Panasonic seria PV80 i PV8

matej

New member
Witam szanownych forumowiczów.
Czy w PV80 są jakieś programowe procedury przeciwdziałania wypaleniom, takie jakie ma np LG (wybielenie, orbiter)? Pytam dlatego ,że przymierzam się do zakupu własnie tego modelu. Jedyne co mnie jeszcze powstrzymuje to właśnie to wypalanie.
 

matej

New member
Proszę nie cytować bezpośredniego poprzednika. ArtS :)

Czy jest to poważny problem (wypalanie) ,bo nie chciałbym po ewentualnym okresie docierania oglądąć (kilka godz. dziennie) cały czas w zomie aby np nie utrwaliło się logo stacji czy też trójkąt z ograniczeniami wiekowymi.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtS007

New member
Bez reklam
To nie jest jakiś poważny problem. Po prostu warto pamiętać o płodozmianie, czyli nie oglądać tylko i wyłacznie jednego kanału. Oglądanie jednego kanało z jaskrawym logo nie jest problemem, jeśli przez jakiś czas oglądamy inny kanał, gdzie w miejscu poprzedniego logo jest zwykły obraz.

Jeśli chodzi o orbiter, to jego znaczenie jest przeceniane. Pewnie to wiesz, ale napiszę. Orbiter działa na zasadzie cyklicznego minimalnego przesuwania obrazu we wszystkich kierunkach. W moim Samsungu dzieje się to co dwie minuty, zaś samo przesunięcie to dwa piksele. Normalnie tego nie widać, chyba że oglądam np. TVN 24, gdzie są paski informacyjne i łatwo to zauważyć. Dlaczego piszę o tym, że funkcja ta jest przeceniana? Otóż jej działanie sprowadza się do rozmycia powidoku. Jeśli więc mamy np. logo TVN24, to ono i tak się utrwala, tyle że jest rozmydlone. Orbiter ma za zadanie zminimalizowa utrwalenie się ostrych krawędzi powidoku. I ma znaczenie bardziej dla obrazu z czarnymi pasami na górze i dole. Osobiście zastanawiam się nad jego wyłączeniem.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

ivf

New member
ten orbiter, z racji swojej ograniczonej pracy, nawet nie rozmazuje całego loga, a jedynie jego krawędzie.. cały "środek" loga i tak będzie pięknie wypalony. tzn. tak naprawde nie będzie bo dzisiejsze plazmy dobrze sobie z tym radzą i rzeczywiście wystarczy oglądać co jakiś czas inny kanał..

o co natomiast chodzi z tymi pasami góra-dół? dlaczego tu orbiter może mieć większe znaczenie? nie rozumiem ;) pasy ogólnie są "złe" i nie będzie miało znaczenia czy będą się zaczynać piksel wyżej czy niżej..

popieram więc opinię, że jest on przeceniony i można go spokojnie wyłączyć, jednak mi on nie przeszkadza więc nie ruszam.. ewentualny brak tej funkcji nie powinien mieć wpływu na wybór zakupu

a zamiast "wbudowanego" wybielenia j/w - włączenie samego "śniegu" z niedziałającego kanału będzie tak samo pomocne ;)
 

blackholesun

New member
Matej nie przejmuj się wypaleniami. Ja mam plazmę Panasa tegoroczną i sprzed dwóch lat. Ta dwuletnia chodzi codziennie 9 godzin, głównie TV z różnymi logami. Nic się nie wypaliło - przynajmniej z 4 metrów, a tak zwykle oglądam, nic nie widać.

Raz po parogodzinnym seansie w 4:3 było widać powidoki (w 4:3 oglądam z czarnym tłem po bokach). Następnego dnia po paru godzinach zwykłej telewizji, powidoki zostały jedynie wspomnieniem.
 

matej

New member
Dzięki dobrzy ludzie za dobre rady. Jutro finalizuje zakup TH-42PV80. Jak dojedzie, oby w całości ;), oczywiście podzielę się z Wami moimi wrażeniami i spostrzeżeniami.
Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
ivf, dokładnie jest tak, jak piszesz. W przypadku czarnych pasów granica między powidokiem (aktywną częścią obrazu), a pasami jest lekko rozmyta. Oczywiście można się zastanawiać nad sensem tego rozwiązania, ale niektórzy producenci je stosują.

ArtS :)
 

vip_1

New member
tak czytam i zastanawiam się co tak ludzie się uparli na te wypalania i docierania plazm, jak kupiłem PV nigdy nie miałem żadnego problemu z takimi zjawiskami, w pierwszych dniach TV grał jeden program nawet 6 godzin (np. mini-mini), od pierwszej minuty mam nastawy obrazu na normalny i nigdy nic nie widziałem więc się zastanawiam czy inni poprostu panikują czy naprawde coś im się wypala po kilku godzinach oglądania jednego kanału?:hmm:
 

PWK

New member
Ostatnio w sklepach pojawiły się modele z literką "P" na końcu (np. TH-42PV8P), brakuje natomiast wersji bez literki. Wie ktoś co jest grane? Jakieś lekko zmodyfikowane modele?
 

etomk

New member
krist-off. mam 42 cale i z tej odleglosci rewelacja, do tego stopnia ze dla ojca zamwilem juz 37 cali ale pv 8. na cp obraz w zaleznosci od kanalu. publiczna nie za bardzo, reszta, ok. rewelacja na CP sport 16:9 (siatkowka) pzdr
 

darzur

New member
Ostatnio zapuściłem sobie zdjęcia z czytnika SD. Sama obsługa karty wprawdzie jest kiepska (nie widzi np. katalogów), ale jakość zdjęć to już miód. Nie dorównuje wprawdzie zakresem tonalnym mojemu wysłużonemu monitorowi CRT Mitsubishi, ale jest naprawdę OK. 1% i 99% szarość jest rozróżnialna na granicy percepcji i pewnie gdybym nie wiedział, że jest to bym nie zauważył. 2% i 98% są już wyraźnie widoczne więc jest przyzwoicie. Być może z czasem coś się poprawi (docieranie) ale nie oczekiwałbym zbyt wiele. Tak czy inaczej gdyby nie to, że jest taki mały to powiedziałbym, że efekt jest zbliżony do pokazu slajdów.. :)
 

zibii22

New member
ivf napisał:
może winę ponosi słabej jakości kabel antenowy? zbyt słabo ekranowany? ewentualnie spróbuj jakoś odłączyć uziemienie z komputera (np stosując przedłużacz bez uziemienia), choć to raczej nie ma znaczenia skoro twierdzisz, że wystarczy wyłączyć komputer i wszystko gra.. mimo wszystko spróbuj bo ta czynność nie wymaga wielkiego poświęcenia i daj znać czy to miało jakiś wpływ ;) (ewentualnie dla pewności monitor również odłącz podczas testu od uziemienia)
ivf zrobiłem tak jak napisałeś,dalej to samo,po odłączeniu kabla DVI-HDMI,zakłócenia ustępują.Może to wina karty graficznej.Bardzo mi to nie przeszkadza,bo i tak oglądam z fredka,a z niego wszystko ok.Zero zakłóceń.
 

fibix

New member
Dokładnie tak. Ten TV-ik nie ma cyfrowego wyjście audio. Pozostaje Ci więc dekoder jakiejś platformy z wjściem cyfrowym lub optycznym.
 

FCORRADO

New member
Mam dekoder z Dolby AC3 optyczne + elektryczne cyfrowe wyjście, wygląda to tak: 2 wejscia AC3 i jedno cyfrowe.

Z glosnikow 5.1 wychodza mi 3 wejscia do podlaczenia, jak mam to zrobic skoro w dekoderze mam tylko 2 wyjscia Dolby AC3 ? , a trzecie jest przeciez cyfrowe.
 
Do góry