Panasonic seria PV80 i PV8

Arecki23

New member
nie chce tworzyć nowego teamtu, ale mam pytanko, czy ktos z was oglada moze w tej chwili mecz Wisla-Beiitar z platformy cyfry+ na TVP2 na Panasie PV80? U mnie sie tego ogladac nie da, taka jakosc... Czy wy tez to zauwazacie, czy z moim Panasem cos nie tak, zaznaczam ze inne programy ok.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Arecki 23, nie, to nie wina tv to taki fatalny przekaz jest, poprostu masakra jakby z lat 80 tych czy co..... ja podejrzałem z kablówki Vectry... nie da się oglądać, popatrzę na coś innego ;)
 

miszcz

New member
faktycznie, mecz w deche :D u mnie wygląda to tak jakbym grał w jakieś piłkarzyki za pomocą komputera atari 800xl na zielonym monitorze
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Czy sprawdzacie te duszki po ciemku przy wyłączonym sygnale na wejściu? Bo w dzień to na pewno nic się nie zobaczy. Myślę że 1000 godzin to przesada. po drugie to nie jest tak, że docieramy np do 200. godziny, a od 201. ustawiamy telewizor skokowo na super świecenie. Najlepiej robić to stopniowo. Najważniejsze jest unikanie statycznych obrazów i stałych elementów obrazu (logo, znaczki). Ustawienia jasności i kontrastu, choć istotne, nie mają aż tak dużego znaczenia.

ArtS :)
 

Arecki23

New member
miszcz napisał:
faktycznie, mecz w deche :D u mnie wygląda to tak jakbym grał w jakieś piłkarzyki za pomocą komputera atari 800xl na zielonym monitorze

Dokładnie taki efekt. I za co płacić obowiazkowy abonament rtv? Za takiej jakosci przekazy i to z kraju? Za kodowane programy wysprzedane platformie "N" na wyłacznosc? Przegiecie.
 

aron69

New member
Witam.
dot. meczu : faktycznie TRAGEDIA!!! - zbliżenia jeszcze ujdą, ale widok na płytę boiska - totalna porażka (kiedy w końcu przekaz TVP HD???)

edit ArtS007 : no niestety u mnie widać, najgorzej jest po TVn 24, kiedyś oglądałem od godz. 19.00 do prawie 23.00 non stop - w pokoju było ciemno - wyłączyłem najpierw dekoder "n-ki" i moim oczom ukazał się piękny powidoczek TVn 24 na ciemnym tle ekranu...Zapodałem "wędrówkę mrówek" i poszedłem spać.
Na innych programy jakoś nie widzę tego efektu.
Pozdro.
 

VoodoGT

New member
Mam ten model od marca i niby wszystko jest OK czyli opiywane tu wady i zalety się pokrywają. Jednak podczas oglądania obraz jest taki ostry, kłuje w oczy (a wszyscy piszą że obraz plasmy jest łagodny). Nie pomagają regulacje, czy zmiana wejścia sygnału. Zawsze nawet po krótkim włączeniu bolą mie oczy. Czuję taki pulsujący ból w środku gałek. Ten efekt występuje niezależnie czy program jest HD czy SD. Mam N-kę podłączałem ją po HDMI Componencie oraz Euro jednak oczy jak bolały tak bolą. Natomiast efekt bólu oczu nie obiawia się prawie wcale podczas odtwarzania filmów z DVD. Jeżeli miałby ktoś jakieś sugestie będę wdzięczny.

Jeżeli przyjrzeć się z bliska literom np. w menu n-ki czy menu TV to widać wyraźne zielonkawe obwódki. W CRT był to obiaw złej zbieżności składowych syganłu. Jestem ciekaw czy w plasmach da się to regulować. Natomiast na ciemnych partiach obrazu widać takie mrowienie lub jakieś zakłócenia. Im jaśniejsza powierzchnia tym ten efekt jest mniej widoczny.(występuje na HDMI Component i Euro)

Druga sprawa to słaba płynność w trakcie ruchów kamery. Nie wiem czy jest to wynik wielkości ekranu czy słabej elektroniki. Obraz nawet bardziej skacze w HD. Dodatkowo drażni zupełnie nie ostry drugi plan.

Ciekaw jestem waszych opinii w tych kwestiach
 

komanch

Member
Przy okazji tematu podłączenia satki,
mam podłączoną cyfre+ czy w ustawieniach tunera powinienem ustawić "Format ekranu" 16:9, czy zostawić 4:3?
Nie jestem pewien, ale plazma chyba automatycznie przestawia format?

jak wy macie to ustawione?
 

muniek66

New member
Ja tez mam małe problemy z akceptacja obrazu z mojego Panaska. Ale to dlatego ze przesiadka była z crt 14 cali a teraz kłują wszelkie niedoskonalosci sygnalu SD. Najgosze jest to ze ciagle mam wrazenie ze z mojim tv jest cos nie tak. Szczegolnie drazni mnie drugi plan gdzie obraz jest wyjatkowo nie "czysty" ( widac tak jakby pionowe smugi ). Trzeba sie w koncu przyzwyczaic;). Co do powidokow, to mi sie wypalil ostatnio pasek ze "szkla kontaktowego" i cos nie chce zejsc. Pytanko, jak dluga musi byc sesja ze "sniezkiem" aby pomoglo?? Bo ja probowalem tak 15-20 min. ale zadnego efektu. Docieram juz grubo ponad 150 h, wszystkie nastawy ok. 30% i dbam o rozciagniecie obrazu ale i tak te starania na nic.....
 

royalmichael

New member
A ogólnie można dotrzeć plazme ale normalnie ją użytkując tzn ogladajac tvp1/tvn itd? Poprostu zoom pare razy zeby nie by zadnego loga itd.. i w menu serwisowym sprawdzac czy juz jest te 200-300h przepracowane.
mozna tak?
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Dokładnie tak to zrobiłem :) Dodatkowo w moim przypadku wchodził w grę jedynie tryb Kinowy - wszystkie inne dawały zbyt jaskrawy jak dla mnie obraz.
 
Ostatnia edycja:

Ryszards68

New member
Sansei6 napisał:
Arecki 23, nie, to nie wina tv to taki fatalny przekaz jest, poprostu masakra jakby z lat 80 tych czy co..... ja podejrzałem z kablówki Vectry... nie da się oglądać, popatrzę na coś innego ;)

Jak tej „publicznej telewizji” nie wstyd zapodawać coś tak koszmarnego? Czy oni myślą, że nadal używamy 14 calowych Curtisów? Tego nie dało się oglądać i niestety tak było nie pierwszy raz – jak porównać ME na Polsacie to można z butów wyskoczyć!
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Co wy z tym zapodawaniem? ;)

Ja też mam pewne problemy z TVN24 właśnie. I co ciekawe, rzeczywiście najbardziej pozostaje ich logo, a nie białe pasy z napisami. Ale Później to znika. Przekonałem się, że bardzo dobrze działa biała plansza w Samsungu, włączam ją czasami na kilka minut. Działa dużo lepiej od śniegu. Logo TVP też jest wredne, ale również znika. Po prostu należy na bieżąco tego pilnować i tyle.

ArtS :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Zapodać to slangowa wersja podać.

Białą planszę w Panasoniku musisz podać z zewnątrz. Np. z odtwarzacza. Niestety nie jest łatwo o taki obraz. Musiałbyś mieć np. specjalną płytę DVD. Ale czasami w filmach są sceny z rozjaśnieniem do białego. Można wówczas ustawić pauzę i działa.

Możesz oczywiście skorzystać również ze śniegu, ale ustaw wówczas jasność i kontrast na maksimum. I nie podawaj takiego sygnału zbyt długo.

ArtS :)
 

zakki

New member
witam
ja mam nadal problem z kablem euro<->RCA nie ma obrazu wiec nie wiem czy go wymieniac czy moze dekoder musi nadawac sygnal w formacie component czy cos w tym stylu ,Prosze o Pomoc
 
Do góry