Panasonic seria PV80 i PV8

mlody52

New member
Witam

Stoję przed zakupem panasonica tylko jeszcze nie wiem którego, czy różnice pomiędzy PV80 a PV8 są bardzo znaczące? Czy warto wydac 200zł więcej dla lepszego kontrastu czy jednak aż tak bardzo tego nie widać?
TV będzie podłączony do cyfry i ps3 tutaj klamka zapadła że ma być plazma. Proszę o odpowiedź bo od ciągłego czytania to mam juz wielki mętlik w głowie:???: .

Pozdrawiam;)
 

zenek12345

New member
Bzyczenie 42pv80

No i zaczęła bzyczeć jak stado wściekłych komarów ta cholera. :(
Przez pierwszy tydzień, żeby coś usłyszeć, to trzeba było się z tyłu nad nią nachylić.
Teraz słychać spokojnie z 4 metrów.
Psuje to praktycznie całą przyjemność oglądania.
Czy te luzowanie śrubek nie ma przypadkiem wpływu na gwarancje ?
Przecież ślad, że się odkręcało pozostaje.
 

Bartos81

Member
Bez reklam
mój budżet na początku jak zarejestrowałem się na tym forum zakładał coś małego 37" do 2000zł a wyszło 46"za ponad 4tyś :)

więc kupuj PV80 zanim namówia cię na coś droższego. :D a tak powazniej napewno jest lepszy i warto dopłacić.

----------------------------------


zenek12345 samo bzyczenie podczas pracy jest normalnym zjawiskiem, jakby trzaskała ci obudowa bo byś mógł sie przejmować
 
Ostatnia edycja:

zenek12345

New member
bzyczenie

Tak wiem, ale na początku bzyczała bardzo cicho i to w ogóle nie przeszkadzało.
Teraz to jakaś paranoja.
Wiem, że był tu wcześniej omawiany patent z luzowaniem śrubek.
 

wojtstar

Member
Witam, odnośnie bzyczenia w tej plażmie 42 pv 80 u mnie nic takiego nie występuje a mam ją od miesiąca czasami słyszę tylko jakiś trzask plastiku ale to występuje sporadycznie,ogólnie jestem bardzo zadowolony z tej plazmy obraz z ferdka 7600 uci po komponencie dobry,no ale obraz z N-ki wymiata z wielkim plusem na kanały HDTV a jest ich całkiem sporo,co do DVD obraz też bardzo ładny
 
jaki kabel?

witam:) mam małe pytanko,a mianowicie jakim przewodem najlepiej połączyć komputer stacjonarny z moją pv80?czytałem wcześniej na forum że mogą być problemy z wejściami hdmi w tv.a więc jaki przedód byłby najlepszy?hdmi-hdmi,hdmi-dvi czy dvi-dvi?proszę o poradę:confused: z góry dziękuję za odpowiedź.
jeszcze jedno dlugość przewodu to jakieś 5m
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
STARY1977MJ ja podłączyłem przewodem HDMI -HDMI, z tym, że mam przejściówkę na wyjściu z kompa DVI - HDMI.
Długość przewodu 5m, przewód MRS za 80zł.

Wszystko pięknie śmiga.
 

alex2006

New member
Czy w PV80 jest coś takiego jak PIP i jak to uruchomić mam dadatkowo podpięte DVD i dekoder HD z Polsatu.Chodzi o to żeby oglądając obraz z tunera sat mieć podgląd co leci na innym kanale przez tuner w tv.
 

krzyno

New member
mlody52 - pv8 nie ma trybu ECO, funkcja ta za pośrednictwem czujnika światła przyciemnia lub rozjaśnia obraz. Efekty te są bardzo wygodne przy oglądaniu tv np. wieczorem, najbardziej widoczne jest to gdy wieczorem masz zapalone mocne światło i je zgasisz a w pokoju jest ciemno lub świeci się jakaś słaba lampka. Tv przygasa wówczas i oglądanie go nie jest tak męczące dla oczu.
Poza kontrastem w PV80 masz dodatkowo wejście na kartę SD, jedno HDMI więcej, wejście PC do podłączenia kompa, i fajniejszego pilota(chociaż tu opinie mogą byś podzielone, ale napewno będzie trwalszy bo ma plastikowe przyciski).
Ja bym się nie zastanawiał, brałbym PV80.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
alex2006 napisał:
Czy w PV80 jest coś takiego jak PIP i jak to uruchomić mam dadatkowo podpięte DVD i dekoder HD z Polsatu.Chodzi o to żeby oglądając obraz z tunera sat mieć podgląd co leci na innym kanale przez tuner w tv.


PIP to skrot z ang. picture in picture, czyli obraz w obrazie. Umozliwia to ogladanie dwoch kanalow jednoczenie. Niestety w tym przypadku musza byc dwa tunery w TV.

PAP to skrot z ang. picture and picture, czyli obraz i obraz. Umozliwia to ogladanie obrazu z Tv oraz zewnetrznego zrodla podpietego pod TV, np. DVD
 

POZORY

New member
Pilot w TH 42 PV 80

:fool: Witam Wszystkich forumowiczów.Przepraszam za lakoniczność,ale pytanie dotyczy pilota z dziś zakupionej plazmy.Oglądam tv z dekodera polsatu (nie przez HDMI) i nie mogę pilotem od telewizorka zmieniać kanałów.Czy nie ma tutaj integralności czy ja zrobiłem jakąś kuchę? Proszę o podpowiedź.:confused:
 

wtykacz

New member
A po co dostales pilota do dekodra polsatu? zastanow sie i sam sobie odpowiedz.

Pilotem od TV mozesz przelaczac jedynie programy dostarczone kablem antenowym (czyli z kablowki analogowej), w ktorym to kablu jednoczesnie plynie kilkadziesiat lub wiecej programow jednoczesnie, w przeciwienstwie do dekodera, z wyjscia ktorego plynie jedynie tylko jeden i tylko jeden kanal, a przelaczamy/sterujemy (programami z dekodera dostarczonymi kablem do telewizora) pilotem dekodera cyfrowego
 
Ostatnia edycja:

Mario1979

New member
zenek12345 napisał:
No i zaczęła bzyczeć jak stado wściekłych komarów ta cholera. :(
Przez pierwszy tydzień, żeby coś usłyszeć, to trzeba było się z tyłu nad nią nachylić.
Teraz słychać spokojnie z 4 metrów.
Psuje to praktycznie całą przyjemność oglądania.
Czy te luzowanie śrubek nie ma przypadkiem wpływu na gwarancje ?
Przecież ślad, że się odkręcało pozostaje.

U mnie było tak samo - przez kilka dni cisza, a później jak zaczęło piszczeć to szok - pomogło mi luzowanie śrubek - ale nie wiem co z gwaracją - ja robiłem to "delikatnie" ;)


A w kwestii podłączania przez hdmi laptopa to nie wyłączałem ani jednego ani drugiego - podączałem i odłączałem kilka razy na żywca i na szczęście nic się nie stało... Ale skoro trza wyłączać z prądu to będę wyłączał!
Ciężko jednak dla 37PV80 ustawić dobrą rozdzielczość w kompie - ciekawi mnie na jakich wy pracujecie ustawieniach?
 

Foxxx24

New member
No to jak nie wyłączałeś nic to się ciesz,że w Twojej sieci nie ma widac zbyt dużych skoków napięcia bo mogło się to kiepsko skończyc;).

Na przyszłośc doradzam wyłączac sprzęty przy łączeniu ich.


Pozdrawiam
 

przemo.

New member
to ja się pochwalę, że dziś jade kupić 42PV80 za 2099 !!, baaardzo staniało cos ostatnio. Jestem strasznie ciekaw jak wypadnie plazma z kablówką Aster.
 
Do góry