Panasonic seria PV80 i PV8

muniek66

New member
Witam

Mam pytanko. Podczas meczyku można zauważyć dziwne zachowanie trawy. Wygląda to ( przy dynamicznym ruchu kamery) jakby na ekranie były pionowe smugi jak sie patrzy z nieco dalsza. Czy to jest to slawetne "plywanie trawy" czy tez cos innego??
 

Ryszards68

New member
Napisał motobartcompany: To wytłumacz mi dla czego moja PV80 ma tak spasowaną tylną obudowe?

Witam, u mnie jest spasowany (kupiony w kwietniu), kurcze może „nie patrz na kolor tylko na smak?”. Pozdrawiam serdecznie, aczkolwiek oglądałbym … od strony ekranu!
 
Ostatnia edycja:

kriss71

New member
motobartcompany napisał:
2 Stojące w sklepie PV8 mają to samo. Zbieg okoliczności czy jak?

mój PV8, kupiony w Euro ma podobne "bajery"
gdyby nie wasze posty to bym pewnie nie zwrócił uwagi na to:)

całe szczeęście tv oglądam głownie z przodu;)
 

yanq33

New member
Jakiś czas temu oglądałem program tv relacjonujący produkcję ekranów plazmowych w fabryce bodajże Panasonica, otóż zmontowane telewizory wisiały sobie przez noc świecąc pięknie na niebiesko. Myślę że to normalna praktyka i testuje się wszystkie egzemplarze przed wypuszczeniem ich na rynek a liczniki są najpewniej resetowane przed zapakowaniem w pudła.

Uff - właśnie skończyłem czytać cały ten wątek - 323 strony :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

muniek66

New member
muniek66 napisał:
Witam

Mam pytanko. Podczas meczyku można zauważyć dziwne zachowanie trawy. Wygląda to ( przy dynamicznym ruchu kamery) jakby na ekranie były pionowe smugi jak sie patrzy z nieco dalsza. Czy to jest to slawetne "plywanie trawy" czy tez cos innego??

Spotkal sie ktos z tym zjawiskiem??. Zastanawiam sie czy to moze byc usterka tv czy tez to normalne zjawisko w plazmach. Na statycznym obrazie nie widac tych niby smug. Dopiero przy dynamicznym ruchu da sie zauwazyc. Z gory dzieki za odpowiedz.
 

otan

New member
Bez reklam
Podczas oglądania meczu piłkarskiego przy szybkim ruchu kamery można zaobserwować zjawisko falujacej trawy i poszarpanych linii boiskowych.
Spasowanie mojej obudowy TV jest bez zastrzeżeń.
 

piteron

Active member
Bez reklam
to nie wina plazm czy innych technologi
tak zachowuje sie oko kamery,ostrośc ustawiona jest na zawodnika i przy gwałtownym ruchu kamery tło się zlewa
a że szarpie linie,no cóż,tak to jest .........w tanich ekranach
 
Ostatnia edycja:

muniek66

New member
To zjawisko nie przypomina falowania. sa to jakby takie pionowe smugi, ciężko to jednoznacznie okreslic. Ale skoro to sie dzieje tylko w dynamicznych sekwencjach to mi sie wydaje ze usterke telewizora mozna odrzucic. Co innego jakby to byly stale pionowe smugi-pasy.

P.S Wyglada to troche jakbym sam sobie odpowiadal, ale poprostu chce sie upewnic ze to jest "normalne". Do serwisu nie chce dzwonic bo mnie wysmieja. Z poszarpanymi liniami sie juz pogodzilem teraz pora na pionowe smugi;)
 

TomST

New member
Ryszards68 napisał:
Witam, u mnie jest spasowany (kupiony w kwietniu), kurcze może „nie patrz na kolor tylko na smak?”. Pozdrawiam serdecznie, aczkolwiek oglądałbym … od strony ekranu!

Bardzo trafne stwierdzenie.
Potrafię zrozumiec zdenerwowanie dziwnym zachowaniem licznika w tv użytkownika, ale sprawa obudowy to wg mnie szukanie dziury w całym. Motobartcompany Nie wiem czy poprawię Ci sampopczucie ale dobrze że nie masz np. PHILIPA (sorry nie podam modelu) ramka frontowa (ta czarna błyszcząca) pod światło wygląda jakby powyginała się od temperatury - to jest problem estetyczny a nie jakas tam blacha z tyłu.

Ryszard zapomniałem podziękować Ci za wcześniejsze porady. Dzięki.:)
 

przemos

New member
Px

Witam.

Kupiłem 42PX80 za 2775zł na necie. W pudle brak jakiejkolwiek papierowej instrukcji/opisu po polsku. Nie wiem jak to jest w polskim prawie, ale chyba każdy sprzedawany towar na terenie RP musi mieć polski opis. Podłączyłem sygnał z kablówki Vectra...obraz niestety mnie nie powalił. Z DVD obraz OK. Dźwięk OK. Inni forumowicze zachwycali sie kablówka... Siedzę i dochodzę do wnioski, że jeżeli ktoś bazuje na sygnale z kablówki (analogowym) i nie ma zamiaru inwestować w platformę cyfrową nie powinien inwestować w droższy TV... (wystarczy chyba np. 42PV8) A ja jestem uwiązany do kablówki (z Internetem) umową. Mogę z kablówki dostać sygnał cyfrowy, ale dostępnych jest tylko 5 kanałów w jakości HD i za dekoder trzeba co miesiąc płacić... Zacząłem szukać filmów DVD dla polepszenia nastroju, a tu same Divx...aaaAAAAaaaaa. Zielonych duchów nie widziałem, obudowa nie skrzypi, licznik włączeń w menu serwisowym w normie...więc nie powinienem mieć powodów do narzekania. Wymagającym użytkownikiem nie jestem, ale może bym tak nie narzekał na obraz, jak bym wcześniej nie oglądał meczu na LCD FULLHD Phillips brata...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

darcun

New member
Bez reklam
Napisz trzeci raz i wybierz większą czcionkę!

edyt:najlepiej kolorową.

(już nieaktualne.ArtS :) )
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

adamski1209

New member
Dobry dzien

No i w koncu dzisiaj stalem sie posiadaczem 42PV80 w środę zamówiony dzisiaj dostarczony:D Też podlaczony pod kabel Vectra i obraz nie powiem ze doskonały ale dobry. Nie na wszystkich programach najlepiej wygląda na niemieckich a i na tvn-owskich też nieźle.
Zobaczymy jak dalej będzie naraźie zbytnio nic nie ustawałem także czas pobawić sie ustawieniami to może będzie lepiej:) Może zdecyduję sie na dekoder HD 10 zeta doplaty to TVN będzie HD. Ale powoli przyzwyczjam się się do tego ekranu kinowego:D
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Prośba do Przemosa (i nie tylko). Ze względu na to, że forum posiada możliwość wyświetlania ciemnej i jasnej wersji proszę unikać kolorowania tekstu. Jeśli piszecie np. w Wordzie (ach ta ortografia ;) ), po wklejeniu tekstu do forum proszę go zaznaczyć i klinknąć pierwszą ikonkę na pasku narzędziowym (Remove Text Formatting).

Dziękuję i pozdrawiam

ArtS :)
 

jarektg

New member
Albo używać przeglądarki Firefox, która to ma sprawdzanie pisowni wbudowane.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Eskulap

New member
Jak na LCD Phillips świetnie wygląda mecz piłkarski to chyba masz fiksacje wzroku. Rozmycie obrazu jest straszliwe i bez porównania z jakością na plazmie.
 

piteron

Active member
Bez reklam
jak ma się słaby sygnał to i na plazmie obraz robi się rozmazany,więc nie ma co oceniać tak w ciemno
mecz oglądany na TVP2,piłka prowadzona przez kamerę na wysokości trybun,i na PX80 nie widać ani piłki ani kibiców,z kolei mecz na RTL to przyjemność dla oka,i to zarówno na plazmie jak i na LCD,więc nie generalizujmy
 
Do góry