Panasonic seria PV80 i PV8

wegorz63

New member
Czy można zmusić ten TV podłączony do N-ki przez hdmi aby po wyłączeniu tunera TV wyłanczał się automatycznie ?

Dzięki za wszelkie segestie
 

stawek_1975

New member
ivf napisał:
pierwszy post na forum i od razu z taką poradą ;)
Aaaaaaaa... czytałem przed kupnem pevałki, czytam po... zwykle tylko czytam, ale dzisiaj mnie coś naszło. :)

Wiem jak ciężko jest coś w tym wątku znaleźć.

Ale denerwują mnie też leniuszki, co to od razu walą pytanie, być może nie szukając samemu najpierw odpowiedzi.

Zgadzam się, że należy ich wychowywać, ale sam ostatnio jak czegoś szukałem, to trafiałem tylko na odpowiedzi "było, uszyj szukarki". I na każde moje zapytanie dostawałem "naście" postów "było", a za nic w świecie nie mogłem się dokopać do tego posta, w którym "to było". Linków nie mogę jeszcze zamieszczać, więc musiał być cytat.

W sumie można dyskutować, czy taka odpowiedź wychowuje leniuszków, bo właściwie to dostają wszystko na tacy i wychodzi, że istotnie "nie trzeba szukać, wystarczy się zapytać i jakaś dobra dusza co prawda najpierw zwróci uwagę, ale potem odrobi całą pracę domową".

No dobra... winni się tłumaczą... zaczerwieniłem się... pozdrawiam

Adam.

P.S. Mocno spóźnione :), ale szczere podziękowania wszystkim za ten długaśny wątek, przez który brnąłem tydzień zanim nie podjąłem decyzji, że 42PV80 to sprzęt dla mnie.
 

NoTes

New member
Tryb czuwania, a zużycie energii.

darcun napisał:
cactus- takie zużycie energii w Panasonic 42PV80 podawał też "Kiki".
:hmm: (tzn. 215 W-średnie zużycie energii)

Jeśli chodzi o tzw."docieranie plazm" to tyle jest wskazań i porad na ten temat,ile osób zabiera głos.
Moim skromnym zdaniem tak należy docierać ,aby nastawy były w granicach 40%-45%,tryb normalny i kinowy(noc).Tak trzeba ustawiać aby można było oglądać i cieszyć się swoim wyborem.
Jeśli się zdecydowaliśmy na docieranie plazmy to trzeba przez pewien okres czasu znosić niedogodności z tym związane.Nie można mówić,że docieramy plazmę i nie zwracamy uwagi na ustawienia(są osoby,które tak twierdzą).
Loga stacji TV też się wypalają.W niektórych przypadkach korzystając z zoom można loga ukryć bez znacznej straty jakości odbioru.
Do dnia dzisiejszego nikt na tym forum nie podał właściwego sposobu docierania plazm.Bo chyba takiego nie ma.Dlatego wszystkie informacje na ten temat trzeba dokładnie analizować,kalkulować i wybrać dla siebie najlepsze rozwiązanie(o ile takie jest).

No i właśnie. Odgrzeję trochę temat wielokrotnie już omawiany, a mianowicie zaniepokoiła mnie jedna rzecz odnośnie zużycia prądu w PV80 (może w innych jest podobnie). Otóż wczoraj chyba niepotrzebnie skusiło mnie podłączyć PV80 do miernika zużycia energii elektrycznej (taki wtykany do gniazdka multipomiarowy germański mierniczek) i o ile pomiary zużycia prądu przy parametrach wyświetlania obrazu ustawionych w trybie "docierania" na 40-45% są nawet więcej niż przyzwoite (wyszło jakieś śmieszne 120 W przy oglądaniu 10 min. filmu w scenerii wieczorno-nocnej, a dla przykładu czarny ekran - bez sygnału - ze świacącą nazwą wejścia to 92 W), to jak zobaczyłem zużycie w trybie "wtyknięcia" TV do gniazdka to mało nie spadłem z fotela - 42 Waty!!! - i nie ma znaczenia czy TV jest włączony guzikiem (świeci czerona dioda), czy nie. Nie mam czasu robić pomiarów miernikiem cyfrowym (trochę zabawy z pomiarem natężenia prądu jest) i może któryś z forumowiczów to profesjonalnie zmierzył i policzył pobór prądu. Ja raczej minimalistą nie jestem, ale po pierwsze: dramatycznie rozmija się "faktyczne" zużycie energii w trybie czuwania z tym, które podaje producent, a po drugie: zwróćcie uwagę ile w domu jest wszelkich sprzętów elektryczno-elektronicznych tylko wtykniętych do gniazdka (w trybie czuwania). Jakoś tak z natury oszczędny jestem i nie lubię płacić za nic w zamian. Proszę o manualną weryfikację tego co ja stwierdziłem, bo irytuje mnie ciągła konieczność włączania i wyłączania TV z gniazdka :mrgreen: .
ZdRuFkA.
 

stawek_1975

New member
Temat poruszany w innych wątkach

"Witam,
Zużycie energii przez plazmę - z własnych pomiarów.
Panasonic TH-42PY85
Podłączyłem miernik zużycia prądu (mierzy m.in zużycie energii w kWh).
(...)
średnio pobierana moc = 309 W
(...)
Ale była też mniej miła niespodzianka. Ten TV w trybie "stand by" pobiera 27W, a to wydaje się dużo."

i odpowiedź:

"Temat poboru mocy w trybie uśpienia był już poruszany na forum. Okazało się, że dominuje tu pobór mocy biernej, nieuwzględnianej przy pomiarze zużytej energii elektrycznej. Najwyraźniej Twój miernik mierzy moc pozorną (czyli wypadkową mocy czynnej i biernej).

Dla przypomnienia:

(moc pozorna) ^2 = (moc czynna) ^2 + (moc bierna) ^2"

Nie ręczę za prawidłowość wzoru. ;)

Pozdrawiam,

Adam.

P.S. Naprawdę coś mi się dzisiaj dziwnego stało.
 

NoTes

New member
W to ostatnie stwierdzenie raczej nie wątpię, bo nie interesuje mnie zużycie energii w PY85 tylko PV80, a to różnica jest (kolega się nie obrazi, a ja potraktuję to jak wypadek przy pracy :mrgreen: ). Wracając do meritum sprawy odnośnie rodzaju pobieranej mocy (czynna, bierna i jakaś tam jeszcze :mrgreen: oraz czym zmierzyć każdą z nich) to najbardziej interesuje mnie ta, którą zmierzy licznik energii elektrycznej miejscowego ZE i za którą ja muszę zapłacić. Nie mam bladego pojęcia jaki rodzaj energii mierzy mój miernik gniazdkowy, a nawet na tę chwilę jaki rodzaj mocy policzę znając pobór prądu zmiennego w amperach i napięcie tegoż w voltach (chociaż to akurat mógłbym wiedzieć :mrgreen: ). Mniemam jedynie, że taki mierniczek gniazdkowy powinen zmierzyć mi to co zmierzy atestowany licznik energii elektrycznej, bo tak szczerze mówiąc posiadacza takiego mierniczka nie specjalnie interesuje inny rodzaj zużytej energii :mrgreen: (mam nadzieję, zę taka sama logika przyświecała konstruktorom tego wynalazku). Czy ktoś to zużycie w PV80 zmierzył u siebie i czym?
ZdRuFkA
 

stawek_1975

New member
A sądzi kolega, że w stanie czuwania to jest taka ogromna różnica, czy panel jest Full-HD czy HD-Ready i jakie są polepszacze obrazu?

No być może. Proszę bardzo: temat "TH-37PV80, pobór energii po wyłączeniu" z dnia 26.04.2008, ostatni post w temacie 27.04.2008, godzina 23:41 (przepraszam, ale już niedługo będę mógł wstawiać linki :) ).

Aaaaaaaa... przepraszam, ten post dotyczy 37 cali. To też jest spora różnica.

No niestety... nie znalazłem postu dotyczącego 42PV80. Być może jest to tak różny model od wszystkich innych plazm Panasonica, że nie można go "porównywać" w stanie czuwania do innych modeli.

Licznik energii elektrycznej mierzy moc czynną. I za moc czynną się płaci.

Ten miernik energii najwyraźniej mierzy moc pozorną (chińczyka naprawdę może nie interesować, co mierzy ten miernik - ma być dużo i tanio: "zróbmy więc prosty miernik który mnoży napięcie przez prąd i wyświetla na ekraniku a ludzie to i tak kupią i będą pewni, że mierzą to za co płacą - zanim się zorientują, że jest inaczej już będzie po gwarancji"). W każdym razie z prądem zmiennym nie jest tak łatwo, że "napięcie razy natężenie równa się moc pobierana przez urządzenie". Po szczegóły odsyłam do podstaw elektrotechniki.

Trzeba kupić droższy/tańszy w każdym razie inny miernik, który mierzy tylko moc czynną, albo może są takie, które można przełączać: czynna, bierna, pozorna.

I wszystko to o czym piszę wyżej, a co dotyczy poboru mocy, wyczytałem w postach, które są do znalezienia NA TYM FORUM.

Pozdrawiam,

Adam.
 
Ostatnia edycja:

motobartcompany

New member
Mój dziadek ma jobla na punkcie takich pomiarów.

Mój , a teraz jego panasonic 42PV700 ma pobór mocy od 150W do 250 wat. Dziadek ma ustawiony czujnik światła wiec w nocy przy ciemniejszych scenach obrazu będzie około 150 wat. W dzienń pobór dochodzi do 250 wat

W stanie czuwania pobór wynosi około 5 Wat. Więc tyle co nic.

Gdyby TV pobierał w stanie czuwania 40 wat. caly czas wydzielał by ciepło. 40 wat mocy musi gdzieś się rozejść.
 

sanchopan

Banned
Z tym ciepłem to wcale tak nie do końca: mój stary tv pobiera w stanie czuwania... 60W a nic się nie grzeje. I jeszcze - ten tv, to Philips CRT 14" z vhs-em!
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Panowie dyskusja staje się jałowa.... / zresztą była wielokrotnie prowadzona /
Wiadomo, że urządzenie elektryczne zużywa prąd!!! trzeba się z tym liczyć.
Jak komuś to przeszkadza to niech nie kupuje Plazmy czy innego TV i będzie miał spokój.
 

bobik007

New member
Bez reklam
ja niestety jestem lekko zawiedziony pv80-siątką może nie tyle jakością obrazu co green ghostingiem, w moim przypadku jest to bardzo zauważalne, nawet na filmie hd, który ostatnio zapuściłem z ps3 się pojawiał nie wspominając o call of duty, teraz cały czas wytrzeszczam gały w poszukiwaniu tego zjawiska co całkowicie zabija przyjemność oglądania...jestem w kropce, chyba trzeba będzie dokonać zmiany :(
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
A nie można ich nie wiedzieć...:grin:????

Ja tam nie doszukuję się żadnych duszków, meszków, czy innych ozdobników.
Oglądam sobie piękne filmy i programy w HD cały czas mając na względzie fakt, że to jest telewizor klasy budżetowej!!!

Gdybym kupił TV za 20 tys zł. wtedy faktycznie może bym się denerwował...

Pozdrawiam i życzę tylko miłych wrażeń!!!!
 

yellow__

New member
ogolnie czytajac tutaj wypowiedzi mozna dojsc do wniosku ze kazdy tv jest do du... Nawet te chwalone modele czy to LCD (problemy z podswietleniem , smuzenie ) czy plazmy (problem z tym green ghostingiem) maja jakies ale... W takim razie po co w ogole zmieniac je z telewizorow CTR :p Noo chyba ze nalezy kupowac tylko te modele ktore kosztuja po 10 czy 20 tys. Dla mnie to juz jest objaw jakiejs obsesji jak ktos doszukuje sie kazdej najmniejszej nawet milimetrowej wady na tv :p Sam jestem przed zakupem TV i zdecyduje sie albo na sharpa37Lx8e albo na ktorys z modeli TH42-PY80 lub 85 , wydam okolo 4 tys i bede sie cieszyl nowym nabytkiem z poczuciem zmiany na lepsze :) Chociaz czytajac posty wyzej moglbym dojsc do wniosku ze kupie uszkodzony tv ktory ciagle bedzie wyswietlal cos na zielono albo bedzie mial wszelakie inne niedogodnosci :D
 
Ostatnia edycja:

qwert

New member
Dziś przyjechał do mnie z W-awy panas TH-50PV8 .
Dostawa , szybko i sprawnie choć miałem obawy o transport i kuriera. Zamówiony w czwartek a dziś już zawitał do mnie. Kurier oczywiście spieszył się jak cho..lera. Gdyby nie kumpel to bym został z TV pod blokiem :confused:
Teraz jest na dotarciu , ale panowie to jest to !!!!
Wielkośc ekranu strzał w 10, wymieniłem z 42pv80 I NIE ŻAŁUJĘ !!!!!!
Oglądam tylko z 2.5 m czasem z 3 max.

Obraz-NIE WIDZĘ różnic między PV80 :D no oprócz wielkości.
Teraz mam ustawienia na zoom i zwykłe Sd z kablówki ale naprawdę jest Git :) PV80 miała większy kontrast 15000:1 ale różnic nie widzę
Włączyłem koncert dvd (na próbę) i obraz tak samo czysty i piękny jak na PV80
Ekran nawet nie nagrzewa się bardzo, z tyłu absolutna cisza

Cieszę się że nie skusiłem się na inną firmę.... a pokusy były :)
Poraz drugi nie zawiodłem się na Panasonic'u i oby tek dalej !!!
Pozdrawiam !
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
yellow__
Jak to powiada mój kolega "Nic sobie z tego nie rób'.
Jak pisałem wyżej ja tam żadnych "efektów specjalnych" się nie doszukuję i cieszę się pięknym obrazem....

Edit

Qwert gratulacje !!! I tak trzymać
 

janwojx

New member
NIestety!
Wytwór japońskiej myśli technicznej w wykonaniu braci Czechów, czyli 42PV80, odmówił dalszej współpracy po ok. 150 godzinach. :( :( :(
Przy próbie włączenia mruga do mnie 7 razy czerwonym ledzikiem i ... cisza.
Pewnie jutro wezwę serwis :(
Wie ktoś może, co oznacza te 7 mrugnięć?
 

pete2

New member
Ostatnie - siódme - życie właśnie sie skończyło. Dzwoń po serwis. U mnie natomiast cyka, jak bomba. W serwisie mówią, że cykać nie ma prawa. Bzyczeć tak ale cykać nie, tak więc w poniedziałek serwis u mnie zjawi sie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry