Panasonic seria PV80 i PV8

biro

New member
gnat8 napisał:
... Do corolli piecio drzwiowej PV80 mi nie weszla. Dopiero kolega mercedesem 190 mi podrzucil bo mial tylna kanape luzem i demontowala sie w minute.

Do Focusa II kombi 42PV80 wchodzi na styk, ale bez większego problemu. A dzięki temu jest sztywno zamocowany podczas transportu.
 

Yahoou77

Member
przemo. napisał:
[/code]

Ja mam Nubire kombi i 42 cale weszły na styl i mocno się napociłem zanim znalazła się w samochodzie.

Mi weszła w pionie do Laguny I (po liftingu). Wchodzi na styk po podniesieniu do góry siedziska tylnej kanapy.
 
Ostatnia edycja:

XoR

New member
i stało się najgorsze (no prawie...) i padły mi porty HDMI w moim pięknym 37pv80 :(

pamiętajcie : nie podłączajcie nic przy włączonym TV :(
 

POZORY

New member
Włączanie telewizora Panasonic pv 80

Pytanie do użytkowników tego modelu plazmy:proszę powiedzieć , czy podczas włączania słyszycie takie charakterystyczne trzykrotne ,, tiknięcie ,, ? Martwię się trochę bo niedawno kupiłem i nie wiem czy tak ma być czy w moim egzemplarzu coś nie tak.Również podczas włączania muszę chwilę (2 sekundy) przytrzymać na pilocie przycisk i dopiero wtedy zaczyna mrugać zielona dioda na obudowie-czy to jest norma czy coś nie tak jest u mnie? Dziękuję za poświęcony czas i informację dla mnie.Pozdrawiam Wszystkich.
ŻYCZĘ SPOKOJNYCH ŚWIĄT:eek:k:
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No podobnie trzeba dłużej przytrzymać przycisk na pilocie przy włączaniu.
Tak samo pstryknięcia przy włączaniu, normalka, ale później już cisza i wszystko pięknie śmiga.
 

GTT

New member
XoR napisał:
pamiętajcie : nie podłączajcie nic przy włączonym TV :(
Przy okazji zwracam honor temu anonimowemu serwisantowi, którego posądziłem o amatorstwo. Wczoraj czytając instrukcję PV80 JAK BYK jest napisane, żeby przed podłączaniem przewodów WYCIĄGAĆ WTYCZKĘ Z GNIAZDKA.
Widać czasami producenci wiedzą co piszą i nie starają się zabezpieczać przed każdą najdurniejszą ewentualnością. Inna sprawa, że te wejścia powinny być inaczej skonstruowane, żeby nie padały z takiego powodu.
 

mr_roba

Member
Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem 42PV80. Kupiłem go za 2099. Myślałem, że te wszystkie pozytywne opnie to po prostu efekt pliszki (każda pliszka swój ogon chwali). W końcu za 2099 zł nie oczekiwałem cudów. A jednak obraz jest wspaniały. Zarówno z kablówki analogowej jak i DivX czy DVD. A największa maestria to Xbox360. Normalnie szczęka opada. Ta czerń, dynamika, zero smużenia - mpoezja. Jedynie nie podoba mi się to, że mając podłączoną konsolę przez HDMI nie mam dźwięku i muszę go zapodawać przez chinch.
Poza tym wszystko cacy.
Mam ochotę szczelić po pysku tych wszystkich sprzedawców, którzy mówili mi, że plazma nie nadaje się do gier. Tak to jest się gada o czymś, o czym nie ma się pojęcia.
 

Foxxx24

New member
Wszyscy sprzedawcy marketowi mówią,że rzekomo lcd jest lepsze bo przecież najwięcej tego na półkach stoi,a już nie raz się przekonałem,że wiedzę techniczną mają raczej słabą:)
 

PaweleS

New member
Troszkę z innej beczki.Najchętniej założyłbym nowy temat.

W sierpniu kupiłem 42pv80 .2 listopada zepsuł się.O sytuacji związanej z naprawą nie będę już pisał.Mają mi zwrócić pieniądze a tym samy znowu będę stał przed zakupem TV.
I tu pierwsza mysl.Kupuję ten sam model.Wszystko może się zepsuć.
A i na nieodpowiednich ludzi w serwisie też można trafić.
Druga myśl.Jednak trochę tu czytam o różnych problemach użytkowników serii pv80 .Może powinienem dokonać innego wyboru.
Z drugiej strony co wybrać?
Z obrazu byłem więcej niż zadowolony (oczywiście w tej cenie).
Jestem ciekaw jaka jest statystyka awaryjności serii PV80 i tych wszystkich problemów z nią związanych.(skelpy,serwis,Panasonic Polska).
Może by tak taką ankietę zrobić ilu osobom się już zepsuł?Czy tylko raz etc.?
Z drugiej stronu w pewnym sklepie chwalili ,że sprzedali "tego bardzo dużo"
i nikt z klientów nie reklamował.
Czyżby to kwestia mojego pecha?
 

sanchopan

Banned
A co mają mówić w sklepie: "tak, sprzedaliśmy dużo i jest dużo reklamacji"? Przecież nie strzelą sobie w kolano: oni są od sprzedawania a nie od awaryjności, serwisu itp., niestety...
Kiedy otrzymałem zwrot gotówki za swojego Panasa, kupiłem Pioneera i skończyły się "wieczne rozważania serwisowe" na różne tematy... - no z tym że trzeba było dołożyć trochę kasy.
 

PaweleS

New member
sanchopan
W sklepie pytałem o warunki gwarancji,jako posiadacz 42pv80 więc sprzedawca mógł mówić prawdę.Powtarzam :mógł ,nie musiał.
A poza tym czy myślisz ,że Pioniery się nie psują?
Ciekawe jaki jest wskaźnik awaryjności i jednych i drugich.Procentowy oczywiście.
Pionierów ze względu na cenę sprzedaje się napewno mniej.
 

maras_s

New member
Jeżeli reklamacje idą bezpośrednio przez serwis, to sklep o nich nic nie musi wiedzieć ;)

A co do awaryjności, to większość użytkowników pisze coś, jak ma problem, stąd wrażenie, że się sypie. Ale proporcjonalnie do ilości sprzedanych egzemplarzy, to wcale nie musi wyglądać tak źle (podobnie jest ze wszystkim innym - czy to samochodami, czy szczoteczkami do zębów :mrgreen: ).

Moja PV-ka (odpukać) działa ok.
 

slavOK

New member
Witam,
mam taki cholerny problem który mnie dobija heh, mianowicie przez blisko 2 miechy było wszystko ok, ale od jakiegoś tygodnia, 42pv80 zaczął buczeć :???: strasznie mnie to drażni, zwłaszcza wieczorem buczenie się nasila gdy scena składa się z dużej ilości jasnych kolorów, np. biały, cholery można dostać do głowy... jest jakiś na to sposób ?? bo nie uśmiecha mi się teraz na święta wysyłać tv na reklamacje a nie ukrywam, że mnie to delikatnie mówiąc denerwuje...
 

rafg87

New member
Zauważyłem ze wymieniacie sie informacjami komu ile tv juz chodzi.

Posiadam TH-37PV80PA i jak ja mam sprawdzić ile godzin juz jest na chodzie?


*edit*

wtykacz dzięki o to mi chodziło :cool:
 
Ostatnia edycja:

zenek12345

New member
serwis panasonica

Ten serwis to jakaś masakra.
Moje gówno zaczęło buczec, bzyczec po tygodniu.
W poniedziałek zgłosiłem to do tego profi plazma, miał ktoś zadzwonic do mnie z ich serwisu z Gdańska.
Mija tydzień prawie, mimo moich kolejnych telefonów do profi plazma i zapewnień operatora, że zaraz ktoś do mnie zadzwoni, to jednak ciągle cisza....
W dupe se można wsadzic to bzyczące gówno jak i ten pseudo serwis.....
Nawet mi się nie chce tej bzykawki już włączac, jak się wkurze, to przyniose se z powrotem z piwnicy dobry 21 calowy tv....
 

gabin

New member
Witam.
Stałem się wczoraj posiadaczem 37PV80P.
Podłączyłem DVD manta Lord przez HDMI.
I dostałem obraz ni to 16:9 ni 4:3
Długość ekranu o.k. ale wązki strasznie.
Gdzie jest cos zle ustawione ?
W TV czy DVD ?
Proporcje mam auto.
Moze nie podłączać HDMI tylko komponent ?
Ale nie mam jeszcze tego kabla.
 
Do góry