Panasonic seria PV80 i PV8

bialy-murzyn

New member
pragnę poinformowac iż mój 37 calowy Panasonic po 3 tygodniach pracy jeszcze działa

i poinformowac pragnę raz jeszcze że obraz ze standardowego tunera do Cyfry+ pozostawia wiele do życzenia a tak to telewizor może być ... nie przeszkadza mi jeszcze za bardzo, więc może posiedzi jeszcze trochu

aha i ostatnio wyskoczyły mi zielone węże .. wiadomo o co chodzi - zdjecia zrobie przy okazji
 

gniechus

New member
Apropo dzwieku to zamierzam kupic karte graficzna MSI GeForce 9600GT. Ona nie ma wyjscia HDMI lecz DVI. Jednak na oficjalnej stronie MSI jest napisane:

Układy graficzne NVIDIA z serii GeForce 9 wspierają technologię HDMI ze zintegrowanym dźwiękiem, co oznacza, że sygnał wideo przesyłany poprzez wyjście DVI i konwertowany na HDMI za pomocą przejściówki, może być uzupełniony sygnałem audio. Aby tego dokonać należy skorzystać z dodatkowego kabla, którym dźwięk przesyłany cyfrowo za pomocą karty dźwiękowej musi zostać doprowadzony do wnętrza komputera aż do karty graficznej - należy wówczas podłączyć wspomniany kabelek do odpowiednich znajdujących się na niej pinów. Aby przesyłać obraz i dźwięk do nowoczesnych płaskich wyświetlaczy LCD/plazmowych lub np. projektorów wystarczy jeden kabel połączeniowy HDMI.

Czy ktos to testowal? To dosyc dobra karta i wychodzi niezle jesli chodzi o jakosc/cena. A ciezko znalezc w rozsadnej cenie karty nvidii z wyjsciem HDMI (zwykle modele posiadajace wyjscie HDMI sa stowke drozsze o tych bez wyjscia z tym samym prockiem).

Ewentualnie moze ktos poleci kartke graficzna porownywalna do tej powyzej do 4 stowek?
 

tomkow80

New member
Opinia TH-37PV80PA

Witam

To moja pierwsza opinia na tej stronie. Na początku zastanawiałem się nad LCD. Opierając się na usłyszanych opiniach byłem przekonany że plazma to przeżytek. Przed ostatecznym wyborem zasiągnełem informacji w internecie (również na tej stronie). Zdecydowałem się na plazme. Od początku ery "płaskich" telewizorów technika plazmy posunęła się bardzo daleko. Obecnie plazma dorównuje telewizorom CRT ( bradzo szybki czas reakcji).

Od kilku dni jestem użytkownikiem TH-37PV80PA. Kusił mnie rozmiar 42 cale ( różnica 200 zł.) Ze względu na na mały pokój ( 4 na 5 m, odstęp od odbiornika ok 3 m) zdecydowałem się na 37 cali . W moim przypadku 42 cale mija się celem. Już teraz wzrokiem biegam po ekranie :) ( stary TV 21" Grundig lat 15 :) ). Obraz na sygnale analogowym nie zwala z nóg, nieco gorsza niż na CRT ( dla porównania LCD wygląda jeszcze gorzej ). Szczerze byłem niemile zaskoczony. Nawet próby ustawienia nie przyniosły znaczacej poprawy. Widoczne są rozczepienia obrazu oraz migoczące napisy. Jednak to sygnał analogowy z kablówki (planuje przesiaść sie na pakiet cyfrowy, warto przy tej klasie TV). Sprawa drastycznie zmienia się przy sygnale z DVD ( RGB ). Obraz wygląda bardzo przyzwoicie. Kwestia posiedzenia przy ustawieniach i efekt bardzo pozytywny. Kolory oraz dynamika na wysokim poziomie. Poczułem sie jak w kinie. Jeżeli chodzi o dziwęk to nie jest oszałamiający. Tony bardzo plastikowe. Wcześniejszy Grundig miał podobny dzięk chociaż mono. Wrażenia poprawia funkcja trybu przestrzennego. Tryb standartowy zapewne ma fabrycznie obniżone tony niskie i średnie dla lepszego kontrastu funkcji surround ( zabieg Panasonica :) ). Mieszane uczucia co do pilota. Jest dużych rozmiarów. Przyciski numeryczne jak z kalkulatora :). Po kilku dniach przyzwyczaiłem się. Powiem wiecej, że zaczeło mi sie podobać. Szczególnie jak jest ciemno w pokoju, łatwo trafić na poszczególne przyciski. Natomiast sporą wadą jest kąt działania pilota. Duży błąd Panasonica ( może to kwestia zbyt głebokiego schowania sensora w obudowe lub diody w pilocie). Faktem jest że dość prosty błąd w konstrukcji psuję ogólny efekt. Na koniec jeszcze o instrukcji. Bardzo lakoniczna. Pewnie z tego powodu,że niewiele osób zaglębia się w jej zawartośc( chyba że czegoś nie może znaleśc albo co gorsza uszkodzi się :) ). Ja pobieżnie ją przeczytałem. Zaskoczyło mnie, że nie ma funkcji przeźroczystości tletekstu. Już nie mówiąc o dzieleniu ekranu TXT/TV. Zaskoczenie, w intsrukcji nic na ten temat nie znalazłem ale na forum HDTV i owszem :). Mowa o funkcji dzielenia ekranu PIT 8)( przycisk TXT, dwa razy MENU i kursorem włączamy funkcje).

Na koniec podsumowanie. Swoją opinie pisałem opartą nie na emocjach jakie nam towarzyszą po rozpakowaniu wyśnionego sprzętu. Starałem się być obiektywny mając za sobą pewne doświadczenia w tej dziedzinie. Wrażenia ogólne są pozytywne. Nie ma wyszukanych funkcji jak PIP ( w dobie kryzysu przepłacanie za luksus FullHD czy chociażby PIP jest dalece nie wskazane :) ).Za niewygórowaną cene otrzymujemy kawał dobrego sprzętu. Oczywiście jak każdy sprzęt nie jest wolny od wad, jednak nie wpływają znacząco na ogólną ocenę. Osoba wahającym się Polecam TH-37PV80 ewentualnie ..42.. :). Nie będą zawiedzeni a na technikę OLED bedzie na jeszcze poczekać. Zapewne w tym roku pojawią się pierwsze egzemlarze. Dla wielu znas w cenie zaporowej ok 10 tyś. Na dole zamieściłem plusy i minusy ( to dla tych którzy nie lubię się zagłębiać :) ). Pozdrawiam :cool:.

Plusy:
- współczynnik jakość/cena ( 2199 zł, Głogów 06.01.2008)
- dobre odwzorowanie kolorów
- czas reakcji ( brak rozmycia obrazu nawet przy szybkich zmianach obrazu )
- kąt widzenia (rewelacja, niemal 180 stopni )
- stabilna i solidna obudowa
- dużo wejść/wyjść ( m.in. 2 x SCART , 3 x HDMI, można poszaleć :) )
- czytnik kart SD ( panel przedni )

Minusy:
- pobór prądu ( znam 235 W , uśrednione zapewne niższe nawet w trybie Eco ale również na stosunkowo wysokim poziomie - 110 W, przy dużo niższym kontraście)
- słaby kąt reakcji pilota
- tylko 5 znaków do nadawania nazw stacjom ( bardzo mało znacząca wada, tym bardziej dla korzystających z dekoderów :), ponarzekać trzeba :-D )
 
Ostatnia edycja:

pawelll

Member
tomkow80 napisał:
Witam

Kusił mnie rozmiar 42 cale ( różnica 200 zł.) Ze względu na na mały pokój ( 4 na 5 m, odstęp od odbiornika ok 3 m) zdecydowałem się na 37 cali . W moim przypadku 42 cale mija się celem. Już teraz wzrokiem biegam po ekranie :) ( stary TV 21" Grundig lat 15 :) ).

Nauczony doświadczeniami kolegów (żona przez tydzień nie chciała wpuścić kolegi do sypialni "bo kupił takiego wielkiego grzmota" - przesiadł się z 21" na 40". Teraz ta sama żona twierdzi, ze 40" to za mało), byłem przekonany że 42" to trochę nawet za mało. (28m2, odległość 3-3,5m). Wydawał się duży tylko przez 2 dni, teraz nawet moja żona twierdzi że jest OK a dzieci że za mały :)
Na swoje usprawiedliwienie mam tylko to, że różnica cenowa między 42" a 46 lub 50 jest kosmiczna (swojego kupiłem za 2180). Fakt że ja przesiadałem się z 32", więc mniejsza różnica niż z 21".
 

bialy-murzyn

New member
i właśnie to uważam, że jest chore
tzw. choroba wielkości

jak dla mnie to najlepszy na odległość 3 metry jest 32"

tak się wydaje, że większy lepszy, bo będzie miał lepszy obraz a w rzeczywistości wychodzi na to że obraz jest jeszcze gorszy a oczy po 3-4 godzinach mają dosyć

chyba, że się dysponuje w 100% wyświetlanych scen sygnałem HD co jest oczywiście niemożliwe
 

pawelll

Member
Nie zgadzam się z Tobą. Oczywiście można udowadniać, że wygodniej jest patrzeć z 3 m na 32" niż na 42" (bo tak naprawdę o wygodę i ergonomię przecież chodzi). Tylko to jest tak samo pokrętne i spaczone jak kiedyś jeden z programistów w mojej pracy udowadniał wszystkim, że najlepiej mu się pracuje na monitorze 14" CRT (z odświeżaniem 60Hz), z pokrzywioną geometrią, zamontowanym na podstawce podwyższającej (tak że dolną krawędź ekranu miał na wysokości wzroku).
Jak masz kiepski sygnał to trzeba zmienić sygnał (zamontować lepszą instalację albo SAT) a nie montować mniejszy telewizor żeby nie było widać zakłóceń. A dobry sygnał z anteny naziemnej daje na 42PV80 naprawdę bardzo dobry obraz - u mnie np. obraz TVN z anteny jest nawet lepszy niż niektórych programów z satelity.

Oceniam, że 42" to rozsądny kompromis- dobry zarówno do codziennego oglądania wiadomości jak i zadowalający do oglądania filmów. Do prawdziwego KD (czyli wytworzenia atmosfery kinowej przy oglądaniu filmu) i 50" to za mało- pozostaje tylko rzutnik.
 
Ostatnia edycja:

tomkow80

New member
Rozmiar

Ile osób tyle opinii. Nie twierdze, że wybrałem 37" bo mam kiepski sygnał z kablówki. To była by dalece posunięta głupota :). Nawet nie wchodziły kwestie finansowe. Dołożenie 200 zł na rzecz która ma posłużyć co najmniej 5 lat to nie jest nie wiadomo jaki wydatek. Doszedłem do wniosku że nie będę wyglądał jak osoba siedząca w pierwszym rzędzie w sali kinowej :). Moim skromnym zdaniem duże przekątne są dla osób które mają duże salony. Oczywiście znajda się ekstremiści montujący 46" w M2 :) a może ktoś wpadnie na weekend, trzeba się pokazać ;). Coś jeszcze wymyśliłem: już nie auto a telewizor przedłużeniem męskości ;).
 
Ostatnia edycja:

Tanhauser

New member
Telewizor jest jak torebka dla kobiety - nigdy nie może być zbyt duży :D

Nie wiem jaki masz monitor, ale teraz standardem są LCD 22-24 cale, przed którymi siedzi się w odległości 1 m. Z 3-4 m 50 cali ogląda się idealnie (IMHO).
 

dmisialek

New member
pawelll napisał:
Niestety po podłączeniu Fergusona DVP868 po HDMI kicha- brak dźwięku. :(

Macie jakiś pomysł?

Ustaw tak...przycisk AV na pilocie, wybierz wejście HDMI1, teraz naciśnij menu na pilocie, następnie wejdź w ustawianie dźwięku i ustaw na...analogowe
(opcja działa tylko dla wejścia HDMI1). U mnie zadziałało, wcześniej miałem ustawione audio cyfrowe (na auto także brak było fonii) i z DVD po HDMI nie miałem dźwięku na TV, po zmianie jest.
 

pawelll

Member
Niestety nie działa. U Ciebie mogło zadziałać jeśli jednocześnie miałeś podpięty ten sam sygnał na componencie z audio na wejściu 2xRCA. U mnie jest dźwięk- tyle że z SAT bo na component mam podpięty tuner.
Sprawdzę jutro z nagrywarką Panasonica.
 
Ostatnia edycja:

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Jeżeli dla kogoś kto siedzi 3,5 - 4 metry od ekranu, TV 42' jest za duży to chyba powinien się leczyć na nadwzroczność. Bez urazy, ale jak z takiej odległości może być za duży TV 42 cale ?
Pamiętam jak w czasie nieobecności żony kupiłem CRT 32' i postawiłem na miejscu 20-to calowego. Po przyjściu z pracy żona rzekła "ale krowa !". Teraz po przesiadce z 32' na 42' po tygodniu już się przyzwyczailiśmy i nie był to taki szok jak z 20' na 32'. Nie dziwię się tym co mieli 21' i przesiedli się na 42' bo to napewno jest szok, ale... Każdy powinien kupować sobie TV według swojego uznania, a jeśli ktoś kogoś posądza o to że wielkość TV jest wyznacznikiem czyjejś męskości to powinien sam się leczyć na kompleksy. Przed sąsiadami czy rodziną też nie ma co się chwalić bo płaskie TV w domach zaczynają być standardem. Jeśli ktoś chce 32' to niech kupuje 32', a nie 42' bo tak mu na forum doradzają. Osobiście kupiłem 42' chociaż chciałbym 46' lub 50', ale ze względu na zużycie energii powstrzymałem się od szaleństwa. Kupiłem PV80, a nie PY80 bo ten drugi z Full HD za dużo żre prądu, a w dobie podwyżek chcę żeby mi jeszcze zostało na piwo po zapłaceniu rachunku.
Pozdrawiam wszystkich zadowolonych ze swojego Panasa :)

Aha, mam pytanko.
Czy jest duża różnica w jakości obrazu między kablówką np. UPC, a TV SAT np. Cyfra+ bo zamierzam się przesiąść i nie wiem czy warto.
Mam na myśli sygnał SD, nie HD.
 
Ostatnia edycja:

woldi19

New member
A|X|E|L napisał:
Czy jest duża różnica w jakości obrazu między kablówką np. UPC, a TV SAT np. Cyfra+ bo zamierzam się przesiąść i nie wiem czy warto.
Mam na myśli sygnał SD, nie HD.
Warto! Ja co prawda mam kablówkę Multimedia i jakość obrazu jest całkiem fajna,ale na satelicie jest jeszcze lepsza mimo,że mam podłączoną zwykłym kablem euro

PS.
Kończąc temat odległości oglądania,to masz rację,że 42' oglądane z 3-4m jest ok.,ale 50'-60' z 3m to już przegięcie i to ten ktoś wkrótce wyląduje u okulisty a nie ja;)
 
Ostatnia edycja:

Tommmi

New member
MasterTom napisał:
Bardzo proszę o pomoc !!!!

Kupiłem telewizor Panasonic PV80. Mam go podłączonego do dekodera C+ Philips PVR. Mam bardzo duże zakłócenia między obydwoma urządzeniami. Jak jest wyłączony telewizor to dekoder działa normalnie a jak włącze telewizor to pilot od dekodera tak jakby odmawiał posłuszeństwa. Działa wtedy tylko z bardzo bliska. Dowiedziałem się że Panasonic ma jakieś automatyczne regulowanie kontrastu i prawdopodobnie wpływa to na dekoder C+

Może ktoś spotkał się już z tym problemem, byłbym wdzięczny za pomoc. Wymieniłem już wszystkie kable, powyłączałem wszystkie ulepszenia z ustawień Panasonica i nic. Umowy już z cyfrą rozwiązać nie mogę i nie wiem co mam robić. Może ktoś wyłączał C.A.T.S. z menu serwisowego?
Witam
przechodziłem już problem z pilotem pvr cyfry i panasem i wystarczy zakleić czarną taśmą izolacyjną w dekoderze od ostatniej wyświetlanej cyfry do końca szybki wyświetlacza, około 3 cm długości i pilot działa normalnie. Powodem jest zbyt duża czułość odbiornika IR dekodera. Mam nadzieję że komuś pomogę. Pozdrawiam
 

natash

New member
Czy kablem po d-sub można wyświetlić rozdzielczość 1920x1080 ? Na LCD Samsunga 656 udało mi się to. Czy na plazmie będzie tak samo, bo coś czytałem że Full HD idzie tylko po HDMI.
 

bialy-murzyn

New member
i dlatego właśnie nie chodzę do kina - za duzy obraz : >
miałem LG 42" i nie widział mi się wogóle z odległości 2,5-3 m

ale jak ktoś chce katowac swe oczy, to oczywiście jego świadomy to wybór zwłaszcza, że ruchy na plaźmie wykazują tendencję do szarpania (a to na prawdę może zmęczyć) : >
 

pawelll

Member
O gustach się nie dyskutuje.
Też mam za sobą traumatyczne przeżycie oglądania w Miltikinie "Moulin Rouge" z pierwszego rzędu. :)
Ale już ostatnie 3-4 rzędy są OK.

"ruchy na plaźmie wykazują tendencję do szarpania"

Przyznam, że nie wiem o czym piszesz.
 
Ostatnia edycja:

pieter126

New member
Panowie (i Panie ;)) chcę podłączyć laptopa, który ma wyjście s-video i zwykłe monitorowe d-sub pod plazmę th-42pv80pa. Które połączenie da lepszą jakość obrazu? Bo nie wiem jaki kable kupić?

poradźcie coś, proszę ;)
 
Do góry