Panasonic seria PV80 i PV8

klos1010

New member
podłączyłenie dekodera n-ki

Witam!
Na początku WIELKIE dzięki dla ludzi co tworzą to forum. Dzięki Wam przekonałem się do plazmy Panasa 42PV80. Jestem już jej szczęśliwym posiadaczem. DZIĘKS.
Mam teraz jeden mały problem:
kupiłem kabel HDMI Panasonica (ok 110 zł), podłączyłem nim dekoder n-ki do Panasa (przy wyjętej wtyczce z gniazdka), najpierw pojawia się na TV wczytywanie n-ki, po kilkudziesięciu sekundach obraz znika i ZONK: ciemny ekran i cisza.
Czytałem już, że jest problem z podłaczeniem n-ki przez HDMI do TV :(
Co mam z tym zrobić, czy rzeczywiście pozostaje component...
HELP !!!!!!
 

wtykacz

New member
Ja mam dekoder n-box i nie mam zadnych problemow z dogadaniem sie PV80 z dekoderem n, a kupilem zwykly kabel HDMI noname za 25zl.
Podobno wieksze problemy sa z n-box REKORDEREM, wiec niech odezwa sie ci ktorzy maja takowe dekodery i zweryfikuja moje spostrzezenia.
 
Ostatnia edycja:

zbyszko400

New member
czesc. nie mam jeszcze plazmy ale jesten chyba juz wkoncy :D przed jej kupnem i raczej ten model pv,ale bylem jusz przekonany do py gdy nagle zonk niewiem czy to prawda bo mi sie wydaje ze natej stronie preferuja bardziej LCD co o tym myslicie?(nie moge wpisac linku bo czegos tam niemam ale chociaz to )HDTV mania(to jest nazwa tej strony)
P.S. WPISALBYM TO W DZIALE CO DOTYCZY TEN MODEL ALE PRaWIE NIKT TAM NIE ODWIEDZA TEGO FORUM.LICZE NA JAKIES SPOSTRZEZENIA

pozdrawiam
 

royalmichael

New member
Mam TH37PV80, n recorder i kabel hdmi cabletech (1.8m za 49zł) i wszystko śmiga :). Może wyłącz dekoder z prądu, włącz i ustaw przyciskiem RES rozdzielczość (wciskaj tyle razy aż będzie 1080x...)

Teraz mam do Was prośbę. Nie orientuje się za bardzo jak to jest z tym DVB-T (telewizja naziemna). Znajomy chce kupić telewizor płaski i zmierza w kierunku Sony bravia bo tam jest tuner do telewizji naziemnej w mpeg4. Czy są jakieś argumenty żeby go przekonać do plazmy? Mam ograniczoną wiedzę na ten temat i za bardzo nie mogłem się z nim kłócić, mówiłem mu że szybko ta telewizja naziemna nie wejdzie to powiedział że Unia Europejska nam narzuciła jakiś warunek iż do 2012 w całej polsce musi być sygnał:roll:
No i nie mogłem z nim porozmawiać bo się na tym nie znam, czy są jakieś argumenty żeby go odwieść od tej decyzji?
pozdrawiam
 

wtykacz

New member
do @zbyszko400

Porownanie technologii plazma/LCD jest na glownej stronie w sekcji "na skroty"! Poza tym o tym juz pisano 100 tysiecy razy. Opcja szukaj na tym forum rowniez istnieje, naucz sie jej uzywac.

PS.
jusz?
Nie znam takiego slowa, a szukalem dosc gleboko w mej pamieci. ;)
Nastepna sprawa to znaki interpunkcyjne. Czy tak trudno wstawic przecinki lub kropki na koncu zdania?
No i najwazniejsza sprawa dotyczny napisania skladnego, zrozumialego, sensownego zadania pytania.
Ciezko czasem zrozumiec co ktos ma na mysli piszac malo skladnie. Mozna zrozumiec popelniane dosc czesto liczne bledy ortograficzne, bo nie kazdy przeciez pisze dyktando co tydzien, ;) no i sam czasem rowniez popelniam takie "byki", ale mozna napewno sklecic sensownie kilka zdan, w kilku miejscach wstawic przecinek lub kropke.

Edit:
Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16409
 
Ostatnia edycja:

wtykacz

New member
OK.
Osobiscie polecam PV80 do filmow i ogolnie TV. PV8 tez OK chociaz mniej.
Py8 do kastrat nie wart uwagi, chociaz ktos inny moze miec inne zdanie ;)
 
Ostatnia edycja:

klos1010

New member
n-ka do TV

"Może wyłącz dekoder z prądu, włącz i ustaw przyciskiem RES rozdzielczość (wciskaj tyle razy aż będzie 1080x...)":)
Dzieki royalmichael.
Zrobiłem tak jak napisales i śmiga ewelacyjne.
Polecam wszystkim model 42PV80, porównywałem rózne LCD do 4tys zl z tym modelem i musze przyznac, ze niektóre z nich wyglądały bardzo blado w porównaniu z Panasem.
Pozdrawiam.
 

medvet

New member
N-ka

Problem zniknie, jeśli, przytrzymasz przez ponad 5 sekund przycisk res, i zmienisz ustawienie N-boxa z HDMI na DVI. Wtedy kablem HDMI puścisz obraz, a dźwięk chinchami. I będzie dobrze.

POZDR.
 

ronsko

New member
Witam

Co do tunera MPEG-4 to tu jest link gdzie można sobie wyszukać telewizory posiadające takowy.

lcd-compare.com/index.php?action=compare&PANTH42PZ81E=on&PANTH42PZ800E=on

Jest to tuner do odbioru francuskiej TV TNT HD która nadaje w takim standardzie. Obecnie "walczę" z Panasonic o potwierdzenie co do tego że ten tuner jest zgodny z projektem telewizji cyfrowej w Polsce.
Niebywałym ułatwieniem dla mnie byłoby potwierdzenie przez kogoś posiadającego TV z tej listy że odbiera on u nas cyfrową TV nadawaną w MPEG-4.
 
Ostatnia edycja:

wtykacz

New member
Oto porada dla tych co maja problemy aby wstawic linki.
Czy tak trudno uciac pierwsze znaki "http://" no i ewentualnie "www" i napisac w takiej formie...
link --- hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=280541#post280541

Prawda ze proste?

PS:
Troche mniej emocji przy pisaniu postow, a wiecej rozwagi i pomyslunku przyda sie zawsze, bo nie wychodzi sie wtedy na "idiote" ;) panie @ronsko
 
Ostatnia edycja:

pronto

New member
Witam,
jestem nowy na forum niemniej jednak juz od jakiegoś czasu czytam posty o Panasonicach z serii PV8. Jestem zdecydowany kupic TH42PV8 jednak dzisiaj w oszołomie w promocji za 2045 zł na raty 0% jest model TX42PX8. Czy te modele różnią sie tylko cyfrowym tunerem i czy warto wziaść PX8.

Wiem że było juz na forum na temat różnic w tych dwóch modelach ale przebrniecie przez 450 stron wątku graniczy z cudem.

Z góry dzieki.
PZDR
 

PWK

New member
Widzę wtykacz że się bierzesz za porządki na forum :eek:k:. Też mnie wkurzają "internauci" od siedmiu boleści, którzy linka wstawić nie potrafią, albo paru zdań poprawnie napisać, żeby można było coś z nich zrozumieć, a nie tylko domyślać się. Brawo.
 

GTT

New member
pronto napisał:
czy warto wziaść PX8.
Cuda się zdarzają, bo ja przeczytałem cały ten temat na kilka posiedzeń :)
PX8=PV8 plus cyfrowy tuner. Niczym więcej, a zawszeć to towar kierowany na bardziej cywilizowane rynki, można się trochę dowartościować8)
Cena jest dobra jak na stacjonarny sklep, no i możesz obmacać przed kupnem.
Pozdrawiam.
 

wtykacz

New member
@ PWK
Az tak emocjonalnie nie podchodze do tej sprawy, chcialbym tylko aby na tym forum zapanowal pewien podstawowy porzadek, abym nie glowil sie o co chodzilo gosciowi zadajacemu pytanie, oraz by szybko dostal wlasciwa odpowiedz nie tylko "ON" ale inni podobni, majacy podobne problemy. Tylko tyle i nic wiecej.

edit:
Chociaz rowniez moje wypociny moga byc rowniez podciagniete za smiecenie, pisanie nie na temat ;)
 
Ostatnia edycja:

woldi19

New member
Po kilkunastu godzinach spędzonych na czytaniu tego forum zdecydowałem się kupić 37PV80 i w związku z tym mam pytanie:jaki uchwyt stały na ścianę byście polecili?Odpowiadał mi ten(cenowo też;) ),który polecił na 427 stronie @Vip1,lecz będzie osiągalny dopiero około 8 grudnia,a to trochę za pózno:( Coś podobnego ma w swojej ofercie Plasma-Tech (model P14C-Uniwersalny ultracienki płaski uchwyt ścienny do lcd/plazm 32" - 60" ) za 119,95zł,tylko czy aby pasuje?

PS.
Nie mogę zapodać linka bo mam zbyt mało postów na koncie:twisted:
 

baloma

New member
cos takiego zakupil kumpel i chwali sobie, bo tanie i z duzym zapasem na przyszly, wiekszy TV
allegro.pl/item492519410_uniwersalny_uchwyt_do_lcd_80kg_32_60_z_regulacja.html
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
do Forumowicza Ronko

Szanowny Forumowiczu Ronko, jeżeli to Forum jest idiotyczne to po co się logujesz i wypowiadasz....????
 
Do góry