Panasonic seria PV80 i PV8

pawelll

Member
Auto w Thomsonie (32" CRT) działa tak jak opisałem, czyli przełącza wyświetlanie tak aby cały (czyli bez obcięć) i niezniekształcony (czyli bez rozciągnięć, zwężeń itp) obraz wypełnił maksymalnie wyświetlacz. System działa na zasadzie wykrywania krawędzi obrazu (kontast?), np. ostatnio w jakimś programie 4:3 pokazywali fotografie- samo zdjęcie (powiedzmy 30% ekranu) na czarnym tle. TV wykrywał krawędzie i rozciągał zdjęcie na cały ekran (akurat były w takim "panoramicznym" formacie).
Rozumiem że w Panasonicu "auto" działa w kierunku maksymalnego wypełnenienia wyświetlacza obrazem - kosztem zniekształceń. Przyznam, że nie podoba mi się to :???:.
 

Ryszards68

New member
Co robić – to jest Panasonic?! W tej sytuacji najlepiej oglądać obraz 4:3 ustawiając Zoom1. Panas „chciał dobrze” i funkcja Auto wyszła mu jak wyszła. Podobnie jest w Sharpie i Sony, jednym to się udaje bardziej innym mniej. Podejrzewam, że w przypadku plazm dochodzi do tego jeszcze troska o oszczędzanie matrycy i stąd takie działanie tej funkcji. Mnie się to nawet podoba (ustawienie Auto), kiedy oglądam Discovery Ch. (nadawane naturalnie w 4:3) jak telewizor sam wywali górę i dół obrazu (i logo!) i oglądam bez zniekształceń, na całym ekranie. Tyle, że nie zawsze to tak dobrze działa – w instrukcji piszą, że zależy to od jasności obrazu.

PS. Mam pytanie co do tego Thomsona: jak „bez obcięć i zniekształceń” wyświetlał obraz nadawany w 4:3 na całym ekranie? Byłoby to możliwe jedynie gdyby CRT-ek miał właśnie takie proporcje ekranu.
 
Ostatnia edycja:

robiw

New member
A mi coraz bardziej przeszkadza ta cholerna krata na ekranie w przypadku odbić światła. PV700 tego nie miał i nie wiem czy to nie jest wada serii. Napisałem do Panasonic Polska i serwisu w Wawie... robiw
 

Attachments

  • Obraz 001.jpg
    Obraz 001.jpg
    44,4 KB · Wyś: 497
  • Obraz 002.jpg
    Obraz 002.jpg
    43,8 KB · Wyś: 100
  • Obraz 003.jpg
    Obraz 003.jpg
    42,3 KB · Wyś: 91

Ryszards68

New member
Trzeba zmienić lokalizację telewizora :( (ja mam okno na tej samej ścianie co telewizor i nic się nie odbija). Problem był opisany na forum. To nie wada tylko powłoka antyrefleksyjna.
 

aquarius74

New member
ja mam okno balkonowe na bocznej scianie i jeszcze na szczescie nie zauwazylem tej kratki. moze dlatego, ze ogladam zazwyczaj wieczorami. poza tym c+hd dziala wysmienicie.
 

sittek

New member
witam ponownie.
zgodnie z obietnicą uprzejmię informuję,iż odebrałem własnie dziasiaj swoją plazmę TH-37PX80B. Nie ukrywam,gdy wypakowywałem zastanawiałem się gdzie ja teraz będę mieszkał z tą plazmą jesli WAF mnie wywali z domu.
Od zamówienia do wniesienia do domu minęło raptem..... 3 dni. Respect.
No ale co do obrazu.......
REWELACJA !!!!! ZADNYCH ZASTRZEZEN !!!!!!
I na tym powinienem zakończyć, ale sie troszke rozpiszę bo nie lubię :)
Opinia zwykłego oglądacza. Obraz ostry, kolory bardzo naturalne, czerń powalająca na kolana. Zadnych smużeń, żadnym drobień, żadnych przesunięć. Po prostu gapię sie od kilku godzin i micha się cieszy.
Ustawienia mam na 40 % i nawet tak jest super.
TV smiga na telewizji cyfrowej BT (bez HD). Jednak jak ktoś już wspomniał obrazy z BBC są jak HD w sklepie :) Równiez chciałbym zauważyć,że jakość obrazu w domu jest duzo lepsza niż w sklepach.
Ostrość i naturalne barwy sa naprawdę bardzo ładne.
Tak więc dzięki temu forum zmieniłem uprzednią decyzję podejmując nową i naprawdę jestem bardzo zadowolony. Dodaję,że kabel HDMI jaki posiadam łączący TV a digital BOX nie jest najdroższy.....:) Boję sie kupić lepszy :)
Jestem przekonany,że jest to równiez zasługa sygnału,czego życzę naszym w Polsce.
Aha-wielkośc 37" jak na 2,5 metra jest dla mnie optymalna !!. mam nadzieję,że taka będzie.:)

ps.otan
sorry za wszystko :)
 
Ostatnia edycja:

pawelll

Member
Ryszards68 napisał:
PS. Mam pytanie co do tego Thomsona: jak „bez obcięć i zniekształceń” wyświetlał obraz nadawany w 4:3 na całym ekranie? Byłoby to możliwe jedynie gdyby CRT-ek miał właśnie takie proporcje ekranu.
Normalnie :)
Z czarnymi pasami po bokach.
Nie pisałem "cały ekran" a "wypełnił maksymalnie wyświetlacz... bez obcięć i zniekształceń" ;)
 

sittek

New member
Wystepująca krata zależy pewnie od ustawienia pdp do światła i chyba nie jest związaqna z wadą sprzętu. U mnie żadnej kraty nie widać......

zanim się nie upewnimy to nie dręczmy autoryzowanych serwisów, bo jak naprawdę będzie potrzeba to wtedy będa nas olewać.......
 

emski

New member
A może Full HD ?

Witajcie fani plazmy:bober:

Przeglądam tak sobie ceny, spadają a jakże, w związku z tym mam pytanie co sądzicie o panelu G11 Full HD w wersji TH-42PY80 (TH-42PZ80). Można ją kupić już za 4280 zł. Czy warto dopłacić ten nie cały tysiąc (w stosunku do TH-42PV80)? Planując eksploatację powiedzmy na 10 lat, mając na uwadze wprowadzenie tv cyfrowej, Blue Ray jest się nad czym zastanawiać, nie? Czy macie jakiś test telewizorów w tej wersji? Co sądzicie..

Pozdro...
 

dzus

New member
a jak sie ma pv80 do pv8p ? panel identyczny, zastosowane te same technologie , "tylko" gradacja i kontrast nieco lepszy w pv80 , więc może lepiej kupić pv8p i zaoszczędzić 6 stów?
 

pawelll

Member
Skąd wiedza, że taki sam panel (G11)?. Jak dla mnie (patrząc tylko na parametry) to PV8 to PV70 w nowej obudowie. Jest ktoś mądry w temacie??
 

dzus

New member
pv8p

na stronie panasonica w specyfikacji pv8p w spacyfikacji techinicznej w 12 linijce jest napisane:
Typ wyświetlacza plazmowego G11 progresywny wyświetlacz plazmowy HD
 

piteremiter

New member
witajcie !
dzis po poludniu odebralem ze sklepu mojego panasonica 42pv80p.
kilka wrażeń na gorąco, zakupu dokonalem w sklepie euro.com za 3449 pln, zamówienie dokonalem w poniedzialek wieczorem a dzis telewizorek już czekal na mnie :) , faktycznie opakowanie jest sporych rozmiarów i przestrzegam ewentualnych chetnych aby nie jechali po ten tv malym autem - ja jechalem focusem II i ledwo go upchnąlem na tylnej kanapie, tv super zapakowany i zabepieczony (wszędzie informacje żeby nie przewozic na leżąco), telewizorek podpiąlem pod kablówkę astera i śmiga aż milo, ustawienia obrazu skorygowalem na 40-50% i docieram, obraz mimo nie najlepszego sygnalu jest bardzo dobry, większość stacji super jakości bez żadnych znieksztalceń i przebarwień, prawdziwa bajka to filmik wlączony na dvd-byla to bajka ale obraz taki że obejrzalem calą z dzieckiem :grin: , jestem bardzo zadowolony z dokonanego wyboru i polecam szczerze wszystkim wachającym
pzdr
piteremiter
 

pawelll

Member
dzus napisał:
Typ wyświetlacza plazmowego G11 progresywny wyświetlacz plazmowy HD
Jeśli tak to przyłączam się do pytania- czy różnice warte są 20% ceny??

Różnice w parametrach:
- niższy kontrast PV8
- mniej stopni gradacji kolorów PV8
- jedno HDMI mniej
- brak wejścia PC w PV8
- cena niższa o ok. 500-600 PLN

Czy jest komuś potrzebne trzecie HDMI czy PC stosunkowo łatwo odpowiedzieć. Jak pierwsze dwie różnice przekładają się na obraz - oto jest pytanie (cytując klasyka).
 
Ostatnia edycja:

Sansei6

Member
Bez reklam
na takie pytania to chyba kazdy sam musi sobie odpowiedzieć, bo wiele zależy od preferencji indywidualnych oraz przeznaczenia tv, wg mnie warto.
 

Martingo

New member
a może jednak plazma

Witam :)
Chciałbym żeby ktoś mi udzielił wyczerpującej odpowiedzi jak ten TV współpracuje z kompem, ponieważ głównie będzie mi służył do oglądania filmów z kompa. Czy obraz jest na całym ekranie, czy nie jest ucięty z jakiejś strony, czy jest czytelna czcionka i co najważniejsze jakiej jakości jest sam divx ?? Muszę przyznać że jeszcze kilka godzin temu byłem przekonany do LCD PANASONIC 32LZD85 a teraz po natknięciu się na ten wątek zaczynam się wahać. Szczerze mówiąc to nadal nie jestem przekonany do plazmy ze względu na szklaną powłokę, podobno głośną pracę, słabą współpracę komputerem. Byłbym wdzieczny gdyby ktos rozwiał moje wątpliwości. Kurcze już po drugiej a rano do pracy:(
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
plazma da Ci największą płynność dla Divx z uwagi na :
czas reakcji matrycy,
extra skalowanie obrazu ,
na większą redukcję szumów
Filmy będziesz miał na całym ekranie.
 
Do góry