Panasonic seria PV80 i PV8

piteron

Active member
Bez reklam
a nie prościej zakupic jakąś platformę,lub skorzystać z kablówki,ja osobiście nie testowałem
na razie niech ustala dokładnie co i jak,a potem się będziemy martwić
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Seria U telewizorów Sony, to nie jest jakaś upośledzona seria dla hipermarketów. To po prostu podstawowy model z całej serii. Takie bajdurzenie o gorszych częściach i innych tego typu sprawach jest bez sensu. Gorsze części mogą się znaleźć losowo w każdym egzemplarzu. Wiadomo, że produkcja seryjna, mimo iż wykonuje identyczne elementy, nie jest wolna od wad. Więc zawsze może się trafić martwy piksel, czy inna tego typu wada. Ale ma to charakter losowy, a nie seryjny. No chyba, że jest to wada konstrukcyjna. Sporo zamieszania narobił swego czasu brak wzmianki o typie panelu w telewizorach PV8. Generalnie wszyscy chórem opowiadali, że PV80 ma nową matrycę, a PV8 nie. Jak od samego początku mówiłem, okazało się to nieprawdą. Dlatego proszę ostrożnie podchodzić do różnego rodzaju plotek. Oczywiście nie można założyć na 100%, że nie ma nic na rzeczy, ale nie wierzcie, że producentowi opłacałoby się produkować lepsze i gorsze egzemplarze. One mogą być co najwyżej lepiej lub gorzej wyposażone.

ArtS :)
 

zakki

New member
w poniedziałek zamowilem 42PV80 w sklepie interetowym agito przesylka byla juz nastepnego dnia umnie bylem zdziwiony ze tak szybko dobrze ze kurier zastal mnie w domu.
Pierwsze podłaczenie pod dekoder polsatu zwykłe kabelek euro
obraz naprawde cudo nawet TVP/TVP2 przyzwoicie wyglada jedynie logo jest troszke mniej wyrazne ale reszta kanałów naprawde super zwłaszcza niemieckie np NQJ HD ,obraz z PC po zwykłym kabelku s-video tez jest super zobaczymy jak bedzie po wymianie kabli na lepsze Pozdrawiam wszystkim i potwierdzam pozytywne opinie na temat panasonica
P.S Strasznie olbrzymi pilot
 

k661

New member
@chetman
Panaski NIE działają z żadnym modułem dostępnym w Polsce (co jest przykre) , testowałem osobiście Conax Pocket MPEG-4 i Viaccess CI Extra NP4.
Być może ten ,,h t t p://dvbtshop.net/index.php?wid=nempeg4" jest lepszy , nie wiem z Czech już nie ściągałem :mrgreen:
 

stromus

New member
Czy jest możliwość ustawienia timera (telewizor wyłącza się po okreslonym czasie) w TH-42PV80 bo nigdzie nic na ten temat nie mogę znaleźć?
 

winszu

New member
d-sub

Cześć , wiecie jak poprawianie wyświetlać obraz przez d-sub (karta zintegrowana geforce 6100 nForce 405) do PX80, mam z tym problemy, kolory jak przez negatyw (podczas przełączenia kabla z załadowanym systemem) , po reboocie wcale nie ma sygnału na TV. rozdzielczość na kompie tak jak w manualu 1024X768@85 (ale odchylania to nie wiem). Plazma super, oglądałem parę filmów na DVD ,co ciekawe wersje 2 płytowe Np kinkong i LOtR wyglądają super czadowo, wersje 1 płytowe mają gorszą jakość mocno zauważalną.
Odtwarzam z Pioneera DV-410 V-K przez HDMI upscaling do HD 720p.Kupiony na miejscu za 2900.Zadowolony jestem bardzo, a te problemy to pewnie wina zintegrowanego badziewia, trzeba poszukać kartę wyjściem HDMI. Pozdrawiam i dzięki ,że pomogliście mi wybrać tak udany model.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mower

New member
zakki napisał:
P.S Strasznie olbrzymi pilot
No juz nie przesadzaj :p Jak ja w poprzednim tv hitachi mialem wiekszego.
Mysl pozytywnie, przynajmniej nie pomylisz go z innym na półce :grin:

winszu napisał:
mam z tym problemy, kolory jak przez negatyw (podczas przełączenia kabla z załadowanym systemem) , po reboocie wcale nie ma sygnału na TV. rozdzielczość na kompie tak jak w manualu 1024X768@85

Gmeraj w kablach przy wlaczonym sprzecie to popalisz wszystko.
Wg mnie to 60hz to max. I sciagnij nowsze stery do karty graficznej badz starsze. Pokombinuj w ustawieniach karty z palem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Bene

New member
Witam Forumowiczów i zarazem dziękuję za pomoc przy wyborze plazmy.
Od miesiąca mam 37PV80 i naprawdę polecam tv z tej serii.
Docierałem ją 100 godzin (mam nadzieję, że nie za mało) i jak na razie nie widać żadnych duszków:). Mam podłączoną C+ przez Fergusona 6600 - obraz jest rewelacyjny.
 

royalmichael

New member
A ja mam pytanie - czy do TV/dekodera dodają kabel HDMI czy będę musiał dokupić?
Chcę połączyć Cyfre+/N z TH-37PV80P kablem HDMI, narazie nie mam jeszcze ani tego ani tego :D Daje ktos ten kabel czy trzeba dokupic?
 

mower

New member
Bene napisał:
Docierałem ją 100 godzin (mam nadzieję, że nie za mało)

Troche za malo wg mnie. Z wyczytanych informacji to od 300 - 1000h by sie przydalo. U mnie narazie 80h. Jak to mawiaja starzy gorole, plazma im starsza tym lepsza, jak wino :D
 

Holt_

New member
Bez reklam
mower napisał:
Troche za malo wg mnie. Z wyczytanych informacji to od 300 - 1000h by sie przydalo.

rany....1,5 - 2 lata oglądać TV na pół gwizdka? Może jednak nie popadajmy w paranoję?

"Nowych plazm duszki nie dotyczą, ale docierajmy przez 1000h"? To tak jakby twierdzić, że rottweilery są już calkowicie bezpieczne, byle tylko je trzymać za płotem....
 

mower

New member
Jakby to pwiedziec... Jak sobie poscielisz tak sie wyspisz.
Problem duszkow niby nie dotyczy nowych plazm, ale dotyczy.
Ja wole poswiecic to 300 - 1000h niz potem jeczec nad wylanym mlekiem.
Chociaz dla mnie to praktycznie nie jest zadne wyrzeczenie :cool:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

royalmichael

New member
A ja mam pytanie - czy do TV/dekodera dodają kabel HDMI czy będę musiał dokupić?
Chcę połączyć Cyfre+/N z TH-37PV80P kablem HDMI, narazie nie mam jeszcze ani tego ani tego :grin: Daje ktos ten kabel czy trzeba dokupic?
 
Do góry