Panasonic seria PV80 i PV8

howard_be

New member
witam, od kilku dni testuję sobie PV80 i mam takie spostrzeżenie proszę o info czy to normalne w tym modelu czy jakiś feler, który należy reklamować.
Otóż sprawa dot. włączania i wyłączania telewizora - zarówno przyciskiem power w obudowie TV oraz przy używaniu pilota.
Normalnie na noc / dłuższe nie korzystanie z TV - wyłączam TV przez "stand by" z pilota a potem ręcznie wyciskam przycisk. Kiedy włączam TV to procedurka jest odwrotna => przycisk w obudowie i z pilota albo 1 (z częci numeryczne) lub przycisk power (czerwony) z pilota.
Niepokoją mnie DZWIEKI jaki słyszę w czasie włączania TV. W każdym wcześniejszym telewizorze było to "pstryk" (przycisk w obudowie) i "pstryk" po właczeniu z wykorzystaniem pilota. Teraz w PV80 jest "pstryk-pstryk-pstryk" (odgłos pstryknięcia 3-5 razy) i to w obu przypadkach zarówwno przez pilota czy przycisk w obudowie.
W innych TV wystarczyło do włączenia telewizora pilotem przycisnąć ( >>RAZ <<) jakiś przycisk na pilocie (power lub nr kanału) a tu muszę przytrzymać przycisk aby "TV "zaskoczył" i się włączył. W tym czasie zielona dioda chwilę moga (w czasie tego pstrykania)
"Pstryk" to próba zobrazowania wam tego dzwięku - słychać jakby stycznik wyłącznika stykał kilka razy.
Czy powyższe jest normalne dla tego modelu?
TV jest nowy (3 dni), baterie w pilocie raczej też - oryginalne dostarczone przez producenta wraz z TV.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

Adex

New member
A propo pstrykania. W moim poprzednim Panasie CRT29"100Hz to dopiero pstrykało. Odgłos wieczorem odpalanego telewizora potrafił przyprawić o mocniejsze bicie serca :) PX80 robi to zdecydowanie dyskretniej.

Pytanie z innej beczki:
Czy Panasonic w swoich plazmach udostępnia nowe oprogramowanie jak to jest w przypadku LDC Philipsa? Czy trzeba o tym zapomnieć?
 

natash

New member
Czy kablem po d-sub można wyświetlić rozdzielczość 1920x1080 ? Na LCD Samsunga 656 udało mi się to. Czy na plazmie będzie tak samo, bo coś czytałem że Full HD idzie tylko po HDMI.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Skoro Twój komputer w połączeniu z 656 sobie z Tym poradził to znaczy, że można. To czy inny TV sobie z tym poradzi zależy od TV. Modele plazm, których dotyczy ten wątek nie są modelami FullHD - przykładowo PV80 może po d-sub przyjąć maksymalnie 1280 x 1024 lub 1366 x 768. Patrz instrukcje do danego modelu.

Pozdrowienia!

Edit: :) Oczywiście należy też wziąć pod uwagę to co napisał pawelll poniżej. Rozdzielczości matrycy to dla 42" - 1024 x 768 a dla 37" - 1024 x 720 ;)
 
Ostatnia edycja:

pawelll

Member
natash napisał:
Czy kablem po d-sub można wyświetlić rozdzielczość 1920x1080 ? Na LCD Samsunga 656 udało mi się to. Czy na plazmie będzie tak samo, bo coś czytałem że Full HD idzie tylko po HDMI.
Będzie trudno, zwłaszcza że matryca na rozdzielczość 1024x720.
 

ja.mazi

New member
Tak zastanawiam sie, czy wybor PV80 to nie jest samoboj...
Jak wyglada downscaling obraz FHD na PV80?
Z czasem coraz wiecej rzeczy bedzie pojawialo sie w wysokiej rozdzielczosci (kwestia kilku lat), zas tv mysle ze postoi u mnie min. 10lat.

Czy ktos ma porownanie 42pv80 do samsunga le40a551, mozecie cos powiedziec. Oczywiscie Sams to lcd.
 

kaeres

New member
A|X|E|L napisał:
Jeżeli dla kogoś kto siedzi 3,5 - 4 metry od ekranu, TV 42' jest za duży to chyba powinien się leczyć na nadwzroczność. Bez urazy, ale jak z takiej odległości może być za duży TV 42 cale ?
Pamiętam jak w czasie nieobecności żony kupiłem CRT 32' i postawiłem na miejscu 20-to calowego. Po przyjściu z pracy żona rzekła "ale krowa !". Teraz po przesiadce z 32' na 42' po tygodniu już się przyzwyczailiśmy i nie był to taki szok jak z 20' na 32'. Nie dziwię się tym co mieli 21' i przesiedli się na 42' bo to napewno jest szok, ale... Każdy powinien kupować sobie TV według swojego uznania, a jeśli ktoś kogoś posądza o to że wielkość TV jest wyznacznikiem czyjejś męskości to powinien sam się leczyć na kompleksy. Przed sąsiadami czy rodziną też nie ma co się chwalić bo płaskie TV w domach zaczynają być standardem. Jeśli ktoś chce 32' to niech kupuje 32', a nie 42' bo tak mu na forum doradzają. Osobiście kupiłem 42' chociaż chciałbym 46' lub 50', ale ze względu na zużycie energii powstrzymałem się od szaleństwa. Kupiłem PV80, a nie PY80 bo ten drugi z Full HD za dużo żre prądu, a w dobie podwyżek chcę żeby mi jeszcze zostało na piwo po zapłaceniu rachunku.
Pozdrawiam wszystkich zadowolonych ze swojego Panasa :)

Aha, mam pytanko.
Czy jest duża różnica w jakości obrazu między kablówką np. UPC, a TV SAT np. Cyfra+ bo zamierzam się przesiąść i nie wiem czy warto.
Mam na myśli sygnał SD, nie HD.

Jedno jest niemal pewne.
Nie znam nikogo kto by narzekał, że kupił większy TV niż np. planował.
W drugą stronę i owszem.
 

walczy

New member
ja.mazi napisał:
Tak zastanawiam sie, czy wybor PV80 to nie jest samoboj...
Jak wyglada downscaling obraz FHD na PV80?
Z czasem coraz wiecej rzeczy bedzie pojawialo sie w wysokiej rozdzielczosci (kwestia kilku lat), zas tv mysle ze postoi u mnie min. 10lat.

Faktycznie patrząc na rozdzielczość FullHD, to 1024x768 może wydawać się mało. Ale z drugiej strony 42 cale to moim zdaniem za mało, by w pełni odczuć FullHD, chyba że ktos chce oglądać z 1,5 metra. Ja oglądam obraz z (także z BR) z 4 metrów i obraz jest świetny. Obraz jest skalowany z 1080p bardzo dobrze. Nie wiem dlaczego, ale jak ustawiam na wyjściu BR 1080p, to obraz jest trochę ładniejszy niż z 720p. Biorąc pod uwagę że PV ma 768 linii w poziomie, to dziwne, ale tak jest.
Pewnie gdybym miał więcej kasy na TV to kupiłbym FullHD, ale wtedy na pewno nie byłyby to 42 cale, lecz conajmniej 55 cali. Po prostu FullHD by zabłysnąć potrzebuje większych przekątnych. Idąc dalej tym tokiem myslenia, to ceny TV >55 cali są tak wysokie, że lepiej rozdzielić zwykłą TV od zastosowań filmowych. Czyli kupić podstawowy TV 42 cale do zwykłej telewizji oraz projektor do zastosowań filmowych.
Uważam że seria PV jest jakimś tam kompromisem, świetnie się nadaje do zastosowań telewizyjnych i dobrze do filmów.
 
Ostatnia edycja:

pawelll

Member
walczy napisał:
Czyli kupić podstawowy TV 42 cale do zwykłej telewizji oraz projektor do zastosowań filmowych.
Uważam że seria PV jest jakimś tam kompromisem, świetnie się nadaje do zastosowań telewizyjnych i dobrze do filmów.

Mam dokładnie takie same przemyślenia. Chyba pożyczę rzutnik i zrobię w domu próbny seans. Jak żonie się spodoba ...
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
walczy napisał:
Nie wiem dlaczego, ale jak ustawiam na wyjściu BR 1080p, to obraz jest trochę ładniejszy niż z 720p. Biorąc pod uwagę że PV ma 768 linii w poziomie, to dziwne, ale tak jest.
Według mnie trochę dziwne to by było, gdyby było odwrotnie :)
Przy skalowaniu linii "w dół" 1080 br -> 768 tv, procesor obrazu tv bazuje na konkretnych, realnych informacjach o obrazie. Przy skalowaniu "w górę" 720p br -> 768 tv, procesor musi stworzyć 48 linii na podstawie jakiegoś widzi mi się ;)

Pozdrowienia!
 

ja.mazi

New member
walczy napisał:
Faktycznie patrząc na rozdzielczość FullHD, to 1024x768 może wydawać się mało. Ale z drugiej strony 42 cale to moim zdaniem za mało, by w pełni odczuć FullHD, chyba że ktos chce oglądać z 1,5 metra. Ja oglądam obraz z (także z BR) z 4 metrów i obraz jest świetny. Obraz jest skalowany z 1080p bardzo dobrze. Nie wiem dlaczego, ale jak ustawiam na wyjściu BR 1080p, to obraz jest trochę ładniejszy niż z 720p. Biorąc pod uwagę że PV ma 768 linii w poziomie, to dziwne, ale tak jest.
Pewnie gdybym miał więcej kasy na TV to kupiłbym FullHD, ale wtedy na pewno nie byłyby to 42 cale, lecz conajmniej 55 cali. Po prostu FullHD by zabłysnąć potrzebuje większych przekątnych. Idąc dalej tym tokiem myslenia, to ceny TV >55 cali są tak wysokie, że lepiej rozdzielić zwykłą TV od zastosowań filmowych. Czyli kupić podstawowy TV 42 cale do zwykłej telewizji oraz projektor do zastosowań filmowych.
Uważam że seria PV jest jakimś tam kompromisem, świetnie się nadaje do zastosowań telewizyjnych i dobrze do filmów.

Tak wiec downscaling z 1080p jest w miare strawny...

a jesli chodzi o druga kwestie, tj. porownanie pv80 do Samsunga le40a551, moze ktos wypowiedziec sie?
Malzonce bardziej designem przypada do gustu Samsung, ja zas sklaniam sie pod wzgledem technicznym do Panasa...

I jeszcze jedna sprawa - zuzycie pradu. jedni twierdza, ze niezaleznie od jasnosci jest to okolo 150W, zas inni ze 250W...
Sprawdzal to ktos, jak to wyglada przy ustawieniu jasnosci gdzies po srodku skali?
 

Pawel70

New member
Co do zuzycia pradu to mam od kilku dni podłaczony swój Tv 37' pod najprostszy dostępny na allegro licznik zuzycia energii który w jednej z funkcji pokazuje aktualnie pobieraną moc.Dla plazmy 37" w trybie Normal podczas typowego programu telewizyjnego wahania są zawarte w przedziale 80-180W srednio oscylując w granicach 120-130W.Dla trybu Dynamicznego czesto przekraczana jest granica 200W.
 

bialy-murzyn

New member
eee tam, zużycie jest niewielkie i nie ma się co nim przejmować .. rozumiem 300 Watt i więcej

ale do 250 Watt max, zwłaszcza przy oglądaniu do 5-6 godz. dziennie to żadne cuda nie są : >
 
Do góry