Panasonic seria PV80 i PV8

MazaQ77

New member
@ArtS007: nie wypowiem się jeszcze o wejściu PC, oraz o HDMI (dopiero w weekend przysiądę) ale na antenie typu "kij", oraz na SCARTach nie ma żadnych węży ani nawet wężyków. obraz jest bardzo dobry i nie ma się do czego przyczepić. skalowanie może nie powala ale też nie spodziewam się cudów. ogólnie temat przeskalowania 4:3 to dla mnie wirtualny problem. do takiej rozdzielczości są po prostu telewizory 4:3... Panasonic i tak radzi sobie z tym lepiej niż np. Samsung Q91, który stoi piętro wyżej u teścia.

@darcun: o jakie konkretnie dane chodzi? wg mnie wszystko jest w necie...:hmm:
 

czytelnik

New member
Ja bym prosił jeszcze o co najmniej kilka słów porównania do poprzednika, czyli chyba PV 700 (bo ten miał powłokę antyrefleksyjną) oraz parę słow o dżwięku, czy jest lepszy niż w Pv 70 (bo ten był bardzo krytykowany).

Stoję cały czas przed wyborem 50 pv 700 czy 42 pv 80. różnica w cenie 1400 złotych. Dlatego zalezy mi na uwypukleniu różnic, jak by była możłiwość najlepiej ze zdjeciami tych 2 plazm.
U mnie odległość ponad 4 metry przemawia za 50 pv 700. Pewnie też poczekam do końca marca czy będzie i za ile 50 PV 80, a wtedy pozostanie ju z tylko róznica w głośnikach bo obraz jak czytam przemawia za serią 80.
 

caesar

New member
Mazaq, miło słyszeć, że ktoś ma bezpośrednie porównanie PV80 i Q91. Mógłbyś napisać kilka słów na ten temat? wady, zalety, różnice... z góry dzięki.
 

darcun

New member
Bez reklam
MazaQ77- może masz i rację, ale np. zużycie energii jedni podają 230W a jeszcze inni 250W.Chodziło mi poprostu o podanie danych technicznych w sposób taki jak się podaje w specyfikacjach technicznych.Żeby było wszystko w jednym miejscu,żeby nie gonić po forum i zbierać dane. Ci co mają te telewizory to mają w dokumentacji specyfikacje techniczne z wszystkimi danymi . I o to mi właśnie chodziło_Oczywiście ,że jest to tylko prośba.Gdyby na swojej stronie Panasonic podał te dane,to bym nie zawracał głowy.
 
Ostatnia edycja:

marcism

New member
Mogę wieczorem zeskanować instrukcję do 42PV80.
Odnośnie zużycia energii w instrukcji podane jest:

Średnie zużycie energii: 255 W.
 

numi42

New member
Prosze również o porównanie,tego modelu do pv70,zwłaszcza w odbiorze programów nadawanych w sd,czy polepszono nasycenie barw.Czekam z gotówką na zakup.Do tej pory użytkuje 37pa60 i nie chcę sie zawiesc na sygnale sd(żonka by mi tego niewybaczyła)
 

MazaQ77

New member
Panowie... Wasze prośby o porównania z serią 70 czy 700 są chyba trochę "nie w ten czas"... Przecież to zupełnie inna bajka...:hmm: Trochę się dziwię, że chcecie porównywać te odbiorniki. Za 3600 zł na tą chwilę wg mojej subiektywnej opinii (a wyrabiałem ją sobie przez ostatnie 4 m-ce) NIE MA lepszego wyboru niż PV80...
 

MazaQ77

New member
@darcun: z prośbą nie ma problemu, po prostu byłem ciekaw jakich danych nie możesz się doszukać, w razie czego wieczorem również służe skanem.

@caesar: jakoż, że od dłuższego czasu szukałem tv dla siebie i dla teścia to teściowi wybrałem Q91 a sobie PV80 :)
po krótce wygląda to tak:
- Q91 jest ładniejszy jeśli chodzi o wygląd (ale PV80 na żywo wygląda dobrze)
- PV80 jest dużo stabilniejszy (Q91 buja się na tej swojej 1 stopie)
- dźwięk w Q91 to porażka - gorzej niż słabo... w PV80 - całkiem przyzwoicie choć słyszałem i lepsze...
- kolory na Q91 są może ciut bardziej nasycone ale nie jest to zaleta bo są lekko jakby podbarwione (dopiero profil FILM i barwo Ciepły1 trochę to niwelują). PV80 w trybie FILM i z nieco podniesionym kontrastem jest bardziej naturalny
- kontrast i szczegółowość przejść tonalnych lub gradacji szarości na PV są widocznie lepsze
- czerń jest porównywalna ale na PV szczegółowość odcieni szarości jest sporo lepsze

to tak na szybko :)
 

numi42

New member
Dzieki za słowa optymizmu,mam też taką nadzieję,tylko nie mogę nigdzie przekonać sie osobiscie o tej różnicy w odbiorze,tych modeli.Po prostu nowość i w Bydgoszczy bez zamówienia w sklepie internetowym nie uświadczysz.A chcę go już podziwiać u siebie w domu.
 

facet

Member
Bez reklam
A tak przy okacji.
Mała prośba do guru Kikiego :krol:
Jeśli masz ten tv przed sobą i testujesz jak się da i do tego jesteś obcykany w ustawieniach to podaj orientacyjne ustawienia na "docieranie" tej plazmy, jeśli to możliwe ??

(Kolega rok temu kupił 2 plazmy 42pv70, dla siebie i dla ojca, na moje pytanie o "docieranie" uśmiechnoł się i powiedział że za dużo czytam :) )
 
Ostatnia edycja:

uQuad

New member
Jak oglada roznorodne programy i wogle to moze i nie ma problemow.. ale np. ludzie ktorzy z miejsca odpala X360 i jakas wyscigowke na pol dnia.. roznie moze byc.
 
Do góry