Panasonic seria PV80 i PV8

Ben32

New member
Witam wszystkich serdecznie. A ja mam dylemat czy PV8, czy PV80 ! Pomożecie ?
Nie jest mi potrzebne 3-cie gniazdo HDMI, czytnik kart, a obudowa matowa bardzie pasuje do mojego wystroju.
Czy matryca i pozostała elektronika są w tych modelach identyczne ? Rózżnica w cenie dość znaczna, dlatego moja prośba o pomoc i doradztwo.

Pozdrawiam.

Jacek
 

sosna

New member
CZYTAJ człowieku, czytaj !!! O różnicach pv8 a pv80 było z tysiąc razy !!! Opcja przeszukaj ten wątek i "stanie się jasnośc" :hmm::hmm::hmm::hmm:

 
Ostatnia edycja:

whiteghost

New member
Czy 42PV80 naprawdę zawiera funkcję 100Hz ? Na zdjęcie w recenzji jest to widoczne natomiast nigdzie, nawet na stronie producenta nie jest to podawane.
 

Ben32

New member
Sosna - dzięki za radę, ale taką pozostaw dla siebie - delikatnie mówiąc. Sam wpisz w wyszukiwarkę i zobacz jakie bzdety ludzie piszą.
Na marginesie jak znasz odpowiedź to napisz - zajmie ci to tyle samo czasu co komentarz do mojej prośby.
 

whiteghost

New member
ArtS007 napisał:
Jak sądzisz, czy naklejanie informacji o 100Hz na obudowie telewizora, to tylko chwyt marketongowy?

Tu masz więcej szczegółów.

http://www.panasonic.co.uk/html/en_GB/558141/index.html?trackInfo=true

ArtS :)
Ciekaw byłem dlaczego polska strona ma problemy z podaniem tej informacji, ale jak widzę u brytyjskiej wszystko jest w najlepszym porządku. Dzięki za odpowiedź.


Przy okazji mam jeszce jedno pytanie. Czy natywna rozdzielczość tego tv - 1024x768, która jest mniejsza niż 720p nie wpływa ujemnie na jakość materiałów HD i gier z Xboxa/PS3 ?
 
Ostatnia edycja:

whiteghost

New member
Tak, dokładnie.
Zastanawia mnie to jak to się przekłada na materiał HD i obraz gier z konsol nowej generacji.
Spotkałem się z opinią kogoś, że przez mniejszą rozdzielczość w poziomie w przypadku gier jest to minus.
 

sosna

New member
Ben32 napisał:
Sosna - dzięki za radę, ale taką pozostaw dla siebie - delikatnie mówiąc. Sam wpisz w wyszukiwarkę i zobacz jakie bzdety ludzie piszą.
Na marginesie jak znasz odpowiedź to napisz - zajmie ci to tyle samo czasu co komentarz do mojej prośby.
Problem w tym, że jeżeli ludzie bzdety piszą, to skąd pewnośc, że moja odpowiedź nie będzie następnym bzdetem (delikatnie mówiąc) ??? Wszytkie wypowiedzi są czyjąś opinią, w tym wątku na pytania, czasami ktoś zamieszcza link np. do strony panasonic uk lub innych "pewnych" źródeł, które mogą rozwiac wątpliwości.
Z tych przyczyn, moja sugestia aby poszukac :hmm:
 

josh78

Klub HDTV.com.pl
VIP
mam problem :(
śledze ten wątek od początku i mam nadzieje że problem o którym teraz pisze już nie był wcześniej poruszany, jeśli tak to sorry.
mam 42pv80 podpięty na razie tylko pod ant.dachową ale mimo tego obraz jest całkiem fajny :) ... problem pojawił sie kilka-kilkanaście dni temu ... na kanale Polsat (tylko i wyłącznie, bo na innych jest OK). Nieregularnie głos (siła dźwięku) sam się zmienia o stałą dość znaczną wartość... czasami przez godzine jest OK a czasami w ciągu minuty kilkukrotnie się sam przyciszy a później zgłośni ...różnica jest na tyle duża że jest to denerwujące i jak gra za cicho to trzeba pogłośnić po czym głos skacze do góry i znowu trzeba przyciszyć ...
o dziwo na innych programach gra normalnie, jak sprawdzam Polsat na CRT to też wszystko jest OK. Pierwszy raz sie spotykam z tak dziwnym problemem i nie mam pojęcia gdzie i w czym może być problem
...pomóżcie co z tmy zrobić ? :hmm:
 

krzyno

New member
josh78 - a może spróbuj na innym kanal Polsat przestawić a na tym ustaw inną stację i poobserwuj co i jak.
 

MKL59

New member
Nbox zawiesza się

:hmm: Mam pv80 i nbox podłączone pod hdmi 1 (tech-link). Przynajmnie j raz dziennie nbox zawiesza się. Telewizor pokazuje czarny ekran a nbox nie reaguje na pilota. Pomaga jedynie twardy reset nbox'a. Infolinia n zasugerowała wymianę, ale nowy box nic nie zmienił. Jakieś sugestie?
 

marek206

Klub HDTV.com.pl
vip
Wiem że pewna seria n-boxów ma wade,jest to seria o ile sie nie myle 'BXZB
' lub 'BZXB' na czym ta wada polega nie moge ci teraz napisac,poprostu nie pamiętam ale powinieneś sprawdzic sobie serie8)
 

TomST

New member
Witam

Po zapoznaniu się z opiniami moja uwaga skierowała się ku plaźmie 37PV80. Wcześniej myślałem o PHILIPSIE 32" 7862D, jednak z powodu mojego zródła sygnału (kablówka) skreśliłem go z listy.
Obraz który oglądam to SD, głównie kablówka, nieco DVD, sporadycznie komputer. W celu skonfrontowania się z rzeczywistością udałem się na oględziny. Wiadomo - jak oglądac to tam, gdzie duży wybór. Trafiłem do RTV-AGD, MM... udało mi się zobaczyć obraz SD i... załamanie. PV80 (podobnie jak inne tv) nie potwierdzał słów: "niemal jak CRT", "obraz z kablówki idealny" itp.
Wiem, że z kiepskiego sygnału cuda się nie uczyni, ale przepaść pomiędzy plazmami a CRT była tam tak ogromna, że dziwię się iż ktokolwiek mógłby taki tv zakupić.
Moje pytanie skierowane jest do użytkowników 37 ew. 42PV80. Jak działa on z kablówką w waszych domach? (wiem, że w sklepie wielkopowierzchniowym z uwagi na użycie rozdzielaczy może nastąpić pogorszenie sygnału) Zależy mi na obiektywnej opini użytkownikiów, którzy z dsytansem podchodzą do swojego zakupu i ew. potrafią się przyznać, że np. 3000 pln, które wydali w tym przypadku okazało się stratą kasy.

PS. Dodam, że jestem abonentem Multimedia Łódź Może na forum jest ktoś, kto miał możliwość ujrzenia spotkania PV80 z Łódzką kablówką?
 

Lbuster

New member
TomST

Mam PV700 od kilku miesięcy więc chyba mogę coś powiedzieć na ten temat.

Nie oszukujmy się, na płaskich telewizorach jest gorsza jakość niż na CRT. Jednak trzeba zauważyć, iż ten sam obraz oglądamy zwykle na dwukrotnie większym ekranie, co wymusza oglądanie z większej odległości niż zwykły CRT. Dodatkowo trzeba się pobawić ustawieniami, co często polepsza jakość.

Pamiętaj także, że rozciąganie ekranu z formatu 4:3 do 16:9 także pograrsza jakość nie mówiąć o okropnym spłaszczeniu ekranu (jak dla mnie tragedia, nigdy tego nie ustawiam i pozostawiam pasy z boków, co niektórym też może przeszkadzać)

Jednak aby Ciebie nie przestraszyć to powiem jedno - nigdy już bym się nie cofnął do CRT - małe, z reguły nie jest płaskie i zajmuje kuuupe miejsca.

PS. Dodam jeszcze jedno - jeżeli pierw oglądałeś zajawki w FULLHD a następnie się przełączyłeś na SD to fakt - wygląda to fatalnie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry