Panasonic seria PV80 i PV8

Val

New member
Witam wszystkich serdecznie. Proszę znawców tematu o potwierdzenie moich przypuszczeń :)
Otóż jutro wybieram się do sklepu po Panasonica 42 PV8P. Jako że mają tylko jeden egzemplarz na stanie będę chciał spradzić ile ma on wyświeconych godzin. Robi się to kombinacją:
-wciskamy guziczek - (ściszamy) i naciskamy trzy razy 0. Taka kombinacja wywoła menu serwiswoe, right ??? Czy licznik wyświeconych godzin będzie od razu w tym menu, czy trzeba wchodzić w jakieś opcje ??
Obsługa nie będzie robiła problemów jeśli takie coś sobie zażyczę ??

Żródłem sygnału będzie N. Jakie kable muszę dokupić żeby wszytstko śmigało tip-top ?? Zdaje się że hdmi.
Podobno jest jakiś drobny problem przy konfiguracji połaczenia przez HDMI, ale wystarczy przytrzymać przycisk reset na dekoderze i powinno być ok.
Dodakowo do zsetawu tegoż dojdzie kino domowe Panasonic SC-PT850. Jak mniemam trzeba będzie dokupić kabel optyczny teraz z kolei.
Sprzęty łączymy:
hdmi - tv z dekoderem
optyczny - dekoder z kinem
Dobrze kombinuję ??
Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś uwagi które pomogą w ogarnięciu sprzętu to śmiało :)
Dziękuję z góry za wszelki odzew i potwierdzenie bądź znegowanie moich przypuszczeń :)
 

Arecki23

New member
Sansei6 napisał:
... A ci co piszą o 37" to z zazdrości że nie szarpnęli się na 42" ...

Napewno nie piszę tego z zazdrości i swojego wyboru bym nie zmienił przy dotychczasowych warunkach, jeśli chociarz 50% stacji nadwała by w HD to szarpnąłbym sie i na 50" nawet :) A z tego co wiem to póki co kolega ma takie same warunki jak ja...Do nieczego go nie namawiam, tylko pisze o swoich odczuciach. Kolega postąpi tak jak będzie uważał za słuszne...
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Powidoki są widoczne, jako jaśniejsze obszary na ciemnym ekranie. Z pewnością, gdyby się porządnie wypaliły, będą się odróżniać od wyświetlanego obrazu, ale na to potrzeba więcej czasu.

Komórki plazmowe świecą własnym światłem nawet wqówczas, gdy nie są sterowane przez sygnał (brakj sygnału). Dlatego powidoki są jaśniejsze. Jest to prawdopodobnie spowodowane większym "wzburzeniem" gazu w komórkach, które były poddawane intensywnemu świeceniu. Jednak powidok ma to do siebie, że z czasem znika. Gaz się po prostu stabilizuje.

Inaczej ma się sprawa z wypaleniem. Tutaj zachodzi nieodwracalna degradacja luminoforu i rzeczywiście po dłuższym czasie może to się objawić mniejszą intensytwnością świecenia aktywnych komórek. Jednak nadal przy braku sygnału będą to obszary jaśniejsze. A przynajmniej tak sądzę.

Proszę traktować te rozważania, jako moją dedukcję nie popartą naukwą wiedzą na temat wyświetlaczy plazmowych.

ArtS :)
 

jarkon

New member
Na pewno obraz SD oglądany z odległości 2,5 metra na 37 cali będzie lepszy niż na 42 cali, to nie ulega wątpliwości. Sam oglądam kablówkę UPC na 37 cali z odległości 2,7 metra i muszę powiedzieć, że obraz na większości kanałach jest kiepskiej jakości. Są pewne wyjątki jak obraz ze studia czy transmisje sportowe z zagranicy, ale ogólnie jest nieciekawie. Inna bajka to odtwarzanie filmów i koncertów z DVD, wtedy jest już całkiem dobrze.
Podsumuwując, nie wyobrażam sobie oglądania u mnie obrazu na 42 cali gdyż na 37 już jest kiepskiej jakości, co dokładnie widać z 2,7 metra. Dopiero po oddaleniu się na 3,5 metra można powiedzieć że jest już dobrze. Nie mogę zrozumieć tych, którzy oglądają 42 cali z odległości poniżej 2,5 metra, a tacy są, i twierdzą że obraz jest bardzo dobry.
 

filcek

Member
mam 42 pv80 podłaczone do cyfrowej kablówki i wyglada bardzo dobrze z 2m
a jak podłacze analogową kablówke to z 3m też jest dobrze . Do hd to 2m dla mnie optimum
pozdrawiam
 

Hoaxx

New member
Kilkakrotnie napotkalem na wypowiedz, iz Plazma jest gorsza do podlaczenia do PC niz LCD - pod jakim wzgledem tak mialo by byc?

Ogolnie na 90% bede ogladal Divx i DVD z podlaczonego PC (D-Sub lub HDMI) albo Laptopa (tylko D-Sub). Czy mialbym z tym jakies problemy z PV80 ktore lepiej mogly by wypadac na jakims LCD w podobnej cenie?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
jarkon napisał:
Nie mogę zrozumieć tych, którzy oglądają 42 cali z odległości poniżej 2,5 metra, a tacy są, i twierdzą że obraz jest bardzo dobry.
Pojęcie jakości jest względne. Nie napisałeś, czy masz cyfrową kablówkę. Ja oglądam z 2,7 m 42" obraz i oceniam to podobnie. Z DVD jest bardzo dobrze, z tunera cyfrowego od dobrze do niedostatecznie.

ArtS :)
 

Raschey

New member
Chyba jutro pojade i zdecyduje się na 37PV80.
Zastanawia mnie jeszcze różnica w rozdzielczości:
42PV80 (1024 x 768 ) 786 432 pikseli
37PV80 (1024 x 720 ) 737 280 pikseli
Nie będe miał problemów z ustawieniem odpowiedniej rozdzielczości z PC DVI->HDMI ? Wiadomo kolekcja x.264 już przygotowana :D

Jeszcze pytanie czy w związku z tym, że jest inna liczba pikseli, jakość 37 będzie na pewno taka sama jak 42 ???
Żebym babola nie popełnił ...
 
Ostatnia edycja:

Val

New member
Panowie... w jaki sposób wywołać to nieszczęsne menu serwisowe w Panasonicu TH-42PVP. Przytrzymuję - (ciszej) i wciskam trzy razy 0. I nic... Gdyby ktoś był taki miły to proszę o odpowiedź.
 

tor23

New member
Było już tyle razy. Poniżej cytat z postu kolegi ulysse:

Wcisnąć klawisz F na panelu TV
Wcisnąć i przytrzymać klawisz [VOLUME-] na klawiaturze lokalnej telewizora
Wybrać jednocześnie z pilota trzy razy klawisz zero
Żeby wyjść z menu wcisnąć EXIT na pilocie

Mi pomogło :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Ryszards68

New member
Raschey napisał:
Jeszcze pytanie czy w związku z tym, że jest inna liczba pikseli, jakość 37 będzie na pewno taka sama jak 42 ???
Żebym babola nie popełnił ...

Jakość będzie taka sama a z bliska nawet subiektywnie lepsza (mniejsza matryca/piksele). Generalnie spór co kupić – 37 czy 42 jest bezprzedmiotowy – zależy to chyba głównie od wielkości pomieszczenia i odległości z jakiej będziemy oglądać nasz telewizor? Być może również kwestia czy telewizor stoi na jakimś stoliku czy jest powieszony na ścianie? Trudno wyobrazić sobie 42 cale w pokoju 10 m2.
 
Ostatnia edycja:

Tonio

New member
Długi temat z tą wielkością ekranu.Ja z innej beczki.Wczesniej był post od kolegi który był w markecie "nie dla idiotów" i widział ustawienie Panasonica.Spotkałem sie dokładnie z tym samym w Wrocławiu.Obsługa... zero wiadomości,podany sygnał...masakra,i też ekran ustawiony na zoom.Za to te telewizorki ,które mają schodzić podkolorowane na maksa...no i ta cena....4790 za 42PV80.Sklep powinien mieć slogan "Dla desperatów".Ale w Zielonej Górze ,panu w markecie zadałem klina i kazałem znaleść port SD na PV8...a cena i symbol był na PV80.Pan był tak zdeterminowany że odsuwał Plazme i szukał z tyłu.Cena? PV8...4500zł.Pozdrawiam.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
cena

Tonio, przy takich cenach to Twoje określenia są bardzo delikatne... A ja myślałem, że u mnie jest drogo - 42PV80 - kosztował 4300zł, a teraz "w promocji" 3800zł.... całe szczęście, że jest Internet!!!
 

Raschey

New member
Dalej nikt się nie wypowiedział co z tą rozdzielczością a ja już wpadam w depresje z tym telewizorem :hmm:
42PV80 1024 x 768
37PV80 1024 x 720

Problem polega na tym że mam sporą kolekcję filmów w x.264 w 720p i 1080p i będę chciał je oglądać na tym TV. I teraz żeby nie wyszedł taki problem że nie będę mógł ustawić właściwej rozdzielczości (natywnej), a w wyniku tego obraz będzie kaszaniasty,bo taki jest jak na panelu nie ma ustawionej natywnej rozdzielczości (czyli 1024 x 720 dla 37").
Patrzyłem w lapku (karta 9600GT 512MB) i nie ma tam trybu pracy w rozdzielczości 1024x720, jest za to 1024x768.
W stacjonarnym (karta 8800GT 512MB) patrzyłem i też nie można ustawić 1024x720 tylko 1024x768.Jest tam Riva tuner ale też nie ma takiej możliwości.
Kurde co mam zrobić ?
 

zsoi3

New member
Bez reklam
ja widzialem kosmiczne ceny na ten telewizor - 4000 zlotych, nawet ponad 4200 zlotych :(

ciekawe, ze jeden z tych sklepow ma takze swoj sklep internetowy i tam jest cena ponizej 3000 zlotych
 

freyu

New member
A ja spytam o coś czego nie wypatrzyłem w tym wątku choć może było a nie zauważyłem. Otóż czy PV80 ma AVL? Bo głośność nadawania reklam mnie dobija nieraz. Na stronie Panasa nie ma w parametrach technicznych nic na ten temat, a na kilku stronkach sklepów interetowych spotkałem się w opisie że jest AVL. Jak to jest na prawdę?
 

freyu

New member
Hmm... Szkoda. Pytanie w sumie czy to aż tak potrzebne, jak się przez tyle lat oglądało "normalnie". No ale jak juz planuję zakup za jak dla mnie poważną kwotę to fajnie byłoby mieć ten bajer.
 

Raschey

New member
Reklamy są tak robione że ta funkcja nic nie daje.Mam LCD Sony z tą funkcją i nic nie daje.Pozatym głośniki wbudowane w TV to kicha.Ja wszystko oglądam na kinie,bo nawet ludzka mowa w Wiadomościach brzmi jak powinna a nie "popierduje".
Ktoś coś wymyślił z tymi rozdzielczościami ?
 
Do góry