Panasonic seria PV80 i PV8

Mariusz555

New member
problem z właczeniem

Od wczoraj jestem posiadaczem 42pv80,po sprawdzeniu F VOL-000 wyłaczyłem tv i od tej pory nie mogę normalnie włączyć tv,musze nacisnąć F VOL- i wtedy się włacza,jak to rozwiązać?:(
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Rozumiem, że wyłączyłeś tv będąc w menu serwisowym.
Może spróbuj go włączyć, wejść do menu serwisowego, wyjść z niego przez "exit" na pilocie i wyłączyć telewizor pilotem. No i później sprawdzić czy można go włączyć pilotem.
 

komanch

Member
Użytkuję PV80 jakiś miesiąc czasu, jestem bardzo zadowolony z obrazu (sygnał z tunera Cyfry+), natomiast nie moge sobie poradzić z automatyczną zmianą formatu (aspect) obrazu. Już piszę w czym problem.

1. PV80 na siłę stara się mnie uszczęśliwić zmieniając format obrazu (zwiększając i zmniejszając Zoom), np. oglądam rozpoczęcie olimpiady na TVP1, logo stacji kilka razy zniknęło mi z ekranu po chwili znowu wskoczyło, Zoom zwiększał się i znowu zmniejszał
2. To samo dzieje się (z tym że tutaj wydawać by się to mogło bardziej sensowne) w przypadku programów nadawanych panoramicznie, czyli z czarnymi pasami na górze i na dole ekranu, PV80 rozszerza obraz w pionie likwidując pasy, z tym że nie zawsze tego potrzebuję, często na górnym pasie jest logo stacji, na dolnym w tym czasie wyswietlane sa inne rzeczy, a po rozszerzeniu obrazu znikają
Próbowałem różnych ustawień dostępnych pod przyciskiem "Aspekt", ale jest to rozwiązanie tylko do czasu pozastawania na oglądanym aktualnie programie, po przełączeniu na inny kanał, automatyczny Zoom powraca.

Czy jest jakaś możliwość żeby wyłączyć ten automat w cholere na stałe?

3. Ostatni problem. Co muszę wcisnąć/ustawić aby uzyskać format obrazu który wyświetlałby mi cały, pełny obraz na ekranie? Chodzi o to, że brakuje mi boków obrazu. Nie da się tego szybko zauważyć, ale przykładowo, oglądałem film, na zakończenie było takie jakby motto filmu w postaci duzego napisu:
"Wolność bez granic, czyli piekło samotności",
na moim ekranie ten cytat wyglądał:
"ość bez granic, czyli piekło samotn"

W czym problem? poradzcie coś, dzięki.
 

Ryszards68

New member
komanch napisał:
Użytkuję PV80 jakiś miesiąc czasu, jestem bardzo zadowolony z obrazu (sygnał z tunera Cyfry+), natomiast nie moge sobie poradzić z automatyczną zmianą formatu (aspect) obrazu. Już piszę w czym problem.

Automatyczna zmiana formatu następuje przy ustawieniu ASPECT – AUTO. Działa to raz lepiej, raz gorzej. Trzeba z tego korzystać z rozsądkiem. Przy innych ustawieniach odbiornik nie powinien nic zmieniać sam. Istotna jest też sprawa ustawienia formatu 16:9 w tunerze sat. Co do pytania nr 3 to może tak to było nadawane by wypełnić ekran na wysokość (a format był np. 2:35:1 – więc ucinało trochę z prawej i lewej)? Pozdrawiam
 

Mariusz555

New member
bogdan_bronowice napisał:
Rozumiem, że wyłączyłeś tv będąc w menu serwisowym.
Może spróbuj go włączyć, wejść do menu serwisowego, wyjść z niego przez "exit" na pilocie i wyłączyć telewizor pilotem. No i później sprawdzić czy można go włączyć pilotem.
Tak właśnie zrobiłem,niestety to również nie pomogło,może ktoś jeszcze ma jakiś pomysł?:(
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Nie wiem co jeszcze można zaproponować (cienkibolekwteklockijestem ;) ). Reset do ustawień fabrycznych oraz odłączenie tv od źródła zasilania na godzinę czy dwie...
 

Mariusz555

New member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

Właśnie o tym pomyślałem,zobaczymy,tak czy inaczej rozmawiłaem z serwisem powiedzieli że źle trafiłem,jutro chyba wymiana.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Tonio

New member
Wyglada na to że Panas umarł...Tak czytam na temat tego docierania...kiedyś docierało sie silniki by lepiej chodziły...wymyslono hamownie w fabrykach i dzis dostajemy dotarte.Mysle że eksperymenty po iles set godzin by złapac powidoka jest lekką przesadą aTV ma służyć do ogladania...chyba ze ma mieć jeszcze jekies zastosowania...co?Osoby szczęśliwe ,które miały słynne naklejki tak jak ja widziały slogan reklamowy...100000tyś godzin zywotnosci...Panel G11...To jest paredziesiat lat oglądania...Jak znam swój zapał to za pare lat bedzie na scianie coś innego.Panowie...odbezpieczmy kapsel na piwku i rozkoszujmy sie Panasem...po to go kupilismy...Pozdrawiam!!:rolleyes:
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Właśnie, slogan reklamowy (chwila zadumy) to cóż zobaczymy jak będzie za te 100000 h, do zobaczenie wtedy ;)

Chociaż Tonio miał dziwne naklejki albo specjalną edycję – 100000 tyś h wow ile to będzie?! ;) :D
 
czy warto dopłacić?

witam.od kilku dni rozmyślam nad kupnem jednego z dwóch panasów,:hmm: :hmm: a mianowicie pv8 i pv80 i tak się zastanawiam czy warto dopłacac parę stówek do modelu pv80?!!głownie będę oglądał kablówkę i od czasu do czasu jakiś filmik na dvd i divix.proszę o opinie użytkowników ww.modeli.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
PV8 a PV80

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć / przynajmniej mi/. Ale powiem tak, ja TV kupuję na ładnych kilka lat. Z praktycznego punktu widzenia - PV80 ma 3 wejścia HDMI, ktoś powie po co tyle.... też tak jeszcze do niedawna myślałem, a w tej chwili wszystkie wejścia HDMI mam już wykorzystane.... A co będzie powiedzmy za 3 lata?

Każdy musi rozważyć co dla niego jest najlepsze, ja uważam PV80 za dobry wybór.

edit

Tonio masz rację cieszmy się naszymi Panasami!!!
/ a niech grają i 2000000h a co! /
 

damaioshin

New member
tez sie zastanawialem czy wybrac pv80 czy pv8... i dla mnie roznica w obrazie na korzysc pv80 byla wystarczajaca - doplacilem, jestem zadowolony.

pozdrawiam


ps. przydaloby sie wydzielic najwazniejsze informacje dot. omawianego modelu i umiesicc je na 1 stronie tego tematu. bo szukam skutecznego podlaczenia tego tv do komputera, i pewnei troche mi to czasu zajmie.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
podłączenie do PC

damaioshin a w czym masz problem z podłączeniem do PC? Możesz podłączyć po D-sub, lub po HDMI. Ja podłączyłem PV80 po HDMI z wyjścia DVI z karty graficznej - GF 8500GT / z przejściówką z DVI na HDMI - można ją bez problemu kupić /. Komputer bez problemu wykrył TV po ustawieniu klona i wszystko pięknie śmiga.

Pozdrawiam
 

m@rcinpl

New member
Ehh, przez 3 dni przerobiłem wszystkie posty w tym wątku, ale dopiero ostatnie przekonały mnie do zmiany planów i wyboru PV80. Właśnie zmodyfikowałem zamówienie z PV8 na PV80.Pozostaje tylko czekać...:)
BTW witam wszystkich serdecznie...
 

damaioshin

New member
doszedlem do tego:

pv80 moge polaczyc za pomoca kabla dvi-hdmi 24+1pin z karta graficzna z funkcją hdpci [gf 8600gt sonic+ od palita] i bede mogl sie cieszyc audio+video.

jesli wzialbym tanszy kabel 18pin to mam tylko video.

czy moze audio nie bede mial wogole przez kabel dvi-hdmi i jestem zmuszony dokupic osobny kabel jack-rca i podlaczyc go pod tv?


ostateczna odpowiedz rozwieje moje watpliwosci ;]

pozdrawiam
 

Ryszards68

New member
Tonio napisał:
Jak znam swój zapał to za pare lat bedzie na scianie coś innego.Panowie...odbezpieczmy kapsel na piwku i rozkoszujmy sie Panasem...po to go kupilismy...Pozdrawiam!!:rolleyes:

Brawo! O to chodzi! Zgadzam się w 100% Psssst! Wolę browar w puszce!;)
 
Do góry