Panasonic seria PV80 i PV8

rgomez

New member
biro napisał:
Dzięki za pomoc.W opcjach hotelowych ustawiłem, żeby bezpośrednio po włączeniu telewizora odbierać sygnał z HDMI, a funkcja auto pozwala na automatyczne przełączenie z naziemnej TV na DVD po włączeniu odtwarzacza.
Przy tej okazji przyjrzałem się ustawieniom mojego starego DVD. Yamaha S550 nie ma wyjścia HDMI więc podłączyłem ją do plazmy przez komponent, a ze wzmacniaczem od zawsze połączona jest przez kabel optyczny. Zajrzałem do ustawień menu odtwarzacza i w dziwny sposób straciłem dźwięk. Po zamianie na coaxial wszystko jest OK, natomiast przez optyczny nie działa. Nie mam do czego go podłączyć w celu sprawdzenia, ale wydaje się mało prawdopodobne żeby właśnie w tym momencie padł, prędzej uwierzę ze coś sknociłem w ustawieniach DVD, ale nie wiem co mogłem zrobić?
Witam. ja równierz mam yamahę s550 oraz panasa pv80 i jeśli chodzi o połączenie component to w setupie odtwarzacza należy zmienić sygnał na YUV i dzwiek będzie ale tylko na ampli. Szczerze powiedziawszy nie widzę żadnej różnicy między component a euro. pozdrawiam.
Robert.
 
komputer a pv80

witam serdecznie!mam małe pytanko,a mianowicie jaką ustawić rozdzielczość w komputerze aby obraz wypełnił cały ekran bez jakichkolwiek pasów.jaka najlepsza rozdzielczośc?połączenie dvi-hdmi.z góry dziękuję za odpowiedzi!!!
 
B

burz

Guest
pawelll napisał:
Po wielu wahaniach (także w kierunku wersji PY) nabyłem PV80. W Auchan Wrocław za 2180- taniej nie ma nigdzie. Dziś wieczorem odpalam, jutro opiszę wrażenia. :)
ładna cenka, ciekawe, ile w oszołomie warszawskim (albo łódzkim, dla mnie ta sama droga)... bo chyba bym pojechał:)
 
Ostatnia edycja:

cygan

Member
STARY1977MJ napisał:
witam serdecznie!mam małe pytanko,a mianowicie jaką ustawić rozdzielczość w komputerze aby obraz wypełnił cały ekran bez jakichkolwiek pasów.jaka najlepsza rozdzielczośc?połączenie dvi-hdmi.z góry dziękuję za odpowiedzi!!!

Najlepiej jak karta obsługuje dowolne rozdzielczości, metodą prób i błędów ustawisz idealne dopasowanie (standardowe 1024x768 nie jest idealne do tej plazmy, trochę "linijek" się nie zgadza). Komplikuje się sprawa dla lapów. Mało jest lapów gdzie dedykowana ma taka możliwość (o zintegrowanej nie wspominam...). Ze stajni Radka mają z tego co wiem, niestety moja 8400GS (GeForce) ma tylko standardowe - może jakieś stery znajdę. Dotyczy oczywiście plazm. W LCD nie wiem, podobno linia w linię jest.
 

greyman

New member
@ STARY1977MJ

Ja mam PV80 37" i lapka z kartą AtiX200M - najlepszy efekt jaki udało mi się uzyskać, to po kablu D-Sub (nie mam DVI niestety) ustawiłem rozdziałkę 1280x800, w TV obraz 16:9. W opcjach zaawansowanych w sterownikach można sobie ustawić dopasowanie w pionie i/lub poziomie, ale u mnie wtedy miga ekran. Musiałem też w opcjach karty lekko przesunąć obraz na TV w lewo.
Efekt - mam lekko poobcinane krawędzie dookoła, ale w oglądaniu filmów (w mkv 720p) to nie przeszkadza. Trzeba jednak przesunąć do góry napisy np. w SubEdit Player, bo są obcięte. W SMPlayer nie ma tego kłopotu.
Nie udało mi się jednak ustawić wyświetlania tego samego obrazu na ekranie laptopa i na TV, nie wiem czy jest w ogóle taka możliwość. Jak ktoś ma pomysł to chętnie się czegoś dowiem.

Pozdrawiam
Tomek
 

nashaden

New member
Nawiązując do ostatnich postów dot. połączenia dvd do PV80, chciałbym zapytać o jedno. 37PV80 + DVD S5111 połączone poprzez HDMI. VIERA LINK powinno działać jak ta lala, a w rzeczywistości... sam nie wiem...

Sytuacja 1: TV wyłączony, DVD wyłączone - odpalam DVD, TV włącza się automatycznie i przełącza na wejście DVD (HDMI1). Działa!

Sytuacja 2: TV włączony i przełączony na DVD (HDMI1), DVD włączone - wyłączam TV, DVD wyłącza się automatycznie. Działa!

Sytuacja 3: TV włączony i przełączony na kablówkę (AV1), DVD wyłączone - odpalam DVD, a telewizor nic. Nie działa!

Pytanie: Skoro VIERA LINK potrafi załączyć TV i przełączyć na odpowiednie wejście otrzymując na nie sygnał, lub patrząc w drugą stronę wyłączyć DVD gdy ja wyłączam TV, to jakim cudem nie potrafi zrobić czegoś tak prostego jak przełączenie samego wejścia w momencie otrzymania na nie sygnału?
 

remal

New member
Obraz z kompa

cygan napisał:
Najlepiej jak karta obsługuje dowolne rozdzielczości, metodą prób i błędów ustawisz idealne dopasowanie (standardowe 1024x768 nie jest idealne do tej plazmy, trochę "linijek" się nie zgadza). Komplikuje się sprawa dla lapów. Mało jest lapów gdzie dedykowana ma taka możliwość (o zintegrowanej nie wspominam...). Ze stajni Radka mają z tego co wiem, niestety moja 8400GS (GeForce) ma tylko standardowe - może jakieś stery znajdę. Dotyczy oczywiście plazm. W LCD nie wiem, podobno linia w linię jest.

Mam podłączone w tej chwili komputer podobnie jak do poprzedniego tv (JVC 32G80) przez kabel dvi->hdmi. Optymalna rozdzielczość zarówno dla poprzedniego tv i jak i obecnego to 1280x720 co daje proporcje najbardziej zbliżone do 16:9. Trzeba tylko minimalnie pobawić się overscanem w ustawieniach karty. Da się to ustawić zarówno dla kart opartych na ATI jak i Nvidii.

Dziwię się trochę, że karta nie pozwala Ci ustawić niektórych rozdzielczości? Chociaż pewnie to sprawka połączenia kablem vga, bo dla hdmi karta sama wykrywa rozdzielczości obsługiwane przez tv.
 

FredzioPL

Klub HDTV.com.pl
vip
OKI a powiedzcie ci jedno czy jest mozliwosc na stale ustawienia aspect na rozszerzony?? W sumie auto nie dziala poprawnie i po podlaczeniu HDMI i tunka PVR philipsa z Ctfry obraz mam za bardzo przyklepany. Poprawia sie to po przelaczeniu na rozszerzony ale niestety trzeba to robic za kazdym razem jak wlaczam TV.

Widzialem inny tuner podpiety pod moj tv wejsciem componentowym i duzo bardziej mi sie podoba. Niestety 7201 Cyfry nie posiada componentu i dlatego czas zastanowic sie nad zmiana tunera. Tylko na jaki?? Macie jakies propozycje?? Czekac na AZBOXA HD Elite czy cos innego, w sumie przydaloby sie odtwarzanie filmow HD z kompa.

Pozdrawiam
 

slon123

New member
24 Hz

Dzięki, faktycznie pomyliłem pojęcia.

Czy taką prędkość wyświetlania obrazu (24 klatki na sekundę) trzeba to jakoś ustawiać, czy tv sam się dostosowuje do zapodawanego obrazu ze źródła?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Foxxx24

New member
Nic nie musisz ustawiac gdyż obraz jest wyświetlany taki jak podaje źródło z tym,że PVka nie ma pełnego systemu 24p jak to jest dopiero w PY85,a jedynie może go odtwarzac,ale różnica jest kosmetyczna.:)


Pozdrawiam
 

alex2006

New member
TH 42 PV 80 +Samsung 370 HD Polsat

Witam.Posiadam od jakiegoś czasu tv Panasonica PV80 teraz mam też dekoder Samsung HD z Polsatu-podłączony kablem HDMI.W ustawieniach dekodera dałem-16:9,wyjście HDMI i jest jeszcze wybór formatu -dałem na Pełny-wtedy nawet jak w Panasonicu dam ustawiania na Auto to i tak się nie rozszerzy do całego ekranu np TVP1,TVP2,Discovery itp(przy przełączniu wyświetla się napis na tv"SZEROKI"),znowu jak w Samsungu daam na Pal-scan to niby jest na całym ekranie TVP1 i TVP2,ale na innych kanałach obcina u góry i u dołu i np nie ma napisu Discovery tylko jest dół tej kuleczki.Jak to poustawiać,żęby się samo rozszerzało?
 

gniechus

New member
model z PA na koncu!

Witam!
Jestem nowym forumowiczem, od tygodnia sledze wszystkie opinie na temat modelu TH-42PV80. Decyzja juz podjeta. Juz chcialem kupic telewizor, tak jak ktorys z moich przedmowcow napisal: w Auchan we Wroclawiu (Bielany Wroclawskie) model ten jest dokladnie za 2188zl!!! Chce miec tv na swieta, dlatego szybko prosze o odpowiedz: ten model w Auchan ma na koncu literki PA. Na kodzie paskowym ma dokladnie: TH-42PV80PA. Czy to ten sam model co 42PV80? Pytanie prawie retoryczne, jednak wolalbym sie upewnic. Dzis wieczorem bede go kupowal (trzeba pozyczyc samochod na ten big karton :D), jesli ktos moglby wypowiedziec sie na temat nazwy tego modelu, bylbym w 100% spokojny! Z gory dziekuje za szybka odpowiedz! A jeszcze bardziej wszystkim dziekuje za tyle informacji na temat tego modelu! Mam nadzieje, ze bedzie to udany zakup! Podziele sie wrazeniami, jak tylko go przetestuje! Pozdrawiam wszystkich!

PS: gdyby jeszcze ktos mogl polecic solidny, obrotowy (katy 45% w prawo-lewo w zupelnosci wystarcza!) uchwyt na sciane do tego cuda, ofkors najlepiej nie za drogo :)
 
Ostatnia edycja:

wtykacz

New member
gniechus napisał:
Witam!
PS: gdyby jeszcze ktos mogl polecic solidny, obrotowy (katy 45% w prawo-lewo w zupelnosci wystarcza!) uchwyt na sciane do tego cuda, ofkors najlepiej nie za drogo :)
Jesli TV ma wisiec na scienie i wychylenie 45 stopni L/P, to odleglosc telewizora od sciany musialaby byc 1/3 dlugosci telewizora .
Chyba chodzilo ci o mniejsze katy 15 stopni L/P

A jesli chcialbyc kupic taki uchwyt z 45 stopni lewo/prawo, to musialby on byc z wysiegnikiem, Przy tak duzym ramieniu musialbyc wydac sporo kasy, conajmniej dwu/trzy-krotnie wiecej niz taki 15 stopni L/P, poniewaz taki uchwyt musi byc bardzo masywny i sztywny. Uchwyty przegubowe lub obrotowe

Choc znalazlem jeden z najtanszych uchwytow.
1 link do aukcji na allegro
2 Link do aukcji na allegro
3 Link do aukcji na allegro
 
Ostatnia edycja:

gniechus

New member
Foxxx24:
Dzieki za info! Zaraz jade po prezent, ktory sobie sprawilem na swieta :p

wtykacz:
Zalezy mi na 45 stopni, poniewaz tv bedzie wisial w narozniku prostopadle do jednej ze scian - wtedy bedzie dokladnie na przeciwko lozka, gdzie bede ogladal filmy, natomiast bede chcial go obracac o 45 wtedy, gdy bedzie podlaczony do kompa i bede sobie pocinal np w GRID`a na kierownicy, a kierownica jak wiadomo musi byc przymocowana do jakiegos stabilnego biurka. Co do aukcji allegro - wlasnie ten pierwszy i drugi link (to te same przedmioty zdaje sie) sobie upatrzylem, sa to jak narazie najtansze obrotowe mocowania wysiegnikowe dla tv powyzej 30kg. Trzeci link to markowe mocowanie, jednak do 30kg, a ten tv nieznacznie, ale chyba wiecej wazy. Takze zdecyduje sie na ten pierwszy wysiegnik. Na oko ma on wszystko regulowane, wiec na pewno dopasuje sie do tego panasa, co nie?
 

pawelll

Member
gniechus napisał:
Witam!
....tak jak ktorys z moich przedmowcow napisal: w Auchan we Wroclawiu (Bielany Wroclawskie) model ten jest dokladnie za 2188zl!!! ........(trzeba pozyczyc samochod na ten big karton :D),

Ja kupiłem, polecam :) Co do PA to tak jak napisano to ta sama wersja.
A co do paczki- to jest na tyle duża że nie wchodzi do bagaznika focusa II kombi :). Wiozłem na miejscu tylnych pasażerów po podniesieniu siedzisk.
 
Do góry