcze maila z potwierdzeniem).
Kwity wysłalem do Panasonica 11 stycznia.
 

Ernestoo

New member
pytanie jw.
przeczytałem w instrukcji, że z płyty są odtwarzane pliki standardu SD-VIDEO (MPEG-2 ver. 1.2 format PS).
Jak uzyskać plik o takim formacie z pliku .avi ?
Jakiś przyjazny szybki software ?

Czy ktoś z forumowiczów testował odpalanie filmy z karty SD? Czy zna ktoś sposób konwertowania plików AVI do formatu rozpoznawalnego przez Panasa?
 

Krisu.

New member
Mam zintegrowaną grafikę, ale dodatkowo (i tej używam) kartę grafiki GF8600GE z trzema gniazdami, mianowicie: DVI, VGA oraz S-Video. Jak wcześniej napisałem komputer posiada również dodatkowe gniazdo VGA.
Posiada zarówno kabel DVI->HDMI jak i VGA-VGA oraz S-Video-Jack. Pytam jak w związku z tym podłączać bo trochę te problemy o jakich przeczytałem i usłyszałem mnie przestraszyły i obawiam się wykorzystać DVI->HDMI

Witam ponownie

Ja bym zrobił tak:

jedno gniazdo VGA do monitora

drugie gniazdo DVI dać przejściówkę GVI-VGA i podłączyć do TV (koszt przejściówki około 15 zł.)

w menu karty graficznej będą wtedy do wyboru dwa monitory z czego jeden zawsze główny - do ustawienia TV albk KOMPUTER

Obraz po VGA troszeczkę gorszy ale będziesz spokojniejszy.
 

Krisu.

New member
To w takim razie nie rozumiem o jakie problemy z paleniem wejscia hdmi w tv chodzi. Mozesz dokladnie opisac na czym polega wada kabla, bo jak piszesz w poprzednim poscie to problem kabla ? W koncu na wyjsciu hdmi z komputera powinno byc 5V, w sumie moge sobie pomierzyc miernikiem co mi tam komputer wysyla zanim go wepne w TV.
W przyszylm tygodniu mam zamiar kupic 42s10 i moim glownym zrodlem filmow bedzie wlasnie komputer z dvi plus przejsciowka dvi-hdmi i dalej kabel hdmi-hdmi, wiec troche mnie przestraszyles z tym zaleceniem serwisu aby tak nie podpinac.

Najlepiej zadzwonić do serwisu Panasonica i spytać pewnie dokładnie wyjaśnią. Ja o tym problemie czytałem tylko na forum.
 

loky

New member
W instrukcji nie ma ani słowa o tym żeby nie podłączać DVI-HDMI, wręcz przeciwnie, na 59 stronie jest opisane jak łączyć. Gdyby panasonic nie chciał żeby podłączać komputer po hdmi, napisałby o tym w instrukcji i to WOŁAMI w ramce z napisem WARNING! Nie interesuje mnie co ma serwis do powiedzenia, ja mam postępować zgodnie z instrukcja i z tego się wywiązuje.
Mam podłączony telewizor po HDMI-DVI od nowości i to już jest 2 plazma panasonic, 0 problemów. I nie odłączam kabli, nie kombinuje z niczym, podłączyłem jak wieszałem i tak wisi cały czas. Komputer chodzi kilkanaście godzin dziennie. Nie kupiłbym telewizora full hd który mógłbym podłączyć do komputera tylko po d-sub czyli w hd ready.
Zakupiłem s50 również w hurtowni z Giżycka- i normalnie bez problemów zarejestrowałem numer tv na stronie- wydrukowałem przedłużoną gwarancję bez żadnego problemu- więc chyba jest ok.p
To ja wprowadziłem to zamieszanie więc czuję się zobowiązany napisać jeszcze raz, hurtownie z Giżycka są Ok, to był poślizg bazy danych panasonica. Zarejestrowałem bez problemu.
 
Ostatnia edycja:

yaneq

New member
Bez reklam
ha, po pół roku już mi tv siadł. dioda miga 7 razy. mam nadzieje, że serwis szybko przyjedzie.
wcześniej bad pixel które są ponoć praktycznie na plazmach niespotykane. nie ma co, model mam wyśmienicie udany :(
 

Murza68

New member
Wyjaśniam i ostrzegam!

To w takim razie nie rozumiem o jakie problemy z paleniem wejscia hdmi w tv chodzi. Mozesz dokladnie opisac na czym polega wada kabla, bo jak piszesz w poprzednim poscie to problem kabla ? W koncu na wyjsciu hdmi z komputera powinno byc 5V, w sumie moge sobie pomierzyc miernikiem co mi tam komputer wysyla zanim go wepne w TV.
W przyszylm tygodniu mam zamiar kupic 42s10 i moim glownym zrodlem filmow bedzie wlasnie komputer z dvi plus przejsciowka dvi-hdmi i dalej kabel hdmi-hdmi, wiec troche mnie przestraszyles z tym zaleceniem serwisu aby tak nie podpinac.

Przed podłączeniem HDMI z komputera radzę wziąć woltomierz prądu zmiennego i zmierzyć czy występuje jakieś napięcie między masą gniazda HDMI a masą komputera. W przypadku jeśli tak jest, to trzeba to wyjaśnić. Przyczyną może być korzystanie do zasilania gniazdek podłączonych do różnych faz lub uszkodzenie izolacji kabli przedłużacza. U mnie zdarzyło się tak, że napięcie przekraczało ~80V! Pomogło dopiero wyrzucenie przedłużacza, który pracował klka lat i do głowy mi nigdy nie przyszło, że może coś takiego zaistnieć. Jeśli podłączy się takie dwa urządzenia, to jest jeszcze nadzieja, że przy wkładaniu wtyku HDMI poiskrzy trochę między głównym ekranem kabla, a masą gniazda i potencjały wyrównają się (prądy wyrównawcze popłyną przez masy główne, czytaj nie przez obwody ekranów wejść cyfrowych). Ale może być gorzej jeśli to wyrównanie nie nastąpi przed połączeniem styków ekranów sygnałów cyfrowych, a pewna tragedia jeśli wasz kabel HDMI nie ma połączonej masy głównej, czyli gdy brak połączenia między metalowymi (najbardziej zewnetrznymi) elementami obu wtyków kabla. Niestety takie kable spotyka się dość często np. na allegro. W takim przypadku nawet kilkuwoltowe napięcie między masami telewizora i komputera (ale może to dotyczyć też np. nagrywarki zasilanej kablem sieciowym bez bolca uziemiającego, a podączonego do kablówki!) wasze wejście HDMI odchodzi na zawsze :eek:( Dotyczy to to nie tylko telewizorów Panasonica, ale wszystkich z HDMI. Serwisy Panasonica wykazują dobrą wolę i nie czepiają, pewnie dlatego że sprawa jest trochę dyskusyjna... Klient może powiedziec że gniazda powinny byc zabezpieczone. Ale z drugiej strony powinno sie uzywać dobrych kabli i mieć prawidłową instalacje zasilającą. Niemniej zwracam uwagę, że w instrukcji nie pisze się nic o podłączaniu do komputera przez HDMI, a wręcz zaleca się uzywanie gniazda VGA. To nie jest chyba przypadek, bo jest to rozwiązanie bezpieczniejsze, ale też prostsze bo nie ma żadnych problemów z konfiguracją. Korzystam głównie z gniazda VGA do oglądania HD i jest to dość wygodne, a jakość super dla 720p (oczywiście przy 1080p troche się traci...).

Przy okazji na zakończenie tego przydługiego postu, proszę forumowiczów, tórzy jeszcze nie przedłużyli sobie bezpłatnie gwarancji do 5lat o kontakt. Chciałbym dostać punkty w konkursie Panasonica i jesli ktos moze mi w tym pomóc, to potrafię się zrewanżować w zakresie róznych akcesoriów do HD (prosze o kontakt na priva).
Pozdrawiam
 

loky

New member
Niemniej zwracam uwagę, że w instrukcji nie pisze się nic o podłączaniu do komputera przez HDMI, a wręcz zaleca się uzywanie gniazda VGA. To nie jest chyba przypadek, bo jest to rozwiązanie bezpieczniejsze, ale też prostsze bo nie ma żadnych problemów z konfiguracją. Korzystam głównie z gniazda VGA do oglądania HD i jest to dość wygodne, a jakość super dla 720p (oczywiście przy 1080p troche się traci...).
Na 59 stronie instrukcji jest napisane że można stosować przejściówki HDMI-DVI. Jeśli tu nie chodzi o komputer to ja nie wiem o co.
beuu.jpg
 

MAXIMUS_00

New member
a ja dostalem potwiedzxenie ze jest ok, a zerejstrowac dalej nie moge

ja też tak miałem i po kolejnym mailu zarejestrowałem produkt bez problemu (pewnie dopiero wtedy tv zarejestrowali), a tak swoją drogą to wszystkim najprawdopodobniej wysyłają te same standardowe maile. Nie odpuszczaj i wysyłaj kolejne maile do Panasonica - życzę powodzenia :grin::grin::grin:
 
Do góry