Panasonic seria PV80 i PV8

yogibabo

New member
radosuaf napisał:
Uważajcie przy czyszczeniu podstawki od TV - rysuje się błyskawicznie. Z tym trochę przegięli - żeby trzeba było uważać jak się obudowę od TV przeciera??!!
Znalazłem na to sposób. Kupiłem w euro rtv agd zestaw do czyszczenia lcd i plazmy za 49 zł ( być może na allegro lub gdziekolwiek indziej jest taniej), w skład ktorego wchodzi płyn antystatyczny, pędzelek i swietna ściereczka z mikrofibry, która nie zostawia ŻADNYCH śladów i rys(rysek) i tak naprawdę przecieram tv na sucho bez płynu i jest ok. Poprzedni egzemplarz czyścilem ściereczką stella (różową), która jest tez niesamowicie delikatna ( do tej pory była to dla mnie nr 1 wśród delikatnych ściereczek) i ona mimo wszystko zostawiała delikatne krótkie ryski o grubości ciniutkiego włosa. Dlatego też kupujac ten zestaw i znając upodobanie podstawy i obudowy do zarysowań byłem nieco sceptycznie nastawiony, a do tego ta cena. Bardzo mile się rozczarowałem.:rolleyes:
 

radosuaf

New member
Bez reklam
yogibabo, niby tak, ale swój oprzedni TV przecierałem po prostu ręcznikiem papierowym i było OK. Bez zbędnej zabawy ze SPECJALNIE (o zgrozo!!!) w tym celu kupowanej ściereczki :).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Łonio

New member
Swojego pv80 posiadam już jakieś 4-5 miesięcy. Sygnał z Multimedii. Jest on skalibrowany. Zauważyłem jednak pewną rzecz. Gdy leci powiedzmy jakiś film i zmienia się akcja (tło), w ułamku sekundy widać jakby zmianę odcienia wyświetlanego obrazu. Szczerze mówiąc nie wiem jak to nazwać. W każdym razie efekt podobny jak przy zmianie bieli, ale nie jest to aż tak drastyczne.
Dodam jeszcze, że sterowanie kolorami mam wyłączone.
Ktoś wie co to może być?
pzdr
 

Hoaxx

New member
42PV80 w MM

Witam,

Zwracam sie tu moze z nieco nietypowa obserwacja. Mianowicie jestem juz od kilku dni *nagrzany*, ze tak powiem - na zakup dokladnie tego TV, czyli Panasonic 42P(V/X)80 (tunera nie potrzebuje, ale co jak co, X trafia sie na ceneo tanszy), czytalem sporo recenzji, wszystkie wychwalaja szczegolnie jakosc obrazu tego TV, a cena jest wprost boska (chce duzy TV za oplacalna kase, tak ze w wyscigu stoja dla mnie PX80 oraz LG3000/5000 i taki LGxx75 z HDD).
Zatem udalem sie dzis do markietu "nie" dla idiotow, aby obejzec sprzet na zywo i de facto dac sie ostatecznie *przekonac o trafnym wyborze*.

Przechodze wiec przez sklep przegladajac ekspozycje, i ogolnie podoba mi sie obraz prawie wszystkiego co tak sobie tam stoi (nie mam ani dobrego oka, ani tez wielkich oczekiwan, bedzie to moj pierwszy TV non-CRT).
Na wszystkich TV leci akurat jakas pilka na TVP1, troche zblurowane czcionki zauwazam, ale - na kazdym, wiec tak chyba musi byc.

Odnalazlem na polce Panasonic 42 P V 8 - obraz niezly, nie powalajacy (troche ciemno ustawiony moze), ale nie zly. Nie wiem czym obraz "8" rozni sie od "80", widze tylko, ze ma mniej HDMI i nizszy kontrast, wiec szukam dalej.

Odnajduje cala sciane upakowana plazmami Panasonic, m.in. wlasnie 42PV80 oraz jakis 52" Panas za polowe ceny dobrego samochodu - i tu rozczarowanie: caly sklep pelen fajnych TV, a jedyne telewizorki w calym markiecie, w ktorych kompletnie zchrzanione sa ustawienia, to wlasnie te ktore mnie interesuja! Przynajmniej mam nadzieje, ze to ustawienia, bo obraz ni ostry, ni jasny i do tego "cos nie teges" z rozdzielczoscia, bo na kazdym jakby wlaczony zoom (nie widac nawet loga TVP1 bo znika poza ekran), czyli blur i "zygzakowate" linie. Ogolnie porazka.

I tak wychodze wiec ze sklepu bez mozliwosci stwierdzenia, ze "tego wlasnie kupuje"...

Od czego moze zalezec taki efekt "zlej rozdzielczosci"? Czy to tylko zoom (i czy wtedy wszystko musi wygladac duzo gorzej?) Czy moze zle doprowadzony sygnal? Czy jeszcze cos innego? Ogolem wygladalo, jakby MM postanowili pokazac wszystko co od Panasonic w najgorszym swietle...

Nie pytalem pajacow w sklepie, bo prawde mowiac zakladam, ze nic sensownego mi nie powiedza a i tak nie ustawia z miejsca lepiej.

2. Zauwazylem tez, ze mecz pilki na TVP1 na niektorych telewizorach (chyba wszystkie plazmy ale rowniez pare LCD) byl - jak to powiedziec, podzielony w drobne linie pionowe - czyli widac bylo z bliska odstepy miedzy kolumnami pixli, a na innych (glownie chyba LCD) byl jakby jednolity bez odstepow, ale za to chyba mocniej zblurowany. Czy to kwestia rozdzielczosci, czy po prostu jakies ustawienia?

3. Przy wyborze plazmy musze przyznac, ze troche mocno boje sie *efektu wypalania*... czy to jest efekt nieodwracalny (czyli raz sfajtoliles, zyj teraz przez 5 lat z tym logo TVN na kazdej klatce), czy da sie to spowrotem wyregulowac (na stronie 336 cos czytalem o zaladowaniu bialej klatki z karty SD)?

Na TV bede glownie ogladal Divx z podlaczonego PC / Laptopa jak i TV z Satelity (kanaly niemieckie), czyli Standard Def. Czytalem, ze ten model radzi sobie z tym swietnie, mam nadzieje ze w rzeczywistosci faktycznie tak bedzie.

Z gory dziekuje za odpowiedzi i sorry ze sie rozpisalem. Moj pierwszy post na tym forum.
 
Ostatnia edycja:

k0val

New member
I po co cytować całą powyższą wiadomość? ArtS :)

w niektórych sklepach można zamówić prezentacje do domu myśle że jeżeli sprawdzisz go w domu nie będzie potem nie chcianych rozczarowań (jednak sądze że nie powinno być)

pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Sansei6

Member
Bez reklam
Hoaxx
Kikki też robi prezentacje ;)

Co do tych tv co oglądałeś i nawet braku loga, to masz tu odpowiedź, to właśnie był zoom i jak się nie mylę, to żeby to logo schować całkiem, to możliwe, że uzyli aż zoom 3 dodatkowo, sygnał tvp 1 jest zazwyczaj dość miernej jakości, no i wyszła taka sieczka.
Co do efektu wypalenia, to poczytaj nowsze posty, nie zaszkodzi trochę podocierać tv z jakię choćby 200-300h tylko bez przesady i będzie śmigać ok, ja właśnie tyle docierałem, ale nie za ostrożnie i nieraz katuję go różnymi stałymi znaczkami - "wypalaczami" i odpukać wszystko pięknie ;)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Hoaxx napisał:
Od czego moze zalezec taki efekt "zlej rozdzielczosci"? Czy to tylko zoom (i czy wtedy wszystko musi wygladac duzo gorzej?) Czy moze zle doprowadzony sygnal? Czy jeszcze cos innego? Ogolem wygladalo, jakby MM postanowili pokazac wszystko co od Panasonic w najgorszym swietle...
To wina zoomu. Niestety, im więcej skalowania w górę, tym gorzej.

I wybacz, ale nie mogę się powstrzymać. Zamiast potworka typu pixli wystarczy napisać pikseli. Coraz częściej dochodzę so wniosku, że choć mieszkamy nad Wisłą, to coraz częściej czuję się jabym mieszkał na Tamizą. ;)

ArtS :)
 

andy0409

New member
yogibabo napisał:
Znalazłem na to sposób. Kupiłem w euro rtv agd zestaw do czyszczenia lcd i plazmy za 49 zł ( być może na allegro lub gdziekolwiek indziej jest taniej), w skład ktorego wchodzi płyn antystatyczny, pędzelek i swietna ściereczka z mikrofibry, która nie zostawia ŻADNYCH śladów i rys(rysek) i tak naprawdę przecieram tv na sucho bez płynu i jest ok. Poprzedni egzemplarz czyścilem ściereczką stella (różową), która jest tez niesamowicie delikatna ( do tej pory była to dla mnie nr 1 wśród delikatnych ściereczek) i ona mimo wszystko zostawiała delikatne krótkie ryski o grubości ciniutkiego włosa. Dlatego też kupujac ten zestaw i znając upodobanie podstawy i obudowy do zarysowań byłem nieco sceptycznie nastawiony, a do tego ta cena. Bardzo mile się rozczarowałem.:rolleyes:

Jeśli już to "byłem mile zaskoczony". Rozczarowany to raczej negatywna reakcja.
Przepraszam ale staram się walczyć z tego typu zwrotami.
 

zbyszekl17

New member
Witam mam następujący problem posiadam telewizor TH-42pv80p podpięty do analogowej anteny ostatnio pojawił się problem z odbiorem programów gdy wyłączę tv i po kilku minutach włączę go z powrotem nie mam żadnych programów. Dopiero następnego dnia mogę przywrócić ustawienia fabryczne i rozpocząć wyszukiwanie od początku, nie zawsze wyszuka mi wszystkie programy dostępne w moim regionie chociaż poprzednio mogłem je oglądać jakość programów również nie jest taka sama niektóre "śnieżą" Podpinając tą samą antenę do innego tv wszystko działa ok.
 

Raschey

New member
Tak się zastanawiam nad TV konkretnie modelem PV80 i nie wiem jaki ewentualnie rozmiar.
Warunki takie:
jaki sygnał ? Cyfra+
jaka odległość od ekranu ? 2,5m
jakie urządzenia do podłączenia? DVD, Cyfra+,komp-x264
jaka klasa cenowa? ok 3.000 zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? popołudnie, wieczór, noc
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? śrenie,rolety na oknie
ile osób zasiada przed telewizorem? 2
Jaki masz ulubiony program? TVN24,Planet,Nati Geo,Discovery,C+
jaki masz telewizor? 27" Phili
Ma stać czy wisieć? stać
 

asoz

New member
Osobiście wziąłbym 42 cale. Ale to zależy od preferencji danego " osobnika ". Jeśli lubisz duże ekrany i oczy Cię nie bolą, bierz 42.
 

Raschey

New member
Tak właśnie myślę czy nie lepiej 37" PV80 bo 2,5m to jest jednak blisko.
Nie wiem czy 42" to nie będzie za dużo.Z jednej strony nie chce później żałować, że nie wziąłem 42" bo 37" okaze sie za mały ale z drugiej strony nie chce później żałować, że wziąłem 42" bo widać zakłócenia sygnału z C+ np. na TVN Turbo który ma kiepską jakość.Wcześniej oglądałem obraz na LCD Sony KDL-40S3010 (który zostaje w poprzednim miejscu zamieszkania) tylko z 3,5m.Z tej odległości było ok.Próbowałem z 2,5m to trzeba szczerze powiedzieć że wolę obraz z tego TV oglądać z 3,5m bo z 2,5m widać wszystkie zakłócenia,np. z TVN Turbo właśnie albo z Discovery.
Podobno z plazmą jest lepiej jeśli chodzi o jakość w SD a z LCD i do tego Sony kiepsko w SD.
Jak ide w 42" to zaczynam myśleć o PY85.To trochę oddzielna sprawa ale jak już piszę...
..Ale...
ale ta opcja już odpadła gdyż...
Na ścianie w ElectroWorld w Łodzi wiszą obok siebie 37PV80,42PV8,42PV80,42PY85.
Wczoraj 30 min.,dziś 30 min. ,sygnał HD Open Season.
Na PV8 i PV80 bardzo podobny obraz więc jestem w stanie dołożyć do PV80 bo czytałem że ma lepszą matryce i nowszy i coś tam jeszcze.Choć ja podczas oglądania tego nie widziałem a porównywałem jak pisałem 30 min. wczoraj i 30 min. dziś i do tego jeszcze z 5 min. na stop klatce.
Ale na PY85 obraz był gorszy niż na 2 pozostałych.I na stop klatce to samo.Miałem daleko idące myśli że dołoże do PY85 bo ma FullHD a w planach mam kupić kamerkę Sony SR11 FullHD,za jakiś tydzień będę miał Trylogie LOTR 1080P, ale po tym co tam zobaczyłem nie ma mowy żebym dokładał tyle kasy do TV na którym jest słabszy obraz,nie według testów tylko według tego co widzi moje oko a to jest dla mnie najważniejsze.
Pozatym słyszełem że do sygnału SD (a taki będę oglądał w 99,99%) lepiej nie brać FullHD co przekładam na to że obraz SD z C+ będzie lepszy na PV80 a na PY85 gorszy.
Dla 0,01% czyli sygnału 1080P z x.264 (które notabene i tak zajmuja za dużo miejsca w porównaniu do nieznacznie lepszej jakości do 720p) i obrazu z SR11 który i tak jest niby FullHD (jest nie 1080P tylko 1080i więc nie do końca FullHD) nie będę oglądał 99,99% obrazu w gorszej jakości.A obraz z powyższych źródeł i tak otworze w super jakości na PV80.I podejrzewam że nie załważe na sygnale HD takiej różnicy w jakości jak na SD miedzy PY85 a PV80.Na sygnale HD miedzy PY85 a PV80 różnice są podejrzewam niezałważalne a na sygnale SD (99,99% oglądanego obrazu) pewnie już będzie widoczna różnica na korzyść PV80.
Tak więc nie chcę wpaść w maliny i nie wiem co mam zrobić.Z lektury forum wszyscy i wszystko wskazuje że do sygnału SD z C+ najlepiej wybrać na obecną chwilę plazmę,a jeśli chodzi o to jaką, wypada że PV80 (porównywałem z Samsungiem A451 też chwalonym ale obraz mi nie odpowiada).
Dobrze myślę ?
Teraz kwiestia czy 37" czy 42" i jestem w kropce :confused:
Z jednej strony nie chce później żałować że za mały ale z drugiej nie chce przesadzić i też żałować ...
Chyba zostane przy CRT Philips który mam na tą chwilę w nowym mieszkaniu a obraz na nim jest :cry:
 
Ostatnia edycja:

PWK

New member
Bierz 42", nie będziesz żałować.

Raschey napisał:
I podejrzewam że nie załważe na sygnale HD takiej różnicy w jakości jak na SD miedzy PY85 a PV80.Na sygnale HD miedzy PY85 a PV80 różnice są podejrzewam niezałważalne...
Kurka wodna, kto Ciebie uczył pisać??
 
Ostatnia edycja:

zwierzu

New member
PV80 czyPV8

Witam plazmomaniaków
Właśnie przymierzam się do kupna Panasonica. Nie chcę wydawać wielkich sum, a mam w domu kablówkę więc w grę wchodzi raczej plazma, a z tego co wyczytałem na tym forum to wybór padnie raczej na panasia.
Mam tylko dylemat, czy wybrać PV80, czy wystarczy PV8. Różnica w cenie może nie jest wielka, ale 5 stówek drogą nie chodzi. Z tego co wyczytałem wielkich różnic nie ma, a przynajmniej nie są one istotne z punktu widzenia moich potrzeb. Nie wiem tylko, czy różnica w kontraście (15000:1 w PV80 i 10000:1 w PV8) to faktycznie dużo i czy taki laik jak ja będzie w stanie przy sygnale kablowym i niekiedy filmie na DVD zauważyć różnicę. No i wytłumaczcie mi proszę na czym polega ta różnica w kontraście.
 

Arecki23

New member
Raschey napisał:
Próbowałem z 2,5m to trzeba szczerze powiedzieć że wolę obraz z tego TV oglądać z 3,5m bo z 2,5m widać wszystkie zakłócenia,np. z TVN Turbo właśnie albo z Discovery.
Podobno z plazmą jest lepiej jeśli chodzi o jakość w SD a z LCD i do tego Sony kiepsko w SD.
J

Ja mam 37 cali i oglądam z odleglosci 2,5 m. Paczka discovery jakościowo to kaszanka. Ale to może wina tego, że Discovery strasznie stare materiały nadaje. Mozliwe też, że bitrate z satelity słaby idzie. To samo jeśli idzie o TVP i igrzyska. Nie puszczają w 16/9 tylko z pasami czarnymi i plazma to rozciąga, wystarczy porównać z RaiSport 16/9 właśnie. Ale do sedna sprawy-> z 2,5 m to ja te zakłócenia nawet na 37" widze... Wczoraj oglądałem Survivor'a na Discovery i żeby zniwelować troche tą złą jakość zapuściłem to w formacie 14/9 i jakoś dało się oglądać. Często tez paczka BBC na Polsacie cyfrowym zapuszcza właśnie materiały w formacie 14/9, a ja z tej możliwości w panasku korzystam.
 

zwierzu

New member
TH80 czy TH8

Dziękuję Kiki za odpowiedź, ale niestety nie mam dostępu do tego linka. Nadal więc nie znam Twojej opinii. Chciałbym tylko wiedzieć czy faktycznie warto dopłacić te parę stówek, żeby uzyskać dodatkowo 5000 kontrastu i czy różnica jest widoczna dla zwykłego oglądacza ;) (na przykład gdybym postawił oba TV koło siebie).
Zaznaczę, że jestem (nie)szczęśliwym widzem telewizji kablowej, a dodatkowe bajery typu trzecie złącze HDMI czy czytnik kart SD nie mają dla mnie więkrzego znaczenia.
 

Raschey

New member
Kiki czy ty napisałeś że dla mnie będzie odpowiednie 42 cale czy chodziło Ci przede wszystkim o model PV80 ?
Że model PV80 już wiem tylko nie wiem ile cali.
Arecki pisze że ma 37 i ledwo idzie oglądać z 2,5m, dobrze zrozumiałem Arecki ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Arecki23

New member
Raschey napisał:
Arecki pisze że ma 37 i ledwo idzie oglądać z 2,5m, dobrze zrozumiałem Arecki ?

Powiem tak. Z odległości 2,5 m 37 cali dla sygnalu sd to maksimum, ale i tak nie wszystkie kanały tv z cyfry idzie bez krytyki obejrzeć. TVN,Ale kino, paczka Canal +, Polsat,Polsat Sport, paczka BBC i pare kanałow zagranicznych takich jak ARD czy ZDF, Rai, obraz na 37 z tej odleglosci na plus, reszta albo do zaakceptowania albo poniżej oczekiwania. Większy tv dla sygnalu sd przy tej odległości to jak dla mnie pomyłka. Sam sie zastanwiałem nad 42 i dobrze, że tego nie zrobiłem. Marzy mi się, żeby w niedalekiej przyszłości obraz jaki jest nadawany w 16/9 w sd na canal + i polsat sport był standardem. Niestety przyjdzie nam jescze troche poczekać.

Jeżeli naprawde lubisz paczke discovery, natinal geo. itp to przy odległosci 2,5 m z 42 poczujesz zawód. Chyba, że mój Panasonic 37 pv80 to jakis rodzyn sie trafił, albo mój pioneer 1530 z cyfry wraz z okablowaniem do niego to może niezbyt dobre połączenie z takim telewizorem jakim jest moja PV'ka. Ale to czas pokaże bo jak narazie nie stać mnie na zmianę tunera.
 
Do góry