Panasonic seria PV80 i PV8

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
dźwięk

Musisz podłączyć dodatkowo dźwięk, no chyba, że masz jakąś nową kartę graficzną z wyjściem dźwięku. Są ponoć takie.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
STARY1977MJ ja też mam wyjście DVI z kompa - przejściówka na HDMI. Dźwięk podałem z wyjścia karty dźwiękowej 5.1 do amplitunera.... i jest OK".
 

splawikk

New member
Witam
Panowie powtorze pytanie bo nie dostaem na nie odpowiedzi A wiec chodzi mi o EPG czy wystepuje on tylko w PX czy moze da go sie uruchomic na PV
Pozdtawiam
 

snowar

New member
stary...

Dzwięk przez hdmi będziesz miał jeżeli posiadasz karte graficzną ATI hd3xxx, albo hd 4xxx czyli np karty ATI hd 3850, hd 4850 itp. Mają one "zintegrowaną karte dzwiekową w sobie :) i poprzez przejsciówke dvi - hdmi będziasz miał dzwiek i obraz oczywiście po uprzednim ustawieniu w kompie i zainstalowaniu "całych" sterowników od karty graficznej. Dzwięk oprócz tych kart posiadają chyba jeszcze wcześniejsze modele ATI z serii 2900 ale tu nie jestem pewien :)
pozdrawiam
 

GTT

New member
przemo. napisał:
Czy nie miałeś żadnego problemu z kurierem ?
Dopiero teraz siadłem do komputera, więc pewnie już tę plazmę kupiłeś. W Warszawie chyba w MixMedia można odebrać osobiście, ale za 35 zł (dziwne!)

Z czystym sumieniem polecam electro.pl, o ile wyślą przez DPD (mogą też przez UPS). Właśnie dziś mi przywieźli PV80, stała elegancko na podstawie. W zamówieniu możesz u nich zamieścić swoje uwagi, np ten transport w pionie. Konsultant powiedział, że informują kurierów, że wiozą plazmę, ale pewności nie ma w jakiej pozycji będą ją wieźć. Ja do DPD mam zaufanie, może to tylko kwestia konkretnego kuriera.
Transport plazmy poziomo wcale nie musi jej uszkodzić od razu, jakieś konsekwencje może to mieć dopiero w przyszłości. Warto, żeby się wypowiedzieli użytkownicy tak przewożonych plazm po np. rocznym użytkowaniu.

@Traper2000 Kurier nie ma prawa dać przesyłki do sprawdzenia przed zapłaceniem - jeśli to robi, to tylko na swoje ryzyko.
 

przemo.

New member
burz napisał:
przemo. - napisz jaki sklep wybrales (rozumiem, ze w-wa) i czy jestes zadowolony


kupiłem na chi.pl Chyba ze 2 szt. jeszcze były. Jak narazie jest super , szczególnie playstation3 wymiata :D. Wiadomo, na kanałach słabszych sygnałowo sa smugi, ale nie wszedzie, obraz jest ogólnie super, ale nic więcej nie powiem bo za krótko go mam :)
 

przemo.

New member
GTT napisał:
Dopiero teraz siadłem do komputera, więc pewnie już tę plazmę kupiłeś. W Warszawie chyba w MixMedia można odebrać osobiście, ale za 35 zł (dziwne!)

Z czystym sumieniem polecam electro.pl, o ile wyślą przez DPD (mogą też przez UPS). Właśnie dziś mi przywieźli PV80, stała elegancko na podstawie. W zamówieniu możesz u nich zamieścić swoje uwagi, np ten transport w pionie. Konsultant powiedział, że informują kurierów, że wiozą plazmę, ale pewności nie ma w jakiej pozycji będą ją wieźć. Ja do DPD mam zaufanie, może to tylko kwestia konkretnego kuriera.
Transport plazmy poziomo wcale nie musi jej uszkodzić od razu, jakieś konsekwencje może to mieć dopiero w przyszłości. Warto, żeby się wypowiedzieli użytkownicy tak przewożonych plazm po np. rocznym użytkowaniu.

@Traper2000 Kurier nie ma prawa dać przesyłki do sprawdzenia przed zapłaceniem - jeśli to robi, to tylko na swoje ryzyko.

To bedzie dla tych co jeszcze nie kupili i tak jak ja sie boją ;)
 

GTT

New member
Przemo, ja się całe życie bałem, że dostanie mi się badziewie, ale mi przeszło :D Wolę za to teraz cieszyć się życiem i wcale 6 w lotka nie trafiłem :)

Nie warto tracić nerwów przy takich zakupach, tylko zażądać tego, czego się chce. Tak w praktyce to często i tak nic to nie da, ale ustawia nas w lepszej pozycji w razie sporu ze sprzedawcą.

To powiedziawszy zaprzeczę sobie, bo jednak Kuro 50 cali za 11000 bym się nie odważył tak kupić, tylko z własnym transportem.
 

Traper2000

New member
GTT napisał:
@Traper2000 Kurier nie ma prawa dać przesyłki do sprawdzenia przed zapłaceniem - jeśli to robi, to tylko na swoje ryzyko.

Nie do końca tak jest!
Masz niepisane prawo do sprawdzenia zawartości przesyłki w obecności kuriera, a jeżeli nie będzie chciał się zgodzić na to (chyba czegoś się boi), to nie odbierasz przesyłki i powiadamiasz sklep o tym fakcie.
Musiałbym poszperać gdzieś w kodeksie cywilnym bo chyba tam jest coś na ten temat.
 

FredzioPL

Klub HDTV.com.pl
vip
Panowie i panie ktorzy juz posiadacie PV80 i macie mozliwosc podpiecia go po componencie kilka osob pytalo ale nie uzyskalo odpowiedzi na pytanie odnosnie skalowania obrazu.
Mnie tez interesuje odpowiedz.
Czy po componencie TV sam skaluje obraz powiekszajac go aby pozbyc sie czarnych pasow czy jest tak samo jak po HDMI czyli tylko recznie albo z tunera (np. PVR Cyfry) albo aspect w tv??
Zalezy mi bardzi na tym bo nie chce po kazdorazowym przelaczaniu kanalow zmieniac recznie, na jednych jest ok a na innym za bardzo rozciagniety.

Pozdrawiam
 

Bartos81

Member
Bez reklam
Wprawdzie mam PY ale powiem że obraz skaluje zarówno po komponencie jak i po HDMI, po komponencie mam podpięte DVD i żeby tv skalował obraz musze w dvd ustawić ekran 19:9 , w innym wypadku nie będzie skalował lub się pogubi i raz będzie raz nie, jesli ustawię na dvd 4:3 pan scan to dvd rozciąga obraz ale wtedy napisy chowają się pod ekran, jesli ustaię 16:9 to tv skaluje sam ustawia tak obraz żeby napisy były widoczne bo dkaluje do ostatniej linijki tekstu.


Wprawdzie o co innego pytałeś ale może troche pomogłem.

pozdrawiam.

Spróbuj jesli masz taką możliwość ustawić na urządzeniu wejściowym 16:9 i w tv tryb auto.
 

FredzioPL

Klub HDTV.com.pl
vip
Mam tuner PVR Cyfry i mam tylko (szeroki, 4:3, i dwa zoomy) niestety przy zadnym z ustawien nie skaluje i nie zmienia proporcji.
Przy ogladaniu minimini obraz jest na calym ekranie a pozniej po przelaczeniu na TVN obraz jest z pasami i nie rozciaga sie sam.
Pytalem o component bo slyszalem ze po componencie podobno tylko dziala skalowanie auto :???:

Pozdrawiam
 

gnat8

New member
GTT napisał:
Dopiero teraz siadłem do komputera, więc pewnie już tę plazmę kupiłeś. W Warszawie chyba w MixMedia można odebrać osobiście, ale za 35 zł (dziwne!)...

W Warszawie macie kilka sklepow avans gdzie maja dobre ceny PV80 i pv8 kupujcie tam. Jak nie maja to w jeden dzien sprowadzaja. Tak samo w media ale tam bym kupowal dopiero jak w avansie nie bedzie.


_______
PS. Dodam, ze jak sie nie ma duzego samochodu albo latwo demontowalnej tylnej kanapy to lepiej zamowic dostawe do domu. Dopiero w sklepie sie dowiedzialem, ze plazme trzeba wozic w pionie jak lodowke ze wzgledu na gaz. Do corolli piecio drzwiowej PV80 mi nie weszla. Dopiero kolega mercedesem 190 mi podrzucil bo mial tylna kanape luzem i demontowala sie w minute.
 
B

burz

Guest
gnat8 napisał:
W Warszawie macie kilka sklepow avans gdzie maja dobre ceny PV80 i pv8 kupujcie tam.
hmm, 2.444 zł za PV80 to już nie jest rewelacja. Przynajmniej taka cena wg. gazetki Avansu. Bo jak przed chwila sprawdzilem w ich sklepie w moim mieście (60 km od stolicy), to za 2,5 k zł mają ... PV8!
 
Ostatnia edycja:

gnat8

New member
marciniozo napisał:
STARY1977MJ ja też mam wyjście DVI z kompa - przejściówka na HDMI. Dźwięk podałem z wyjścia karty dźwiękowej 5.1 do amplitunera.... i jest OK".
Ja niestety tez mam w swojej karcie tylko 2xDVI i 1xS-Video. NA razie podlaczylem kompa przez s-video ---> czincz i wyglada to dosc biednie.
Mam GF8600GT na ktorym podlaczenie do plazmy dvi--->hdmi powinno wygladac juz lepiej a jak nie osiagne zadowalajacego efektu to biore

GAINWARD GeForce 9600GT 1024MB DDR3
za 540zl ktory juz posiada wyjscia HDMI
 

przemo.

New member
[/CODE]
gnat8 napisał:
W Warszawie macie kilka sklepow avans gdzie maja dobre ceny PV80 i pv8 kupujcie tam. Jak nie maja to w jeden dzien sprowadzaja. Tak samo w media ale tam bym kupowal dopiero jak w avansie nie bedzie.


_______
PS. Dodam, ze jak sie nie ma duzego samochodu albo latwo demontowalnej tylnej kanapy to lepiej zamowic dostawe do domu. Dopiero w sklepie sie dowiedzialem, ze plazme trzeba wozic w pionie jak lodowke ze wzgledu na gaz. Do corolli piecio drzwiowej PV80 mi nie weszla. Dopiero kolega mercedesem 190 mi podrzucil bo mial tylna kanape luzem i demontowala sie w minute.

Ja mam Nubire kombi i 42 cale weszły na styl i mocno się napociłem zanim znalazła się w samochodzie.

A co do sklepu to naprawde polecam chi.pl. Odbiór na grochowskiej i mieli jeszcze ze 2 szt. za 2282 :)
 

pete2

New member
Witam, mam prośbę, czy ma ktoś może zdjęcie tyłu 37pv80 bez zewnętrznej obudowy? Moja wróciła z serwisu ale cykanie jak było tak jest. Technik mówi, że spryskał jakimś lakierem, powyciszał i miało być dobrze. Jakbym wiedział co jest z tyłu (sam nie rozkręcę bo gwarancja...) to bym powiedział mu co to tak cyka bo mniej więcej wiem skąd to dochodzi. pzdr
 
Do góry