Panasonic seria PV80 i PV8

ivf

New member
zibii22 napisał:
ivf zrobiłem tak jak napisałeś,dalej to samo,po odłączeniu kabla DVI-HDMI,zakłócenia ustępują.Może to wina karty graficznej.Bardzo mi to nie przeszkadza,bo i tak oglądam z fredka,a z niego wszystko ok.Zero zakłóceń.
to nie wina karty. pewnie trzebaby lepiej zmasować oba sprzęty - komputer z tv.. w jakimś innym wątku była o tym mowa i pomagało w podobnym problemie
 

royalmichael

New member
Czy ma ktoś z tego forum plazmę TH-37PV80 połączoną przez HDMI z N recorderem? Ponoć N recorder z niektórymi telewizorami przez HDMI odmawia współpracy. Jak to jest w przypadku TH-37PV80, może ktoś ma N recordera albo sie orientuje czy działa (znajomi itp.)
Pozdrawiam
 

marsz2

New member
PV80 i zaskakujący pobór mocy przy stand-by

Witam serdecznie.

Od miesiąca jestem posiadaczem 42PV80 i bardzo sobie chwalę ten produkt.

Dziś jednak miałem okazję z czystej ciekawości sprawdzić pobór mocy telewizora. Skorzystałem z miernika VELLEMAN, który kupiłem sobie w sklepie elektronicznym NowyElektronik. Kosztuje to około 60 zł, na allegro są także dostępne...

Wyniki przy pracującym telewizorze są zadowalające i zgodne z oczekiwaniami: pobór jest zmienny, w zależności od jasności danej sceny i nastaw jasności telewizora, oscyluje pomiędzy 100W a 200W (średnio 140W). Cos fi wskazywany przez miernik wynosił w każdej chwili 1 (100%). Dla białej planszy wyświetlonej z pomocą podłączonego do tv komputera osiąga ok. 250W przy średnich nastawach jasności. Taka biała plansza to oczywiście nietypowy rodzaj sygnału w TV, ogólnie więc, wyniki mają się nijak do załączonej do TV instrukcji, gdzie średnie zużycie mocy określone jest na 255W (model TH-42PV80PA). Jest lepiej :)

O ile powyższa rozbieżność jest akurat zadowalająca, o tyle niepokój budzi inny pomiar - w trybie czuwania (stand-by) - czyli TV wyłączony pilotem, świeci się czerwona dioda na przednim panelu.
Wg instrukcji: pobór mocy w trybie gotowości to 0.7W. Co pokazał miernik? 38W! (wsp. cos fi nadal 100%) Co więcej, wciśnięcie przycisku na TV i teoretyczne całkowite jego wyłączenie nic nie zmienia - nadal mam 38W na odczycie. Dopiero fizyczne wypięcie wtyczki zasilania daje efekt w postaci zerowego poboru.

Powyższy wynik rozczarował mnie - trzeba będzie pamiętać o wyłączaniu TV na listwie. Jeśli chodzi o wiarygodność samego miernika - mam do niego zaufanie. Mierzyłem nim różne urządzenia domowe, wskazania są raczej spodziewane, zgodne z parametrami urządzeń...

Czy inni posiadacze 42PV80 mieli może okazję skorzystać z takiego niedrogiego miernika i dokonać odczytu poborów mocy, także w trybie stand-by? Zastanawiam się, czy cała seria tak ma, czy może trafiłem na "gorszy model"? :) Liczę na wymianę doświadczeń. Pozdrawiam...
 

Łonio

New member
PaweleS napisał:
No i stało się.Po niespełna 2,5 miesiąca wczoraj 42PV80 odmówił posłuszeństwa.Nagle wyłączył się i ponownie nie chce się włączyć.
Czy ktoś juz miał do czynienia z Profi Plasma Service?
Na stronie Panasonica podają ,że przyjeżdżają do domu i próbuja reperować na miejscu.Ile trwa oczekiwanie na taką usługę? Tak w ogóle to jestem ciekaw jak często psują się właśnie te modele?
No ja niestety będę miał wizytę domową, ponieważ u mnie wadliwie działa czujnik CATS.
Oglądam tv w ustawieniu kinowym, a czujnik mimo wszystko zmienia jasność obrazu.
Nawet przy zaklejonym czujniku obraz zmienia samoczynnie jasność.
Zadzwoniłem do Panasonic Polska, tam dali mi namiar do swojego serwisu bliżej mojego miejsca zamieszkania. I tam konsultowałem się z serwisantem poprzez meila.
Następnie zgłosiłem oficjalnie usterkę w tymże serwisie. I teraz czekam na telefon z serwisu, w celu umówienia wizyty. Pani wstępnie poinformowała mnie, że mają dużo roboty i może to trochę potrwać. Niestety jeszcze nie potrafię sprecyzować, ile to trochę może potrwać ;)
 

royalmichael

New member
Witam. Czy ktoś wie którą śrubkę trzeba poluzować/dokręcić żeby telewizor przestał buczeć? W ostatnim czasie to buczenie się nasiliło - siedząc 3m od TV słyszę buczenie i to głos w tv nie jest wyciszony tylko normalnie ustawiony.
pzdr
 

panchoo

New member
A masz jakąś śrubkę z przodu - czy po prostu tak się "z głupa" pytasz???

podobno pomaga poluzownie śrubki z tyłu panelu znajdującej u góry od strony napisu Viera

- piszę podobno bo mojej PV-ce nic takiego nie dolega....

pozdrawiam
miłego majsterkowania !!! - (uprzedzając pytanie - luzujemy kręcąc śrubkę śrubokrętem w lewo :-D )
 

panchoo

New member
Generalnie chodzi o śrubki na obwodzie tylnej ściany PV80 - z tego co czytałem najczęściej pomaga lekkie popuszczenie górnej prawej śrubki (patrząc na tylna ściane) - muszę jednak dodać, że spotkałem się z wypowiedzią, że w jednym przypadku pomogło dopiero popuszczenie jednej czy dwóch śrubek z dolnego rzędu (już nie pamiętam których) - tak więc wlacząc z brzęczeniem popuszczamy śrubki na tylnej obudowie - które?? - to już musimy sami sprawdzić !!

pzdr
 

jmg

New member
TH-42PV80PA - przyjechał

Kilka słów w temacie.

Przede wszystkim podziękowania dla wszystkich głosów na forum, które sledzę od początku założenia tego wątku.

Wczoraj odebrałem i ja swój egzemplarz. Zakup w electro.pl bardzo udany i choć telewizorek przyjechał dzień później niż zapowiedziano (ech, kurierzy) to transport w pozycji pionowej, kurier wniósł sprzęt do domu i cierpliwie poczekał aż sprawdzimy zawartość pudła zaś na liczniku w menu serwisowym 1 włączenie i 3 minuty.

Wcześniej użytkowałem Sony Trinitron 25", telewizor 10 letni, który dawał jednak rewelacyjny obraz. Sygnał z Cyfry + jest u mnie dość silny, w granicach 92-94%, do tego tuner Thompson, który połączyłem z PV80 scartem 1,2m Prolink. DVD Sony 5 letnie, połączone compenentem 1,2m Prolink.

Przyznam, że po świetnym obrazie na CRT miałem spore obawy o nową plazmę. Zupełnie bezpodstawnie. Ustawiłem na tryb normalny, zjechałem z ustawieniami do ca. 40% i doznałem szoku. Obraz jest rewelacyjny, choć oczywiście nie na wszystkich kanałach. Dzisiejszy mecz na The Emirates oglądałem bez szczęki - wypadła na podłogę tak dzięki emocjom towarzyszącym temu starciu jak i szokującemu obrazowi. Pasjonuję się piłką nożną już 15 lat i dziś rozpoczęła się dla mnie nowa era :)
Jedyna wątpliwość dotyczy dalszych ujęc kamery i lekkich duchów towarzyszących wówczas koszulkom Arsenalu (barwa czerwona), przy niebieskich strojach MU już tego nie widziałem. Czy ktoś wie czy można coś z tym zrobić? Przypadłość o której już wcześniej wspominano, czyli falujące linie boiska przestały mi przeszkadzać już po 8 sekundach meczu.
Inne subiektywne odczucia: dźwięk rzeczywiście nie powala, ale tragedii nie ma, oczywiście dla wymagających kino niezbędne. Czerń też daleka od ideału, ale absolutnie satysfakcjonująca moim zdaniem jak na tą cenę.
Za całokształt daję 10/10.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Falujące elementy obrazu mogą być wynikiem działania któregoś z polepszaczy obrazu (P-NR, 3D-Comb), poeksperymentuj z ustawieniami. Odnośnie rozmywania kolorów tych czerwonych koszulek - na Twoim miejscu, jeżeli byłaby jeszcze taka możliwość, sprawdziłbym dokładnie jak to wygląda na poprzednim telewizorze. Mniejszy rozmiar obrazu plus mniejsza jego rozdzielczość lepiej ukrywa tego typu wady obrazu z sygnału cyfrowego ale może być tak, że gdy przyjrzysz się temu z bliska, to i na crt je zauważysz. Ale najważniejsze abyś był zadowolony :)

Pozdrowienia!
 

st3ja

New member
marsz2 napisał:
O ile powyższa rozbieżność jest akurat zadowalająca, o tyle niepokój budzi inny pomiar - w trybie czuwania (stand-by) - czyli TV wyłączony pilotem, świeci się czerwona dioda na przednim panelu.
Wg instrukcji: pobór mocy w trybie gotowości to 0.7W. Co pokazał miernik? 38W! (wsp. cos fi nadal 100%) Co więcej, wciśnięcie przycisku na TV i teoretyczne całkowite jego wyłączenie nic nie zmienia - nadal mam 38W na odczycie. Dopiero fizyczne wypięcie wtyczki zasilania daje efekt w postaci zerowego poboru.

witam,
czy ktoś mógłby odnieść się do tego?
jestem na etapie zakupu telewizora, jestem już w zasadzie prawie zdecydowany na 37PV80 (pozostaje zobaczyć go na żywo), a tu taki news! dla mnie to dramat, bo gniazda elektryczne mam schowane za meblami, a listwy nie ma gdzie umieścić :(
paranoja :(

Ps. Mam też jeszcze jedno pytanie, z zupełnie innej beczki - czy ten telewizor jest.. ładny? Na zdjęciach w internecie czarna stopa, czy ramka nadaje mu takiej ciężkości, że aż prosi się o jakiś subtelny srebrny dodatek, jak np. w 32LX8, czy 32LX85 :/ Natomiast nie wiem, jak prezentuje się live.
 
Ostatnia edycja:

slavOK

New member
odniosłem się do tego kilka postów wyżej, nawet podałem link do tematu gdzie ten problem był mocno poruszany, wiec cofnij się o stronę i kliknij w link który podałem,
to czy się tv podoba czy nie jest kwestią indywidualną, każdy ..uj ma swój strój jak to się mówi więc prościej przejechać się do jakiegoś MM i sprawdzić sobie organoleptycznie.
 

jmg

New member
Bogdan,

Dziękuję za odpowiedź. Jestem bardzo zadowolony i nie będę wiercił tematu czerwonych koszulek; zamierzam cieszyć się świetnym zakupem i naprawdę rewelacyjnym odbiorem. CRT też już nie podłączam, uwagę poświęcam nowemu sprzętowi, ale w nawiązaniu do Twoich rad: wyłączenie polepszaczy nie pomogło.

Pozdrawiam serdecznie
 

royalmichael

New member
Dvd Hd?

Witam. Zacznę od tego, że nie wiem gdzie napisać tego posta:) Mam kilka filmów w HD i potrzebuję jakiś odtwarzacz do tego TV. Żeby odtworzyć te filmy w HD potrzebuję odtwarzacza blue-ray? widziałem na allegro kilka ofert zwykłych odtwarzaczy do 250zł np Philips DVP5990 / DVP5980 ale one czytają 720p/1080p czy tylko skalują?

Pozdrawiam
 

Omen07

New member
Pv80 & Pv8p

Witam i pozdrawiam szczęśliwych posiadaczy PV80 i PV8:).. Mam do Was pytanie: czy obudowa TV 37PV80 i 37PV8 są identyczne:roll: Szczególnie chodzi o to czy w PV80 jest matowa tak jak przy PV8 ?????????? Czy jednak są jakieś różnice???? A jeżeli posiadacz PV80 mógłby mi przesłać fotkę obrazującą odcień obudowy, byłbym bardzo dżwięczny..

Pozdr. Adam
 
Do góry