Panasonic seria PV80 i PV8

fafik007

New member
Raschey - sugeruję 42PV80

Sam oglądam 42PV80 z odległości około 2,8m i powiem szczerze że jest super. Szczerze mówiąc ja byłem bardziej za 37 cali - to żona mnie przekonała na 42 i dobrze że się jej posłuchałem :D (tym bardziej że różnica w cenie to było około 200PLN)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

marq81

New member
jaki kupic kabelek

Witam wszyskich.
Zamowilem dzisiaj 42pv80 jutro mam odebrac,telewizor ma byc podpiety pod tv kablową,chcialem zapytac czy mam to puscić na normalnym kablu antenowym jaki posiadam w domu, jego dlugosc to kolo 12m,czy kupic kabelek z pozlacanymi koncowkami i filtrami ,czy jest sens? czy wpłynie taki kabelek na jakosc odbioru? jesli tak to moze zasugerujecie mi co moglbym kupic...czekam na odp
pozdrawiam
Marek
 

Tofu

New member
U mnie była taka sama sytuacja jak u fafika007, ja chciałem 37 cali a narzeczona 42:) Dobrze, że się jej posłuchałem. Do Tv mam około 3,2metra sygnał idzie z CF po analogu, obraz na niektórych programach (np TVN, Polsat) super, na innych gorszy (np TVP). Jeżeli chodzi o HD to bajka i nawet większy by się przydał. TV kupiłem z zamiarem korzystania z niego około 10 lat (jak nic nie padnie:)) ), coraz wiecej stacji nadaje w HD i mamy do tego dość dobry dostęp więc uważam że 42 będzie dla Ciebie lepszy i bardziej przyszłościowy :D)

Pzdr
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Dokładnie, nie ma co sobie żałować i brać 42" bo one i tak po pewnym czasie "się zmniejszą" ;) a z 2,5 m można spokojnie oglądać, zwłaszcza przy dobrym sygnale ;)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Trudno to jednoznacznie określić, chocby z jakiejś platformy cyfrowej czy kablówki cyfrowej, choc i analogowa, może czasem nieźle dawać radę, wszystko zależy także od siły i jakości sygnału ;)
 

Raschey

New member
No i jak widać opinie są różne.
Część szanownych forumowiczów optuje za 42" inne osoby za 37".
No i bądź tu mądry...
Umówmy się że te Tv kosztują tyle samo bo 100-300zł różnicy przy takim zakupie to jest nic.
I o ile w przypadku wyboru modeli czy firm jest łatwiej bo każdy ma jakieś konkretne zdanie (nie ważne z czego wynikające) to w przypadku wielkości jest trudniej bo jest więcej opini i nie da się tego udowodnić testami.
Chyba że Kiki by się poświęcił i przetestował z jakiej odległości najlepiej ogląda się 37" albo 42" :eek:k: TO był raczej żart bo jest zbyt wiele modeli reprezentujących inną jakość i nie ma w sygnale SD możliwości porównania chyba innego jak postawienie obok siebie dwóch różnych modeli.
Jako że Kiki przetestował już sporo sprzętu i napisał w odpowiedzi na mojego posta 42PV80 z 2,5m do sygnału SD będzie lepszy od 37PV80 (choć tego jeszcze nie potwierdził,zapewne nie chcąc się narazić na krytykę w wypadku innego zdania niezadowolonego forumowicza idącego za jego radą) zastanawiam się nad 42" choć byłem skłonny raczej kupić 37" z lekkim niedosytem.
Jaki człowiek jest głupi, woli kupić "większe" i się męczyć niż kupić mniejsze w obawie przed tym że ma za małe a mógł mieć większe.Totalna głupota, która niestety i mnie chyba dotyka...

Sansei6 , Arecki23 mówimy KONKRETNIE o cyfrowym sygnale SD z platformy C+ , sile sygnału wynoszącej 4/5 (Pionek 1530), kanałach TVN,TVN24,Ale Kino!,Notio Geo,Paczka Discovery,Extreme Sports,TVN Turbo,Canal+,HBO,TVP i odległości 2,5m.
Starałem się to jasno napisać w poprzednich postach więc nie wiem w czym problem, dla pewności napisałem czarno na białym,jeśli jeszcze potrzebujecie jakiś parametrów żeby określić czy 37" czy 42" pytajcie śmiało.

Chciałem wszystkim podziękować za pomoc choć dalej nie wiem czy 37" czy 42".

Ps. U mnie dla odmiany żona jest za 37" :-D
 

Tonio

New member
Żonie kupiłem nowakuchnie i mam spokój.42 cale oglądam z prawie 4 i pół :D metrów i jest lekko mały nooo ale w końcu ma służyć do ogladania telewizji,na kino szykuje projektor.Zacząłem sprzedawać butelki.
 

mower

New member
Raschey napisał:
mówimy KONKRETNIE o cyfrowym sygnale SD z platformy C+ , sile sygnału wynoszącej 4/5 (Pionek 1530), kanałach TVN,TVN24,Ale Kino!,Notio Geo,Paczka Discovery,Extreme Sports,TVN Turbo,Canal+,HBO,TVP i odległości 2,5m.
Ja mam 37PV80 i ogladam to co ty bedziesz ogladal;)
Tez sie zastanawialem nad 42'' i ostatecznie padlo na 37''. Powiem tak, do cyfry+ jesli ogladam z 2,5m to czasami jakosc nie jest za ciekawa (wiadomo zalezy od programu) i musze sie troche odsunac. Jesli nie maz mozliwosci regulacji odleglosci powyzej 2,5m to juz masz odpowiedz - 37'' :)
Natomiast podczas ogladania z 2,5m dvd i divx to nachodzi mnie czasami wrazenie ze 42'' by nie zaszkodzilo:grin: Wtedy przysowam sie do 2,3m i jest great. Do HD w 37'' odleglosc 1,2 - 1,5m.
Pamietaj o tym, ze jesli nie masz mozliwosci przy cyfsze odsuniecia sie powyzej 2,5m to moze byc sytuacja ze bedziesz zmuszony do ogladania pikselozy. Jesli masz mozliwosc regulacji odleglosci 2,5-3m, kup 42''. Pozdrawiam
 

Arecki23

New member
Popieram kolege mower. Na cyfrze jest tylko pare kanałów w których nie uraczysz pikselozy przy 2,5 metra na 37 calowym panasonicku, a na 42 już nie wspomne. Chyba, że ja i mower trafilismy na jakies felerne sztuki w co watpie. Ja mam tuner Pioneer 1530, a sila sygnalu jakies 2,75/5 no ale ja nie mam możliwości odbierania inaczej satelity HB. Ale watpie żeby to było przyczyną...
 

marq81

New member
marq81 napisał:
Witam wszyskich.
Zamowilem dzisiaj 42pv80 jutro mam odebrac,telewizor ma byc podpiety pod tv kablową,chcialem zapytac czy mam to puscić na normalnym kablu antenowym jaki posiadam w domu, jego dlugosc to kolo 12m,czy kupic kabelek z pozlacanymi koncowkami i filtrami ,czy jest sens? czy wpłynie taki kabelek na jakosc odbioru? jesli tak to moze zasugerujecie mi co moglbym kupic...czekam na odp
pozdrawiam
Marek

pomoże mi ktoś z tymi kabelkami,co kupić?
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Myślę, że pytanie ciekawe, więc ponawiam ;)
ArtS007 napisał:
I nie przesadzać. Moim zdaniem lepiej robić to w krótszych odcinkach czasu co jakiś czas. Inaczej "rozjaśnisz" wszystkie piksele matrycy.
No to właściwie jak z tym jest?

Określa się, że czas życia panelu dla spadku jego jasności o połowę wynosi przykładowo 100 000 godzin. Jeśli zatem pod wpływem używania (mniej lub bardziej jasnego świecenia matrycy) jasność panelu spada, to dlaczego wspominasz o rozjaśnieniu?
Jeżeli wyświetlam na plazmie przez dłuższy czas jasne logo jakiejś stacji to faktycznie później na ciemnym ekranie widzę je przez jakiś czas rozjaśnione. Ale zgodnie z powyższą zasadą w późniejszym czasie, takie mocniej eksploatowane piksele powinny świecić z mniejszą jasnością niż reszta ekranu.

No to właściwie jak z tym jest? :wink:

Pozdrowienia!
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Mam na myśli czasowe rozjaśnienie świecenia samego panelu przy braku sygnału, a nie jasności wyświetlanego obrazu. Powidoki są widoczne jako jaśniejsze miejsca na ciemnej matrycy. Jeśli podamy biały obraz, to uzyskamy taki sam efekt, ale na całej powierzchni. On się z pewnością z czasem ustabilizuje. Jednak zalecałbym niezbyt długie naświetlania.

ArtS :)
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Ja miałem na myśli same powidoki. Jeśli założyć, że powidok to efekt większego rozjaśnienia pikseli uzyskany poprzez wyświetlanie przez jakiś czas nieruchomego, jasnego obrazu to zgodnie z zasadą, że z czasem panel plazmowy traci na jasności ponieważ się "wyświeca" takie jasne powidoki też powinny z czasem znikać (pomijam, że teoretycznie miejsce jasnego powidoku z czasem powinno zrobić się ciemniejsze niż reszta ekranu - zgodnie z tą zasadą).

To czemu tak się nie dzieje? A może tak się jednak dzieje? Jaka jest praktyka? :)
 
Ostatnia edycja:

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Dobrze więc, zapytam inaczej. Dwoma pytaniami pomocniczymi ;)

Dlaczego niektóre powidoki utrwalają się na stałe skoro te mocniej eksploatowane (jaśniej świecące) piksele powinny tracić na jasności świecenia szybciej aniżeli reszta?

Czy powidoki trwałe na ekranach plazmowych utrwalają się jako obszar świecący jaśniej czy jako obszar świecący ciemniej niż pozostałe?

Powidoki nietrwałe (np. logo stacji telewizyjnej) już widziałem i wiem, że są to obszary świecące jaśniej niż reszta ekranu.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Raschey ehh ale masz problem ;) zależy jeszcze do twojej czułości na niedociągnięcia obrazu, lub ewentualnej wady wzroku - hehe żarcik ;) Ja tam przy podanych przez ciebie danych nie widzę powodu by nie kupić 42" A ci co piszą o 37" to z zazdrości że nie szarpnęli się na 42" :D
Na prawdę po pewnym czasie tv staje się jakby mniejszy, szybko się przywyka ;)
 

Raschey

New member
Sam już nie wiem.
Nawet zaczynałem już czytać o Kuro 4280XA ale dopłacać tyle kasy nie warto,jak by miał FullHD to może jeszcze.
A tu mi wyskoczyło coś takiego:
Pioneer KRL-37V :shock:
LCD !!!
Kiki już widze obraca 32:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=28765
Czerń,czerniejsza niż w Plaźmie Kuro :shock:
"Widać wyraźnie że mimo błyszczącej powłoki z dobrą zaporą antyrefleksyjną , czerń widać na każdym kroku.
W warunkach nasłonecznienie zarówno sam panel LCD Kuro był czarniejszy od plazmy Pioneera , to również czerń w nasłonecznionym pomiesszczeniu wydaje się również bardziej nasycona niż na telewizorze plazmowym."
Masakra
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Czerń to nie wszystko. Ciekaw jestem jak wypada porównanie wierności odwzorowania kolorów tego lcd względem Kuro czy choćby nawet względem obecnego w tytule wątku Panasonica :)
 

WuMike

New member
Bez reklam
Akurat Panasonic wiernoscia oddawania kolorow nie grzeszy. Sadze, ze LCD Pioneera moze byc w tym aspekcie na podobnym poziomie, jak Sony W4000, a to juz wysokie loty.
 
Do góry