Panasonic seria PV80 i PV8

GTT

New member
Dzięki za podpowiedzi. Opinie w Ceneo wcześniej już czytałem, teraz przeleciałem szukając negatywnych. Mało takich, a wiadomo, że psioczy się chętniej niż chwali. Mnie najbardziej interesuje ile tych plazm pada w pierwszych tygodniach użytkowania lub jest DOA.

To skalowanie w 37" miało by niby wychodzić lepiej ze względu na jego okrągłą rozdzielczość 720 zamiast 768, o ile to w ogóle prawda.
 

gubic

New member
no to musz sie pochwalić,że tv wyjąłem i zamontowałem sam! Ciężko było,ale się udało.
Sygnał z kablówki chopin-raczej słaby więc obraz też bez rewelacji.
Obraz ze starego dvd przez euro,raczej średnio.
Naprawdę nie wiem czy warto piać z zachwytu,crt grał u mnie ładniej.
Jak ktoś ma super obraz na antenie "dachowej" to pozdrawiam,bo dla mnie to normalny obraz z kilkoma ale-zależy od kanału..
 

blackholesun

New member
Gubic jeśli mowa o chopinie z Rumi to nie ma co się spodziewać fajerwerków. Poza tym, nawet na C+ niektóre polskie kanały, jak TVP2 nadają słabo.
 

PaweleS

New member
GTT ja też jestem ciekaw jak z ogólną awaryjnością plazm Panasonica.Sam jestem jednym z tych "szczęściarzy" u których plazma 42PV80 wytrzymała niecałe 2 i pół miesiąca.Po prostu któregoś wieczora normalnie zgasła i przestała grać.
A z serwisem też nie jest tak różowo.Wciaż czekam na naprawiony TV.Już w sumie prawie półtora tygodnia jak TV został zabrany do naprawy.
I już na tym etapie mam kilka negatywnych spostrzeżeń szczególnie z szumnymi informacjami na stronie Panasonic Polska.Z tymi jednak podzielę się po zakończeniu naprawy zarówno tu na forum jak i mailowo z Panasonic Polska.Ogólnie świetnie Cię traktują gdy coś kupujesz ,a później niestety już trochę gorzej.
 

pete2

New member
Witam, wreszcie dziś wjechała do mnie plazma PV3780. Wczoraj telefon, 2179 zł - odbiór osobisty. Po rozpakowaniu pierwsze wrażenie to "ale duża" - po przesiadce z 14" Thomsona. Wstroiłem wszystkie kanały i prawdę mówiąc nie mam sie do czego przyczepić. W porównaniu ze starym tv obraz przyzwoity - rzekłbym miłe zaskoczenie nawet. Oczywiście niektóre kanały gorszej jakości (zwłaszcza z 1 m) ale jak się miało 14 cali to wszystko jest lepsze ;-). Głos całkiem niezły jak na małe głośniczki (większe mam w aucie). Menu bardzo proste i logiczne, programuje się bez instrukcji. Pozdrawiam i zaczynam docieranie...
 

GTT

New member
PaweleS napisał:
GTT ja też jestem ciekaw jak z ogólną awaryjnością plazm Panasonica.
PaweleS, współczuję, bo pamiętam takie przykre chwile, gdy psuł się nowo kupiony sprzęt, ale było to dawno, dawno temu w ubiegłym wieku:)
Od dobrych 20 lat przywykłem, że sprzęt w zasadzie się nie psuje, może tylko miałem szczęście. Tak obecnie niskie ceny plazm to nie tylko sprawa mocnej złotówki. Myślę, że producenci są zmuszeni do drastycznych oszczędności, stąd ta awaryjność, być może niewielka, bo brak głośnej krytyki.
Mimo wszystko "wchodzę w ten interes" i niedługo zamawiam Panasa, tu podziękowania forumowiczom za wiele pożytecznych informacji:)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Splawikk
Bez dwóch zdań z takiej kamery obraz krótko mówiąc nie zachwyca!!! Aby obraz był dobrej jakości zdecydowanie kamera HD, lub co najmniej kamera SD z trzema przetwornikami i dobrą matrycą np. Panasonic GS 500. Tylko, że ten model kosztuje około 2500zł. W tej cenie spokojnie kupisz kamerę HD.
Pozostaje tylko kwestia późniejszej obróbki nagranego materiału z kamery HD... Zależy to od tego w jakim formacie kamera nagrywa.
Było o tym wiele wątków na forum.
 

pete2

New member
cykanie

witam, mam pv80 od wczoraj i moją uwagę zwróciło cykanie dobiegające gdzieś z tyłu z telewizora. Słyszał ktoś w swoim takie coś?
 

sviru

New member
Nie mam cykania - jest takie jakby cichutkie "dzialanie pradu" ciezko to nazwac. Cykania nie mam. W plazmie sonego z koleji mialem jakies brzeczenie... dziwne czestotliwosci.
 

Dugit

New member
Na wstępie chciałem wszystkim podziękować bo to z waszą pomocą wybór padł na 42PV80. Wygrał z Samem 451 i LG pg6000. Największe moje obawy tyczyły się sygnału kablówki którą posiadam (telpol) no i muszę przyznać że jest całkiem dobrze. Najlepsze jest to że z dnia na dzień obraz wydaje się być coraz lepszy ku mojej uciesze :D
I taka jedna ciekawostka z tego co wiem nasze PV-ki nie posiadają funkcji stop klatki (jak się mylę to proszę o oświecenie w temacie) ale używam jeszcze do obsługi panasa pilota uniwersalnego firmy (Medion MD3520) i z tego pilota działa funkcjia stop klatki, jakie było moje zdziwienie!!!:eek:

Pozdro
Dugi
 

oorzech

New member
Potrzebuje pomocy co radzicie PV 80 czi PY 80 mam telewizje N odleglosc z jakiej bede ogladal tv to jakies 2,5 metra hmm bede podlaczaj czasem pod laptopa wejscie d sub blue ray jakos nie przewiduje w najblizszym czasie i tak sie zastanawiam czy warto doplacac do Full Hd zakup planuje na poczatek grudnia
z gory dziekuje za rady
 

Ryszards68

New member
Dugit napisał:
I taka jedna ciekawostka z tego co wiem nasze PV-ki nie posiadają funkcji stop klatki (jak się mylę to proszę o oświecenie w temacie) ale używam jeszcze do obsługi panasa pilota uniwersalnego firmy (Medion MD3520) i z tego pilota działa funkcjia stop klatki, jakie było moje zdziwienie!!!:eek:
Pozdro
Dugi

Ależ oczywiście że jest stop-klataka – pod żółtym przyciskiem (INDEX lub HOLD – jestem w pracy i nie mogę sprawdzić). Pzdr
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Oorzech różnica w cenie około 1000zł.
Jeżeli nie planujesz BD to na twoje warunku PV80 moim zdaniem w zupełności wystarczy.

No chyba, że budżet pozwala.... wtedy bierz PY80.
 

bobik007

New member
Bez reklam
witam, zakupiłem 42pv80, wszytko wydaje się być ok, denerwuje mnie jedna rzecz green ghosting, występuje w specyficznych scenach jak to już było opisane, czy ktoś próbował z tym walczyć, nie wiem coś w ustawieniach fabrycznych pokombinować, jeśli tak proszę radę, z góry dzięki pozdr
 

Mario1979

New member
I stałem się szczęśliwym posiadaczem 37PV80 dzięki forum!

Niestety zanim napiszę o pozytywach poproszę was o pomoc:
Mam problem już wcześniej opisywany kilka stron wcześniej - bzyczenie czy też piszczenie z tyłu TV. Zgodnie z radami poluzowałem wspomniane śrubki z tyłu i pomogło. Jednak przy ponownym uruchmieniu po kilku godzinach znów to samo i znów dokręcanie i odkręcanie - pomogło. Dziś włączam znów piszczy :confused: . Śrubokręt stał się stałym elementem mojego TV...

Podpowiedzcie co zrobić - dzwonić do serwisu czy do sklepu - TV ma 4dni.
Co jest przzyczyną tego piszczenia - ktoś wie?
 

wegorz63

New member
Problem z HDMI

WItam

Od 2 dni mam 42PV80 podłączonego do N-ki przez hdmi. Nie umiem "zmusić" tego odbiornika żeby po włączeniu automatycznie ustawiał sie na wejscie hdmi. Zawsze ustawia się na sygnał TV a nie na AV i muszę go za każdym razem przełanczać na AV.
Może macie jakiś sposób jak to zrobić, aby po włączeniu od razu był sygnał z N-ki ?


Pozdrawiam
 

stawek_1975

New member
Ja wiem, że to nie jest łatwe, ale przeszukujcie wątek w poszukiwaniu odpowiedzi na swoje pytania.

Nie sprawdzałem tego sam, ale podobno lekiem na "włączanie się TV w trybie TV i konieczności za każdym razem przełączania wejścia na AV" jest "tryb hotelowy". Cytuję (znalezienie tego przy pomocy opcji "przeszukaj ten wątek" zajęło mi minutę):

"Pomocna informacja dla tych, których denerwuje to, że PV po włączeniu ustawia się w trybie TV (nie wykrywa sygnału na AV1/AV2)
Tryb hotelowy - kombinacja podobna jak przy menu serwisowym, z tym że zamiast "0" wciskamy "AV", czyli:
"F", trzymamy -/V i wciskamy 3 x "AV"
Hotel Mode zmieniamy na ON
Initial Input zmieniamy na wejście jakie chcemy mieć aktywne przy włączeniu tv."

Pozdrawiam,

Adam.
 

darzur

New member
Faktycznie działa. Super sprawa, bo jeszcze kilka innych opcji można ustawić. Ciekawe tylko dlaczego o takich przydatnych funkcjach nie piszą w instrukcji.
 
Do góry