Panasonic seria PV80 i PV8

jarkon

New member
Skoro widzisz taką różnicę to kup CRT i będziesz zadowolony. Format 4:3, bez skalowania i po sprawie.
Telewizory LCD i plazmowe nie są skonstruowane do sygnału SD. Odbiór SD traktuje się jako zło konieczne więc wybrać musisz sam. Jeśli nie zależy Ci na HD i DVD to nie pakuj się w telewizory nowej generacji.
Ja natomiast mam zupełnie inne zdanie...ale wybór należy do Ciebie.
 

TomST

New member
Lbuster napisał:
PS. Dodam jeszcze jedno - jeżeli pierw oglądałeś zajawki w FULLHD a następnie się przełączyłeś na SD to fakt - wygląda to fatalnie.

Lubster , dzięki za opinie.
Moje spostrzeżenie nie wynika z porównania zajawki HD z SD, ale z wyażenia z obioru programu SD. Niestety nie mam okazji zobaczyć działania PV80 np. u znajomego a wiem, że jakość podłączeń w sklepach jest różna co powoduje, że moje spostrzeżenia z "wizji lokalnej" nie muszą się pokrywać z rzeczywistością domowego zacisza.

Jarkon
Moje pytanie jest konkretne. Chodzi mi o wrażenia z oglądania PV80 na kablu.
CRT? być może tylko niestety:
a) duże pudło
b) bez przyszłości
c) chyba najważniejsze - NIE MA DUŻEGO WYBORU PRZYZWOITEJ JAKOŚCI CRT w rozmiarze np.32"

Oczywiście zależy mi na DVD i w przyszłości HD, jednak jestem realistą i wiem, że oglądanie filmów DVD to niewielka część wykorzystania TV w porównaniu do programów tv (wiem, wiem... są także miłośnicy kinowi mający inne zdanie). Niestety na powszechne nadawanie w HD w naszym przyjdzie jeszcze poczekać, a obecna oferta (np.platformy cyfrowe) jeśli chodzi o ilość a często i jakość wcale rewelacyjną nie jest.
 

Ryszards68

New member
TomST napisał:
(...) ale przepaść pomiędzy plazmami a CRT była tam tak ogromna, że dziwię się iż ktokolwiek mógłby taki tv zakupić. (...) Zależy mi na obiektywnej opini użytkownikiów, którzy z dsytansem podchodzą do swojego zakupu i ew. potrafią się przyznać, że np. 3000 pln, które wydali w tym przypadku okazało się stratą kasy.

Witam, szanuję Twoje zdanie na temat tej plazmy, ale obawiam się, że to rozgoryczenie jest przedwczesne i bezzasadne. Nie napisałeś z jakiego telewizora korzystałeś dotychczas (czy nie był to przypadkiem TV 21 cali?) a fakty są takie, że na większym ekranie widać wyraźnie wszystkie niedostatki sygnału SD. Skracając: mając dobry sygnał antenowy, jeśli jest nadawany odpowiedni materiał i ustawiając odpowiednio regulatory obrazu można osiągnąć naprawdę niezłe efekty (żadna tam przepaść do CRT, zresztą gdzie można jeszcze coś takiego kupić w większym formacie?). Często w sklepach typu EURO-AGD telewizory poustawiane są na chybił-trafił i nikt nie przejmuje się, że w wielu przypadkach to uwłacza danemu sprzętowi. Najprościej odpalić materiał wysokiej rozdzielczości i robić wodę z mózgu klientom (a po zakupie i podłączeniu do kablówki w mieszkaniu totalne rozczarowanie). Przed zakupem PV80 (po przebiciu się przez to forum) miałem podobne dylematy i naprawdę w miarę możliwości „katowałem” różne telewizorki w sklepie (miałem zamiar kupić LCD Sharpa), ale po rozpoznaniu i obserwując sygnał SD na różnych typach TV wybrałem bez zająknięcia tego Panasa (akurat było „Ranczo” na TVP 1 – na LCD-ekach porażka!). Moja obiektywna ocena jest taka, że z zakupu tego TV jestem w pełni zadowolony i polecam go każdemu, kto chce mieć naprawdę porządny odbiór za przyzwoitą, niewygórowaną sumkę. Wracając do ustawień to preferuję: tryb pracy – „normalny”, ustawienia kontrastu ok. 70%, ostrość 70%, kolor, jaskrawość na 50% i balans bieli „normalny”. Jeśli ktoś lubi przejaskrawiony obraz, taki jak na LCD zawsze może ustawić na „dynamiczny”, ale dla mnie to jest nienaturalne (trzeba na to zwrócić uwagę przy testowaniu, bo często w sklepach mają ustawienia na „eco” lub „kinowy” i obraz jest „smutny”, wyblakły bez wyrazu – obsługa ustawia tak być może dla oszczędzania „niedotartej” matrycy???). Bardzo ważne jest również ustawienie odpowiednich proporcji obrazu, bo ustawienie na „Auto” owszem powoduje, że obraz jest na całej powierzchni ekranu, ale niekoniecznie przekłada się to na odpowiednią jakość. Podsumowując: można być zadowolonym z tej plazmy, gdy podać odpowiedni sygnał obraz jest bardzo dobry. Acha, SD nie da rady oglądać z odległości 50 cm – tutaj trzeba siąść jakieś 2m od ekranu i ogląda się przyjemnie. Wiadomo, że HD wygląda świetnie nawet z bardzo bliskiej odległości, ale najczęściej niestety oglądamy SD? Pozdrawiam i mam nadzieję, że chociaż trochę rozwiałem wątpliwości.
P.S. Mam TH-37PV80, kupiłem go 2 miesiące temu w Saturnie (wtedy cena 3700 zl – nie żałuję) + Ferguson 7600 (Cyfra +) + antena „siatkowa”.
 

Lbuster

New member
A i jeszcze jedno. Podobnie jak Ty także byłem przed kupnem w kilku SuperMarketach i miałem podobne zdanie (tam mają beznadziejny sygnał SD który dodatkowo kontrastuje z innymi telewizorami wyświelającymi HD + ostre światło). Gdy przywiozłem TV do domu i odpaliłem było lepiej jednak dopiero po odpowiednim ustawieniu parametrów (testowanie zajęło mi parę dni) byłem zadowolony. Teraz po kilku miesiącach jestem bardzo zadowolony i (moja subiektuwna ocena) obraz jest lepszy na mojej plaźmie 42' niż u rodziców na Panasonicu CRT 29'.

Pzdr.
 

Patrycjusz

New member
Panowie, powiedzcie mi jeszcze taką rzecz.
Jak oglądam materiał z dvd i są napisy (tłumaczenie) do filmu, to na panasku, na literkach widać jak każda literka składa się z pikseli (mam na myśli obserwacje z bliska). Na lcd tego nie ma, nie wiem jak na innych plazmach. Czy to efekt spowodowany wielkością piksela w plazmie. Jeżeli tak, to jak ma się do tego rozdzielczość tv? chodzi mi o to, że na porównywanej rozdziałce w plazmie widać to, a na lcd nie.

pzdr
 

Lbuster

New member
Niestety, ja nie mam DVD, jednak podłączam kompa i też mam ten efekt. Czcionka jest niewyraźna z widocznymi pikselami (nie da się przeglądć stron www). Jednak w czasie odtwarzania filmów jest bardzo dobrze. Na początku miałem go podłączonego do wejścia komputerowego. Dlatego wydałem gdzieś 100PLN na przewód DVI-HDMI i ... to samo, a nawet gorzej, bo obcina mi brzegi ekranu. Czytałem opinie, że ludzie mają bardzo wyraźny obraz, ja nie mogę tego uzyskać. Będę się musiał jeszcze z tym pobawić jak znajdę trochę czasu.
Tak więc albo ten typ tak ma albo trzeba coś pozmieniać, aby było lepiej.
 

Paweł Dziuba

New member
TomST napisał:
Witam

Po zapoznaniu się z opiniami moja uwaga skierowała się ku plaźmie 37PV80. Wcześniej myślałem o PHILIPSIE 32" 7862D, jednak z powodu mojego zródła sygnału (kablówka) skreśliłem go z listy.
Obraz który oglądam to SD, głównie kablówka, nieco DVD, sporadycznie komputer. W celu skonfrontowania się z rzeczywistością udałem się na oględziny. Wiadomo - jak oglądac to tam, gdzie duży wybór. Trafiłem do RTV-AGD, MM... udało mi się zobaczyć obraz SD i... załamanie. PV80 (podobnie jak inne tv) nie potwierdzał słów: "niemal jak CRT", "obraz z kablówki idealny" itp.
Wiem, że z kiepskiego sygnału cuda się nie uczyni, ale przepaść pomiędzy plazmami a CRT była tam tak ogromna, że dziwię się iż ktokolwiek mógłby taki tv zakupić.
Moje pytanie skierowane jest do użytkowników 37 ew. 42PV80. Jak działa on z kablówką w waszych domach? (wiem, że w sklepie wielkopowierzchniowym z uwagi na użycie rozdzielaczy może nastąpić pogorszenie sygnału) Zależy mi na obiektywnej opini użytkownikiów, którzy z dsytansem podchodzą do swojego zakupu i ew. potrafią się przyznać, że np. 3000 pln, które wydali w tym przypadku okazało się stratą kasy.

PS. Dodam, że jestem abonentem Multimedia Łódź Może na forum jest ktoś, kto miał możliwość ujrzenia spotkania PV80 z Łódzką kablówką?


TomST - ta odpowiedź ( z " sąsiedniego " forum o HDTV ) na moje wątpliwości dotyczące jakości " gier SD " z PS2/Xboxa rozjaśni ci sytuację ( szło o Samsung PS-42Q91H , ale ew. różnica w jakości obrazu pomiędzy Panasem , a Samem jest POMIJALNA ) ; tak pisze Deniro24 :


" Paweł Dziuba pisałem w temacie, który zapowiadał ten test, że podłączałem do tego tv wszystkie konsole od czasów Snesa do Ps3 (z wyjątkiem Saturna). Temat jak widzę został skasowany, a kasujący jak widać miał głęboko gdzieś to, żę ktoś zadał sobie trud i napisał parę sensownych zdań. Ale cóż tak czasami bywa...

Ale wracając do sprawy Paweł to bardzo dobty tv, ale zapomnij, że gry z Ps2 czy GC będą wyglądały chociażby porównywalnie do topowych CRT. Nie miałem wprawdzie okazji zobaczyć Philipsa 9551 na żywo, ale za to podłączałem moje wszystkie konsole do takich telewizorów CRT jak Philips 32 9520 czy JVC 32H35SUE i obraz bez porównania. CRT to zawsze będzie CRT... Inna sprawa, że 10" więcej też zapewne robi swoje.

Konkludując na PS2 nie chciałoby Ci się grać na tym Samsungu - wygląda naprawdę kiepsko. GC wygląda o niebo lepiej: taka Zelda - Wind Waker naprawdę robi wrażenie. "



I jeszcze 1 opinia Ryha ( z CENEO ) , już na temat " naszego " Panasa :


" Odwieczny dylemat LCD czy PLAZMA. Spędziłem kilka miesięcy w internecie szukając najlepszego dla mnie TV. Chodziłem po sklepach, czytałem opinie w necie i w prasie specjalistycznej, w końcu wybór padł na plazmę. Wydawał sie zdecydowanie bardziej tolerancyjny dla sygnału Sd i miał bardziej naturalne kolory niż LCD.Jaka firma?.Mając do tej pory odbiornik CRT Panasonic ,zdecydowałem się powtórnie na tą firmę.Koledzy i sprzedawcy sugerowali LCD,ale ja mając sygnał SD z anteny zewnętrznej zdecydowałem się na plazmę.Kupiłem ja w połowie marca .Moja ocenę oprę na obserwacji kupionej plazmy i telewizora Panasonic TX PX20,( bo uważam że do tej pory nic lepszego i bardziej naturalnego w odbiorze kolorów nie wyprodukowano).Najpierw o zaletach plazmy.Ekran robi wrażenie,czerń jest świetna i nawet dźwięk jest dobry.Design fajny,jakość wykonania bardzo dobra może tylko pletwa powinna być mniejsza.Brak smużenia i duszków.Obraz jest bardzo dobry gdy nadają go ze studia i kopie filmów są nienaganne. Teraz o wadach plazmy. Obraz nie dorównuje "bańce".Brak mu przede wszystkim bieli,kontrastu i palety barw jaką posiada telewizor kineskopowy.Jest bardzo dużo szarości w poszczególnych kolorach.Twarze bardzo często wyglądają tak jak bym oglądał je z magnetowidu VHS.
Porównania z tradycyjna bańką przekonały mnie że muszę na lepszy obraz
jeszcze trochę poczekać .Myślę, że dopiero telewizor laserowy usatysfakcjonuje mnie.
Podsumowując, polecam go dla tych co mają małą kasę i chcą oglądać filmy z DVD na dużym ekranie.Oglądając programy z kablówki mogą sie czuć trochę zawiedzeni. "


I Mój komentarz do tej opini ( z CENEO ) "

" Wielkie BRAWA dla Ryho ( takie recenzje/oceny/porównania praktycznie się
nie zdarzają !!! ) - w końcu ktoś dokonał właściwej oceny obrazu , w porównaniu do wzorca jakimi są - ciągle - TV CRT ( a w szczególności Panasonici ) .
Sam do niedawna miałem Panasa z 97r. i podobnej głębi obrazu i ( w każdym aspekcie ) jakości kolorów nie uświadczyłem w żadnym innym TV , nawet w słynnym Philipsie 32PW9551 ( jest to też CRTek ) , na który to TV musiałem zamienić mojego Panasa 28" , jako że ten nie miał " obsługi " sygnałów HD , co ma 9551 - którego obraz ( zapamiętany z domu ) porównałem do obrazu ( w sklepie ) PANASONICa TH-42PV80 i plecy postaci ( jak i oczywiście " cały obraz " ) z GEARS OF WAR ( z X-boxa360 ) okazały się na nim o 2 klasy słabsze ( oba TV wyświetlały obraz 720p , przez component ) .
Dodam jeszcze że w SD obraz 9551 ( mimo że o 2 klasy - w HD - lepszy od plazmy ) nie umywał się do obrazy CRT Panasa28" z 97r.
Opinia Ryha potwierdza moje obserwacje i wnioski ( nie do końca pewne , bo pobieżne : ok. 15 minut testowania na X360 ) co do słabości Plazmy PANASONIC TH-42PV80 ( i każdej innej plazmy , nie mówiąc o LCDkach ) , oraz wzmacnia moje postanowienie o - wciąż - pozostawieniu sobie CRTka Philipsa 32PW9551 jako najlepszgo TV w HD jaki jest na rynku !!!
AMEN ! "


Jeszcze dodam że sam czekam-poluję na TV LCD/Plazmę który jakość obrazu w ( SD i HD ! ) będzie miał taką jak dobre CRTki - na razie " mój " Philips 32PW9551 PRZEBIJA LCDki i PDPki , zarówno w SD , jak i w HD - choć ustępuje najlepszym innym CRTkom w SD .
 
Ostatnia edycja:

spajki

New member
Lbuster napisał:
Niestety, ja nie mam DVD, jednak podłączam kompa i też mam ten efekt. Czcionka jest niewyraźna z widocznymi pikselami (nie da się przeglądć stron www). Jednak w czasie odtwarzania filmów jest bardzo dobrze. Na początku miałem go podłączonego do wejścia komputerowego. Dlatego wydałem gdzieś 100PLN na przewód DVI-HDMI i ... to samo, a nawet gorzej, bo obcina mi brzegi ekranu. Czytałem opinie, że ludzie mają bardzo wyraźny obraz, ja nie mogę tego uzyskać. Będę się musiał jeszcze z tym pobawić jak znajdę trochę czasu.
Tak więc albo ten typ tak ma albo trzeba coś pozmieniać, aby było lepiej.


Ja mam laptopa podłączonego przez d-sub i obraz na panasku jest super, stronki można przeglądać bez problemów, ikonki zawet z 0,5 m są bardzo wyraźne, filmy świetnie, demka HD znakomite! Jeszcze tylko nie grałem ale nie mam za bardzo czasu.
 

sosna

New member
Paweł Dziuba napisał:
Jeszcze dodam że sam czekam-poluję na TV LCD/Plazmę który jakość obrazu w ( SD i HD ! ) będzie miał taką jak dobre CRTki - na razie " mój " Philips 32PW9551 PRZEBIJA LCDki i PDPki , zarówno w SD , jak i w HD - choć ustępuje najlepszym innym CRTkom w SD .
:hmm::hmm::hmm: czy w kwesti obrazu HD na tv Crt to nie lekka przesada z tymi zachwytami ?? Czy tv Crt wogóle ma rozdzielczośc umożliwiającą wyświetlenie obrazu HD i złącze HDMI aby podłączyc coś co podaje sygnał HD ??? Może dziwne pytanie, ale nie spotkałem się z taki zagadnieniem i dziwi taka opinia.

Edit:
Znalazłem taką opinię o tym CRT:
"Philips 32PW9551/12 to tradycyjny kineskopowy telewizor mogący odtwarzać także sygnały HDTV. Posiada po jednym wejściu HDMI i YUV które akceptują sygnały 480p, 576p, 720p i 1080i. Sygnały o rozdzielczościach najwyższych 720p i 1080i mogą być odtwarzane z częstotliwością ramki 50 i 60 na sekundę. W telewizorze odnajdziemy wiele typowych dla Philipsa technologii obróbki obrazu wraz z Pixel Plus. Urządzenie nie posiada jednak tunera cyfrowego przez co bezpośredni odbiór HDTV nie jest możliwy.
Telewizor Philips’a, ponieważ nie posiada natywnej rozdzielczości 720p i tunera do odbioru sygnału cyfrowego nie może być oznaczony logiem HD Ready. Ponieważ jednak telewizor odtwarza sygnał HD, Philips nadał mu oznaczenie „HD Prepared TV”."

:hmm::hmm::hmm: czy na pewno taki tv wyświetli lepiej sygnał HD ????????
Jakoś z lekkim niedowieżaniem podchodzę do tej kwestii.....
Wydaje mi się, że ocena jest "skażona" rozmiarem 32'', w rzeczywistości różnica między 32 a 42 cale to przepaśc i na tym 32'' CRT tak "mało' widac, że obraz wydaje się byc fascynujący :p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p:p

Już nie wspomnę o gabarytach, rożnica jak między baletnicą a zawodnikiem sumo :mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

Paweł Dziuba

New member
1. Sosna - chciałbym żeby było po Twojemu .
2. Philips 9551 wyświetla rozdzielczośći 720p/1080i w takim samym
" stopniu " jak PDP z matrycami 768*1024 - czyli " traci " ok. stokilkadziesiąt lini obrazu .
3. Choć faktem jest że im większy ekran tym - praktycznie zawsze analogowy - obraz SD wygląda gorzej.
 

otan

New member
Bez reklam
TV Panasonic 42PX80E

Witam.

Użytkuję na codzień Panasonica 42PX80 w salonie i Philipsa 29 CRT MATCH LINE w sypialni. Mam na bieżąco możliwość dokonywania porównań obrazu obu TV. Oba TV podłaczone pod ten sam sygnał antenowy - kablówka UPC. Plazmę Panasonica mam od około miesiąca. 95% oglądam TV a 5% DVD. Dałem sobie spokój z chodzeniem po marketach typu Media Markt czy RTV euro AGD z prostego powodu. Obraz TV jaki tam prezentują pochodzi głównie z materiałow HD. Zdecydowana większość klientów po prezentacji sklepowej może czuć się zawiedziona po zakupie i podłaczeniu TV w swoim domu do normalnego sygnału antenowego. Ja z góry wiedziałem że moim sygnałem antenowym bedzie kabłowka UPC. I nie zawiodłem się co do obrazu z plazmy. Obraz jest czysty i wyrazny i znacznie lepszy niż w CRT. Moim zdanie jeśli ktoś chce użytkować tak jak ja TV głównie do ogladania telewizji to plazma jest idealna do tego. Jeśli ktoś chce wykorzystywać TV jako monitor pod gry lub monitor pod PC to bym się zastanawiał nad LCD. Wszystko zależy od tego do czego bedziemy używali TV.

Pozdrawiam
 

PWK

New member
@ TomST

@ TomST:

Zamów prezentację w domu i będziesz wiedział na czym stoisz, jak konkretny TV odbiera sygnał, jakim dysponujesz.
 

chlodny

New member
Powiem jak ja podlaczylem mojego kompa - moze to cos pomoze:
* Uzywam kabla DVI-HDMI 5m 24+1pin (fullHD) za 50zl
* Monitor mam podlaczony do wejscia DSUB bo nie mam dwoch DVI
* W Catalyst Ati zapamietalem dwa profile - profil dla monitora i monitora+TV
* W kazdym z profili monitor jest ekranem nr 1
* Monitor ma rodzialke 1680x1050, na tv puszczam 1280x720 (bo przy pelnym HD dziwnie mi skaluje, a nie zauwazylem roznicy jakosci, zreszta nie mam filmow w wiekszej rozdzielczosci niz HDready)
* na TV mam wylaczone skalowanie obrazu. Sygnal podlaczylem do HDMI3 ale na HDMI1 tez dzialalo ok.

Podsumowanie: generalnie wszystko zalezy od sterownikow i ich ustawienia. U Ati Catalyst nie moglem wymusic trybu Clon ze mniejszaniem rozdzielczosci dla TV dlatego korzystam z trybu rozszerzonego pulpitu i wysylam material video na ekran nr 2 (w subedit pod klawiszem F12 jest wybor ekranow, a w innych programach po prostu przeciagam pomniejszone okienka i powiekszam o fullscreen juz na TV). Mam nadzieje ze cos pomoze :)
 

jarkon

New member
TomST

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Duże pudło, bez przyszłości i brak wyboru powyżej 32 cali. U mnie odbiór na kablówce UPC nie jest najlepszy, ale da się oglądać. Nie zapomnij że masz do czynienia z dużo większym ekranem i niedoskonałości sygnału maskuje wieksza odległość. Ja mam 37 cali i oglądam z 2,8 metra. Obraz dzięki temu jest dość dobry. Moim zdaniem nie ma sensu pakować się w CRT. Pozdrawiam.
 

wsph

New member
josh78 napisał:
mam problem :(
śledze ten wątek od początku i mam nadzieje że problem o którym teraz pisze już nie był wcześniej poruszany, jeśli tak to sorry.
mam 42pv80 podpięty na razie tylko pod ant.dachową ale mimo tego obraz jest całkiem fajny :) ... problem pojawił sie kilka-kilkanaście dni temu ... na kanale Polsat (tylko i wyłącznie, bo na innych jest OK). Nieregularnie głos (siła dźwięku) sam się zmienia o stałą dość znaczną wartość... czasami przez godzine jest OK a czasami w ciągu minuty kilkukrotnie się sam przyciszy a później zgłośni ...różnica jest na tyle duża że jest to denerwujące i jak gra za cicho to trzeba pogłośnić po czym głos skacze do góry i znowu trzeba przyciszyć ...
o dziwo na innych programach gra normalnie, jak sprawdzam Polsat na CRT to też wszystko jest OK. Pierwszy raz sie spotykam z tak dziwnym problemem i nie mam pojęcia gdzie i w czym może być problem
...pomóżcie co z tmy zrobić ? :hmm:




Witam. Faktycznie też wczoraj coś takiego zauważyłem i też na polsacie,podobnie do Ciebie mam podpięty pod ant.dachową ale bardzo rzadko go oglądam(mam C+ i głównie to oglądam) i prawdę mówiąc jest to tylko na tym programie i też nie zawsze więc sądze że to wina nadawania Polsatu.
Pozdrawiam Wsph
 

josh78

Klub HDTV.com.pl
VIP
... lub problem z samym odbiorem sygnału ... tzn. sama antena :???:
musze czym predzej zainwestować w jakąś Cyfre+ ;)
 
Do góry