Panasonic seria PV80 i PV8

warper

New member
dmisialek napisał:
JA napisał:
Miał już ktoś podobne przypadki ? Oczywiście nie koniecznie z zasypianiem przy TV.
to nie wypalone powidoki, tylko "duchy", które znikną samoistnie przy normalnej eksploatacji

Zaiste racja, lecz ten powidok był tak widoczny jak żaden inny ;). Szczerze to nie wierze w cudowne zapobiegacze tego zjawiska jak sie zostawi na wystarczająco długo czas (kilka dni jak to jest w supermarketach) moim zdaniem coś się wypali. Lecz puki co wszystko znika po dosyć krótkim czasie, znalazłem informację we wcześniejszych postach z wypalonym logo z DVD, niestety nie wiem jak to wygląda teraz (może nie doczytałem) ale ja jestem supppper zadowolony. Nie ma co chuchać i dmuchać plazma jest wypaśna jak ktoś ma dylemat przed zakupem to nie potrzebnie.

:)
 

number-one

New member
witam,
jeszcze w kwestii mankamnentów, ustawienia obrazu na "ECO", telewizor sam ustawia jasność do warunków oświetlenia - i tak (jak na mój gust) wieczorem nazbyt przyciemnia tzn. mgogło by być jaśniej a przy zapalonym świetle za bardzo rozjaśnia obraz podobnie jak za dnia. Pytanie so speców, może w ustawieniach serwisowych można to jakoś wyregulować tj. zmniejszyć zakres reakcji sensora przynajmniej o jeden stopień z każdej strony.
Może ktoś jeszcze ma podobne spotrzeżenia. Poza tym tv bez zarzutu.
pozdrawiam
 

gege

New member
Wymiary kartonu

Witam

Mam prośbę, czy zna ktoś wymiary kartonu 42PV80 lub 42PX80, bo chciałbym kupić go z odbiorem osobistym, ale nie wiem, czy wejdzie do samochodu.
Z góry dziękuję za w/w dane.
 
B

burz

Guest
Jest na forum, ale trzeba się przebijać - a ja akurat mam te dane u siebie:)
wymiary kartonu od 42PV80PA :
długość - 114 cm
wysokość - 80 cm
szerokość - 33 cm
 

olo-70

New member
Uchwyt BARKAN 40

Mam pytanie czy ktoś ma zawieszonego swojego 42PV80 na tym właśnie uchwycie. Ciekawi mnie czy uchwyt jest widoczny, podają że tv jest 4cm od ściany ktoś na forum pisał że kupił Barkan 41 z regulacją pochylenia tam jest 5,5cm od ściany i uchwyt widać, a jak jest na tym też jest widoczny ?
 

greyman

New member
Hmm, mam pytanie. Choć na taką refleksję już trochę za późno, bo TV stoi w salonie. Chodzi mi o pewne rozbieżności, otóż:
TV Panasonic z serii PV80 i PV8, rozmiar 37" wg strony panasonic.pl mają rozdzielczość 1024 x 720 podczas gdy HD Ready to 1280 x 720. Co więc z zaginionymi 256 pikselami?
Z drugiej strony, Panasonic twierdzi, że proporcje są 16:9, a mnie wychodzi 16:11.25 .
Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić o co chodzi? Czy jeśli puszczę na tym TV sygnał z laptopa z filmem w rozdziałce 1280x720 to zobaczę obraz przeskalowany i lipny, czy może jednak rzeczywistość okaże się bardziej łaskawa?

Pozdrawiam
Tomek
 

Palpatine

New member
Witam,

Chciałbym zaspokoić swoją ciekawość i dopytać Szanownych Forumowiczów o jedną kwestię.
Otóż zauważyłem, że czerń nie jest tak czarna jak np w równolegle używanym philipsie crt. Chodzi mi o sytuację kiedy po naciśnięciu AV wybieram np wejście HDMI1 - wówczas ekran panasonica pozostaje leciutko (równomiernie) podświetlony.Co więcej nawet wyzerowanie jaskrawości i kontrastu nie "wygasza" zupełnie matrycy. Rzecz ma się zgoła inaczej we wspomnianym crt-eku, tam świeci się tylko oznaczenie kanału, dajmy na to AV, ekran zaś, pozostaje czarny jakby był wyłączony.
Dodam, że docieram plazmę i w związku z tym nastawy obrazu są ustawione mocno poniżej 50%.
Pytanie brzmi:
Czy tak już mają plazmy? Czy może (odpukać) z moim TV jest coś nie tak.
Jak to wygląda u Was?
Pozdrawiam,

PS.
Również jestem bardzo zadowolonym posiadaczem 42PV80.Większość pozytywnych opini jakie można o nim wyczytać ma swoje uzasadnienie.
 

Foxxx24

New member
greyman napisał:
Hmm, mam pytanie. Choć na taką refleksję już trochę za późno, bo TV stoi w salonie. Chodzi mi o pewne rozbieżności, otóż:
TV Panasonic z serii PV80 i PV8, rozmiar 37" wg strony panasonic.pl mają rozdzielczość 1024 x 720 podczas gdy HD Ready to 1280 x 720. Co więc z zaginionymi 256 pikselami?
Z drugiej strony, Panasonic twierdzi, że proporcje są 16:9, a mnie wychodzi 16:11.25 .
Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić o co chodzi? Czy jeśli puszczę na tym TV sygnał z laptopa z filmem w rozdziałce 1280x720 to zobaczę obraz przeskalowany i lipny, czy może jednak rzeczywistość okaże się bardziej łaskawa?

Pozdrawiam
Tomek

Telewizor ma prawo byc uznawany za HD Ready wtedy gdy ma 720 linii w pionie więc to czy ma 1024x720 czy 1280x720 nie ma na to wpływu:)

A co do sygnału z laptopa będzie on taki jak trzeba tylko musisz zmienic opcję "powierzchnia obrazu" w menu tv.


Pozdrawiam
 

piteron

Active member
Bez reklam
greyman napisał:
Co więc z zaginionymi 256 pikselami?
piksele to tam nie poginęły;)
co do czerni
miałem ten tv ok 2 tygodni i naprawdę dosyć intensywnie mu się przyglądałem,i nie moge powiedzieć żeby była jakaś znacząca różnica między moim CTR a Plazmą,no może faktycznie przy absolutnie czarnej planszy dało się odczuć że plazma jest włączona,a ctr wyświetlał to tak jak by nie było prądu,ale efekt był naprawdę minimalny,a szczególnie można napisac minimalny jak ma się do porównania lcd i ogląda się je wieczorem przy wygaszonych światłach:mrgreen:

co do powidoków to mój znajomy wypalił na ekranie menu z playera dvd,zrobił to przez nieuwagę(a właściwie to jego dziecko zrobiło),ale fakt pozostaje faktem że mimo usilnych starań,nic juz się z tym nie dało zrobić,po zabiegach "kosmetycznych " na jasnym tle nie było widać wypaleń,alew ciemnych partiach mozna było dostrzec cała strukturę płyty ,i dokładnie tytuł filmu jaki był ogladany
 
Ostatnia edycja:

Yahoou77

Member
Palpatine napisał:
Chciałbym zaspokoić swoją ciekawość i dopytać Szanownych Forumowiczów o jedną kwestię.
Otóż zauważyłem, że czerń nie jest tak czarna jak np w równolegle używanym philipsie crt. Chodzi mi o sytuację kiedy po naciśnięciu AV wybieram np wejście HDMI1 - wówczas ekran panasonica pozostaje leciutko (równomiernie) podświetlony.Co więcej nawet wyzerowanie jaskrawości i kontrastu nie "wygasza" zupełnie matrycy. Rzecz ma się zgoła inaczej we wspomnianym crt-eku, tam świeci się tylko oznaczenie kanału, dajmy na to AV, ekran zaś, pozostaje czarny jakby był wyłączony.
Dodam, że docieram plazmę i w związku z tym nastawy obrazu są ustawione mocno poniżej 50%.
Pytanie brzmi:
Czy tak już mają plazmy? Czy może (odpukać) z moim TV jest coś nie tak.
Jak to wygląda u Was?
Pozdrawiam,

U mnie też świeci, ale nie mogę powiedzieć , że leciutko, tylko wyraźnie świeci. Zresztą zobacz w nocy w całkowitej ciemności - zauważysz że świeci wyraźnie na jasno szaro. Co do czerni to na tej plaźmie jest do d**y :( Oczywiście wydawać się może że jest czarna, jeśli jednocześnie na ekranie wyświetlane są też jasne partie obrazu. Tyle że wtedy tą "czerń" zawdzięczamy zwężeniu źrenicy oka, niestety...
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Ciekaw jestem jakby to wyglądało, gdyby obok postawić podobnej wielkości telewizor lcd. Może któryś z użytkowników posiadających tę plazmę i jakiś lcd zrobiłby takie porównanie w warunkach domowych?

Pozdrowienia!​
 

piteron

Active member
Bez reklam
ja takie porównanie robiłem
i powiem krótko
jesli ktoś twierdzi że z tego panasa czerń jest szara ,to niech postawi w ciemnym pokoju jakikolwiek inny LCD :D
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
piteron, pomijając kwestię zasadności, dobrania porównywanych modeli, warunków wykonania, warunków ekspozycji, światła zastanego, itp., itd... ;) nie zrobiłeś przypadkiem wtedy jakiejś fotki, która mniej lub bardziej oddała to co widziałeś?

Pozdrowienia!
 

muminek80

New member
Połączenie z PC

Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy Panasonica TH-42PV80. Postanowiłem napisać trochę nie na temat ostatnich poruszanych tematów na forum ale nurtuje mnie kilka pytań odnośnie połączenia wyżej wymienionego modelu z PC poprzez łącze DVI-HDMI. Przepraszam jeżeli temat ten już został "przewałkowany" ale szczerze pisząc to nie miałem przyjemności przeczytania wszystkich postów tego wątku, wszak jest ich już blisko 500 i zajęłoby to mi pewnie kilka ładnych godzin. A mianowicie do rzeczy... Niedawno również zakupiłem ten TV i również mam zamiar zakupić kabel DVI - HDMI dla podłączenia jego z PC. Stąd moje pytanie, czy TV ten dobrze i stabilnie współpracuje z komputerem poprzez takie połączenie i czy istnieje możliwość puszczenia sygnału Full HD zarówno w postaci 1080p czy 1080i z komputera do TV ? i w związku z tym czy TV nie ma żadnych problemów ze skalowaniem tego typu sygnału, nie pojawiają się żadne artefakty, itp. historie ? Jeżeli ktoś ma doświadczenie w kwesti takiego właśnie połączenia tego TV z PC i zna już efekty puszczania tego typu sygnału do tej plazmy, bardzo proszę o podzielenie się wszelkimi sugestiami czy spostrzeżeniami. Za wszelkie odpowiedzi serdecznie dziękuje. Pozdrawiam
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Mogę odpowiedzieć za siebie. Żadnych problemów. TV wykrył komputer bezproblemowo i wszystko działa super. Dźwięk oczywiście puszczony osobno z wyjścia kompa 5.1 do odpowiedniego wejścia w amplitunerze.
 
dvi-hdmi

witam.a jeszcze jedno pytanko na temat połączenia z komputerem,a mianowicie jaką (najlepszą) ustawić rozdzielczość w komputerze aby obraz był jak najlepszy i wypełniał cały ekran?
 

tygrys101

New member
problem

Witam wszystkich, mam mały problem,zakupiłem panasa pv8 i na obrazie z kablówki mam dziwne jasne pasy w tle, na jednych kanałach są widoczne mocniej a na niektórych mniej, z dvd obraz jest elegancki, nie wiem czy to wada tv czy cos innego,prosze o jakieś sugestie.
 

Mario1979

New member
promocja MediaMarkt 42PV8

Może to kogoś zainteresuje: 42PV8 w MediaMarkt w Legnicy od piątku 18.12.2008 w cenie 10x139=1390zł :)
Niezła cena, nie wiem jak w innych miastach...
 
Do góry