Panasonic seria PV80 i PV8

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
arson - ja bym poprosił o wymianę.
Zdarzyło nam sie już na plaźmie Pioneera. Pioneer wymienił plzamę natychmiast.

emski - Test masz po polsku tu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23023

niestety nie wszystkie elementy wyrazistości dało sie przełożyć przez aparat , ale lecący balon nad lasami dawał możliwość mimo wysokości , policzyć wszystkie drzewa w gęstym lesie i to jedno po drugim. Dobry system dla leśników !!!
Tego jeszcze nie było.
Trawa nie zlewa się w bezładną kupę zieleni , ale źdźbła są odseparowane od siebie .
4cefba46105098a5med.jpg


jacekw - co i jak masz podłaczone do tej plazmy ?
 

jacekw

New member
Dziękuję bardzo za uwagi.

W teście telewozora na stronie www.hdtvtest.co.uk jest napisane, że po wyłączeniu opcji Picture Overscan (w polskim menu - Powierzchnia Obrazu), kiedy wyswietlamy obraz bez overscanu, jest prawdopodobne, że zobaczymy zakłócenia / interferencje na krawędziach.
Czy więc moja usterka (już sam nie wiem czy to jest usterka) jest normalnym objawem pracy telewizora bez overscanu? Po co więc opcja, po wyłączeniu której widać zakłócenia?

Jeden z kolegów pyta czy te zakłócenia pojawiają się na każdym kanale/żródle - tak, pojawia się wszędzie, chociaż np. na TVP1 efektu nie ma. Nie posiadam DVD z HDMI, to nie wiem co się tu wydaży. DVD podłaczyłem przez komponent.

Zaraz będę dzwonić do serwisu. Podsumowując nie wiem, czy usterka nie jest usterką :-(
 

orinoko11

New member
Witam
Na moim 42PV80 są takie same zakłócenia. Na niektórych kanałach wygląda to dokładnie tak samo jak na Twoim zdjęciu, ale na większości występuje to na dolnej krawędzi obrazu, na całej długości lub na połowie, najczęściej zielony pasek, czasami migający. Można się tego pozbyć tylko włączając opcję Powierzchnia Obrazu, ale rzeczywiście kosztem obcięcia kilku centymetrów obrazu. U mnie występuje to i na EURO i na componencie, hdmi nie mam mozliwości na razie sprawdzić. Też się zastanawiam czy to nie usterka.
Daj znać co na to serwis.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli na DVD tego nie widać, nie jest to usterka. Albo rybka, albo pi..., jak mawiali starożytni Egipcjanie. Wystarczy właczyć overscan, który został właśnie między innymi dlatego wymyślony. Wszystkie telewizory CRT od zawsze działały w ten sposób.

ArtS :)
 

jacekw

New member
Kiki,
Do plazmy mam podłączony - Dvd panasonic dvd-s75 przez komponent, reszta to kablówka (sygnał taki sobie)
Czy masz może pod ręką 44pv80 aby sprawdzić czy w każdej pojawiają sie takie efekty przy wyłączonym Powierzchnia obrzu / Picture Overscato (dla formatu 16/9)?
dzięki
 

sosna

New member
U mnie obraz jest bez Overscanu i wszystko jest ok (Cyfra+ sygnał SD po Scart, Dvd po HDMI, PC po D-Sub). U Ojca na Polsacie Cyfrowym bez Overscanu zuważyłem kilka razy pewne zkłucenia, tyle że tylko z prawej strony (w pionie).

Ja mam tuner Pionka 1530. Kumpel ma Philipsa 6030 + Cyfra+ i jak obraz jest bez Overscanu, ma delikatne migające zniekształcenia na krawędziach obrazu. Podobne jak na zdjęciu, ale nie w takim stopniu.
Można domniemać, że jest to kwestia sygnału...
 
Ostatnia edycja:

robiw

New member
Witam Szanownych Kolegów,
Jako, że pewnie na 50PV80 sie nie doczekam to pewnie skusze sie na 42PV80 i myślę, że nie będzie złym wyborem w porównaniu do tego oczekiwanego mając ok. 3.8 m do TV i sygnał z analogowej kablówki UPC. Mam więc pytanie jaki wieszak kupić aby TV odstawał jak najmniej od ściany? Na stronach sklepów internetowych z portali-porównywarek cen, jest sporo wieszaków już od 149zł ale nie wiem jaki zapewni najmniejszą odległość od ściany. Może macie jakieś doświadczenia? Z góry dziękuję... robiw
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie można wykluczyć, że to zakłócenie w górnej części telewizora, to wada odbiornika. Ale nadal nie napisałeś, czy to samo dzieje się w przypadku odtwarzacza DVD.

Jeśli wina leży po stronie sygnału, to jest to kwestia indywidualna zarówno sprzętu (np tuner) oraz kanału telewizyjnego.

Byłem właśnie na brytyjskiej stronie Panasonic, gdzie pojawiły się model PX. Otóż PX8 ma matrrycę 11G. A sama strona www dużo ciekawsza.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

Sansei6

Member
Bez reklam
Dzięki wspaniałej prezentacji od Kikiego, stałem się posiadaczem 42 PV 80, jak naraszie może za wcześnie na pełne wrażenia, jestem na etapie podłączania i mam taki problem, podłączyłem sobie nagrywarkę DVD po componencie, plus oczywiście źwięk oddzielnie i jak przełączam na dvd to coś i lekko buczy, ale gorzej buczy jak chcę sobie słuchać przez wieżę dźwięku z tv to jeszcze głośniej buczy, kupiłem chyba całkiem niezłe czincze, więc może to jeszcze coś w ustawieniach? Help!:hmm:

PS: a i jak mam takie szare tło jakie daje nagrywarka to są na nim widoczne jakieś przebarwienia, paski...... Component też nie był taki najtańszy :(
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Kurcze nie wiem czy ten component był najlepszym wyjściem jeszcze jakieś pasy chodzą jakby ja kiedyś zakłucenia w tv jakby inny kanał przebijał i to jakieś zielone, moż ejednak zmienić na scart?

Ktoś ma jakiś pomysł co będzie lepszym sposobem na połączenie DMR-EH50 z tym Panasem (42 PV 80) ? :hmm:

Hm tak jeszcze jedno zapytam, ten TV nie ma "regulacji" dźwięku jak jest różnica w nim na poszczególnych kanałach? (zapomniałem jak się to nazywa).
 
Ostatnia edycja:
Do góry