Panasonic seria PV80 i PV8

B

burz

Guest
mr_roba
szczęśliwie wszystko skończyło sie dla Ciebie dobrze:) Teraz napisz, jak oceniasz PV80, przede wszystkim jakie ma mankamenty (o zaletach wszyscy aż pieją)
 

mr_roba

Member
burz napisał:
mr_roba
szczęśliwie wszystko skończyło sie dla Ciebie dobrze:) Teraz napisz, jak oceniasz PV80, przede wszystkim jakie ma mankamenty (o zaletach wszyscy aż pieją)
Szczerze mówiąc to tylko brak dźwięku przez HDMI. No można jeszcze się przyczepić się do sensora podczerwieni. Trzeba w niego dokładniej celować niż w przypadku innych TV. Nie jest to wina pilota tylko sensora bo sprawdzałem z moim pilotem uniwersalnym, który inne TV potrafi złapać z innego pokoju jak się dobrze wyceluje albo obliczy kąty :). Apropos czepiania to jeszcze kurz bardzo lubi podstawkę. Więcej grzechów ni epamiętam :)
Powidoków ani green-ghostingu jeszcze nie doświadczyłem. TV chodzi przynajmniej 10 godzin dziennie, a raczej chodził bo kończy mi się wolne, dziecko wróciło od babci i już tyle czasu na rozpustę nie będzie.
 

st3ja

New member
czy to rzecz godna wzywania serwisu?..

Witam serdecznie,
jestem posiadaczem 37PV80. Mam z nim następujący problem:
oglądając np. TVN w trybie obrazu auto telewizor dobiera takie proporcje obrazu, że logo stacji oraz ten trójkąt w lewym górnym rogu są obcięte o połowę :/ żaden inny tryb nie dobiera obrazu w ten sposób by był wypełniony w 100%, ale też nie w 110% (zoom), czy 90% (pasy). nie twierdze, że jest to nagminne, jednak zdaża się to na tyle często, że robi się to irytujące :(
co robić?!:roll: :hmm:
 

kermit64

New member
Witam Wszystkich.

Po przeczytaniu całej, prawie ,tej encyklopedii,postanowiłem kupić PV80.Nadal jednak nie jestem przekonany czy to będzie dobry wybór.Ale jak się okazuje nie ma TV bez wad.Jaką markę by nie wybrać w podobnym przedziale cenowym,w każdej są plusy i minusy.Zrobiłem krótki wywiad po salonach RTV,i powiem że ile sklepów tyle różnych opinii.Jak sie okaże,że ten mój wybór okaże się niewypałem to pójdę chyba poszukać najbliższego drzewa:(.Kobieta mnie ponagla do kupna,a ja nie lubię tak po łebkach tego robić.JASNY GWINT!!!!Były CRT,nie było problemu[prawie].Boję się tej awaryjności ,o której się ostatnio pisało na forum,a serwis nawet w sklepie ocenili żle.Jedyna rada-zaryzykować.Wiele osób zapewne ma podobne mieszana uczucia.Im więcej człowiek wie.tym bardziej szuka dziur w całym.Szczęśliwy każdy,którego nie uświadomi się o jego nieszczęściu-to moje motto.Gdy posunę się dalej w temacie,napiszę o wrażeniach.Pozdrawiam Wszystkich:)
 

Foxxx24

New member
kermit64


Jeżeli będziesz korzystał z Blu Ray i zależy ci na tv z przyszłością to bierz PY80 i będziesz miał oprócz bardzo dobrego stosunku ceny do jakości matrycę FULL-HD i dwa razy wyższy kontrast niż PVka.:eek:k:


Pozdrawiam
 

warper

New member
Burn baby BURRRN !!!

Witam wszystkich
Dodam swoje 4 grosze do tematu wpylania powidoków itp

Zrobiłem (mimowolnie:roll:) test na wypalanie czyli uciąłem sobie drzemkę (dwukrotnie - ale o tym dalej)

- w pierwszym przypadku przy włączonym panelu informacyjnym z CYFRY (z Philipsa 6010)- utrwaliła się godzina ok 20-23 - mniemam że tv chodził ok 2h. ale mógł tez działać 1 h. Po tym czasie wszelkie jasne punkty były ładnie utrwalone, lecz widoczne tylko przy czarnym ekranie. Aha tv ma na liczniku ok 100h czyli nówka na dotarciu.

Obraz ujednolicił się dopiero na drugi dzień normalnego oglądania od czasu do czasu z nudów zapuściłem "mrówki"

- drugi przypadek - plansza filmu DVD z BATMANA + sen :) - prawdopodobnie działał na niej 2-3h. efekt jest identyczny jak w punkcie 1 lecz wszelkie jasne punkty wypalone znaczeni mocniej
tez widoczne na ciemnym polu (w jasnym otoczeniu) jutro zdam relacje czy zniknęły choć do tego mam już wątpliwości czy tak się stanie. Poczekamy zobaczymy.

Miał już ktoś podobne przypadki ? Oczywiście nie koniecznie z zasypianiem przy TV.
 
Ostatnia edycja:

olo-70

New member
Witajcie!

Zbliża się wielkimi krokami po długim czasie przygotowań, czytania forum wypraw do różnych sklepów, ogladnia w akcji czy to Plazm czy Lcd dzień w którym mam odebrać telewizor, wybór padł na 42pv80. Zamówiłem w zadowolenie.pl odbiór osobisty w środę, zapłata przy odbiorze. Jestem bardzo zadowolony że znalazłem to forum bo to dzięki Wam informacje które tutaj znalazłem bardzo pomogły mi w wyborze,a Kiki postawił przysłowiową kropkę nad i.
Począwszy od tego co wybrać plazmę czy lcd, jaką wielkość na co zwracać uwagę oglądając tv w sklepach i mnóstwo innych rzeczy mniej i bardziej ważnych. Nie wyobrażam sobie pojechać np. do Auchana i tam bez żadnej wiedzy stanąć przed "ścianą" świecących telewizorów zdać się kompletnie na opinię sprzedawcy i w zasadzie kupić to co chce mi sprzedać. Ostatnio jak pojechałem przyjrzec się jeszcze raz Pv80 stanąłem przed tymi wszystkimi tv i tak pomyślałem "jak tu wybrac ten który ma być tym najlepszym czym tu się kierować ?" stoją wszystkie w dwóch albo i więcej rzędach, wyżej niżej jeden obok drugiego wszystko mruga miga, więc nie mając sprecyzowanego wyboru powiedzmy do dwóch trzech ( wtedy pomyślałem jak dobrze że jest to forum )to naprawdę wybór jest bardzo trudny, a ludzie oddają się w ręce sprzedawców i polegają w zasadzie tylko na ich zdaniu i często magii reklamy. Oczywiście też mam obawy czy wszystko będzie działać jak należy, bo o wadach tego Panasonica tez się trochę naczytałem, ale z drugiej strony żaden tv nie jest całkiem bez wad, a i kwota którą mogę przeznaczyć na zakup jest taka a nie inna więc myslę że w tym przedziale cenowym warunkach jakie mam w domu to będzie dobry wybór,a więc... czekamy do środy. Pozdrawiam
 

warper

New member
olo-70 napisał:
Zbliża się wielkimi krokami (...) czekamy do środy. Pozdrawiam

Czytając to co napisałeś przypomniałem sobie jak ja dokonałem wyboru ;)
A więc zrobiłem tak jak nigdy wcześniej ... zazwyczaj czytam fora poznaje opinie spędzam wiele czasu ażeby wybrać ten jeden najlepszy, w najlepszej cenie nie przepłacając za nazwę firmy itp tym razem nie wiedziałem co to plazma co to LCD, green ghosting (i tu błąd) poszedłem wybrałe poprostu TEN :) no i jest później dowiedziałem się tego złego ale co najważniejsze i tego dobrego o tym modelu, podsumowując jeżeli wczorajszy "eksperyment" się powiedzie byłby to całkiem dobry wybór.
 

cezzar

New member
Witam. Przeglądam to forum od pewnego czasu, gdyż zamierzam zmienić mój dotychczasowy crt, nie taki zresztą stary i zły bo panas 32pm11. Rozważałem różne opcje, od py85 do pv80 co jest moim aktualnym faworytem. Jednak zastanamiam się nad 42Pv8 który jest w promocji za 1700 zł. Kurde może warto sie skusić i kupić? Co wy na to? W sumie brzytwy się nie chwytam i mam co oglądać, tym bardziej nie chciałbym podjąć jakiejś głupiej decyzji-kupić coś bo tanie jest a nie dlatego że to chcę :)
Pozdrawiam.
 

R79

New member
Wiem że ktoś już podawał taką informację, ale jak w modelu th42pv80 można sprawdzić ile godzin ma już tv przepracowane i ile razy był włączany? Nie mogę trafić na taką poradę :(
 
B

burz

Guest
trzymając minus (-) glosnosci na tv i naciskajac trzy razy zero (0 0 0) na pilocie - dobrze pamietam?
 

R79

New member
burz - dzięki za pomoc. Ostatnio udało mi się go kupić i chciałem to sprawdzić ze względu na sklep w którym kupiłem - czy nie przysłali jakiegoś uzywanego (jak się potem dowiedziałem co to za firma to się za głowę złapałem - nando!)
 

krzychd

New member
Dzisiaj zakupiłem Gazetę wyborczą i była tam ulotka reklamowa z jakimś Panasoniciem plazmą 42 cale za chyba 1700zł, ulotka była żółta więc to chyba ta firma, którą reklamował Wiśniewski.
 

dmisialek

New member
Miał już ktoś podobne przypadki ? Oczywiście nie koniecznie z zasypianiem przy TV.[/quote]

to nie wypalone powidoki, tylko "duchy", które znikną samoistnie przy normalnej eksploatacji
 

zenek12345

New member
byczenie

Co do bzyczenia.
Okazuje się, że najczęściej pepiczki nie dokręcają śrubek w środku plazmy, pewnie za dużo piwska chleją. W Japonii kontorla jakości w życiu by tych plazm nie przepuściła.
Dlatego tylna ściana wpada w rezonans i może pomagac luzowanie srubek.
Ot cała filozofia :)
 
Do góry