Panasonic seria PV80 i PV8

gnat8

New member
TV OUT/DVD/okablowanie...

Po tygodniu testow pv80 podłączonej do kina domowego i kompa kablami dostępnymi w domu (jakiś ubogi chinch, s-video) stwierdziłem, że trzeba odżałować te 100zł i kupić normalne okablowanie.

DVD podlaczylem przez component prolinka 1.8m 50zl razem z wysylka.
Jakość obrazu troche lepsza, za to bardzo sie poprawila jakosc napisow z dvd ktore mialy jakis obszarpane krawedzie i na chinchu wygladaly biednie.

Kompa przez kabel Hama VGA/VGA 3m za 50zl.
Wreszcie nie mam problemow z rozdzielczosciami. Jak mialem kompa podlaczonego przez tv-out s-vide/s-video to mialem inna rozdzielczosc na monitorze i na plazmie a teraz oba akrany pracuja na 1280x1024 i koniec z przelaczaniem ekranow do ogladania filmow...
 

Pawel70

New member
darzur napisał:
Kompletny bezsens..

Mozesz rozwinąć bo nie bardzo wiem co napisałem bez sensu ?Jeśli nie zrozumialeś to wyjaśniam.Chodzi o zniekształcone postacie.Włącz sobie np. Wydarzenia na Polsacie i przelącz się na Polsat News (nadawane są równolegle).Widać jak szerocy są w barach dziennikarze.

Mam jeszcze pytanko odnośnie podłaczenia.Obecnie korzystam z RGB.Mój tuner obsługuje sygnał component na wyjsciu euro.Znalazłem na allegro odpowiednie przejścowki z euro na component tylko nie wiem czy zauważę różnicę.Jest sens zmieniac czy lepiej pozostać przy zwykłym RGB ?
 

Foxxx24

New member
Podłączając przez złącze komponentowe bez wątpienia zobaczysz różnice w obrazie bo to jest złącze wysokiej jakości chociaż nie tak jak w HDMI.



PS.Fakt źle się wyraziłem:)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

motobartcompany

New member
Złącze Componentowe to złącze analogowe.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Component_video

HDMI jest oczywiście cyfrowe.


Z własnej obserwacji z PV700 i (PV80 przez kilka dni). Zauważyłem, że N-box ładniej wyświetla obraz właśnie przez komponent.
Podobnie jest z pionkiem 5080XD.
Konsola xbox 360 podlączona przez komponent daje bardziej plastyczny i dla mnie lepszy obraz.

Kabel to profigold 1.5 m

Przy analogowym podłączeniu jakość kabla ma duży wpływ na obraz.
 
J

Judash

Guest
Rozumiem, ze piszecie o kablu Component przez ktory mozna puscic dzwiek i obraz w cyfrowej jakosci?
 

woldi19

New member
Czyli lepiej jest połączyć nagrywarkę z TV componentem niż RGB?Ja mam podłączony poprzez RGB i jakość obrazu jest fajna,ale jeśli jeszcze by się poprawiła to kupie component:)
 

sandokan4

New member
A może ktoś odpowiedzieć z własnego doświadczenia czy jeśli podłaczę Panas 37PV80 z n-ką / i przełaczę dekoder z 1080 na 720/ - przez component, to czy uzyskam lepszy odbiór niż przez kabel HDMI?
 
J

Judash

Guest
W takim razie po co wymyslono sygnal cyfrowy, odbiorniki cyfrowe i dlaczego wylacza sie programy sat. analogowe? Podlaczacie sprzety cyfrowe analogowym kablem?
 

Pawel70

New member
janwojx napisał:
Bezsensem jest oglądanie zniekształconego obrazu. Możesz przełączyć na 4:3.

Wiem o tym tylko taki np.kanał TVP z paskami w trybie 4:3 zajmie środek z czarnymi paskami dookoła a nie po to kupiłem 37' tv aby ogladać w okienku jak w kompie;)

Dlatego ustawiłem na stałe 16/9 i przyzwyczajam się do zniekształconego obrazu a z przyjemnością oglądam kanały nadające w prawdziwym 16/9 gdzie nie ma tego problemu.
 

woldi19

New member
A co z tym RGB?Wcześniej czytałem,że najlepiej nagrywarkę podłączyć właśnie tym kablem a teraz nawet o tym nie wspominacie.HDMI nestety nie mam
 

biro

New member
Dzięki za pomoc.W opcjach hotelowych ustawiłem, żeby bezpośrednio po włączeniu telewizora odbierać sygnał z HDMI, a funkcja auto pozwala na automatyczne przełączenie z naziemnej TV na DVD po włączeniu odtwarzacza.
Przy tej okazji przyjrzałem się ustawieniom mojego starego DVD. Yamaha S550 nie ma wyjścia HDMI więc podłączyłem ją do plazmy przez komponent, a ze wzmacniaczem od zawsze połączona jest przez kabel optyczny. Zajrzałem do ustawień menu odtwarzacza i w dziwny sposób straciłem dźwięk. Po zamianie na coaxial wszystko jest OK, natomiast przez optyczny nie działa. Nie mam do czego go podłączyć w celu sprawdzenia, ale wydaje się mało prawdopodobne żeby właśnie w tym momencie padł, prędzej uwierzę ze coś sknociłem w ustawieniach DVD, ale nie wiem co mogłem zrobić?
 
B

burz

Guest
czy ktoś miał kontakt z tym kabelkiem? wygląda nieźle... i mało kosztuje
allegro numer 508667920 (niestety nie moge dołączyć linka)
 

Pawel70

New member
Ja mam zamiar kupić przejścówke Scart-3RCA firmy Vivanco.Widziałem kable tej formy w RTV Euro AGD i na pierwszy rzut oka wygladają na solidne.Znacie tą firmę ?
 
Do góry