Panasonic seria PV80 i PV8

zenek12345

New member
Bzykofonic pv80

Mam pytanie.
Wieczorem, gdy już nie dochodzą żadne zewnętrzne hałasy, przy zupełnie wyciszonym dźwięku w bzykofonicu 42pv80, słyszycie bzyczenie tak z 3 metrów (szczególnie przy jasnych scenach) ???
W dzień to nie jest uciążliwe, ale w nocy to chyba przesada.
Jak jest u Was ?? Czy w ogóle coś słychac ??
Serwisant uważa, że tak ma bzyczec, bo niby każda plazma tak ma.
Wcześniej dokręcał mi srubki, potem wymienił jakiś moduł, jednak to w końcu nie pomogło.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Moja PV80 jest cicha, nic mi nie przeszkadza, czy to w dzień czy w środku nocy. Ale ucha też specjalnie nie przykładam do telewizora.

Pozdrowienia!

Edit: Może jeszcze dodam, że w porównaniu do kilkuletniego CRT Panasonica ta plazma jest w subiektywnym odbiorze po prostu cicha.
 
Ostatnia edycja:

szefuniu29

New member
Ja przykładałem ucho i za bardzo nic tam nie słyszę no morzę minimalnie delikatne brzęczenie przy jasnych scenach z daleka dla mnie to jest nie słyszalne,mój stary crt zdecydowanie głośniej brzęczał a ma 4 lata.
 

mr_roba

Member
Już we wcześniejszym poście sygnalizowałem, że po podłączeniu do 42PV80 konsoli Xbox360 za pośrednictwem kabla HDMI nie mam dźwięku. Inni forumowicze pisali, że dźwięk mają. Więc jak to jest w końcu? Gdy puszczę płytę DVD przez konsolę to pokazuje się logo Xbox360 i napis "brak bezpiecznego połączenia". Wynika z tego, że ten tv nie obsługuje HDCP. Może coś trzeba zmienić w ustawieniach TV?
 

Zeroq

New member
kylson007 napisał:
Witam serdecznie, nie zakładając osobnego tematu chciałbym się dowiedzieć jak wyłączyć tryb ECO w Panasie TH-42PX8ESA, czy w ogóle ma on tryb ECO:rolleyes: pytam z tego względu że chciałbym dobrze dotrzeć telewizorek i ogólnie wszystko chodzi na ustawieniach 50/50 mniej więcej,obraz auto, P-NR wyłączyłem, 3-COMB włączyłem ale ECO znaleźć nie mogę:confused: Tak w ogóle dobrze przeprowadzam to docieranie ?? Pozdro

W konfiguracji jest tryb oszczędny włącz/wyłącz.


wie ktoś w końcu jak to jest z tym autamtycznym włączanie tv przez SCART'A przez dvd lub tuner tv-sat ????????
 

zenek12345

New member
bykofonic

U mnie spokojnie słychac z 3 metrów nawet przy włączonym dźwięku, a ten przeklęty serwis twierdzi, że ma tak byc.
Co jaśniejsza scena to bzzz i bzzz, cholery można dostac.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
kylson007 napisał:
jak wyłączyć tryb ECO w Panasie TH-42PX8ESA, czy w ogóle ma on tryb ECO:rolleyes: pytam z tego względu że chciałbym dobrze dotrzeć telewizorek i ogólnie wszystko chodzi na ustawieniach 50/50 mniej więcej,obraz auto, P-NR wyłączyłem, 3-COMB włączyłem ale ECO znaleźć nie mogę:confused: Tak w ogóle dobrze przeprowadzam to docieranie ?? Pozdro
Z tego co się orientuję w PX8 nie znajdziesz trybu ECO - ten model nie ma czujnika automatycznego dostosowania kontrastu.

Również "Tryb oszcz", o którym wspomniał Zeroq, ma odrobinę inną funkcję - za instrukcją: "Zmniejsza jasność obrazu w celu oszczędzania energii".

Ogólnie jeżeli chcesz docierać to dobrze masz ustawiony tv, staraj się by obraz wypełniał cały ekran (Opcja "Powierzchnia obrazu" na włączony) no i nie oglądaj na okrągło jednego kanału (ażeby uniknąć jednego logotypu w tym samym miejscu).

Pozdrowienia!
 

sandokan4

New member
Miałem tak po kilku godzinach od pierwszego włączenia - jak tylko pokazał się jaśniejszy motyw było słychać bzzz. Po włączeniu TV na drugi dzień i do tej pory na szczęście już nic nie bzyczy.
Może masz "wyśrubowane" ustawienia kontrastu, jasności...?
 

zenek12345

New member
sandokan4 napisał:
Miałem tak po kilku godzinach od pierwszego włączenia - jak tylko pokazał się jaśniejszy motyw było słychać bzzz. Po włączeniu TV na drugi dzień i do tej pory na szczęście już nic nie bzyczy.
Może masz "wyśrubowane" ustawienia kontrastu, jasności...?

Ależ skąd, bzykofon jest ustawiony w tryb kinowy, docieram tego syfa.
Poza tym, nawet jak przełącze na dynamiczny, to bzyczy tak samo.
Zastanwiam się też nad tym, że może dźwięk bzyczenia odbija się od ściany, potem od podłogi. Mebli mam mało, podłoga drewniana, to może nic nie tłumi tego dźwięku.
Czytałem, że inni mieli już ten problem, jak w końcu go rozwiązaliście (z pominięciem luzowania śrubek, u mnie to nie pomaga) ??
 

szachu_pl

New member
niestety, u mnie też "bzzzzyczy" :( (37PV80). Tak jak pisali poprzednicy, w dzień tego nie słychać, ale w nocy jest to strasznie wk... (szczególnie, że mam mocno wyciszony dzwięk i właściwie tylko w nocy mogę spokojnie obejrzeć film). Może coś jednak jest nie tak, skoro częśc ludzi twierdzi, że u nich jest błoga cisza? W nowym roku spróbuję zagadać do lokalnego serwisu, ciekawe co powiedzą?
 
J

Judash

Guest
Nie wszyscy maja jednakowy sluch, wiekszosc oglada TV bardzo glosno, a filmy przede wszystkim.Kto oglada TV bez glosu, czy z uchem przy TV?Ludzie nie robcie paniki! Mam 3 TV w domu i w kazdym cos piszczy jak jest cicho wieczorem, Sony 29" nawet.
 

zenek12345

New member
Judash napisał:
Nie wszyscy maja jednakowy sluch, wiekszosc oglada TV bardzo glosno, a filmy przede wszystkim.Kto oglada TV bez glosu, czy z uchem przy TV?Ludzie nie robcie paniki! Mam 3 TV w domu i w kazdym cos piszczy jak jest cicho wieczorem, Sony 29" nawet.

Jaka panika, jaka panika :) ?
Pisałem, że słychac bzyczenie z 3 metrów przy włączonym dźwięku, które szczególnie się nasila przy jasnych scenach. Jest to niezmiernie wku....jące.
Chce dojsc w końcu do tego, czy tak ma byc, czy tez mój bzykofonic jest uwalony.....
 

motobartcompany

New member
Panowie spokojnie. Generalnie każda plazma wydaje jakiś dźwięk elektroniki "bzyczenie" Miałem już 4 plazmy i każda podobnie "bzyczy"

Z tym, że mam wyczulony słuch na takie sprawy, mieszkam w bardzo cichym domu jednorodzinnym. Słysze ciche cykanie zegarka itd. Bo to bardzo ważna sprawa, co innego jest mieszkać w mieście gdzie na ogół nie ma takiej ciszy. Wtedy nawet jeżeli coś bzyka to nie słychać. Każdy z nas ma inną wrażliwość, 10 innym osobą by to nie przeszkadzało lub by w ogóle nie zwracały na to uwagi.

Mój PV70 i PV700 bzykały podobnie:) PV80 był cichszy. Aktualnie mam Pionka 5080XD i jest najgłośniejszy. Z pewnością dla tego że to 50 cali i wiekszy pobór mocy. Plazma najgłoszniejsza jest na jasnych obrazach dla tego bo zużywa na to najwięcej energii.

W LCD też są dźwięki elektroniki. Mój 46V2500 dość głośno buczał jak zmniejszałem podświetlenie. Najbardziej lubił na max.
Sharp RD2 buczał i bzyczał jak głośna plazma. Jeżeli ci to przeszkadza reklamuj TV lub sprzedaj. Szkoda nerwów.

Wieszając TV na śćianie, można się rozczarować. Bo z cichego niewiniątka robi się głośny dlabeł. Dźwięk odbija się od ściany i leci wprost do nas:) Kiedyś myślałem, że ściana pochłonie odgłosy, być może zależy z zcego jest wykonana
 
Ostatnia edycja:
Do góry