Panasonic seria PV80 i PV8

freyu

New member
Hmmm...może tak faktycznie jest bo szukając przewodu na allegro o długości 15-20m natknąłem się na aukcję w której gość pisze:
"Oferowane przez nas przyłącze gwarantuje przesyłanie sygnałów o rozdzielczości od 720p w dół (czyli 720p/i oraz 576p/i).
Oczywiście określenie "bez strat sygnału" dotyczy teorii. W praktyce trudności z uzyskaniem właściwej tolerancji impendacji przewodu (kabel musi zawierać 19 żył, trudno więc zastosować przewody o dużym przekroju) ograniczają długość przyłącza zapewniającą właściwe parametry (rozdzielczość 1080p - FullHD) przesyłanych sygnałów do 10m. W praktyce właściwie wszystkie przyłącza o długości przekraczającej 10m nie przesyłają sygnałów w rozdzielczości 1920x1080(1080p) nie mówiąc już o rozdzielczościach HDMI v1.3 (2560x1440). Tanie przyłącza o długościach powyżej 10m reklamowane jako HDMI v1.3 lub 1.3b oferowane na aukcjach Allegro są ewidentnym wprowadzaniem w błąd nabywców. Faktem jest, iż znakomita większość nabywców wykorzystuje kable HDMI w rozdzielczościach oferowanych przez dostawców SAT (Cyfra+, N-ka, Polsat cyfrowy) czyli 1080i lub 720p i nie jest w stanie sprawdzić kabli pod kątem przenoszenia rozdzielczości wyższych. Nie powinno to być jednak powodem, aby w opisach kabli wprowadzać klientów w błąd."
Coś w tym może być.
 

Axl2000

New member
Witam, dzisiaj nabyłem droga kupna Panasa PX8, tak wybrałem, jest ok, mi bardzo pasuje, ale mam pytanie...slyszalem, że gdzies w menu mozna wlaczyc funkcje co nie pozwala powstawac duchom na ekranie? Ktora to? "Panel boczny" ? Ma byc włączone czy wyłączone?

Pozdrawiam :)
 

natash

New member
Witam,

Mam taki oto problem z TV 42PV80. Mam kablówkę UPC, w lewym górnym roku widzę biało czarny pasek (nie na wszystkich kanałach), w UPC powiedzieli, że nie jest to wina dekodera tylko źle wyregulowanego TV z poziomu menu serwisowego. Prawda to? Ktoś spotkał się z tym problemem? Poniżej prezentuje zdjęcia:
2hi9g61.jpg


2ai4fbt.jpg


2na1ohl.jpg
 

kowal801

New member
Bez reklam
Na 100% wina dekodera, przesunięta linnie obrazu, kiedys mialem taki sam problem na dekoderze Globo, oczywiscie programisci w nastepnym sofcie to poprawili, w tym przypadku kablowka bedzie miala to w d***e
 
Ostatnia edycja:

angel59

New member
Brak dźwięku w 37PV80 po HDMI

Mam od niedawna 37PV80. Właśnie podłączyłem biały dekoder n-ki przez HDMI i na kanałach HD nie ma dzwięku??? Wypróbowałem chyba wszystkie rozdzielczości i gniazda oraz inny kabel który sprawdził się na plaźmie sąsiada. POMÓŻCIE
 

natash

New member
Wiem, że tą funkcją powiększenia obrazu, usunę ten pasek, bo ją znalazłem w instrukcji, ale dlaczego mam zniekształcać obraz i troszkę pogarszać już i tak nie rewelacyjny obraz SD właśnie w ten sposób, wolałbym rozwiązać ten problem w inny sposób, o ile istnieje taka możliwość.
 

Bartos81

Member
Bez reklam
w takim wypadku musisz w menu serwisowym ustawić obraz (przesunięcie góra-dół prawo-lewo) a jak to zrobić jest opisane w wątku o menu serwisowym
 

Axl2000

New member
J-B napisał:
w takim wypadku musisz w menu serwisowym ustawić obraz (przesunięcie góra-dół prawo-lewo) a jak to zrobić jest opisane w wątku o menu serwisowym

Gdzie znaleźć ten wątek? Szukam szukam, ale chyba ślepne powoli :) U mnie jest to samo i może bym się tym pobawił, choć w sumie po to jest ta funkcja w TV zeby jej uzywac...da sie cos nieźle spartolić w menu serwisowym? Czy mozna spokojnie uzywac?
 

Pawel70

New member
Tyle że wchodząc w menu serwisowe telewizor automatycznie włącza powierzchnię obrazu.Również chciałem to skorygować.
Nie wydaje mi się natomiast aby tryb włączonej powierzchni zniekształacał i pogarszał obraz.Początkowo również tak sadziłem jednak po wielu próbach stwierdziłem że jakość obrazu jest taka sama w obu trybach.
 

natash

New member
Kolejne pytanie, jak działa tryb auto obrazu? Czy przy jego ustawieniu obraz nadawany w 4:3 powinien być automatycznie powiększany do całej powierzchni obrazu, tak jak jest w ustawieniu 4:3 rozszerzone? Zauważyłem również taką rzecz, C+ HD w UPC, oglądam NBA które jest nadawane niestety w HD ale 4:3, używam opcje 4:3 rozszerzony i jak przewijam na nagrywarce jakiś nagrany mecz to co jakiś czas zmienia ustawienia na AUTO (czyli 4:3).
 

sebbla

New member
42pv80 - nrecorder i problem hdcp

Witam,
wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem 42pv80 jestem zadowolony lecz jeszcze muszę po eksperymentować z ustawieniami kolorów. Podłączyłem nboxR przełączyłem na odpowiednią rozdzielczość i zonk "problem hdcp" na nbox. Przetestowałem wszystkie możliwości łącznie z przełączaniem na dvi na nbox. W chwili gdy jest podłączony telewizor przez euro i wpięty jest kabel hdmi pojawia się na ekranie znany opis o zabezpieczeniach przed kopiowaniem. W tej chwili podłączone mam po component i jest ok ale jak rozwiązać ten problem? Dodam że użyłem szukajki i po czterech godzinach przeglądania nic nie znalazłem, było pare rozwiązań ale z sharpami które nie mają zastosowania u mnie. Na infolini n-ki kazali wymienić boxa i wezwać serwis do tv:( Proszę podpowiedzcie rozwiązanie...
 

broda1725

New member
Bez reklam
sebbla napisał:
Witam,
wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem 42pv80 jestem zadowolony lecz jeszcze muszę po eksperymentować z ustawieniami kolorów. Podłączyłem nboxR przełączyłem na odpowiednią rozdzielczość i zonk "problem hdcp" na nbox. Przetestowałem wszystkie możliwości łącznie z przełączaniem na dvi na nbox. W chwili gdy jest podłączony telewizor przez euro i wpięty jest kabel hdmi pojawia się na ekranie znany opis o zabezpieczeniach przed kopiowaniem. W tej chwili podłączone mam po component i jest ok ale jak rozwiązać ten problem? Dodam że użyłem szukajki i po czterech godzinach przeglądania nic nie znalazłem, było pare rozwiązań ale z sharpami które nie mają zastosowania u mnie. Na infolini n-ki kazali wymienić boxa i wezwać serwis do tv:( Proszę podpowiedzcie rozwiązanie...
Na stronie N jest temat o tym nie będe dawał linka ale jak byś poszukał to byś znalazł. Tylko pamiętaj forum N. A co do błędu HDCP to nie jesteś sam, jeśli obraz się pojawia po paru sekundach to wszystko jest ok. Jeśli nie to musisz reklamować.

Spróbuj jeszcze ten sposób
: Włącz najpierw tv przełącz na HDMI i dopiero wł. N - box. Zobacz czy zadziała.
 

comag

New member
Witam,
wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem 42pv80 jestem zadowolony lecz jeszcze muszę po eksperymentować z ustawieniami kolorów. Podłączyłem nboxR przełączyłem na odpowiednią rozdzielczość i zonk "problem hdcp" na nbox. Przetestowałem wszystkie możliwości łącznie z przełączaniem na dvi na nbox. W chwili gdy jest podłączony telewizor przez euro i wpięty jest kabel hdmi pojawia się na ekranie znany opis o zabezpieczeniach przed kopiowaniem. W tej chwili podłączone mam po component i jest ok ale jak rozwiązać ten problem? Dodam że użyłem szukajki i po czterech godzinach przeglądania nic nie znalazłem, było pare rozwiązań ale z sharpami które nie mają zastosowania u mnie. Na infolini n-ki kazali wymienić boxa i wezwać serwis do tv:( Proszę podpowiedzcie rozwiązanie...

na panelu jest przycisk RES - przyciskaj go, aż znajdziesz 720. Dluzsze przytrzymanie przycisku pozwala zmienic tryb HDMI na DVI.
 

rav9

New member
po zakupie

WItam,

dzieki temu forum kupilem tv 37pv8 i chcialem podzielic sie wrazeniami. Kupiony w Domonet - przesylka na drugi dzien, bez problemu. Za 1860 z transportem. Moze jedynie to ze kurier nie spodziewal sie?! ze bede chcial obejrzec tv (wypakowac) ale sie nie opieral mocno.
Bez naklejek ale na liczniku 00:00 i 1 wlaczenie. Bez odciskow palcow na obudowie.
Najwazniejsze - obraz, DVD - super, dobrej jakosci DIVx rowniez. Sygnal TV mam z anteny zbiorczej i jest do zaakceptowania - zalezy od kanalu ale generalnie bez rewelacji takze nie ma sie co nastawiac na fajerwerki jak sie nie ma dobrego sygnalu.
Strach pomyslec co by bylo na LCD - mialem juz kupowac D44 Sharpa.
Nawiasem mowiac o wiele lepszy byl na 14 calowym kineskopowym funai;)
Nic nie buczy (przynajmniej na razie).
Takze dzieki za rady, bo to dzieki forum zdecydowalem sie na plazme.
 
Do góry