Panasonic seria PV80 i PV8

Ralph_S

New member
hafnarfjordur napisał:
witam mam pytanko , po wlaczeniu plazmy(50pv8 przez jakies 5 minut poki sie nie rozgrzeje przez cala szerokosc ekranu idzie pomaranczowy pasek szerokosci ok 5 cm po prawej stronie ,czy juz mam tv wyrzucac? :shock::niewiem:czy juz ktos tak mial? Tv ma okolo miesiaca :cry:

Nie napisałeś od kiedy tak się dzieje, ale i tak nie ma to znaczenia.
Jeśli tv jest na gwarancji to natychmiast dzwoń do serwisu, niech przyjeżdżają i zabierają do naprawy albo wymiany.
 

pepe7

New member
witam,
wlasnie odebralem panasa 42PV80, narazie podlaczony bezposrednio z osiedlowej kablówki. Wszystko ok, pozytywne wrazenia jesli chodzi o obraz.
Problem w tym ze mam po prawej stronie kilkanascie cienkich pionowych czerwonych pasków :(
Kolega mowil ze czytal gdzies ze to kwestia ustawien i mozna sie tego pozbyc.
Mam nadzieje ze tak wlasnie jest, bo nie chcialbym na dzien dobry kontaktować sie z serwisem.
Wielka prosba o pomoc.
z góry dziękuje i pozdr
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Zależy jakie grube te paski.

Akurat podpowiedź mogła być kilka postów wcześniej.
Spróbuj ustawić Menu/Ustawianie/Powierzchnia obrazu - na Włączony. Paski mogą być związane z jakimś dodatkowym sygnałem nadawanym przez operatora kablówki.
Gdy zmienisz to ustawienie i paski znikną - masz odpowiedź. Można też zmienić z pilota ustawienia proporcji obrazu np. na Zoom1 czy Zoom2 - efekt powinien być ten sam.
Jeśli pomimo prób z różnymi ustawieniami obrazu paski cały czas będą w tym samym miejscu, może to oznaczać awarię matrycy plazmowej.

Pozdrowienia!
 

KODO3

New member
test na green ghosting

Od dzisiaj jestem posiadaczem plazmy 37pv80 i nawet jest ok , obraz na zwykłym analogu jest ładniejszy niz na lcd, dvd tez fajnie wyglada , tylko ta czerń mogłaby byc bardziej czarna- moze macie jakies swoje ustwienia które ja polepszaja , jak tak to prosze o porade. Natomiast jakis czas temu byl poruszany problem tzn- green ghosting- w tym modelu jednak wystepuje ! jest duzo mniej odczuwalny niz w sprawdzanych modelach z serii 60 i 70 ale widac zielen w bardzo szybkich scena ( test na GoW i CoD4).
 

wcale

New member
@czujnik1
Może opiszesz swój problem. Kiedyś jakiś facet rozpisywał o firmie Asus jaka jest beznadziejna, bo nie chcieli mu przyjąć telefonu "P750" na gwarancji, bo jest problem z ekranem. Kilka razy odsyłał na gwarancji.J ak się okazało, to facet miał pretensję o to, że ekran jest za mały i to mu nie odpowiada. Jak kupował, to wydawało mu się, że jest większy.

U mnie nie występuje green ghosting. Przynajmniej na razie nic takiego nie zaobserwowałem...
Może to zależy jak bardzo się wpatruje w ekran ? Jeśli oglądasz film, to patrzysz co się dzieje na ekranie a nie znaleźć jakieś zielone poświaty.
Może to też zależy od rodzaju sygnału. Na kodeku "poison" występowało chyba zielone, ale to nie była wina matrycy, tylko błędy kodeka. Każdy sygnał cyfrowy jest kompresowany metodą stratną i nie będzie idealny. Jednak bezstratne nie nadają się do transmisji ze względu na zbyt wysiki transfer.
U siebie teraz ustawiłem matrycę na wartościach ok 60% (jasność, kontrast, itd) i Zoom 3, żeby loga nie zostały. jeszcze ok 180 godzin takiego wygrzewania będzie. Myślę, że to jest szybszy sposób i lepszy. Chyba najlepiej by było na 20-40 godzin zostawić na wartościach 100% i biały ekran, ale nie chcę sprawdzać (skoro można loga usunąć, to powinno poskutkować szybszym wygrzaniem).

I jeszcze jedna rzecz. Jeśli ktoś się z tym spotkał, to proszę o pomoc.
Problem jest dziwny:
KIEDY siedzę przed TV i chcę zmienić kanał na dekoderze (SetTopBox z Videostrady), to pilot nie działa(od dekodera). Jeśli wyłączę TV, to wszystko jest OK (miga zielona dioda na dekoderze po naciśnięciu przycisków na pilocie). Zasłoniłem ekran kartką, żeby nie świeciło z TV w pilota i wszystko działa wyśmienicie. Co można z tym zrobić ?
Proszę o pomoc.
 
Ostatnia edycja:

KODO3

New member
green ghosting

ps :) green ghosting wystepuje tylko podczas podlaczenie kompa po hdmi i tylko na szybkich grach. podczas ogladanie tv , dvd, blue cos takie nie wystepuje
 

candyboy

New member
KODO3 nie masz racji.

To proponuję Ci włączyć np: DHD i na koniec programu kiedy jest pokazywana tzw"lista płac" ustaw ekran na ZOOM3 i obserwuj piękny efekt "green ghosting":(

Nie trzeba być znawcą i fachowcem żeby widzieć jak PV nie radzi sobie z szybko poruszającymi się białymi elementami na czarnym tle.U mnie na liczniku w 42PV80 już 1000h i efekt green ghosting jest widoczny od samego początku.Nie jest to bardzo intensywne i przeszkadzające w oglądaniu,występuje naprawdę bardzo sporadycznie ale występuje.Wątpię żeby to zależało od konkretnego egzemplarza.

A to czy ktoś to widzi czy nie to już odrębny temat.Są osoby co zachwycają się divixem,podziwiają na ekranie kwadraty i twierdzą że to jak DVD.Czytałem w tym wątku relacje ludzi którzy twierdzili że na ich PV obraz z anteny dachowej jest rewelacyjnej jakości i szczęka im opadła jak podłączyli plazmę do takiej anteny.Ja mam podpięty po plazmę sygnał z kablówki i N-ki.I na kablówce żaden program nie robi na mnie super wrażenia,jeden gra lepiej inny gorzej ale to daleko do super obrazu,jest znacznie lepiej niż na LCD ale nie super.A jeśli chodzi o N-ke to też jest różnie.Nawet między kanałami HD jest wyraźna różnica jakości obrazu.Wszystko to kwestia jak bardzo mamy wyczulony wzrok na różnice w jakości obrazu i jak bardzo postrzegamy szczegóły i detale w oglądanym obrazie.Tyczy się to także słynnego "green ghosting" który niestety występuje w panasach z seri PV.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Candyboy w zasadzie we wszystkim masz rację, zwłaszcza w stwierdzeniu, że każdy postrzega obraz subiektywnie.

Ale czy nie wymagasz za wiele od tego TV? Piszesz żeby przyglądać się obrazowi na zoo3 wiadomo wtedy wszystko jest powiększone...można też użyć lupy!!!

Ja po prostu oglądam i jestem zadowolony. Wiadomo, że jedne programy prezentują się lepiej inne gorzej..., ale przecież to jest budżetowy model, a nie klasa High End.
 

KODO3

New member
jesli o to chodzi to faktycznie jest srednio(GG) , tak naprawde przy normalnym ogladaniu tv , dvd bez zadnego zoom3 , tylko na auto lub 16\9 jest ok - sam jestem uczulony na takie rzeczy- jest w porzadku.Gorzej nietstety jak wczesniej powiedziałm na grach i co przed chwila zauwazyłem to na blue z kompa- rzadko ale widac-. Dziwi mnie takze podlaczenie d-sub mam taki dziwny zielony pasek wzdłuz ekranu na dolnej krawedzi??
 

candyboy

New member
marciniozo napisał:
Ale czy nie wymagasz za wiele od tego TV? Piszesz żeby przyglądać się obrazowi na zoo3 wiadomo wtedy wszystko jest powiększone...można też użyć lupy!!!
Napisałem o DHD i użyciu podczas wyświetlania końcowych liter funkcji zoom3 tylko po to aby każdy mógł się przekonać że efekt "green ghosting" występuje w panasach seri PV.Przy normalnym oglądaniu programów efekt ten praktycznie nie istnieje,ale chciałem na niego zwrócić uwagę że to jednak nie jest mit tylko smutny fakt.

Marciniozo ja wcale nie wymagam od PV zbyt wiele.Zdaję sobie sprawę że to model budżetowy i jestem z niego bardzo zadowolony.Przy swojej cenie oferuje super jakość,ale wymaga jak każdy odbiornik HD dobrego sygnału.Nawet przez chwilę nie żałowałem dokonanego wyboru ( poza tym że nie kupiłem wersji 50 cali ).Ale jak czytam wypowiedzi osób którym "opadła szczęka na widok programów odbieranych na słabej antenie dachowej,oraz to że z takiej anteny mają ładniejszy obraz na plaźmie niż na CRT" to się tylko zastanawiam co dla tych osób jest wyznacznikiem jakości obrazu?A jeśli dla tych osób słaby analogowy sygnał jest niemalże wzorcem to niech się powstrzymają przed pisaniem takich informacji na forum gdyż wiele osób szuka tu rzetelnych i obiektywnych porad przed kupnem tv.A zasugerowane takimi wpisami mogą pochopnie dokonać wyboru a potem się okaże że się rozczarują po tym jak przeczytali przekolorowane opinie i pochwały.Ja na moim 42PV80P oglądam wszystko jak leci,N-ke,kablówkę,DVD i niemal codziennie zapodaję 3-5 godzinną sesje z xbox360.Uczciwie napiszę że jestem z tej plazmy bardzo zadowolony i że wyświetla bardzo ładny obraz.

pozdrawiam
 

dmisialek

New member
green

KODO3 napisał:
ps :) green ghosting wystepuje tylko podczas podlaczenie kompa po hdmi i tylko na szybkich grach. podczas ogladanie tv , dvd, blue cos takie nie wystepuje

I tu się kolego mylisz...niestety...green ghosting występuje prawie zawsze, niezależnie od źródła sygnału, tyle, że raz jest większe, a raz mniejsze i nie wszyscy je widzą
 

KODO3

New member
dmisialek napisał:
I tu się kolego mylisz...niestety...green ghosting występuje prawie zawsze, niezależnie od źródła sygnału, tyle, że raz jest większe, a raz mniejsze i nie wszyscy je widzą

ja mówie tylko o tym co praktycznie widac, gg wsytepuje przy bardzo szybkich cenach ! a ciezko takie sceny zobaczyc na tv albo na dvd- jedynie szybkosc gier jest ''wystarczajaca''... ale suma sumarów gg wystepuje w plazmach panasa
 

motobartcompany

New member
gg jak to nazywacie:) występuje na każdej plaźmie. W moim Pionku 5080 XD też. Tyle że w stopniu takim, że "normalny człowiek tego nie zauważy.
Jednak ten efekt jest zredukowany prawie do zera.

Mając panasa pv70, pv700, i pv80 nie stety zielone krawędzie były bardzo widoczne przy każdym materiale. Oczywiste że na fotkach i nie ruchomych scenach tego nie widziałem.

Nie ma znaczenia czy to gra czy filmy. Ma za to znaczenie kolorystyka i szybkość sceny. Na zielonej trawie czy wolnym filmie tego nie zobaczymy.
Idealnym materiałem jest czarno biały film lub gra Gears of WAR. Ze względu na szarą kolorystykę.
 

AlexFM

New member
Male pytanko. Czy komukolwiek zdarzylo sie ze plazma gubila sygnal podawany z kablowki ?? Dziwnym trafem przestalo u mnie smigac UPC bo podczas wyszukiwania znajduje tylko 8 kanalow 4 analogowe i 4 cyfrowe. Podlaczany pod ten sam kabel stary tv philipsa widzi wszystkie kanaly. Ktos wie o co chodzi ??

Alex
 

qwert

New member
Jeśli chodzi o gubienie kanałów (też mam upc) to następuje to u mnie po podłączeniu PV-ki z kompem , kabel (dvi-hdmi)
 

AlexFM

New member
Tylko ze u mnie kabel od kompa byl podlaczony caly czas i wszystkie kanały UPC byly az tu nagle zostalo ledwie kilka. Zadnych zmian konfiguracyjnych nie robilem jesli chodzi o kompa...


-------------------------------------------------------
Dziwne, po odlaczeniu kabla dvi-hdmi wyszukiwanie poszlo normalnie... ???

Alex
 
Ostatnia edycja:
Do góry