Panasonic seria PV80 i PV8

Sylwia

New member
ravelpec,

jak w N recorderze ustawic dziwek zeby nie wychodzil jako optyczny?Ustawilam w RES na 1080i,dolby dygital NIe(w ustawieniach TV),obraZ MAM,DZIWEKU BRAK,CHOC NIE MA JUZ KOMUNIKATU PROBLEM HDCP. Jak w takim razie ustawic dzwiek na dekoderze?
 

ravpelc

New member
hm to już nie wiem, ja właśnie ustawione mam Dolby Digital NIE w opcjach TV w n-boxie i to mi rozwiązało problem, mam dźwięk z każdego kanału via hdmi, ustawianie sygnału raczej nie ma nic do tego czy będzie 720p czy 1080i byleby ustawić na wyjście hdmi... może n-box recorder ma inaczej? ja mam zwykły n-box - widziałem w komentarzach że recordery N-ki "nie lubią" się z niektórymi tv
 

ravpelc

New member
może Twój przypadek jest inny prawda :mrgreen: ale ja sprawdziłem swój kabel u siebie i na tym samym modelu u znajomego (który kupił tv dzięki mojej rekomendacji) i działa bez zarzutu... ale prawdą jest i będzie, że jakość kabli jest ważna, zwłaszcza hdmi gdzie znaczenie ma przepustowość
 

vib

New member
ee, moglby mnie ktos uswiadomisc zo z ta "jakoscia kabli hdmi" - przeciez to jest przekaz cyfrowy i zadnych strat nie ma - albo dziala, albo nie
nie znam sie na hdmi, ale to "stawiania na jakosc kabla" przeczy wszystkiemu co sie stosuje w innych technologiach przesylu informacji cyfrowej - czyzby hdmi to byl jakis wyjatek ?
 

atn

New member
PJAST napisał:
(...) widziałem już różne "cuda" z obrazem w większości sklepów RTV/AGD. Większość z tych cudów polegała na tym ,że na plazmach, szczególnie tańszych modelach wyświetlany był obraz w większości przypadków dużo gorszy niż na pozostałych TV. Kanał ten sam ale jakość już słabsza (ziarno, gorsza ostrość itp itd). Przy tym na wszystkich LCD piękny obraz HD.

(...) Obraz PV80 był mniej wyraźny, lekko zamglony w porównaniu do stojących obok LCD. Ale.. wszedłem w ustawienia menu pod klapką i :) już wiedziałem o co chodzi - odpowiednia regulacja TV (kontrast na 50%, ostrośc na 50%, kolory na 50% bo wszędzie było na min.) i już wiedziałem co kupię:-D

No właśnie. Moja wiedza w tej kwestii jest bardzo uboga, choć wertuję forum od baaardzo dawna.
Sugerując się opiniami m.in. z forum wybrałem wstępnie faworytów po czym włączyłem sobie funkcję "Szukaj w sklepach i oglądaj". Moje odczucia są takie same. Obraz na plazmach (w tym na osławionym Kuro 428XD czy Panasonicach) w MM wygląda tak paskudnie przy LCD, że aż odpychają. Obraz jest przede wszystkim nieostry. Szczególnie widać to na napisach na czarnym tle. Mówię wyłącznie o SD.

To co widać w sklepach w żadnym stopniu nie uzasadnia Waszych pełnych zachwytu opisów. LCD-ki aż krzyczą "Nie bądź głupi! Bierz mnie!".

Jak to jest naprawdę? Czy jest to rzeczywiście celowe "poprawianie" obrazu przez sprzedawców? Jak to sprawdzić? Może przydałaby się krótka instrukcja "guzikologii" (które parametry i na jakim poziomie ustawić by uzyskać prawdziwy, satysfakcjonujący obraz).
 

vib

New member
tak na chlopski rozum :p
ile producentow ma w swojej ofercie plazmy i ile modeli?
a ile marek LCD jest wystawionych w kazdym salonie i ile kazda z marek ma modeli ?
widac gdzie konkurencja jest wieksza i dla sprzedawcow wieksze bonusy od handlowcow by to jego telewizory byly lepiej wyeksponowane :) przeciez to nie przypadek, ze dane odbiorniki sa super weyksponowane, ustawione jak zyleta, a inne jak z epoki rubina - sprzedawca tez czlowiek i z marnej pensji sie nie utrzyma w takim mm :p
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Łonio napisał:
No weź mnie nie strasz ;) Przecież mam ten tv od Ciebie i jest tak jak wspomniał kolega wyżej.
Pobieżna instrukcja w wersji papierowej(15 stron), a pełna na płycie w wersji pdf.
Właśnie...... :hmm: ja mam tak samo ;)
 

Łonio

New member
Zresztą ciągnąc jeszcze wątek instrukcji, to na papierowej wersji jest na dole w ramce napisane, że dokładniejsza instrukcja jest na płycie w formie pdf i potrzebny do odpalenia tego jest Acrobat (piszę z pamięci, bo nie mam akurat przy sobie tej instrukcji).
 

zaz

Member
Plazma i LCD w sklepach

Byłem dzisiaj w sklepie RTV i potwierdziam to co napisał parę postów wyżej atn - dla zwykłego klienta porównującego obraz LCD i plazm w sklepie (bez zmiany ustawień - tak jak są eksponowane) LCD wygladają znacznie lepiej.
 

qwert

New member
pytanie

Dzięki temu forum zakupiłem 42pv80 i jestem z niego bardzo zadowolony. Po 2 tygodniach jakby trochę zmalał ale , ale do rzeczy .Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś odtwarzacza blu-ray do tego telewizora.
Żeby oczywiście móc cieszyć się w pełni jego możliwościami.Czy któryś z forumowiczów mógłby coś powiedzieć jak odbiera fimy z blu rey i jak wygląda skalowanie dvd do 1080p ????
I czy da się odtwarzać divixy na płytach dvd ????
Czy może lepiej poczekać na lepsze i trochę tańsze odtwarzacze blu- ray???????
 

qwert

New member
Dzięki ! Fakt nad ps3 też się zastanawiam cena jak narazie porównywalna albo mniejsza od blu-raya stacjonarnego tylko nie wiem czy obraz jest tak samo dobry jak ze stacjonajnego blu????
Jeśli chodzi o zwykłe dvd to wolałbym lepiej wykorzystać telewizor 42pv80- fakt że to nie full hd ale obraz z ps3 lub stacjonarnego blu-ray chyba będzie o wiele lepszy ????
A jak ps3 radzi sobie z divixami na płytach dvd ???
Kiedyś jak budżet się "wzmocni "to chcę kupić kamerę hd i odtwarzać nagrywalne płyty bd na .... no właśnie , jeszcze nie wiem :???: na czym ????
 

Foxxx24

New member
Ja osobiście radziłbym poczekac i kupic Blue-Ray Panasonica DMP-BD30/50 bo ma lepsze możliwości odtwarzania niż w PS3 zwłaszcza jak masz plazme PV80:)
 

qwert

New member
Dzięki za odpowiedż, stacjonarny blu ray też bardziej wydaje mi się właściwy, lepiej poczekać aż wejdzie na rynek więcej modeli może będa miały większe możliwości w odtwarzaniu różnych płyt i formatów.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Tak przy okazji, bo kolega pytał wcześniej i nikt nie odpowiedział, przyznam się, że nie wiem, odtwarzacz BR też poradzi sobie z DVD czy nawet z nagranymi divixami czy jest on tylko do formatu BR?:hmm:
 

Foxxx24

New member
Sansei 6

Oczywiście,że Blue Ray poradzi sobie z dvd oraz nawet CD oraz Divix3 ale na płytach CD-R/RW.
Stacjonarny odtwarzacz Blue-Ray ma bez porównania lepsze możliwości aniżeli jakies kombo:)
A sprzętu takiego nie kupuje się bo jest tańszy,ale dlatego,że jest dobry bo niższa cena nie będzie oznaczała porównywalnej jakości tylko dlatego,że ma Blue-Ray w nazwie:)
 
Ostatnia edycja:

qwert

New member
Właśnie to chciałem się dowiedzieć ,lepiej poczekać na jakiegoś sensownego panasa np bdp 50 albo sony Bdp s 550-(ma być ponoć jesienią w polsce), ciekawe czy będą mogły odtwarzać divixy na dvd.Ale już nie przedłużam tego wątku bo to temat na innym forum;) Pozdrawiam.
A jeszcze, może ma ktoś blu-raya i odtwarza go na tym telewizorze 42pv80 i jakie są wrażenia z oglądania ???
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Blue-ray nie jest złym pomysłem. Obraz 1080p z takiego odtwarzacza zostanie przeskalowany przez telewizor do 768 linii, ale będzie to obraz ze zmniejszoną liczbą szczegółów. W przypadku DVD mamy do czynienia ze skalowanie w górę, czyli dodatkowe szczegóły są tworzone w sztuczny sposób. Dlatego obraz z blue-ray będzie wyglądał lepiej również na Twoim telewizorze.

Złym pomysłem jest skalowanie do 1080 w odtwarzaczu DVD. Pamiętaj, że obraz przeskalowany do 1080 linii zostanie przeskalowany do 768 linii przez Twój telewizor. W Twoim przypadku powinieneś sprawdzić dwa ustawienia odtwarzacza DVD: 576p oraz 720p. Niewykluczone, że w pierwszym przypadku będzie lepiej.

ArtS :)
 
Do góry