Panasonic seria PV80 i PV8

arturro67

Member
panchoo napisał:
Generalnie chodzi o śrubki na obwodzie tylnej ściany PV80 - z tego co czytałem najczęściej pomaga lekkie popuszczenie górnej prawej śrubki (patrząc na tylna ściane) - muszę jednak dodać, że spotkałem się z wypowiedzią, że w jednym przypadku pomogło dopiero popuszczenie jednej czy dwóch śrubek z dolnego rzędu (już nie pamiętam których) - tak więc wlacząc z brzęczeniem popuszczamy śrubki na tylnej obudowie - które?? - to już musimy sami sprawdzić !!

pzdr
mi pomoglo popuszczenie gornej lewej patrzac odtylu.....i jednej bocznej
 

agenciak

New member
Omen07 napisał:
Szczególnie chodzi o to czy w PV80 jest matowa tak jak przy PV8 ?????????? Czy jednak są jakieś różnice????

Pozdr. Adam
Z tego co wiem i widziałem to PV80 ma kolor czarny błyszczący "czerń fortepianowa" czy jakos tak :)
 

Maq2008

New member
Ja swojego panasa pv80 37" dostałem jakiś miesiąc temu (zamówiłem w ulubiony.pl przez kuriera UPS) z wysyłki i dostawy jestem bardzo zadowolony.
Oczywiście kurier zgodził się poczekać chwile na rozpakowanie sprzętu (i to przed podpisaniem odbioru!). Przy okazji sprawiłem sobie jeszcze do tego Wii i jestem szczęśliwy :p

Tylko mam problem z podłączeniem TV z komputerem, z tego co się orientuję to przez kabel hdmi oprócz obrazu powinien iść także dźwięk, jednak ja muszę włączać głośniki od komputera. Oczywiście w samym komputerze mam wyjście HDMI (a nie przez przejściówkę DVI-HDMI, grafa to integra - radeon hd3200).
Istnieje jakaś możliwość żeby po hdmi poszedł także dźwięk z kompa?

Wie ktoś może jeszcze jak wymusić na openSUSE (KDE 3.5, zainstalowane stery ati z akceleracją 3d) podawanie obrazu przy odświeżaniu 100hz?
Bo w momencie gdy mam równocześnie podłączony monitor (CRT IIYAMA LF704UT przez D-SUB) oraz TV (HDMI) komputer podaje sygnał 60hz przy rozdziałce 1024x768, natomiast monitor obsługuje 85hz.
W ogóle da się tak zrobić żeby na monitorze było 85hz a na TV 100hz w tym samym czasie? Bądź przynajmniej żeby na monitorze oraz TV w tym samym czasie podawało te 85hz
 

albi_On

New member
nowe radeony mają wbudowaną kartę dźwiekowa, sprawdź czy w menadżerze urządzeń w kontrolerach dźwięku masz pozycję ati/radeon high definition/hd audio
jeśli nie ma to albo grafika nie ma wbudowanej dźwiękówki (nie mylić z dźwiękówką zintegrowaną płytą główną) lub nie masz zainstalowanych sterowników od dźwięku dla kart graficznych redeon
jeśli masz taką pozycje, ustaw tą kartę dźwiękową jako domyślną a dźwięk po hdmi się pojawi
 

Maq2008

New member
wykrywa mi takie karty:
- RS780 Azalia controller (działają z jej poziomu głośniki komputerowe 2.0)
- SBx00 Azalia (przy dźwięku testowym mam ciszę)

Przypominam że mam płytę główną (Asus M3A-H/HDMI) na chipsecie AMD/ATI A780 z zintegrowaną grafiką (radeon hd 3200) i kartą muzyczną (Realtek ALC1200).

HDMI Support
Enjoy Full HD 1080p Multimedia Home-Theater Entertainment
High-Definition Multimedia Interface (HDMI) is a set of digital video standards that delivers multi-channel audio and uncompressed digital video for full HD 1080p visuals through through a single cable. Supporting HDCP copy protection such as HD DVD and Blu-ray Discs, HDMI provides you with the highest-quality home theater experience.
takie coś jest na stronie asusa odnośnie mojego modelu płyty głównej
 

kropekkkk

New member
witam serdecznie

czytajac forum podjalem decyzje ze kupie panasa 37pv80.

z racji tego ze 42 mi sie nie zmiesci.

bylem wczoraj w euro rtv agd. zaskoczyly mnie dwie rzeczy. obraz byl jakby skladal sie z piasku. kropeczki i kropeczki.(nie pixele. bylo to dziwne bo obok stl lcd 42 samsunga ktory byl super obraz ale znowu na nim pixel.

nie udalo mi sie porozmawiac z obsluga sklepu a i w sumie dalem sobie spokoj z uwag na drugie zaskoczenie tj cena. 3100zl

cena tv na necie i innych w miare podobnych sklepach to od 2200 do 2600. czemu tu taka róznica niewiem.

prosiłbym tylko uzytkowników o jakiies zdjecie w/w tv podpietego do tunera sat np cyfra lub polsat.

czy ten piasek to kwestia sygnalu czu ten panas tak ma czy moze ustawienia lub inne jeszcze mozliwosci.. dokladnie to bylem w tesco kielce w galeri. moze ktos z forumowiczow mieszka niedaleko i ma mozliwosc sprawdzic. pozdrawiam


jakie sa warunki gwarancji panasa i ile lat na niego jest. moge np zerwisowac w serwisie w CK czy tam gdzie kupilem. gdzie moznazakupicw/w model w roszsądnych pieniądzach i w miare dobrej firmie.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Kropekkkk zapewniam Cię, że ten TV ma bardzo dobry obraz.

Jakość obrazu w sklepie to dwie sprawy :

1.Byle jaki sygnał podany do TV
2.Celowo podany taki sygnał aby wyeksponować to co się chce sprzedać a nie to co jest dobre.

Reasumując sklep to ostatnie miejsce gdzie można dokonywać decyzji pod katem jakości TV. Ja miałem tak samo totalny piasek na ekranie plazmy PV80 w sklepie. Żona się przestraszyła taką jakością. Ale, że to dobra kobieta jest to dała się przekonać i teraz w domu bardzo chwali tą plazmę.

Co do ceny to oczywiście jest nie do przyjęcia, do sklepu tradycyjnego można iść sobie TV obejrzeć czy podoba Ci się wizualnie a później kupić w sklepie internetowym. Ja tak zrobiłem i zaoszczędziłem 1300zł. TV jak w podpisie z którego jestem bardzo zadowolony.
 

alex2006

New member
Th42pv80

Panowie pytam tak z czystej ciekawości:
W razie awari gdzie dzwonić?jak to wygląda?
Kupiłem przez internet(wszystko super,TV bardziej niż super)mam fakturę zakupu i taką małą książeczke gwarancyjną.Czy coś jeszcze trzeba aby gwarancja była ważna(jakieś pieczątki czy coś)?
Oczywiście przed zakupem przeczytałem cały ten wątek,ale i tak bym go kupił!
Ja nie sprawdzałem w menu serwisowym ile godzin chodził,ale pudło było przezemnie otwierane pierwszy raz(wszystko szczelnie zamknięte).:)
 

sviru

New member
Witam. Kupilem 42PV80 jakiś czas temu i walcze z podpinaniem go do kompa. Do tej pory udało mi się wypuścić na plazme przez VGA max 85hz, które plazma widzi. Obecnie mam ustawione 75hz ze wzgledu na RECLOCK na 25hz czego 75hz jest wielokrotnością.

Co mnie nurtuje to - ustawienie 50hz/100hz jest aktywne tylko podczas ogladania TV. Opcja ta znika od razu po przejsciu na HDMI/DSUB.

O ile przy VGA (Dsub) plazma pokazuje info o odswiezaniu w opcjach PC - tak juz przy HDMI nie ma nigdzie takiej informacji czy akutalnie jest to 24/50/60hz.

Czy mozna sie dokopac tych informacji o aktualnym odswiezaniu wejsciowym?

Czemu tak mnie to interesuje? Z tego powodu ze w instrukcji jest napisane ze przy wejsciowym 50hz plazma "robi" z tego 100hz - z tego co mi wiadomo z wejsciowych 60hz 100 hz ni jak nie zrobi.

Podczas podpiania XBOXa 360 dziala i 50hz i 60hz bo Xbox sie pyta czy obraz jest wyswietlany poprawnie.

Chcialbym wiedziec na jakiej zasadzie dziala 100hz i czy tylko przy wejsciowych 50hz? I czy manualnie 50/100hz mozna zmieniac tylko i wylacznie przy ogladaniu TV (nie wiem jak jest ze SCART i Component ale to mnie nie interesuje bo nie uzywam).

Dzieki. Pozdrawiam.
 

Yahoou77

Member
Czy matryca lekko świeci nawet przy braku sygnału?

Witam! Od kilku dni posiadam Panasonica TH-42PV80PA i ogólnie jestem bardzo zadowolony, jednak mam takie pytania do innych użytkowników tego modelu a może i użytkowników innych telewizorów plazmowych:

1. Czy to normalne, że kiedy przełączę np. na HDMI3, na którym nie mam podłączonego sygnału, matryca zamiast być całkowicie wygaszona i czarna, mimo wszystko świeci wyraźnie na szaro? Nawet jak wszystkie parametry obrazu (kontrast, jasność, kolor, ...) zmniejszę do zera to i tak matryca wyraźnie świeci. Jest to widoczne szczególnie w zaciemnionym pomieszczeniu.

2. Oglądając w ciemności film z ciemnymi scenami, ciemne powierzchnie obrazu jakoś mnie rażą. Nie wiem jak to wyjaśnić, bo w tych miejscach czerń jest prawie czarna, ale jakoś tak mój wzrok się męczy. Przesiadłem się z 32 calowego Panasonica CRT 100Hz i tam takich sytuacji nie miałem.

Proszę napiszcie jak to wygląda u was, bo może mój egzemplarz kwalifikuje sie na reklamację...
 

darzur

New member
Chyba tak po prostu jest. Mój też nie ma głębokiej czerni i matryca świeci nawet kiedy podawana jest na nią czerń. Niemniej jednak CRT też świecił, ale już nie pamiętam czy ciemniej czy jaśniej. Podobno jest możliwość kalibracji i być może wtedy można też obniżyć czerń, ale nie doszedłem jeszcze jak... Ostatnio oglądałem jakieś LCD samsunga i on był faktycznie czarny, ale to chyba jeden z tych modeli z wygaszaniem podświetlenia chociaż pewnien nie jestem...
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Yahoou77 napisał:
Proszę napiszcie jak to wygląda u was
W moim przypadku:

ad 1, to wygląda u mnie tak jak opisałeś, przy czym postrzegany kolor tej "szarości" zależy od punktu odniesienia. W ciemnym pomieszczeniu, przy zgaszonym świetle matryca widocznie lekko świeci na szaro, a przy oświetleniu zewnętrznym oraz zależnie od trybu wyświetlanego obrazu matryca w odbiorze jest, hmm... mniej lub bardziej czarna, do absolutnie czarnej włącznie :)

ad 2, u mnie nie ma czegoś takiego, ale jak napisałeś dotyczy to męczenia się wzroku. Jest to sprawa subiektywna.

Pozdrowienia!
 

nashaden

New member
FredzioPL napisał:
Pod jaki uchwyt do sciany jest ten TV. Standard VESA czy cos inego?? Zastanawiam sie nad PV80 i PV8.
Do PV80/PV8 pasują uchwyty o regulowanej szerokości/wysokości rozstawu śrub montażowych. Co do rozstawu w w/w modelach - mowa o tym była już kilka(naście) razy. Proszę skorzystać z opcji: "Szukaj..."
 

gubic

New member
wiem,że było już kilka razy ale nie zapisałem a odnalzeżć nie mogę-proszę kogoś wyrozumiałego o kod do menu serwisowego(lub nr strony do dyskusji)i jak spr przebieg.
42pv80 już w domu na mnie czeka,a ja w pracy jeszcze i chcę sprawdzić tylko dziś czy ok. Tv kupiłem w makro wersja PA za 2434zl na 20rat bez odsetek:)
PS.Czy dam radę sam zainstalować podstawkę i czy mogę tv położyć na ten czas np.na podłodze..
 

nashaden

New member
gubic napisał:
wiem,że było już kilka razy ale nie zapisałem a odnalzeżć nie mogę-proszę kogoś wyrozumiałego o kod do menu serwisowego(lub nr strony do dyskusji)i jak spr przebieg.
42pv80 już w domu na mnie czeka,a ja w pracy jeszcze i chcę sprawdzić tylko dziś czy ok. Tv kupiłem w makro wersja PA za 2434zl na 20rat bez odsetek:)
PS.Czy dam radę sam zainstalować podstawkę i czy mogę tv położyć na ten czas np.na podłodze..

Znalezienie zajęło mi 20sec: w w w.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=193856&highlight=42pv80+menu+serwisowe#post193856

Sorki za nie działający do końca link, usuń spacje spomiędzy www, ale non stop pisze, że nie mogę wklejać linków mimo, że mam już więcej niż 5 postów...
 
Ostatnia edycja:

markx

New member
gubic napisał:
wiem,że było już kilka razy ale nie zapisałem a odnalzeżć nie mogę-proszę kogoś wyrozumiałego o kod do menu serwisowego(lub nr strony do dyskusji)i jak spr przebieg.
42pv80 już w domu na mnie czeka,a ja w pracy jeszcze i chcę sprawdzić tylko dziś czy ok. Tv kupiłem w makro wersja PA za 2434zl na 20rat bez odsetek:)
PS.Czy dam radę sam zainstalować podstawkę i czy mogę tv położyć na ten czas np.na podłodze..

Ciekawa ta oferta macro. Moje pytanie jest takie. Czy raty moga byc na osobe inna niz widnieje na karcie, czy tylko na wlasciciela karty? Potrzebna sa jakies dokumenty weryfikujace?
 

Ariok

New member
Witam
Witam, tym bardziej że to mój pierwszy post na forum, a nie będę ukrywał że ty Wy pomogliście mi dokonać wyboru sprzętu który teraz u mnie gra.
Telewizorek jest świetny.
Ale mam pytanie trochę innej beczki, nie bardzo wiedziałem gdzie je zadać (z góry przepraszam moderatorów).
No więc tak telewizor jest w formacie 16:9 pod który jest podpięte (kablem HDMI) DVD (ustawione w opcjach na odbiór 16:9), film leci oczywiście DVD oczywiście w formacie 16:9. Czyli wszystko ok.
I teraz pytanie. Czemu na telewizorze obraz jest z czarnymi pasma na górze i dole.
Wiem, wiem, obraz można dostosować poprzez funkcję powiększania tak na telewizorku jak i na DVD , ale czy o to chodzi. Jak to jest do końca z tymi formatami, w jakich formatach jest nadawany taki obraz, teoretycznie podawany w formacie 16:9.

Pozdrawiam
 

gubic

New member
nashaden nie mam pojęcia o co Ci chodzi z linkiem który podałeś,ale tam nie ma mowy o kodach serwisowych...
W makro na raty może wziąć towar osoba która nie posiada karty-przy okazji wyrobią każdemu kartę kredytową gemoney banku która uprawnia do wejścia na halę i robienie zakupów,płacenie nią w kasie
A co z moim pytankiem??
 
Do góry